Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299863 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #690 on: 2008-05-12, 21:23:47 »
Je¶li chodzi o te teksty na Watershed, to zawsze mo¿na rzuciæ okiem tutaj. Nieoficjalne, bo nieoficjalne, ale jednak. Z pewno¶ci± strona ta bêdzie aktualizowana i poprawione zostan± ewentualne b³êdy.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #691 on: 2008-05-12, 22:24:05 »
Ja tam czekam na premiere :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #692 on: 2008-05-12, 22:42:20 »
Bu, te¿ bym chcia³a teksty, jakby mi siê p³yta spodoba³a i chcia³abym kupiæ...
Zocha, s³ucha³a¶ ju¿? ;> I kto tu zdradza?! Ja nie s³ysza³am jeszcze ani sekundki Watersheda! (poza wstêpem do Coil, który Wreath gra³ na gitarze :P)
Ale teraz zaczynam siê baæ przez Was :(
...If I call will you come and will you save me?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #693 on: 2008-05-12, 23:10:53 »
No dobra, niech bêdzie, ¿e oceniam pochopnie, bez przetrawienia i w³a¶ciwego dystansu, ale co ja poradzê, ¿e ten kawa³ek wyda³ mi siê totalnie, ca³kowicie marny? Uprzedzaj±c wasze reakcje - bardzo siê cieszê, ¿e ch³opaki eksperymentuj±, szukaj± nowych ¶rodków, robi± wycieczki w inne gatunki. Uwielbiam Ghost Reveries w³a¶nie za to. Ale umówmy siê, tam ¿aden kawa³ek (ba, ¿aden kawa³ek Opethu w ogóle), mimo s³abszych fragmentów nie by³ od pocz±tku do koñca banalny, ani tekstowo, ani muzycznie. A tutaj? Jakie¶ tam fiub¼dziu na akustyku (wiêkszo¶æ zespo³ów górsko-turystycznych ma lepsze akordy) , prosty rytm, ³atwiutka melodia i 'ranin fru de filds of soro³', no przepraszam bardzo, ale po Opecie to ja siê spodziewam twórczo¶ci nieco wy¿szych lotów :] a ten babski wokal brzmi jak zmanierowana Cristina Scabbia, zdania nie zmieniê.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #694 on: 2008-05-12, 23:15:05 »
No to Ciê zmartwie, bo na Watershed jest trochê takich eksperymentów.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #695 on: 2008-05-12, 23:24:04 »
Czytanie ze zrozumieniem szwankuje ko³o pó³nocy, huh? :> nie mam nic przeciwko eksperymentom czy wycieczkom w inne gatunki, nie zdzier¿ê natomiast grania a la Blackmore's Night. Bo to brzmienia za proste i za ma³o ambitne dla twórców MAYHa, SL czy GR. Pamiêtacie 'Roads', Mike'ow± kolaboracjê z nie pamiêtam w tej chwili kim? To te¿ by³a prosta piosenka, ale mia³a a) niez³± melodiê i wspó³brzmienia, b) skrzypce w roli nienatrêtnego t³a, c) tekst mówi±cy o prostych rzeczach niewyszukanym jêzykiem, naturalny, bezpretensjonalny. Porównanie z 'Coilem' wypada mia¿d¿±co, dla tego ostatniego ofkors.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #696 on: 2008-05-12, 23:50:28 »
Czytanie ze zrozumieniem szwankuje ko³o pó³nocy, huh? :> nie mam nic przeciwko eksperymentom czy wycieczkom w inne gatunki, nie zdzier¿ê natomiast grania a la Blackmore's Night. Bo to brzmienia za proste i za ma³o ambitne dla twórców MAYHa, SL czy GR. Pamiêtacie 'Roads', Mike'ow± kolaboracjê z nie pamiêtam w tej chwili kim? To te¿ by³a prosta piosenka, ale mia³a a) niez³± melodiê i wspó³brzmienia, b) skrzypce w roli nienatrêtnego t³a, c) tekst mówi±cy o prostych rzeczach niewyszukanym jêzykiem, naturalny, bezpretensjonalny. Porównanie z 'Coilem' wypada mia¿d¿±co, dla tego ostatniego ofkors.
Ale z Ciebie maruda. To wstêp do p³yty. Wydaje mi siê ¶mieszne narzekanie typu: Opeth na wstêpie nie odwali³ 56 riffów na akustyku i jeszcze (o moj Bo¿e) pozwoli³ za¶piewaæ trzy linijki tekstu na krzy¿ kobiecie, która o zgrozo, brzmi jak Kry¶ka Sccabia (co przecie¿ j± dyskwalifikuje bo taki wokal w Opeth to profanacja nie z tej ziemi). Przecie¿ Coil to piosenka jak najbardziej w stylu Opeth: Patterns in the Ivy, Madrigal, ¿e nie wspomnê o Kredensie, który jak na swoje ponad 5 minut zbyt skomplikowany nie jest.

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
Odp: Watershed
« Reply #697 on: 2008-05-13, 00:46:18 »
¶wietnym solo na melotronie [uwielbiam ten instrument]
Solo klawiszowe zagrane ok. 2:18-2:49 to Hammond, natomiast melotron s³u¿y do generowania brzmieñ orkiestrowych (np. partii smyczków) i jest ca³y czas w tle kawa³ka. Podejrzewam, ¿e w nagraniu nie by³y wykorzystywane oryginalne instrumety (organy Hammonda, melotron), a brzmienia by³y jedynie samplowane, ale mo¿e siê mylê...
my bad. pomylilem nazwy, ale to nei zmienia faktu ¿e Per spisa³ siê doskonale :)

Jacek musze sie przyznac ze mi album wszedl za 1 razem :) jak zimne piwko w letni dzieñ. Chyba uslyszalem go w najodpowiedniejszym momencie i nastroju. Na poczatku mnei zaskoczyl-zaciekawiaj±c, zaraz potem zmiazdzy³, potem zaskoczy³ jeszcze bardziej, co przerodzi³o sie w szok, potem wielkie zdziwienie, po zdziwieniu nasta³a monotonnosc z fajna koncowka, po tym nasta³o przeniesienie do przeszlosci jakby do Drappery falss, z piekna rozbudowa nastroju, juz dlugo tego nie czulem, wytworzylo to we mnei w pewnym sensie podswiadoma hipnoze, tak ze w pewnym momencie album zaczal mi sie rozmazywac.. az po wszystkim pusci³em go drugi raz.
« Last Edit: 2008-05-13, 00:55:21 by i?ek »
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #698 on: 2008-05-13, 00:57:42 »
Na poczatku mnei zaskoczyl-zaciekawiaj±c, zaraz potem zmiazdzy³, potem zaskoczy³ jeszcze bardziej, co przerodzi³o sie w szok, potem wielkie zdziwienie, po zdziwieniu nasta³a monotonnosc z fajna koncowka, po tym nasta³o przeniesienie do przeszlosci jakby do Drappery falls, z piekna rozbudowa nastroju, juz dlugo tego nie czulem, wytworzylo to we mnei w pewnym sensie podswiadoma hipnoze, tak ze w pewnym momencie album zaczal mi sie rozmazywac.. az po wszystkim pusci³em go drugi raz.
Skojarzy³o mi siê to z czym¶... Ale nie powiem  8) :mrgreen:
...If I call will you come and will you save me?

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
Odp: Watershed
« Reply #699 on: 2008-05-13, 00:59:27 »
Oj Ty, z tej strony na to nie patrzy³em pisz±c  :mrgreen:
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Watershed
« Reply #700 on: 2008-05-13, 18:10:19 »
Zo¶, zwalaj od Kry¶ki Scabbi, ona przynajmniej ma niez³y g³os i w dodatku pasuj±cy do muzyki w której siê udziela :P

PS. nie wiem gdzie tam w Coil s³yszycie Najt³isza, ale OK. :mrgreen:

Tej, z Najt³isza to ja mogê doktorat pisaæ XD I uwierz, zaje¿d¿a. Polecam Creek Mary's Blood z Once dla porównania (co prawda, Najt mia³ jeszcze takiego gadaj±cego Indianina gratis, no ale w koñcu Opeth dopiero rozpocz±³ swój "prze³om" stylowy :mrgreen:).

Coil zwala z nóg. Dla mnie jeden wielki :lol: W szczególno¶ci to jak ta laseczka tam manieruje i ten tekst... Boziu, jakby Tuomaszek pisa³ :P

A co do reszty siê nie wypowiem, bo kogo to obchodzi ;) A ja nie mam jeszcze wyrobionej opinii.
wszystko, co sko¶ne.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #701 on: 2008-05-13, 18:40:58 »
Czytanie ze zrozumieniem szwankuje ko³o pó³nocy, huh? :>

Szczerze mówi±c to chyba Ty nie zrozumia³a¶ o co mi chodzi³o z tymi "eksperymentami".
Chodzi³o mi o

Quote
A tutaj? Jakie¶ tam fiub¼dziu na akustyku (wiêkszo¶æ zespo³ów górsko-turystycznych ma lepsze akordy) , prosty rytm, ³atwiutka melodia i 'ranin fru de filds of soro³',

takie eksperymenty. Ale to te¿ trochê moja wina, nie wyrazi³em siê zbyt precyzyjnie.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #702 on: 2008-05-13, 19:48:14 »
Tej, z Najt³isza to ja mogê doktorat pisaæ XD I uwierz, zaje¿d¿a. Polecam Creek Mary's Blood z Once dla porównania (co prawda, Najt mia³ jeszcze takiego gadaj±cego Indianina gratis, no ale w koñcu Opeth dopiero rozpocz±³ swój "prze³om" stylowy :mrgreen:).
Przez Ciebie zmusi³em siê do przes³uchania tego hiciora. No sorry, ale to nie mo¿e byæ jogurt :P

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #703 on: 2008-05-14, 13:08:04 »
No ja tam analogie zauwa¿am go³ym uchem :P je¶li eksperymenty w Opecie maj± i¶æ w takim kierunku, to dziekujê, zostajê konserwatystk± :]
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #704 on: 2008-05-14, 15:19:57 »
Mo¿na ju¿ zamawiaæ "Watershed" (w Rock Serwis):
- edycja zwyk³a
- edycja specjalna
Tak jak siê spodziewa³em - edycja specjalna niewiele dro¿sza od standardowej. Zamówi³em oczywi¶cie specjaln±. :)

Edit: "Watershed" jest ju¿ tak¿e w ofercie http://www.metalopolis.pl/, ale dro¿ej.
« Last Edit: 2008-05-14, 16:36:22 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind