Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299859 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #630 on: 2008-05-09, 19:27:57 »
Ogólnie na Watershed jest sporo ¶wietnych motywów, które odkrywa siê dopiero za którym¶ przes³uchaniem p³yty, dlatego trzeba temu albumowi po¶wiêciæ trochê czasu.
To ja poczekam z tym odkrywaniem... (jeszcze nie s³ucha³am, tylko PH 3 razy, w tym 2 ogl±daj±c video :roll:)

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #631 on: 2008-05-09, 19:34:22 »
1. Heir Apparent (na sam± mysl o nim musze go wlaczyc i posluchac...., mnie wiecej na poziomie The Leper Affinity dla mnie)
growl zaczynajacy sie w okolicach 6:40 jest kur*** miazdzacy
2. Hessian Peel
3. Burden
4. Coil
5. The Lotus Eater
6. Hex Omega
7. Porcelain Heart

moj ranking
« Last Edit: 2008-05-09, 19:54:25 by Lizard »

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #632 on: 2008-05-09, 19:52:30 »
To ja te¿ dorzucê swoje, je¿eli cenzura ju¿ nie obowi±zuje.

Po pierwszych dwóch - trzech przes³uchaniach by³em bardzo zawiedziony. 'Burden' nazywa³em "Burdel", dwoma ostatnimi utworami siê mêczy³em, my¶la³em, ¿e po raz pierwszy w moim ¿yciu wy³±czê nowy utwór Opeth wcze¶niej, ni¿ skoñczy siê sam - mówiê o 'The Lotus Eater'. ¯a³owa³em, ¿e zespó³, który nagra³ 'Morningrise' nagra³ te¿ 'Watershed'.

Teraz (po tych blisko dziesiêciu przes³uchaniach) opuszczam grono "bardzo zawiedzionych" i przenoszê siê do "umiarkowanie zadowolonych" - uwa¿am, ¿e 'Watershed' jest lepszy od 'Ghost Reveries', do którego ci±gle, nadal, wci±¿ nie mogê siê przekonaæ. Krótko o poszczególnych utworach:

'Coil' - sympatyczny wstêp, fajnie, ¿e Majk zdecydowa³ siê na kobiecy wokal (jej g³osem siê nie zachwycam, ale mi³o, ¿e jest). Mam tylko jedno pytanie - skoro ju¿ przekroczy³ tê magiczn± granicê i kobiecy wokal jest, to dlaczego nie pojawia on siê w ¿adnym innym utworze?

'Heir Apparent' - ¶wietny utwór, dla mnie najlepszy na p³ycie - jest ostry, jest zmienny, dynamiczny, taki Opethowy jak dla mnie :) (chocia¿ pojawia siê solówka, jak w Dream Theater - ale dla mnie to minusem nie jest)

'The Lotus Eater' - dla mnie najgorszy - klawiszy oko³o pi±tej minuty nie mogê znie¶æ! Brzmi to, jak cienka podróba jakiego¶ zespo³u na¶laduj±cego Dream Theater. Gdyby utwór koñczy³ siê po piêciu minutach, albo mia³by inne przej¶cie, to by³by zno¶ny - a tak...

'Burden' - nawet do tego siê przekona³em, taka kiczowata (dobre okre¶lenie) balladka, ale w sumie nie jest z³a, tylko jak dla mnie o minutê za d³uga - mogliby skróciæ j± o to koñcowe brzd±kanie na gitarze, które uwa¿am za zwyczajnie nudne. ¦redniak taki, o!

'Porcelain Heart' - fajny utwór, zna³em go wcze¶niej tylko z klipu (który ogl±da³em chyba raz - nie czujê blusa), niezbyt mi siê podoba³, ale teraz uwa¿am, ¿e jest niez³y, fajnie siê rozwija, nie jest rozwleczony, ale ¿eby siê zachwycaæ - te¿ nie.

'Hessian Peel' - taki utwór, o którym my¶lê, ¿e gdyby nagra³ go inny zespó³, to uwa¿a³bym to za ciekawe, a tak jest dla mnie co najwy¿ej ¶rednie z lekkim wskazaniem na minus.

'Hex Omega' - to jest w ogóle taki utwór? (czytaj - za ka¿dym razem koñcówka mi siê rozmywa i jak ju¿ nie s³yszê ¿adnych d¼wiêków, to nie mogê sobie przypomnieæ, ¿e w ogóle by³ jaki¶ ostatni utwór, bo przelecia³ zupe³nie niezauwa¿ony)

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #633 on: 2008-05-09, 19:58:21 »
'Hex Omega' - to jest w ogóle taki utwór? (czytaj - za ka¿dym razem koñcówka mi siê rozmywa i jak ju¿ nie s³yszê ¿adnych d¼wiêków, to nie mogê sobie przypomnieæ, ¿e w ogóle by³ jaki¶ ostatni utwór, bo przelecia³ zupe³nie niezauwa¿ony)

Mam dokladnie to samo. Jakby mi ktos pistolet do glowy przylozyl, to bym sobie nie przypomnial o co tam chodzi i jak to leci. Wlasnie siadam do niego z zamiarem maksymalnej koncentracji.

I odnosnie Burden, to ta koncowka to faktycznie drazniaca. Ktos zauwazyl takie bipczenie tam przy koncu ? :) Moze morsem cos chce Opeth przekazac :D

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #634 on: 2008-05-09, 20:01:03 »
Np. "nastêpny album bêdzie jeszcze s³abszy!" :P

A co do tej/tego (?) 'Hex Omega' - powiedz, czy jak by³e¶ maksymalnie skoncentrowany, to co¶ zapamiêta³e¶ - bo ja tak próbowa³em, to siê zdekoncentrowa³em - serio!  :mrgreen:

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #635 on: 2008-05-09, 20:06:15 »
'The Lotus Eater' - dla mnie najgorszy - klawiszy oko³o pi±tej minuty nie mogê znie¶æ!
Nie wiem o co chodzi  :>

Quote
'Hessian Peel' - taki utwór, o którym my¶lê, ¿e gdyby nagra³ go inny zespó³, to uwa¿a³bym to za ciekawe, a tak jest dla mnie co najwy¿ej ¶rednie z lekkim wskazaniem na minus.
Bardzo ciekawy kawa³ek, a dwa motywy (jeden pocz±tkowy i jeden koñcowy) s± jednymi z najlepszych na p³ycie.

Quote
'Hex Omega' - to jest w ogóle taki utwór? (czytaj - za ka¿dym razem koñcówka mi siê rozmywa i jak ju¿ nie s³yszê ¿adnych d¼wiêków, to nie mogê sobie przypomnieæ, ¿e w ogóle by³ jaki¶ ostatni utwór, bo przelecia³ zupe³nie niezauwa¿ony)
E tam. Ja ju¿ go znam na pamiêæ.

Quote
I odnosnie Burden, to ta koncowka to faktycznie drazniaca. Ktos zauwazyl takie bipczenie tam przy koncu ?  Moze morsem cos chce Opeth przekazac

To jest przecie¿ ¶miech, który przechodzi w takie echo, dlatego daje to taki odg³os "bipczenia".
« Last Edit: 2008-05-09, 20:08:05 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #636 on: 2008-05-09, 20:09:45 »
chodzi mi o te dziwki ok. 7.04 - 7.10 mniej wiecej, tam jest najwieksze zageszczenie, bo pozniej i wczesniej tez sa

sluchawki wspomagaja uslyszenie ;)
« Last Edit: 2008-05-09, 20:12:52 by Lizard »

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #637 on: 2008-05-09, 20:14:19 »
A tak, teraz co¶ tam s³yszê, ale nie wiem co to jest. Szczerze mówi±c trochê to brzmi, jakby kto¶ uderza³ patykiem o patyk.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Watershed
« Reply #638 on: 2008-05-09, 20:28:09 »
Ja się z Watershed trochę podotykałem, ale do zbliżenia jeszcze nie doszło ;]
padłem xD
Callahan: wśród tych, którzy deklarowali chęć czekania na płytę gdy w sieci były już trzy utwory są też tacy jak ja, którzy czekali po prostu na resztę, niekoniecznie w pudełku [choć i tak te pudełko kupią]
Lotus Eater bardzo przypadł mi do gustu, nie rozumiem waszych pretensji do klawiszy, więcej Wiberga na następnej płycie! z utworu wyciąłbym pierwsze 18 sekund. Podobnie staję w obronie Porcelanki. Reszta nie nadaje się do obrony
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Watershed
« Reply #639 on: 2008-05-09, 21:05:40 »
Czy s± tu jeszcze jakie¶ Watershedowe dziewice??  :(
Czekam czekam. Choæ g³ód niewielki, jako ¿e ostatnio niema³o nowych smacznych k±sków powita³a moja kolekcja :]

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #640 on: 2008-05-09, 21:13:23 »
Wiele zosta³o juz powiedziane na temat Watershed... có¿ mogê dodaæ... Totalny powiew ¶wie¿o¶ci. Odczucia jak najbardziej pozytywne. Mam nadzieje, i¿ z oryginalnego kr±¿ka muzyka bêdzie brzmia³a jeszcze lepiej :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #641 on: 2008-05-09, 22:23:15 »
chodzi mi o te dziwki ok. 7.04 - 7.10 mniej wiecej, tam jest najwieksze zageszczenie, bo pozniej i wczesniej tez sa

sluchawki wspomagaja uslyszenie ;)

A tak, teraz co¶ tam s³yszê, ale nie wiem co to jest. Szczerze mówi±c trochê to brzmi, jakby kto¶ uderza³ patykiem o patyk.

Nie wiem czy o to Wam chodzi, ale tam w tle s³ychaæ "krêcenie kluczem gitarowym" - jeden gitarzysta gra motyw na akustyku, a drugi stopniowo obni¿a strój. :wink: Generalnie jest to d¼wiêk "odpuszczanej" struny na obracanym ko³ku klucza gitarowego.

Edit: Lizard, rozumiem, ¿e chodzi³o Ci o "d¼wiêki" a nie o "dziwki"?
« Last Edit: 2008-05-09, 22:32:20 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #642 on: 2008-05-09, 22:33:07 »
:-) do czegos podobnego doszedlem, ale fajnie jest sie bawic w teorie spiskowe :)
a tak w ogole napisalem "dziwki" zamiast "dzwieki" :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #643 on: 2008-05-09, 23:38:06 »
No to je¿eli ju¿ siê bawiæ w teorie spiskowe, to w Hessian Peel w dwu miejscach jest tzw. reverse vocal (podpowiedzieli mi to Minder i Vertigo) – w pierwszym fragmencie odwrócony tekst brzmi: out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you. :twisted:
« Last Edit: 2008-05-09, 23:39:55 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #644 on: 2008-05-09, 23:53:18 »
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you. :twisted:
eh... nie cierpie kiedy Majk pieprzy o "satanie", o "evil", itd. to tak pasuje do Opetha, jak ¶wini siod³o...