Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299869 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #615 on: 2008-05-07, 19:41:24 »
Dobra, wrzucê swoje trzy grosze.

Kilku u¿ytkowników, których nie wymieniê z nicka nie zada³o sobie trudu by poznaæ temat i pierdziel± mi tutaj od rzeczy. Opeth sam sobie wybra³ studio i sam sobie by³ producentem. Kontrakt z RR maj± taki, ¿e wytwórnia nie wtr±ca im siê do niczego. Trochê siê wtr±cali do teledysku do TGC, to potem zespó³ dosta³ zjebkê od fanów i kolejny klip jest ju¿ "trochê" inny.

Poza tym co to za wypowiadanie siê o bonusach do Watershed? Kto¶ ju¿ je s³ysza³? Bo ja nie mam takich przecieków, a chêtnie bym siê przekona³. Bonusy na Orchid i Morningrise s± efektem ³apczywej polityki Candlelight, która chce po sto razy sprzedaæ to samo (pamiêtacie wersje w puszkach?) - czekam a¿ RR odkupi od nich prawa i wyda porz±dne winyle (a nie winylyzowany materia³ z CD z gratisowo zmielonym d¼wiêkiem) i CD z oryginaln± ok³adk± i zawarto¶ci± kr±¿ków (czyli bez debilnych bonusów). Bonusy do BWP by³y wydane tylko na wersji limitowanej, której towarzyszy³ klip do Harvest (bêd±cy jednocze¶nie relacj± ze studia). Obecnie owa wersja jest nie-do-zdobycia (chyba ¿e kto¶ ma kontakty w piekle, jak moi znajomi sprzedawcy z ul. Podcienie). Ja bym siê cieszy³ maj±c tê w³a¶nie wersjê, bo bonusy s± na osobnej p³ycie i nikt nikomu nie ka¿e tego s³uchaæ (w przeciwieñstwie do trzech pierwszych p³yt). Najwiêksza cha³a by³a ze specjaln± edycj± Ghost Reveries, za co zespó³ dosta³ zjebkê i teraz wydaje wersjê specjaln± w tym samym czasie co normaln±. Zgadzam siê z tez±, ¿e bonusy powinny byæ osobno wydawane jako "lost tapes" czy co¶ w tym stylu.

Czekam jeszcze na DVD Roundhouse Tapes - tu te¿ jest "ma³y" zgrzyt.

Podoba mi siê przytoczone porównanie Opeth do Yes - od d³u¿szego czasu to powtarzam :P

Poza tym Watershed urwie Wam dupê przy samej szyi (chyba ¿e kto¶ ju¿ s³ucha³ 10 razy i siê nie przekona³), wiêc przestañcie skamleæ.

Tak poza tym - od pi±tku przestaje obowi±zywaæ autocenzura. Bo tak :P Jak siê komu¶ nie chce czytaæ naszych recenzji albumu, to niech omija ten w±tek.
True Pagan Winter Crew

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #616 on: 2008-05-07, 20:56:48 »
Opeth sam sobie wybra³ studio i sam sobie by³ producentem.
Je¶li chodzi o Watershed to tak, ale za produkcjê GR odpowiada chyba tylko Jens Borgen.

Quote
Kontrakt z RR maj± taki, ¿e wytwórnia nie wtr±ca im siê do niczego.


Czyta³e¶ ten kontrakt? :P No dobra, ju¿ "nie dra¿niê admina" ;)
« Last Edit: 2008-05-07, 20:58:54 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #617 on: 2008-05-07, 21:03:06 »
Opeth sam sobie wybra³ studio i sam sobie by³ producentem.
Je¶li chodzi o Watershed to tak, ale za produkcjê GR odpowiada chyba tylko Jens Borgen.
GR by³o pierwsz± p³yt± (po du¿ym, a mo¿e nawet ogromnym udziale producencko-realizatorskim Stevena Wilsona w trzech poprzedzaj±cych kr±¿kach studyjnych), za produkcjê której wziêli siê sami z pomoc± Jensa - Majk wielokrotnie to wtedy powtarza³.

Edit: znalaz³em - m.in. tu:
Quote from: Teraz Rock (nr 10/2005)
Steven Wilson z Porcupine Tree produkowa³ trzy poprzednie albumy Opeth. Najnowszy zosta³ wyprodukowany przez ciebie. Dlaczego zdecydowa³e¶ siê zrobiæ to samemu?
Pytali¶my Stevena, czy nie zechcia³by wyprodukowaæ tak¿e tego albumu, ale niestety by³ w trakcie tournee i nie móg³ podj±æ siê tego zadania. A osoba producenta sta³a siê dla nas to¿sama z osob± Stevena. Dlatego przez chwilê nie wiedzia³em, jak zachowaæ siê w tej sytuacji. Po namy¶le postanowi³em wzi±æ sprawy w swoje rêce i samemu zasi±¶æ za konsolet±. Na pocz±tku siê trochê ba³em, poniewa¿ Steven mia³ zawsze trafne pomys³y i wskazówki, a tym razem tego nie by³o. Sta³em siê si³± rzeczy w pe³ni niezale¿ny. I mo¿e dlatego produkowanie w³asnej p³yty okaza³o siê tak interesuj±cym zajêciem.
i tu:
Quote from: Metal Hammer (2005)
Czy i tym razem w produkcji p³yty pomóg³ wam Steven Wilson? (lider Porcupine Tree - przyp. MH)
Nie, sami zajêli¶my siê produkcj±. W wiêkszo¶ci ja by³em za to odpowiedzialny, ale wszyscy w zespole wnie¶li co¶ od siebie, przyjêli rolê wspó³producentów. Poza in¿ynierem d¼wiêku, który pracowa³ w studio, nie pracowa³ z nami nikt z zewn±trz.
« Last Edit: 2008-05-07, 21:15:16 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #618 on: 2008-05-07, 21:08:01 »
za produkcjê której wziêli siê sami z pomoc± Jensa - Majk wielokrotnie to wtedy powtarza³.

Muszê wiêc zweryfikowaæ swoj± wiedzê na temat tego albumu  :pisze:

EDIT: Onet... najciemniej pod latarni±  #-o Dziêki za te linki.
« Last Edit: 2008-05-07, 21:23:01 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #619 on: 2008-05-07, 21:23:06 »
Co do bonusów, a konkretniej Soldier of Fortune na Ghost Reveries: Mam wersjê z DVD i z bonusem. My¶lê, ¿e wiêcej razy wys³ucha³em p³ytkê z bonusem, ni¿ bez, zw³aszcza, ¿e nie mam orygina³u podstawowej wersji. Uwa¿am, ¿e ten cover, to jedyny cover jaki znam, który przebi³ wersjê oryginaln±. Mam ogromny szacunek do Purpli i ich muzyki, uwa¿am, ¿e ich wersja ballady jest ¶wietna, ale niestety wysiada przy wersji Opeth. A marudzenie, ¿e to tylko chwyt, ¿eby ludzie SE kupili uwa¿am za ¶wiêtokradztwo, bo nawet, je¶li taki by³by g³ówny zamys³ nagrania tego kawa³ka, to klas± niweluje on wszystkie negatywy, jakie tutaj pad³y.
Wierzê, ¿e opeth nie schrzani³ tych nowych coverów. ;)

Poza tym Watershed urwie Wam dupê przy samej szyi (chyba ¿e kto¶ ju¿ s³ucha³ 10 razy i siê nie przekona³), wiêc przestañcie skamleæ.

Po zapoznaniu siê z wywiadami [podziêkowania dla uprzejmego cz³owieka], lecz praktycznie bez zapoznania siê z tre¶ci± albumu zaczynam w to coraz bardziej wierzyæ. Nie nastawiam sie na arcydzie³o, ale je¶li bêdê mi³o zaskoczony, to rado¶æ bêdzie jeszcze wiêksza ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #620 on: 2008-05-09, 14:19:28 »
Co siê jeszcze tyczy ed.spec. GR to ma ona tak¿e zdecydowanie lepszy i bardziej obfity booklet (jest wiêcej piêknych grafik - tutaj Minder je "wrzuci³"). Poza tym na DVD jest ¶wietne documentary - takie w sam raz, nie za d³ugie, nie za krótkie... No i ok³adka digipacka z t³oczonym i z³oconym logo Opeth... piêkne! Co siê tyczy coverów czy ogólnie bonusów (bo na "Watershed", je¶li siê potwierdzi, dwa bonusy bêd± coverami, a trzeci to kolejna nowa kompozycja Opeth*) to zupe³nie mi nie przeszkadzaj±, je¿eli s± na koñcu, a najlepiej gdy rozdziela je od podstawowej zawarto¶ci albumu jaka¶ min. 30-sekundowa przerwa - zawsze przecie¿ mo¿na album dos³uchaæ tylko do pewnego miejsca, albo jeszcze lepiej programem ustawiæ odtwarzanie jedynie wybranego materia³u, wiêc nie rozumiem w czym problem? Gorzej jest gdy jak w przypadku remasterowanego "The Number of the Beast" Iron Maiden bonus Total Eclipse zosta³ wci¶niêty jako przedostatni track w materia³ podstawowy - mnie to strasznie irytuje, bo przez 26 lat s³ucha³em i uwielbia³em album w pewnej konstrukcji, a tu mi co¶ w ¶rodek wpieprzyli, i to do tego co¶ dosyæ imho przeciêtnego. Ale te¿ nie robiê z tego problemu, bo sobie p³ytê "programujê" po staremu i nie s³ucham bonusa. :wink:
____________________________________________
* ten 30-sekundowy sampl Derelict Herds na jpc bardzo intryguj±cy
Wyslano: 07 Maj 2008, 21:44:17
Mikael z wywiadzie dla "Teraz Rock" powiedzia³, ¿e Burden inspirowany jest ballad± Living and Dying Scorpions. Osobi¶cie nie mogê siê dos³uchaæ wielkiego podobieñstwa, natomiast otwieraj±cy riff budzi skojarzenia z Porcelain Heart.
Wracaj±c do samego Burden, na pocz±tku by³ tym kawa³kiem, przez który prze¿y³em niema³e rozczarowanie. Zaczyna siê bardzo fajnie i ma ¶wietne gitary w drugiej czê¶ci, ale bardzo zirytowa³ mnie ¶piew Mike'a (wyda³ mi siê wtedy jaki¶ taki niezno¶nie pretensjonalny). Nawet to "puszczenie oka do s³uchacza" z rozstrojonym akustykiem i ¶miechem w koñcówce nie poprawia³o nastroju. Kawa³ek brzmia³ dla mnie po prostu jak cover Deep Purple (nawet wokalizy robione s± wyra¼nie pod Gilana i Coverdale’a) i mia³em Majkowi za z³e, ¿e nie zrobi³ tego subtelniej (jak np. beatlesowanie w Atonement)... ale po siedmiu bodaj¿e przes³uchaniach wreszcie przekona³em siê i od tej pory uwa¿am, ¿e "Watershed" to znakomity album. Na pewno nie najlepszy w dorobku, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek obni¿ce formy. Z pewno¶ci± jest to nowe rozdanie w twórczo¶ci Opeth. W³a¶ciwie ju¿ ani ¶ladu dawnej tajemniczo¶ci i magii, ale ta nowa estetyka jest równie urzekaj±ca. Obecnie moimi najulubieñszymi fragmentami albumu s±: akustyczne otwarcie (z piêknymi zeppelinuj±cy gitarami w Coil) p³ynnie przechodz±ce w potê¿ny i znakomity Heir Apparent oraz dwie zamykaj±ce kompozycje – w nich imho Fredrik zagra³ najlepsze solówki na albumie (ma ch³opak ogieñ w d³oniach). W Hessian Peel i Hex Omega przewija siê masa ro¿nych motywów: art rockowych, metalowych i takich charakterystycznych dla muzyki ostatnich lat (m.in. w Hex Omega odnajdujê brzmienia jakby z debiutu Oceansize). Piêkne jest samo zakoñczenie finalnej kompozycji z tym monumentalnym riffem (bêd±cym jakby reminiscencj± wczesnego stylu Opeth) i ¶wietnymi eksploduj±cymi bêbnami Axe’a.
Praktycznie nie ma dnia bez "Watershed" - dla mnie najwa¿niejszy i najlepszy album bie¿±cego roku. :)
« Last Edit: 2008-05-09, 16:11:20 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Alias

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #621 on: 2008-05-09, 14:55:36 »
za to co teraz powiem pewnie zostanê zlinczowany...ale trudno  :P
"Watershed" jest (wg. mnie) jednym z lepszych albumów Opeth...
"Coil" to po prostu magia,"Heir Apparent": taki Opeth chcê ca³y czas i ta koñcówka.."The Lotus Easter" ten twór omijam szerokim ³ukiem,jaki¶ chaotyczny kawa³ek..."Burden",mi³y,lekki..."Porcelain Heart" numer 1 albumu,"Hessian Peel" i "Hex Omega" genialnie wieñcz± album..
Ogólnie rzecz bior±c Opeth zaskoczy³ mnie baaardzo pozytywnie,op³aca³o siê czekac tyle czasu na ten album.. :D

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Watershed
« Reply #622 on: 2008-05-09, 15:00:12 »
Wielkanoc Lotusa rz±dzi! :mrgreen:
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
Odp: Watershed
« Reply #623 on: 2008-05-09, 16:31:29 »
"Porcelain Heart" numer 1 albumu
byle tak dalej a naprawde niektorzy beda zakladali blogi o tym jak fajny jest Opeth... ;/ jezeli to jest nr 1, to ja sie nie znam na muzyce.
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

Alias

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #624 on: 2008-05-09, 16:36:18 »
"Porcelain Heart" numer 1 albumu
byle tak dalej a naprawde niektorzy beda zakladali blogi o tym jak fajny jest Opeth... ;/ jezeli to jest nr 1, to ja sie nie znam na muzyce.

nie czepiam siê Twojego gustu wiêc nie czepiaj sie mojego....wg.mnie jest nr 1 i tyle,a ogólnie to móg³by¶ sprecyzowac co Ci nie pasuje w tym kawa³ku..

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Watershed
« Reply #625 on: 2008-05-09, 16:37:47 »
utwór, który kolega Alias pomija jest z kolei moim numerem 1 albumu. Porcelanka nie jest z³ym utworym, choæ lepiej by by³o gdyby gra³ j± inny zespó³. ale: i?ek we¼ pod uwagê, ¿e rzeczywi¶cie mo¿esz nie znaæ siê na muzyce. i co wtedy? niech sobie Alias pisze opinie, jego gust
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #626 on: 2008-05-09, 17:50:26 »
Ach, czekanie na nowy album Opeth jest jak czekanie z seksem do ¶lubu... Wiesz, ¿e wszyscy to ju¿ maj± za sob±, ale z drugiej strony wiesz, ¿e warto czekaæ  :mrgreen:

Czy s± tu jeszcze jakie¶ Watershedowe dziewice??  :(

( :mrgreen: - tak mi przysz³o na my¶l...)
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #627 on: 2008-05-09, 17:52:14 »
No, przynajmniej jeden prawiczek jest ;)

Ja doczekam. A ci co nie doczekali, a choæ przez chwilê o tym my¶leli, ¿eby siê wstrzymaæ, to miêczaki. Trzeba æwiczyæ siln± wolê  :mrgreen:

Edit:
Ja oczywi¶cie mam na my¶li czekanie na p³ytê ;) :lol:
« Last Edit: 2008-05-09, 17:55:55 by Callahan »

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #628 on: 2008-05-09, 17:56:19 »
Ja siê z Watershed trochê podotyka³em, ale do zbli¿enia jeszcze nie dosz³o ;]
selfbanned

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #629 on: 2008-05-09, 19:10:31 »
Porcelanka jest w³a¶nie (i to dosyæ zdecydowanie) najs³abszym utworem na p³ycie. Najlepszy jest chyba mimo wszystko Heir Apparent. Hessian Peel jest równie¿ wspania³y, ale to zupe³nie inna bajka.
Ogólnie na Watershed jest sporo ¶wietnych motywów, które odkrywa siê dopiero za którym¶ przes³uchaniem p³yty, dlatego trzeba temu albumowi po¶wiêciæ trochê czasu.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

 

lofty-success