Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299880 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #915 on: 2008-06-05, 22:39:48 »
Zobaczy³am dzi¶ ceny w empiku, co to ma byæ?? :shock: My¶la³am, ¿e tak 50 za zwyk³±, 60 za specjaln± (zasadniczo stwierdzi³am ¿e pierdzielê te koperty i inne cholerstwa, i kupujê normaln±) a to 20 z³ dro¿sze O.O
Fakt, drogo  :x
A chcia³em u nich kupiæ nied³ugo...
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Katanka

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katanka.vel.pl
Odp: Watershed
« Reply #916 on: 2008-06-05, 22:48:24 »

Te¿ tak mia³em. Mo¿e jeszcze z tego wyro¶niesz.
[/quote]

Mo¿liwe, nie mówiê, ¿e nie :) W ka¿dym razie brat ju¿ da³ za wygran±. Przez trzy lata podsy³al mi rózne p³yty i zawsze mówi³ "to ci siê spodoba, zobaczysz ...".
Katanka
[email protected]
www.Katanka.vel.pl
Wodom Cze¶æ !!!

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #917 on: 2008-06-05, 23:11:29 »
Szkoda kasy.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Watershed
« Reply #918 on: 2008-06-06, 15:46:10 »
Edycja specjalna to jaki¶ ¿art
No way in from the outside, no way out from within.

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #919 on: 2008-06-06, 16:42:27 »
W empiku p³yt siê nie op³aca za cholere, ja tam kupuje czasem tylko ksi±¿ki (nawet pe³no tytu³ów mang nie maj± - pora¿ka, no w ka¿dym razie w £odzi;P)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #920 on: 2008-06-06, 17:23:17 »
Majkel, odpowiadaj±c na pytania brytyjskich fanów zapytany o swój ulubiony kawa³ek Opesia powiedzia³, ¿e najbardziej lubi Isolation Years, Blackwater Park, co¶ jeszcze, czego za cholerê zrozumieæ nie mogê i dwie z nowego albumu - Burden i The Lotus Eater... Chyba to co lubi Majkel niekoniecznie pokrywa siê z tym, co lubi± jego fani... Ja wiem, ¿e te dwie, to w celu zareklamowania p³yty wymieni³ i dlatego, ¿e to ¶wie¿y materia³ i na pewno jest z nim emocjonalnie zwi±zany, no ale teoretycznie móg³ co innego wybraæ z nowej p³yty...
Ja jeszcze nie mam zdania, czekam na kuriera, który powinien byæ lada chwila... Szykujê siê na ucztê...

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Watershed
« Reply #921 on: 2008-06-06, 17:49:28 »
Jestem zdegustowany, totalnie zdegustowany nie mogê, nie zdzier¿ê tego d³u¿ej. Opeth to idealny przyk³ad sprzedawania 100 letniego Jacka Danielsa One Barrel w butelce po Komandosie. W takim opakowaniu to mo¿na znale¼æ now± Dodê, Kasiê Kowalsk±, czy inn± Kukuliê Natalsk±. Jestem tradycjonalist±, ale rozumiem zabiegi artystyczne muzyków. Bardzo podoba³a mi siê nowatorska ok³adka ostatniego toola, metalowy, "przerdzewia³y" pojemnik na Ordo Ad Chao Mejemów i inne tego typu rzeczy. Ró¿nica jest zasadnicza. Mo¿na to opakowanie postawiæ NA PÓ£CE obok innych arcydzie³ muzycznych. ¯a³ujê, ¿e skusi³em sie na wersjê specjaln± (za spraw± DVD :/ ), ale wydawa³o mi siê, ¿e pod t± kopert± znajdê wersjê podstawow± + dvd jak by³o umówione. P³yty w kartonowych kopertach to katastrofa na miarê Czarnobyla. Na dodatek booklet (przepiêkne zdjêcia - arcydzie³a, jak zwykle zanurzy³em siê w nich na d³ugo) NIE ZAWIERA LIRYKÓW !!!!!!!!11 xDxD iksde. histeria.
No way in from the outside, no way out from within.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #922 on: 2008-06-06, 17:56:39 »
P³yty w kartonowych kopertach to katastrofa na miarê Czarnobyla.
Ale to karton z recyklingu, oni dbaj± o ¶rodowisko, a Ty nie rozumiesz i wolisz plastik, który zabija przyrodê! ;<

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Watershed
« Reply #923 on: 2008-06-06, 18:01:30 »
broñciepaniebo¿e. Ksylem, panno Kasandro ;]
No way in from the outside, no way out from within.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #924 on: 2008-06-06, 18:22:53 »
Tak sobie teraz przes³ucha³em Watershed i stwierdzam, ¿e powinno byæ trochê wiêcej utworów w stylu Heir Apparent czy The Lotus Eater. W sensie wiêcej szybkich i agresywnych kawa³ków. Chêtnie widzia³bym "Heir Apparent Part 2" zamiast Porcelanki, bo ju¿ mam jej dosyæ ;)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Katanka

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katanka.vel.pl
Odp: Watershed
« Reply #925 on: 2008-06-06, 19:18:30 »
Jest idealnie, idealnie zrównowa¿one moje gusta i potrzeby na nowej p³ycie. Nie wyobra¿am sobie pierwszego utowru bez g³osu tej kobiety. Pasuje tam kompletnie!
Katanka
[email protected]
www.Katanka.vel.pl
Wodom Cze¶æ !!!

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #926 on: 2008-06-06, 19:21:51 »
Wydaje mi siê, ¿e nie mo¿na "pasowaæ kompletnie" - mo¿na "kompletnie nie pasowaæ". "Pasowaæ" mo¿na "idealnie"  :mrgreen:
Ale rzeczywi¶cie, ³adnie pani siê wpasowuje, chocia¿ trochê mi najt³iszem zalatuje i innymi gotykami... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #927 on: 2008-06-06, 19:26:29 »
Jestem po moim pierwszy razie z Watershed. I pierwszy wniosek jaki wyci±gam jest taki, ¿e to wcale nie jest z³a p³yta. Jest dobra, wiêcej nie mogê powiedzieæ bo jak przy chyba ka¿dej p³ycie Opetha bêdê siê musia³ przyzwyczajaæ - ka¿dej p³yty Opetha "uczy³em siê" s³uchaæ. Ta, w porównaniu do GR jest wg mnie jeszcze trudniejsza... Utwory s± z³o¿one i tak pe³ne d¼wiêków, ¿e pewnie poznanie p³yty zajmie mi trochê czasu... Smaczków do wyci±gniêcia na wierzch jest masa, ¿a³ujê, ¿e nie mam mo¿liwo¶ci pos³uchania wersji 5.1. Po pierwszym razie muszê powiedzieæ, ¿e najbardziej wczu³em siê chyba w Coil i Hessian Peel. Kobiecy wokal baaaaaardzo mi siê podoba - ba³em siê o to, bo jako¶ solo to mi ten g³os jako¶ nie le¿a³, a tu jest ¶wietnie. Hessian ¶wietny - tyle chwytliwych motywów, tyle ¶wietnych przej¶æ, ten fortepian w ¶rodku, zw³aszcza ostatnie jego d¼wiêki, g³os Majkela normalnie i od ty³u, po prostu arcydzie³o. Nie bêdê siê rozpisywa³ o poszczególnych kawa³kach na razie, bo muszê je lepiej poznaæ, ale ogólne wra¿enie bardzo pozytywne. Co do rozstrajania gitary w Burden [który swoj± drog± bardzo mi siê jak na razie podoba, tylko bojê siê, ¿e mi spowszednieje, bo na tle reszty kawa³ków taki trochê prosty siê wydaje, poza tym organy Hammonda na kilometr purplami jad± :mrgreen:] to te¿ efekt jest jak najbardziej na plus i nie widzê w nim nic z³ego.
Z ca³ej p³yty najmniej mi chyba le¿y porcelanka - jeden riff czuæ TGC i ogólnie te utwory rzeczywi¶cie jako¶ tak spokrewnione s±, chocia¿ daleko. Nie jest z³a, ale tez nie wystrza³owa.
Wydanie jest bardzo ³adne, ale jednak wola³em wersjê, jak± otrzyma³o limitowane GR - jest solidniejsza i bardziej praktyczna. Poza tym troszkê kiszka z tymi bonusami na DVD - jak kto¶ wie jak, to prosi³bym, ¿eby siê podzieli³ wiedz±, jak to sobie w³asnorêcznie na komputer zrzuciæ, najlepiej do wav... Nie mam si³y dzisiaj po ca³ym necie za tak± wiedz± ganiaæ.
Teksty "s±" w ksi±¿eczce, ale zakodowane i trzeba sk³adaæ trzy wersje, co jest pewnego rodzaju przegiêciem, ca³e szczê¶cie tutaj ju¿ to zosta³o zrobione  :mrgreen:
A no i kod jest "do góry nogami"... ¶mieszne to jest.
Bêdê teraz t± p³ytê w kó³ko katowaæ. :D

Jeszcze co do bonusów - pierwszy troszkê taki nijaki, ale mo¿e jak siê z nim bli¿ej poznam, to siê bardziej spodoba, drugi ¶wietny, wokal Majkela powala, trzeci jest ciekawy i oryginalny, na razie nie potrafiê powiedzieæ, czy mi siê podoba, czy nie.
Planujê sobie zlepiæ bonusy z podstawk± i z mellotronem, mam nadziejê, ¿e mnie ten ostatni nie zabije za którym¶ razem...
Muszê jeszcze dodaæ - nie wiem w tej chwili gdzie, ale w jednym miejscu mi siê nie spodoba³ falset Majkela - taki jaki¶ rozedrgany, a jak trochê ni¿ej schodzi, to siê niby ³amie, a jednak zostaje w falsecie... Chyba w porcelance. Skoro w studiu to tak brzmi, to jak to bêdzie na koncercie :?

Nie wyobra¿am sobie pierwszego utowru bez g³osu tej kobiety.
Ja te¿ nie. Pasuje idealnie :D :lol:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #928 on: 2008-06-06, 19:26:36 »
Oczekuj±c na lub± mia³em godzinkê, wiêc w samochodzie pos³ucha³em najnowszego opusu i po raz kolejny (tak od siódmego przes³uchania :wink: ) prze¿y³em czarowane chwile. Trudno mi oceniæ jak odbieram ten album w odniesieniu do ca³ego dorobku artystycznego Opeth (jest jeszcze zbyt ¶wie¿y), ale to piêkna p³yta. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #929 on: 2008-06-06, 19:34:14 »
Zauwa¿yli¶cie, ¿e teksty s± do¶æ... familijne?  :mrgreen:
Ci±gle "mother", "father", "children", "brother"... ekhm... Czy¿by Majki nagra³ album dla ca³ej rodziny...? :roll:
...If I call will you come and will you save me?

 

lofty-success