Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299880 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #675 on: 2008-05-12, 18:15:54 »
Jak kupi³em sobie "Songs for the Deaf"  Queensów i zobaczy³em, ¿e w ¶rodku nie ma tekstów, to my¶la³em, ¿e mnie szlag trafi. To co ma w tym booklecie do cholery byæ? Same grafy? Ja przepraszam, ale to ju¿ jest kpina. Przesada porz±dna. Jak siê wstydzi, to jego sprawa, trzeba ponosiæ konsekwencje swoich czynów. Przez to tylko nastawi wrogo do siebie fanów. Lepiej, ¿eby w SE te teksty by³y. Jak mam wywaliæ 8 dych na album, który nie ma tekstów, bo facet, który wyda³ ju¿ tyle p³ytek nagle zmieni³ siê w wstydnisia, to ja przepraszam, ale porz±dnie to muszê przemy¶leæ. A poza tym przecie¿ to i tak trafi do sieci prêdzej czy pó¼niej... Nic siê nie ukryje przed pilnym s³uchem fanatyków...

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #676 on: 2008-05-12, 18:17:22 »
Kurde :shock: nie bêdzie tekstów w ksi±¿eczce. To co maj± powiedzieæ teraz Watershed'owe dziewice, które chcia³y 2 czerwca zasi±¶æ do albumu z ksi±¿eczk± i czytaj±c tekst s³uchaæ materia³u. :P

To sie ludzie zdziwi±...

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #677 on: 2008-05-12, 18:25:04 »
No to spodziewamy sie nastepujacych edycji:
1. sucha kielbasa z wodnej szopy: Watershed
2. sucha szynka z majonezem z wodnej szopy: Watershed + Bonusy
3. sucha szynka z majonezem i pomidorami i ogorkiem: Watershed + Bonusy + Autografy + Mellotronic Heart (czy cos takiego)
4. nowa parowka: Watershed z tekstami
5. nowy odgrzewany kotlet: watershed ze wszystkimi bonusami i tekstami
6. pieczony kurczak: to co wyzej + DVD z zapisem sesji nagraniowej
7. uciekajacy pieczony kurczak z mikrofali: to co wyzej i jeszcze wersja koncertowa

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #678 on: 2008-05-12, 18:27:17 »
Kurde :shock: nie bêdzie tekstów w ksi±¿eczce. To co maj± powiedzieæ teraz Watershed'owe dziewice, które chcia³y 2 czerwca zasi±¶æ do albumu z ksi±¿eczk± i czytaj±c tekst s³uchaæ materia³u. :P

Wieeelki bulwers i tyle.

A mo¿e to bêdzie tak, ¿e zwyk³a edycja bêdzie bez tekstów, ale ten opendisc bêdzie dawa³ mo¿liwo¶æ do dotarcia do tekstów przez internet, a na SE to ju¿ bêd± normalnie w booklecie? [Proszê, niech tak bêdzie... Proszê]

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
Odp: Watershed
« Reply #679 on: 2008-05-12, 18:35:06 »
Swego czasu zaden album Korna nie posiadal tekstow w ksiazeczce- wyt³umaczenie J.D. bylo takie, ze jest to celowe, gdyz w momencie jak fan nei ma podanej kawy na ³awe bardziej zag³ebia sie w album i stara sie bardziej zrozumiec jego sens i przeslanie.
Osobiste teksty Mikaala moze maja jakies przeslanie, do ktorego nikt nie moze zaakceptowac[?!]. Mam tylko nadzieje ze Mike nie napisze drugiego "Mr.Rogers" w ktorym opowie o tym ze molestowa³ go s±siad w podesz³ym wieku ;).

Tak samo dziwi mnie stosunek wielu forumowiczow do Burden. Mozna do niego w sumie podejsc na dwa sposoby:
1. jako oddany fan Opeth
2. jako meloman.
Dla pierwszych jest to cios w serce, a dla drugich naprawde bdb utwór, z piekna linia melodyjna, ¶wietnym solo na melotronie [uwielbiam ten instrument] i wokalami rodem z lat 70'. A rozstrajana gitara na koncu... jak to stwierdzi³ moj kumpel "Opeth potrafi stworzyc poezje muzyczna nawet z rozstrojonej gitary"
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #680 on: 2008-05-12, 18:47:37 »
Zosta³am zamordowana 'Coilem'. Co to ma byæ, do ciê¿kiej cholery?! Veila bardzo trafnie ochrzci³a toto maria¿em Najt³isza z Blackmore's Nightem. Powiedzcie, ¿e ta piosenka to ¿art...T.T Ja siê ju¿ bojê tej p³yty.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #681 on: 2008-05-12, 18:58:21 »
¶wietnym solo na melotronie [uwielbiam ten instrument]
Solo klawiszowe zagrane ok. 2:18-2:49 to Hammond, natomiast melotron s³u¿y do generowania brzmieñ orkiestrowych (np. partii smyczków) i jest ca³y czas w tle kawa³ka. Podejrzewam, ¿e w nagraniu nie by³y wykorzystywane oryginalne instrumety (organy Hammonda, melotron), a brzmienia by³y jedynie samplowane, ale mo¿e siê mylê...
« Last Edit: 2008-05-12, 19:13:21 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Watershed
« Reply #682 on: 2008-05-12, 18:59:04 »
Ale siê bulwersujecie. Jako, ¿e dziewictwa nie uznajê to stwierdzam, ¿e siê bulwersujecie. Zarówno nad tekstami (które w wiêkszo¶ci s± zrozumia³e) jak i nad muzyk±. Swoj± recenzjê stworzê pó¼niej. Niemniej jest setki wielkich p³yt gdzie nie ma tekstów i nikogo to w ogóle nie rusza. Zreszt± powiedzcie mi, kto z m³odych fanów Opeth dba dzi¶ o s³owa. Mo¿e dla takich zboczeñców jak my to ma znaczenie, ale dzieciaki wol± wê¿a w kiblu. Wiem, ¿e siê ciê¿ko z tym pogodziæ, ale obecny Opeth ma ju¿ niewiele wspólnego z tym z okolic SL na p³aszczy¼nie ogólnej. Muzycznie jest wspólny mianownik, ale nagrywaj± go w wiêkszo¶ci inni ludzie, a Ci którzy byli wtedy zestarzeli siê i maj± ju¿ inn± mentalno¶æ. St±d, z ca³ym szacunkiem moi drodzy dla was wszystkich, bawi mnie ten bulwers.  :)
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #683 on: 2008-05-12, 19:00:39 »
Powiedzcie, ¿e ta piosenka to ¿art...T.T Ja siê ju¿ bojê tej p³yty.
Przecie¿ Min napisa³, ¿e p³yta co¶ tam urwie, wiêc nie ma strachu. :wink:
A sam kawa³ek jest super (for me) i imho ¶wietnie pasuje do ca³o¶ci. :)
« Last Edit: 2008-05-12, 19:45:40 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Watershed
« Reply #684 on: 2008-05-12, 19:14:37 »
Zostałam zamordowana 'Coilem'. Co to ma być, do ciężkiej cholery?! Veila bardzo trafnie ochrzciła toto mariażem Najtłisza z Blackmore's Nightem. Powiedzcie, że ta piosenka to żart...T.T Ja się już boję tej płyty.
w końcu czyiś organizm zdrowo zareagował!

djdioda: tu chyba powinno być czyjś ;)
Soja: i tak wszyscy zrozumieli ;p
« Last Edit: 2008-05-12, 22:05:43 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Watershed
« Reply #685 on: 2008-05-12, 19:24:05 »
Zostałam zamordowana 'Coilem'. Co to ma być, do ciężkiej cholery?! Veila bardzo trafnie ochrzciła toto mariażem Najtłisza z Blackmore's Nightem. Powiedzcie, że ta piosenka to żart...T.T Ja się już boję tej płyty.
w końcu czyiś organizm zdrowo zareagował!
To samo chciałam napisać, ale nie będę się powtarzać :)

Unas ja oceniam tylko muzykę, a nie to czy ktoś się zestarzał, zmienił skład albo wpadł pod pociąg ;)
« Last Edit: 2008-05-12, 19:28:29 by djdioda »

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Watershed
« Reply #686 on: 2008-05-12, 19:31:03 »
Unas dobrze to podsumowa³. Jak kto¶ podchodzi do tego albumu z nastawieniem, ¿e chcia³by us³yszeæ co¶ _podobnego_ do starszych albumów to siê zawiedzie. Mówi³em to ju¿ Nilfheimowi - zastanówcie siê, czy mo¿e nie wysz³oby co¶ (zreszt± imo ca³kiem zacne "co¶", ale o tym w innym po¶cie) znacznie gorszego ni¿ Watershed, gdyby Akerfeldt, Akesson, Axe, Mendez próbowali nagraæ co¶ podobnego do tego co zosta³o nagrane przez Akerfeldta, Lindgrena, Lopeza i Mendeza. Ba! Co¶ podobnego do nagrañ w sk³adzie: Akerfeldt, Nordin, DeFarfalla, Lindgren. Jestem w stanie siê za³o¿yæ (chocia¿ to i tak nie do sprawdzenia), ¿e gdyby Opeth nie eksperymentowa³, nie stawia³ kolejnych kroków naprzód, gdyby Akerfeldt siê upar³, ¿e bêdzie nagrywa³ kolejne i kolejne Orchid i Morningrise, czy MAYH lub Still Life jak kto woli, to te albumy nie by³yby tak wyj±tkowe. Mija osiemnasty rok, jak Opeth nagrywa. Có¿, ka¿dy ma swój gust; mogê siê tylko cieszyæ, ¿e mi Watershed przypad³ do gustu, mimo ¿e wolê starsze albumy. :mrgreen:

PS. nie wiem gdzie tam w Coil s³yszycie Najt³isza, ale OK. :mrgreen:

No, zreszt±, w sumie djdioda te¿ dobrze napisa³a. Oceniajcie i krzy¿yk na drogê. Uwa¿am jednak, ¿e niektórzy maj± trochê zbyt alergiczne reakcje - ¿eby za jaki¶ czas nie odszczekiwali tego co napisali teraz. ;)
« Last Edit: 2008-05-12, 19:32:50 by ozeh »
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #687 on: 2008-05-12, 19:43:31 »
¶wietnym solo na melotronie [uwielbiam ten instrument]
Solo klawiszowe zagrane ok. 2:18-2:49 to Hammond, natomiast melotron s³u¿y do generowania brzmieñ orkiestrowych (np. partii smyczków) i jest ca³y czas w tle kawa³ka. Podejrzewam, ¿e w nagraniu nie by³y wykorzystywane oryginalne instrumety (organy Hammonda, melotron), a brzmienia by³y jedynie samplowane, ale mo¿e siê mylê...

zrodla juz teraz nie podam, ale widzialem jak Majk wlasnie sie podniecal ze w koncu, te wszystkie partie smyczkowe i inne, zostaly zagrane na prawdziwych instrumentach, a nie z sampli. Zrodla niestety nie pamietam, ale dam sobie za to odciac marchewke :P

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #688 on: 2008-05-12, 20:44:18 »
¶wietnym solo na melotronie [uwielbiam ten instrument]
Solo klawiszowe zagrane ok. 2:18-2:49 to Hammond, natomiast melotron s³u¿y do generowania brzmieñ orkiestrowych (np. partii smyczków) i jest ca³y czas w tle kawa³ka. Podejrzewam, ¿e w nagraniu nie by³y wykorzystywane oryginalne instrumety (organy Hammonda, melotron), a brzmienia by³y jedynie samplowane, ale mo¿e siê mylê...

zrodla juz teraz nie podam, ale widzialem jak Majk wlasnie sie podniecal ze w koncu, te wszystkie partie smyczkowe i inne, zostaly zagrane na prawdziwych instrumentach, a nie z sampli. Zrodla niestety nie pamietam, ale dam sobie za to odciac marchewke :P

Te¿ to samo czyta³em. To by³o w której¶ z wypowiedzi o albumie.

Mi tam album sie podoba. Owszem na pocz±tku trochê dziwnie siê go s³ucha³o :shock: ale jak ju¿ siê os³ucha³o to pasuje. A i Burden mi sie podoba. Taki spokojny rock.
Choæ przyznam, ¿e wola³bym wiêcej growlu Mikaela. W muzyce Opeth growl Mikaela uwielbiam, to jednak epka Bloodbath mi ten brak growlu na Watershed trochê rekompensuje.

EDIT: Mo¿e i ja siê skuszê na jak±¶ recenzjê w przysz³o¶ci.
A tez wola³bym ksi±¿eczkê z tekstami. G³ownie mi chodzi o partie z Heir Apparent bo tam tylko 2/3 rozumiem (albo siê domy¶lam)
« Last Edit: 2008-05-12, 20:47:38 by metjar »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #689 on: 2008-05-12, 21:02:48 »
Zosta³am zamordowana 'Coilem'. Co to ma byæ, do ciê¿kiej cholery?! Veila bardzo trafnie ochrzci³a toto maria¿em Najt³isza z Blackmore's Nightem. Powiedzcie, ¿e ta piosenka to ¿art...T.T Ja siê ju¿ bojê tej p³yty.
Przecie¿ Min napisa³, ¿e p³yta co¶ tam urwie, wiêc nie ma strachu. :wink:
A sam kawa³ek jest super (for me) i imho ¶wietnie pasuje do ca³o¶ci. :)
A tak na powa¿nie, ja dla odmiany zosta³em zamordowany Burdenem, kto¶ inny Porcelank±... P³ycie trzeba po¶wiêciæ trochê czasu i uwagi, a je¿eli (jak napisa³ m.in. Minder) po 10 próbach nie wejdzie, to najprawdopodobniej nie wejdzie ju¿ nigdy. Ma³o komu (poza jednym userem, gdy pisali¶my jeszcze na priva - to by³ chyba Orka) album wszed³ za pierwszym czy drugim razem, wiêc siê nie poddawaj. :okp:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind