Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299881 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #585 on: 2008-05-04, 15:47:14 »
No jak to co? :P Porcelain Heart
Nie prawda, na p³ycie Mikael nic nie mówi w trakcie utworu no i jest perkusja :<
A na clipie palce lizaæ babeczki. :wink: :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
Odp: Watershed
« Reply #586 on: 2008-05-04, 18:08:19 »
i tak fajnie ¶piewaj± jak siê je dusi :>
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #587 on: 2008-05-04, 19:30:16 »
Teledysk mi siê zupe³nie nie podoba :[
selfbanned

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #588 on: 2008-05-04, 22:17:58 »
 
Teledysk mi siê zupe³nie nie podoba :[

 Bo nie czujesz bluesa ;P Dark romanticism & gothic, ot co :mrgreen:

Sukubus

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
Odp: Watershed
« Reply #589 on: 2008-05-05, 22:41:26 »
po stu latach powracam :P

Wie kto¶ mo¿e co¶ na temat coveru Would - Aic ?
Nie jestem do koñca w temacie, ale czy przypadkiem nie zast±pili go tym - Derelict Herds :P ?


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #590 on: 2008-05-05, 23:10:13 »
Wie kto¶ mo¿e co¶ na temat coveru Would - Aic ?
Nie jestem do koñca w temacie, ale czy przypadkiem nie zast±pili go tym - Derelict Herds :P ?
Pewne szczegó³y tu, tu, tu a tak¿e pisa³em o tym tu:
Tutaj m.in. krótkie sample 3 bonusów z "Watershed" (niech Was nie zmyl± tytu³y - wciskajcie obok 8, 9 i 10). No i czasy bonusów:
- Derelict Herds - 6:33
- Bridge Of Sighs - 6:00
- Den Standiga Resan - 4:12
Czyli ponad 16 minut muzyki wiêcej. :)
Jak bêdzie w rzeczywisto¶ci to siê oka¿e...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #591 on: 2008-05-07, 10:20:35 »
S³ysza³am wczoraj fragment "Coil" w wykonaniu Wreaciu unplugged i podoba³o mi siê :)
(zmusili mnie, ja nie chcia³am s³uchaæ przedpremierowo!)
...If I call will you come and will you save me?

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #592 on: 2008-05-07, 12:06:40 »
Tak odno¶nie coverów i bonusów:
Into the frost of winter + Eternal Ear Torture - bez komentarza
Circle of the Tyrant - bardzo dobre, ale wole wersje celtic frost (moze dlatego ze CF znalem wczesniej)
Remember Tomorrow - bardzo dobre, ale piosenka ogolnie maksymalnie slaba
Stil Day Beneth the Sun + Patterns in the Ivy II - wybaczcie, ale to takie pop³uczyny i powtorzone motywy zupelnie nie zaslugujace na osobne piosenki
Soldier of Fortune - odwrotnie proporcjonalny do calej tworczosci Opetha, dno totalne, a do tego mial byc stymulatorem do kupna nowego wydania albumu; osobiscie podziekowalem i mam wersje kupiona w dzien premiery i na pewno nie zmienie tego dla tej beznadziejnej piosenki
bonusy z Watershed - ogolnie wlasnie staralem sie pokazac jak wielkim dnem sa bonusy w wykonaniu Opetha, a fakt ze Roadrunner wyda 3 wersje albumu po prostu mnie maksymalnie wku***ia, robia z Opetha komercyjna szmate. Zaden zespol nie gra tak jak Opeth, nawet sie nie zbliza poziomem, dlaczego wiec ich covery mialby byc dobre? dla mnie tylko psuja klimat plyty (MAYH)

staram sie miec szacunek do jedynego ubostwianego wykonawcy i miec wszystkie plyty oryginalne, ale z obcena ich polityka jest to naprawde ciezkie, a momentami wrecz zniechecajace

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #593 on: 2008-05-07, 13:17:20 »
Przesadzi³e¶ trochê, je¶li chodzi o opisy bonusów. Co do polityki RR, no to faktycznie trochê
Quote
robia z Opetha komercyjna szmate
, ale Opeth móg³ nie przechodziæ do RR. W Nuclear Blast by³oby to samo, wiêc moim zdaniem najlepszym rozwi±zaniem dla Opeth by³oby zostanie przy Music For Nations czy Koch Records (nie za bardzo siê orientujê, dlaczego Opeth przesta³ wydawaæ p³yty dla tych wytwórni). Jednak przeszli do RR i efekty widzimy. Nie chodzi tylko o 5 ró¿nych wersji p³yty, czy ogóln± promocjê zespo³u. Przechodz±c do RR, Opeth zmieni³ te¿ studio nagraniowe i producenta, dlatego nowe albumy brzmi± jak brzmi± (czyli stosunkowo ma³o "Opeth'owo"). Z pewno¶ci± RR "poleci³" Opeth w³a¶nie to studio i s±dzê, ¿e gdyby nie przechodzili w³a¶nie do RR, to nowe p³yty brzmia³yby inaczej (wiem co mówiê, bo czyta³em wywiad z Satyrem (z Satyricon), jak to by³o, kiedy oni przeszli do RR. Nie jest to regu³a, ale czêsto tak bywa). Poza tym ogólnie chyba co¶ w tym jest, ¿e wiele osób skar¿y siê, ¿e zespo³y, które przechodz± do RR, zaczynaj± nagrywaæ gorsze albumy. (ja mogê potwierdziæ to stwierdzenie, je¶li chodzi o Cradle Of Filth, Satyricon czy Opeth).

EDIT: No tak, trochê wystarczy poszperaæ w Wikipedii, ¿eby dowiedzieæ siê, ¿e MFN ju¿ nie istnieje, a ta ca³a Koch to raczej ¶rednio zajmuje siê zespo³ami rockowo-metalowymi...
« Last Edit: 2008-05-07, 13:36:22 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #594 on: 2008-05-07, 13:36:49 »
...moim zdaniem najlepszym rozwi±zaniem dla Opeth by³oby zostanie przy Music For Nations czy Koch Records (nie za bardzo siê orientujê, dlaczego Opeth przesta³ wydawaæ p³yty dla tych wytwórni).
MfN splajtowa³, a z Kochem Opeth nigdy nie by³ bezpo¶rednio zwi±zany. Co siê tyczy wyboru studia, to Opeth nagrywa³ w Szwecji i z wypowiedzi dla prasy wynika, ¿e to by³a decyzja Mike'a i RR siê do tego nie miesza³o...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #595 on: 2008-05-07, 13:42:57 »
Co siê tyczy wyboru studia, to Opeth nagrywa³ w Szwecji i z wypowiedzi dla prasy wynika, ¿e to by³a decyzja Mike'a i RR siê do tego nie miesza³o...

Byæ mo¿e, ale taka wytwórnia jak RR ma du¿e mo¿liwo¶ci i sama oferuje zespo³om które u nich wydaj± p³yty lepsze (wed³ug wytwórni) studia nagraniowe. Mikaela pewnie skusi³a ta propozycja, zw³aszcza ¿e sam podkre¶la³, ¿e nie lubi np brzmienia Orchid czy Morningrise, czyli ¿e jest fanem bardziej "czystego" brzmienia. (a szkoda)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #596 on: 2008-05-07, 13:49:47 »
Mikaela pewnie skusi³a ta propozycja, zw³aszcza ¿e sam podkre¶la³, ¿e nie lubi np brzmienia Orchid czy Morningrise, czyli ¿e jest fanem bardziej "czystego" brzmienia. (a szkoda)
Ogrona szkoda! Bardziej surowe, mniej czyste brzmienie nadawa³o tym p³ytom dodatkowego klimatu. My¶lê, ¿e miêdzy innymi, jako¶æ ostatnich p³yt mnie toche odstrasza...

Oj strasznie sie bojê, ¿e zawiodê siê na Wodnejszopie. Przes³ucha³em na razie tylko Porcelanowe Serce (wersja - teledysk) i odczucia mam conajwy¿ej ¶rednie :[

A RR to jest wytwórnia, ale pieniêdzy...
selfbanned

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #597 on: 2008-05-07, 13:56:16 »
Moim zdaniem Mikael i reszta powinni nadal nagrywaæ p³yty w Studio Fredman, gdzie nagrywali m.in Blackwater Park, Deliverance i Damnation. GR i Watershed by³y nagrywane w Fascination Street Studio.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #598 on: 2008-05-07, 14:00:25 »
Quote
Oj strasznie sie bojê, ¿e zawiodê siê na Wodnejszopie.

watershed to nie wodna szopa, tylko "próg/prze³om".

A co brzmienia to faktycznie za malo brudu. Kiedy wchodzili nagrywac BWP to mowili ze chcieli poczuc ten brud i nie wychodzili przez iles tam tygodni z niego, a teraz? domiziane wszystko tak, cukierkowato i wygladzone na maksa....

Przyznam sie ze sluchalem juz calosci nowego albumu i "Heir Apparent" jest naprawde brudne i potezne. Wydaje mi sie jednak ze to "porcelanka" wskazuje dokad Opeth zmierza i nastepny album bedzie prog-rockiem a nie prog-metalem.

On va voir.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #599 on: 2008-05-07, 14:03:13 »

Oj strasznie sie bojê, ¿e zawiodê siê na Wodnejszopie.

watershed to nie wodna szopa, tylko "próg/prze³om".
:toimonster:
selfbanned