Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299880 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #810 on: 2008-06-01, 00:15:48 »
A tak w ogóle to jestem chyba jedn± z nielicznych albo jedyn±, która jeszcze nie slysza³a tej p³yty :o, ale niestety taki system w akademikach - nic nie mo¿na ¶ci±gn±c :<

Mo¿e nie jedyn± osob±, która nie s³ysza³a p³yty, bo trochê dziewic Watershedowych tu jest na forum, ja te¿ jeszcze nie s³ucha³em, ale na pewno jedyn± osob±, która nie s³ysza³a dlatego, ¿e chce wytrwaæ w dziewictwie do oficjalnej premiery i kupna orygina³u, ale dlatego, ¿e ¶ci±gn±æ nie mo¿e :D
Ale w sumie jak na youtubie jest, to jakby¶ siê upar³, to by¶ pos³ucha³. Ale takie czekanie na premierê to zdrowe jest i apetyt wzmaga. Ja wytrwa³em i siê cieszê. Mam nadziejê, ¿e za te dwa-trzy dni ju¿ kurier zapuka do moich drzwi  :mrgreen:
A w ogóle to mam pytanie do tych, którzy ju¿ korzystali z us³ug RockSerwis - czy oni mnie jakim¶ mailem uprzedz±, ¿e ju¿ wysy³aj±/wys³ali? Czy mam tak w ciemno czekaæ? I co, jak kurier przyjedzie i nikogo nie zastanie? Zwróci towar [zap³ata przy odbiorze by³a ustalana] czy bêdzie próbowa³ jako¶ znowu albo wiadomo¶æ zostawi...?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #811 on: 2008-06-01, 00:28:14 »
A tak w ogóle to jestem chyba jedn± z nielicznych albo jedyn±, która jeszcze nie slysza³a tej p³yty :o, ale niestety taki system w akademikach - nic nie mo¿na ¶ci±gn±c :<
Oj, i tu siê mylisz, moja droga... Przejrzyj ten topik jeszcze raz - jest tu trochê watershedowych dziewic - pocz±wszy ode mnie... Ma³o tego - ja mam to na dysku... A nie s³ysza³am jeszcze ani nutki orygina³u... Oby do poniedzia³ku... ;)

Te¿ mam na dysku od chyba ze trzech tygodni (dziêkujê, Jacku :) ), SE zamówione, ale pewnie us³yszê tê p³ytê za dwa tygodnie jak wrócê do domu, do wie¿yczki, na spokojnie pos³uchaæ sobie, pokontemplowaæ booklecik, zapisaæ pierwsze wra¿enia w pó³-pamiêtniku for future reference... a w sekrecie wam powiem, ¿e po tym, co siê naczyta³am i nas³ucha³am to jako¶ zupe³nie mnie nie obchodzi ta p³yta. Jest? Fajnie, jak bêdzie czas to pos³ucham. Nie ma czasu? Aha, to pos³ucham za dwa tygodnie, biorê siê za ³acinê/gramatykê/literaturê, piêæ sekund pó¼niej zapominam o istnieniu czego¶ takiego jak Watershed. Có¿, chyba moja mi³o¶æ do Opesia przechodzi kryzys... :roll:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #812 on: 2008-06-01, 08:22:02 »
A w ogóle to mam pytanie do tych, którzy ju¿ korzystali z us³ug RockSerwis - czy oni mnie jakim¶ mailem uprzedz±, ¿e ju¿ wysy³aj±/wys³ali?
Najlepiej zagl±daj do swojego panelu klienta i tam w opcji "wszystkie moje zamówienia" zawsze na bie¿±co mo¿esz sprawdziæ stan zamówienia (np. do realizacji, realizacja w dniu premiery, przekazano do pakowania, zrealizowane itp.) Ostatnio (od dwóch lat) przychodz± dwa e-maile, pierwszy, ¿e towar taki a taki przekazano do pakowania, drugi, ¿e przesy³ka zosta³a wys³ana, ale zdarzy³o mi siê raz, ¿e (pewnie przy nat³oku wysy³ek z Rock Serwis) wszystko co wy¿ej opisane sta³o siê ju¿ po otrzymaniu przesy³ki, wiêc mo¿e siê tak zdarzyæ, ¿e te p³yty z Rock Serwis ju¿ do nas id±. Szybko¶æ dostarczenia przesy³ki zale¿y od spedytora.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #813 on: 2008-06-01, 09:36:12 »
No dobra, ale oni mieli przys³aæ maila z informacj± na jakie konto przelaæ pieni±dze itd.
True Pagan Winter Crew

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #814 on: 2008-06-01, 10:58:53 »
Jaa... mieæ 2 tygodnie na dysku i nie pos³uchac, có¿ za wytrwa³o¶æ, podziwiam :o Ja pewnie bym nie da³a rady.
A co do rockserwis, to mnie raz zaskoczyli i kurier mi przyszed³ gdzies ko³o 10 w sobote :> ale faktycznie ceny maja w porzadku.

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #815 on: 2008-06-01, 11:12:10 »
Ja wybralem odbior osobisty, bo bywam przez te prace regularnie w KRaKu, no i chcialem sie zabezpieczyc, gdyby SE byla taka kiszka jaka jest :/ Cos czuje, ze na miejscu stocze ciezka walke z soba, ktora edycje kupic.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #816 on: 2008-06-01, 14:14:21 »
No dobra, ale oni mieli przys³aæ maila z informacj± na jakie konto przelaæ pieni±dze itd.
Najlepiej napisz do nich e-maila Minder z zapytaniem co jest grane. Ja zawsze u nich (w Rock Serwis) zamawia³em za pobraniem pocztowym, bo to trochê bezpieczniej. Komu¶ tam zdarzy³o siê (to akurat by³o na Allegro), ¿e dokona³ op³aty z góry, wysy³aj±cy wys³a³ zwyk³ym (choæ op³acone by³o poleconym), przesy³ka zaginê³a i zaczê³a siê jatka, choæ wina by³a jednoznacznie po stronie wysy³aj±cego.
Wyslano: 01 Czerwiec 2008, 13:03:07

I jeszcze jeden opis Mellotron Heart:
Quote from: Ultimate Metal Forum
Drumming's different, much softer and really nice. Mellotrons and Moogs play basically everything the guitars and keys normally do. Mike's vocals sound a bit different to me. Softer, with some of the "telephone voice" effect and some vibrato on places. But it's awesome.
Kto¶ mo¿e ju¿ s³ysza³?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #817 on: 2008-06-01, 16:37:05 »
dosc przypadkowo bonusy mi w ³apy wpad³y xD

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #818 on: 2008-06-01, 17:14:09 »
DISCLAIMER: wrazenia po PIERWSZYM przesluchaniu, poprzedzone WIELKIMI oczekiwaniami; czytanie tego tekstu odbiera osobie czytajacej prawo do krytki mojego zdania; nie zgadzasz sie z ta zasada? nie czytaj :P






Po pierwszym przesluchaniu bonusow:

Derelict Herds
- porownanie do Riverside bardzo na miejscu
- slychac gitare hessian-peelowsko-hex-omegowska, spokojnie pasuje do calosci albumu
- wokal brutalny jak z Heir Apparent
- na tle calego albumu wypada srednio, zeby nie powiedziec slabo

Bridge of Sighs (nie znam oryginalnej wersji)
- standard bonusow Opetha - ¿a³oba :/
- juz chyba nawet bardziej wole Soldier of Fortune
- koñcówka fajna :) jak bede zapity na maksa i kolejna dziewczyna mnie rzuci, to sobie przypomne o tej piosence

Den Standiga Resan (nie znam oryginalnej wersji)
- teraz to juz tylko owo DVD przekonuje mnie do zakupu wersji SE



Hmm, po kolejnym Derelict Herds zyskuje punkty :), drugi bonus tez troszeczke do przodu, zdejume disclamier :)



A po wlaczeniu Heir Apparent i innych, zaraz po przesluchaniu bonosow stwierdzam (z wielkim smutkiem), ze one nawet nie sa popluczynami po Watershed. To s± ¶cieki - Sewageshed

Mimo wszystko kupie SE, bo jakos zupelnie mi wylecialo z glowy ze jest tam wersja 5.1.
« Last Edit: 2008-06-01, 17:44:46 by Lizard »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #819 on: 2008-06-01, 18:28:42 »
Derelict Herds - bardzo fajny kawa³ek. W ¶rodkowej czê¶ci klimat jakby z tych bardziej szczeniêcych czasów Opeth. Generalnie bardzo ciekawa konstrukcja kompozycji, mo¿e odrobinê niedopracowana, ale mo¿e to byæ efekt pierwszego z ni± zetkniêcia -  mo¿e gdyby nad ni± trochê wiêcej popracowali, dopracowali i wyd³u¿yli... Ogólne bardzo dobre gitary i bardzo zgrabne bêbnienie Axe'a.

Bridge of Sighs - niewiele odbiega od pierwowzoru. Bardzo dobrze moim zdaniem wokalnie wypad³ tu Majk - nie spodziewa³em siê, ¿e potrafi tak dobrze za¶piewaæ w ostrzejszych klasycznie rockowych partiach. Ogólnie zaliczam ten cover in plus i zdecydowanie lepiej mi siê go s³ucha ni¿ np. Soldier of Fortune, gdzie chwilami wydawa³o mi siê, ¿e Mike odrobinê fa³szuje (ale z drugiej strony ciê¿ko jest dobrze wypa¶æ próbuj±c wykonaæ co¶ co niegdy¶ wykonywa³ jeden z najlepszych ¶piewaków rockowych jakim bezsprzecznie jest David Coverdale).

Den Standiga Resan - przyjemnie siê s³ucha. W stosunku do pierwowzoru momentami kawa³ek wypada trochê bardziej latino (czy¿by zauroczenie The Mars Volta).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #820 on: 2008-06-01, 18:50:42 »
Mi siê ten pierwszy cover nie podoba ;/ wynudzi³em sie przy nim.... pierwszy kawa³ek fajny fajny no i ten ostatni track mistrzowski jak dla mnie xD ;p Majk chyba jeszcze tak dobrze nie ¶piewa³ :P i ta gitara - super brzmi

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #821 on: 2008-06-01, 18:57:30 »
Po glebszym przesluchaniu stwierdzam ze ogolnie to one zle nie sa, ale przelaczcie sluchajac w dowolnym momencie z bonusow na oryginalna-siodemke, to sie poczujecie jak po uderzeniu w splot sloneczny. Derelict Herds pasuje do albumu, mogli go gdzies wepchac.... a moze nie chcieli bo taki slaby ?

Co do coverow, ... zmieniam podejscie. Nie uznaje tego za muzyke Opetha. Wg mnie Opeth nie powienien w ogole wykonywac coverow. Ich styl jest tak rozny od wszystkiego innego, ze po prostu czuje sie tak jak Ci, ktorzy mowia, ze gdyby chcieli posluchac Scorpions, to wlacza Scorpions, a nie Burdel. No i jak sie tak czuje.

Ide na fuckty...

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #822 on: 2008-06-01, 20:30:15 »
Derelict Herds to ciekawy utwór, niepodobny do niczego wcze¶niej nagranego przez Opeth (przed Watershed). Niby odrzut, ale móg³by znale¼æ siê chyba na Watershed, gdy¿ prezentuje niez³y poziom. Growl w tym utworze jaki¶ taki dziwny, jakby niewyra¼ny i przyciszony, jakby Mike sta³ w pewnej odleg³o¶ci (albo mi siê tylko wydaje, albo o to chodzi³o).
Bridge Of Sighs bardzo dobrze wyszed³. Mike wyrobi³ siê wokalnie i zaskoczy³ barw± g³osu. Przyjemna kompozycja.
Den Standiga Resan wydaje mi siê jednak zbêdny. Przeciêtny kawa³ek, a Akerfeldta ¶piewaj±cego w innym jêzyku ni¿ angielski s³ucha siê jako¶ dziwnie... O jeden cover za du¿o.
« Last Edit: 2008-06-01, 20:34:09 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #823 on: 2008-06-01, 22:40:24 »
Zaje¿d¿aj± Floydami, ¿e a¿ mdli.
True Pagan Winter Crew

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #824 on: 2008-06-02, 08:29:15 »
Den Standiga Resan wydaje mi siê jednak zbêdny. Przeciêtny kawa³ek, a Akerfeldta ¶piewaj±cego w innym jêzyku ni¿ angielski s³ucha siê jako¶ dziwnie... O jeden cover za du¿o.

Mi siê ten kawa³ek skojarzy³ ze Sörskogenem (chyba tak to sie pisa³o :P) tam, te¿ Majk  w innym jêzyku ¶piewa (po szwedzku, ta?).
Super kawa³ek, na pewno bêdê sobie go czê¶ciej puszcza³ ;p

p.s fan.pl  <¶ciana> jeszcze nie dostali p³yt :| a "Wasze" sklepy jak tam?
« Last Edit: 2008-06-02, 08:36:47 by Snufkin_ »

 

lofty-success