Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299872 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #720 on: 2008-05-15, 19:57:56 »
Zastanawiam sie czy ta cena specjalna to tak przed premierowo czy na stale :) ?
Bo z chcia bym zaczekal zeby jakis naoczny swiadek powiedzial jak to jest z ta okladka :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #721 on: 2008-05-15, 23:32:18 »
Je¿eli chodzi o Rock Serwis, to te promocje pomimo zapowiedzi, ¿e tylko do dnia premiery, czasami jeszcze trochê trwaj±, ale po jakim¶ czasie faktycznie znikaj± ceny "na czerwono" i pozostaj± te wy¿sze, obecnie przekre¶lone. Piszê to analizuj±c ceny p³yt, które zakupi³em u nich przez ostatni rok (np. ostatnie studyjne kr±¿ki Dream Theater i Porcupine Tree). Pamiêtam, ¿e kilka lat temu gdy nabywa³em w Rock Serwis "Damnation", z³o¿y³em zamówienie ju¿ po premierze i przepad³a mi cena promocyjna. Ale tak jak napisa³em, od dwóch, trzech lat obserwujê, ¿e oni te ceny promocyjne czasem utrzymuj± jeszcze miesi±c, dwa po premierze albumu. Jak bêdzie z "Watershed" trudno przewidzieæ... Wiadomo te¿, ¿e je¿eli zamówi siê wiêcej pozycji (np. w Rock Serwis powy¿ej 150 z³), koszty przesy³ki s± anulowane. Co siê tyczy zakupów np. w Media Markt, na pewno warto, bo u nich cena bêdzie równa tej promocyjnej z Rock Serwis i nie wchodz± tu w rachubê koszty przesy³ki, ale przez pewien czas mog± byæ problemy z dostêpno¶ci± której¶ edycji, np. na pó³kach pocz±tkowo bêdzie tylko edycja zwyk³a lub tylko specjalna.
« Last Edit: 2008-05-15, 23:35:41 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #722 on: 2008-05-16, 16:33:46 »
Ja w³a¶nie zamówi³em sobie dzisiaj w Rock Serwisie Watershed SE. Zap³aci³em w sumie 68 z³.
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #723 on: 2008-05-17, 10:09:44 »
Dzi¶ w "Nocy Muzycznych Pejza¿y" Kosiak zaprezentowa³ Burden i Hessian Peel - w zapowiedzi tego drugiego pad³o z jego ust stwierdzenie: prawie 12 minut muzycznego absolutu. Du¿o stosunkowo mówi³ o Opeth, o nowych cz³onkach i Nathalie Lorichs. W pewnym momencie mo¿na by³o odnie¶æ wra¿enie, jakby czyta³ nasze forum, bo powtarza³, ¿e nie nale¿y siê zniechêcaæ i p³ycie powinno siê po¶wiêciæ kilka przes³uchañ, dziêki czemu odkrywa siê jej piêkno.
« Last Edit: 2008-06-02, 19:16:55 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Watershed
« Reply #724 on: 2008-05-17, 10:50:03 »
porcelain heart widzia³am wczoraj na vh1 ;) lepsze to ni¿ klip do grand conjuration ale i tak dziwny jaki¶ ;)
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #725 on: 2008-05-17, 11:18:48 »
Przesluchalem juz "Watershed" ze 30++ razy i aktualnie dominuja dwa odczucia.
- super genialny
- super krotki.... nie wiem jak, ale wlacze: coil + heri apparent, potem hessian peel, burden, hex omega, porcelain heart i koniec....
ten album w mojej glowie odciska "czas trwania: 5 minut"... nie jestem tego w stanie wytlumaczyc. 55 minut to nie jest max tego co Opeth moglby zaprezentowac, ale zle tez nie jest. Mogli by szybko nagrac "Fireshed" i "Earthshed" ;-) i dolozyc, bo glodny jestem na to ich nowe granie....

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #726 on: 2008-05-17, 11:50:09 »
Mog³o siê równie dobrze zdarzyæ, ¿e zamiast "Watershed" wysz³oby im (jak pod¶miewa siê np. djdioda) "Watershit". :mrgreen: A p³yta jest krótka, bo mo¿e teraz takie czasy, ¿e albumy znowu zaczynaj± siê zbli¿aæ do rozmiaru analogowego (vide ostatni P.Tree). Z drugiej strony we¼my ostatni album studyjny Dreamów, gdyby go skróciæ do czasu "Watershed" wysz³aby bardzo dobra p³yta, a tak po przebrniêciu ma siê uczucie prze³adowania. Poza tym w edycji specjalnej bêdzie o prawie 17 minut wiêcej, a w tym jeszcze jeden nowy kawa³ek Opeth (krótki sampl Derelic Herds wskazuje, ze to mo¿e byæ co¶ w klimatach HP i HO) - zobaczymy jak siê tego wtedy bêdzie s³ucha³o... jeszcze dwa tygodnie, no mo¿e z ma³ym ogonkiem. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #727 on: 2008-05-17, 11:59:10 »
a gdzie mozna uraczyc tego sampla :) ? wertowalem ten topic 10 stron wstecz i nie znalazlem..

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #728 on: 2008-05-17, 12:06:20 »
a gdzie mozna uraczyc tego sampla :) ? wertowalem ten topic 10 stron wstecz i nie znalazlem..
http://www.jpc.de/jpcng/SESSIONID/a5f545b57c5beab544048085dfa46f64/poprock/detail/-/hnum/8085575?rk=home&rsk=hitlist tylko s± nazwy z³e ;P po siódmym kawalku sie zaczynaja

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #729 on: 2008-05-17, 12:10:12 »
Dzieki :)

Ten pierwszy bonus moze byc dobry, drugi lekko boli, natomiast trzeci musialem wylaczyc natychmiast. Az mnie uszy zabolaly jak uslyszalem Majka kastrujacego.... Mam nadzieje, ze nastepnym razem ulzy sobie zanim zacznie nagrywac w studio, bo tu ewidentnie brakowalo mu meskosci..

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #730 on: 2008-05-17, 12:12:29 »
ja zamowilem z fan.pl :) cena dobra a na sklepie jeszcze nigdy siê nie zawiod³em :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #731 on: 2008-05-17, 15:00:15 »
...drugi lekko boli, natomiast trzeci musialem wylaczyc natychmiast. Az mnie uszy zabolaly jak uslyszalem Majka kastrujacego...
Jak wiadomo te dwa kawa³ki to covery Robina Trowera i Marie Fredriksson, a imho robienie coverów przez Opeth ¶rednio im wychodzi. Mnie póki co ¿aden nie powali³, jak np. No Quarter w wykonaniu Tool albo Black Sabbath nagrany przez Vader - ale od coverów mamy specjalny w±tek. :wink:

Edit:
http://www.jpc.de/jpcng/SESSIONID/a5f545b57c5beab544048085dfa46f64/poprock/detail/-/hnum/8085575?rk=home&rsk=hitlist tylko s± nazwy z³e ;P po siódmym kawalku sie zaczynaja
A tak btw. za nieu¿ywanie url'u dosta³em niegdy¶ niez³e lanie od Mindera - Snufkin i inni Userzy, u¿ywajcie funkcji "Umie¶æ odno¶nik" (taka ikonka z globusem nad oknem wpisywania wiadomo¶ci - druga od lewej nad emotkami) bo wtedy ³atwiej siê czyta post i jest bardziej elegancki i przejrzysty, je¿eli oczywi¶cie mo¿na Was o to prosiæ. :)
Link do strony bêdzie wtedy wygl±da³ np. tak: klik.
Wyslano: 17 Maj 2008, 12:29:49
Quote from: Mikael Akerfeldt
I forgot to mention that I recorded a version of the song "Porcelain heart" done with mellotrons and moogs, so I redubbed it "Mellotron heart". Roadrunner printed up a few thousand copies but it will be very limited. I think you can only get it if you buy the album through a certain website but I can't remember which one it was. It's a pretty cool and very dark spooky version actually.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #732 on: 2008-05-17, 15:07:34 »
Quote from: Mikael Akerfeldt
I forgot to mention that I recorded a version of the song "Porcelain heart" done with mellotrons and moogs, so I redubbed it "Mellotron heart". Roadrunner printed up a few thousand copies but it will be very limited. I think you can only get it if you buy the album through a certain website but I can't remember which one it was. It's a pretty cool and very dark spooky version actually.

That does it!!

Jak widaæ Majka jebie to równo, czy fani us³ysz± jego muzykê czy nie. "Tak nagrali¶my trochê bonusów, ale musicie kupiæ nasz album 15 razy by mieæ je wszystkie. W ogóle to zajebiste s± te bonusy, ale jak powiedzia³em nie pos³uchacie ich sobie je¶li nie kupicie super extended limited edition, 5th release."

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #733 on: 2008-05-17, 15:16:41 »
I tak to zaraz wszyscy bêd± mieli w mp3 lub we flacu. :wink: Ale fakt, przegiêcie jest. Jeszcze powinni co¶ osobnego zrobiæ na wersjê japoñsk±...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #734 on: 2008-05-17, 15:27:49 »
"An additional track, "Derelict Herds", written by Mikael Åkerfeldt and Per Wiberg was also recorded[6] and will appear as a bonus track on the Japanese release[7] and the vinyl edition.[8]"
z wikipedii
niech mnie ktos trzyma....