Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299867 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Watershed
« Reply #555 on: 2008-04-29, 21:12:51 »
ludzie poszaleliście z tymi porównaniami do Morningrise!
Nie napiszę tu wprost co sądzę o Watershed. Tym, którzy znają mój stosunek do różnych płyt Opeth powiem tylko tyle, że zaczynam patrzeć na Still Life jak na naprawdę dobry album...
edit: wiecie, ewolucja nie zawsze musi znaczyć coś dobrego, pozytywne zaskoczenie, w końcu za cztery wieki wszystkie kobiety będą łyse, o.. xD
« Last Edit: 2008-04-29, 21:16:40 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #556 on: 2008-04-29, 21:32:06 »
Je¶li chodzi o porównania, to powiem, ¿e Watershed w moim rankingu jest lepszy tylko od Ghost Reveries. Jest tak mniej wiêcej na poziomie Deliverance/Damnation. Ca³a reszta p³yt Opeth jest wy¿ej. Dodam, ¿e na pocz±tku zdecydowanie uwa¿a³em Watershed za najs³abszy album Opeth ;)
« Last Edit: 2008-04-29, 21:36:53 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #557 on: 2008-04-29, 21:35:15 »
Eh, a ludzie nadal blu¼ni± ;) :

Jest tak mniej wiêcej na poziomie Deliverance/Damnation.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #558 on: 2008-04-29, 21:38:44 »
Eh, a ludzie nadal blu¼ni± ;) :

Jest tak mniej wiêcej na poziomie Deliverance/Damnation.

Za to do Morningrise, SL czy BWP mu daleko ;)
Ale widzê, ¿e zgodzi³e¶ siê ze mn±, ¿e Watershed lepszy od GR ;)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #559 on: 2008-04-29, 21:39:43 »
Dziwna tendencja - mi³o¶nicy starych p³yt nie czekaj± na premierê i ¶mia³o pisz± o tym, ¿e im sie nie podoba, albo ¶rednio podoba, a ci, którzy dobrze mówi± o pó¼niejszych p³ytach siedz± cicho i czekaj± na premierê [w tym ja]. Widaæ nawet bycie fanem Opeth mo¿e z czasem spowszednieæ... ;)
Dla mnie najlepszym albumem Opeth jest Still Life, a na kolejnych miejscach s± raczej nowsze albumy, dlatego wi±¿e ogromne nadzieje z now± p³ytk±. Nie liczê na arcydzie³o, ale na co¶ klimatycznego i zwartego, tak by p³ytka tworzy³a logiczn± ca³o¶æ. Zale¿y mi na muzyce i innowacji, mieszance stylów i ciekawych rozwi±zaniach, wolê progresywnego nastêpcê SL, ni¿ rozwrzeszczany powrót do pocz±tków Opeth... [ca³e szczê¶cie to pierwsze jest bardziej prawdopodobne :mrgreen:]

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #560 on: 2008-04-29, 21:45:49 »
Nie liczê na arcydzie³o, ale na co¶ klimatycznego i zwartego, tak by p³ytka tworzy³a logiczn± ca³o¶æ. Zale¿y mi na muzyce i innowacji, mieszance stylów i ciekawych rozwi±zaniach, wolê progresywnego nastêpcê SL, ni¿ rozwrzeszczany powrót do pocz±tków Opeth...

To mo¿esz byæ raczej spokojny.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #561 on: 2008-04-29, 21:53:02 »
To piszemy w koñcu o tej nowej p³ycie czy nie? Bo jak widzê to mamy teraz ca³owanie panny przez szybê... A tak btw. w tym najnowszym majowym "Metal Hammerze" przeczyta³em, ¿e Akerfeldt i Akesson w ramach promocji byli pod koniec marca w Warszawie... :shock:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #562 on: 2008-04-29, 21:57:45 »
To piszemy w koñcu o tej nowej p³ycie czy nie? Bo jak widzê to mamy teraz ca³owanie panny przez szybê...

Prawda. Tharos nagle zacz±³ z porównaniami i jako¶ tak posz³o. My¶lê, ¿e to ju¿ nie ma sensu, je¶li chodzi o to czekanie... Oczywi¶cie mo¿na te ostatnie posty wywaliæ, ¿e niby wszystko ok, ale pewnie nied³ugo znowu kto¶ siê zapomni.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Watershed
« Reply #563 on: 2008-04-29, 22:06:53 »
To piszemy w koñcu o tej nowej p³ycie czy nie? Bo jak widzê to mamy teraz ca³owanie panny przez szybê... A tak btw. w tym najnowszym majowym "Metal Hammerze" przeczyta³em, ¿e Akerfeldt i Akesson w ramach promocji byli pod koniec marca w Warszawie... :shock:

piekne porownanie :D

ale Mike i Fredzio w Wawie... i ja nic o tym nie wiedzialem... NIEEEEEEE  :x

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Watershed
« Reply #564 on: 2008-04-29, 22:13:45 »
mi raczej przyszed³ do g³owy hebrajski seks przez prze¶cierad³o. Piszmy, oceniajmy, tylko nie tak bezpo¶rednio jak co po niektórzy
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #565 on: 2008-04-29, 22:29:31 »
mi raczej przyszed³ do g³owy hebrajski seks przez prze¶cierad³o.
To nie jest co¶, co bym preferowa³. :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Watershed
« Reply #566 on: 2008-04-29, 22:42:24 »
Ha, nie wierzê... s³ucham w tej chwili najnowszego albumu Opeth... jak do mnie to dotrze, napiszê co¶ wiêcej :D
Pierwsze wra¿enia :) Nie spodziewa³em siê, ¿e a¿ tak bardzo album skupi siê na progresywnym rocku, co mnie cieszy :) Spodziewa³em siê, ¿e w tym albumie bêdzie go mniej... mia³em takie przeczucie. Pomyli³em siê ;) z tych kawa³ków ju¿ mogê wybraæ dwa ulubione: Heir Apparent & Porcelain Heart :twisted: Przes³ucham albumu parê razy i wtedy wypowiem siê wiêcej na jego i ulubionych utworów temat. Heh, album ju¿ go¶ci na mojej MP4rce, wraz z tapet± (ok³adka Watershed) :D Nadal jestem w szoku :shock:

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #567 on: 2008-04-29, 22:51:11 »
Nie napiszê tu wprost co s±dzê o Watershed. Tym, którzy znaj± mój stosunek do ró¿nych p³yt Opeth powiem tylko tyle, ¿e zaczynam patrzeæ na Still Life jak na naprawdê dobry album...
Ty siê dobrze czujesz? :o (Czy mo¿e powinnam jednak pos³uchaæ Watershed? ;p)

Dziwna tendencja - mi³o¶nicy starych p³yt nie czekaj± na premierê i ¶mia³o pisz± o tym, ¿e im sie nie podoba, albo ¶rednio podoba, a ci, którzy dobrze mówi± o pó¼niejszych p³ytach siedz± cicho i czekaj± na premierê [w tym ja]. Widaæ nawet bycie fanem Opeth mo¿e z czasem spowszednieæ... ;)
E tam. Ja nie s³ucham, bo nie chce mi siê rozpakowaæ. (Zreszt± podejrzewam, ¿e nawet gdybym rozpakowa³a, to skoñczy³oby siê na jednym przes³uchaniu, bo akurat teraz nia mam nastroju na Opeth, zwyczajnie mnie nudzi)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Watershed
« Reply #568 on: 2008-04-29, 22:58:59 »
Kas: nie bój nic, to tylko w porównaniu.
edit: posłuchałem, nie minęły dwie doby, skasowałem, następną szansę dam Watershed dopiero z kupionym cdkiem
« Last Edit: 2008-04-30, 00:11:51 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #569 on: 2008-04-29, 23:19:34 »
To ja pos³u¿ê siê cytatem:
Quote from: Metal Hammer
Dobrej passy nie przerwie te¿ pewnie i najnowsze dzie³o Opeth – "Watershed". To jedna z tych p³yt, które maj± w sobie jak±¶ tajemnicê, nie s± oczywiste, a ich warto¶æ ro¶nie z ka¿dym kolejnym przes³uchaniem.
Darek ¦wita³a

Edit: nawi±zuj±c do naszej s³awetnej autocenzury, przypomnia³o mi siê pewne wydarzenie sprzed lat. W latach 80-tych Andrzej Rosiewicz wystêpowa³ na jakim¶ ogólnopolskim festiwalu transmitowanym na ¿ywo w TV. ¦piewa³ te wszystkie swoje s³ynne szlagiery jak Najwiêcej witaminy maj± polskie dziewczyny czy Czy czuje pani cha-chê, a publiczno¶æ ca³y czas domaga³a siê Michai³a (jakby kto¶ nie zajarzy³, to by³a pie¶ñ o Gorbaczowie). Poniewa¿ jeszcze wtedy partyjny beton nie wiedzia³ jak zareaguje na ten song Moskwa, by³ pewnie jaki¶ zakaz wykonywania... W pewnym momencie Rosiewicz bezradny co z tym fantem zrobiæ powiedzia³: wola ludu dobrem najwy¿szem i za¶piewa³ Michai³a... :>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind