Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299881 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #945 on: 2008-06-06, 20:18:14 »
elo elo zrobi³ sie offtop :) dajcie mi moda to bêde pilnowa³ xd

Katanka

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katanka.vel.pl
Odp: Watershed
« Reply #946 on: 2008-06-06, 20:19:01 »

Zdaje siê, ¿e ju¿ o tym napisa³em? :roll:

Tak, ale jak dajê odpowied¼ to juz na forum s± dwie nowe ;P Widaæ to bardzo dra¿liwy temat dla niektórych. W ka¿dym razie szanujmy wybory innych, nie musimy ich do koñca rozumieæ :)

ok EOT :)
Katanka
[email protected]
www.Katanka.vel.pl
Wodom Cze¶æ !!!

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #947 on: 2008-06-06, 20:24:24 »
Piszesz o tym, ¿e wierze w Boga i uwielbiam go, a nie chodzê do ko¶cio³a? Ko¶ció³ w obecnym kszta³cie dla mnie nie ma wiele wspólnego z prawdziw± wiar±. A to czy robiê dobrze, bêdzie mi s±dzone zaraz po smierci. Ale nie ci±gnijmy tego tematu, bo to do niczego nie prwadzi. Chcia³bym tylko wiedzieæ, czy ten tekst jest gdzie¶ opublikowany oficjalnie, czy to tylko domys³y i dos³uchy czyje¶ :) Sam nie mam pojêcia, a próbowa³em siê ws³uchiwac i przypasowaæ te s³owa. Za cholerê mi to nie pasuje. Mo¿e nie do¶æ, ¿e ¶pierwa odwrotnie literami, to jeszcze odwrotnie s³owami? hehehe, zaraz sprawdze ;)

S³uchaj od ty³u, jak dla mnie jest do¶æ wyra¼nie.

Muzyka i dzia³alno¶æ Opeth jest w pewnym sensie opozycj± tego chorego systemu politycznego jakim jest ko¶ció³....
Pozdrawiam :twisted:

¦miech na sali.

Sam Growl jest chyba przejawem pewnej opozycji....

Lol, znam zespo³y christ-rockowe, metalowe (czy jak tam je siê okre¶la - takie, które graj± metal i wychwalaj± Jezusa, wiarê itd), których jednym z elementów jest growl. Wymy¶lanie, ¿e muzyka Opeth - ostre riffy, w przesz³o¶ci stanistyczne teksty i growl s± przejawem buntu wobec ko¶cio³a - ¿e tak siê wyra¿ê - buhahah!

Mo¿esz podaæ nazwy tych zespo³ów? Nie pytam z³o¶liwie, ale z ciekawo¶ci, chêtnie pos³ucham, jak to brzmi :D

Mi kiedy¶ wydawa³o siê, ¿e w³a¶nie growl jest nieod³±cznie zwi±zany z satanizmem, æpaniem, paleniem kotów, ofiarami z krwi dziewic dla mrocznych bogów podziemia i chodzeniem w p³aszczach ze skóry nieochrzczonych dzieci, ale to dopóki nie zetkn±³em siê z tak± muzyk± s³uchaj±c jej. Teraz, po do¶wiadczeniach z Opethem, ale nie tylko, mam ju¿ zupe³nie inne zdanie i nie uwa¿am growlu za jaki¶ grzech czy co tam jeszcze... Jestem wierz±cy, jestem chrze¶cijaninem, do ko¶cio³a nie chodzê, bo uwa¿am go za szopkê, teatrzyk i o¶rodek ba³wochwalstwa, s³ucham opetha, a nawet Bloodbath i nie czujê siê jaki¶ gorszy przez to. Growl nie jest wg mnie czym¶ m±drym czy odkrywczym, ale czasem po prostu dodaje energii, albo pozwala siê wy¿yæ, wiêc nie widzê powodu, dla którego mia³bym jako¶ go unikaæ. A co tam jest ryczane? Szczerze mówi±c, to je¶li nie jest co¶ ambitnego, przeznaczonego do przemy¶leñ i w ogóle, to nie muszê zwracaæ uwagi na tekst, a je¶li kto¶ tam chwali szatana? Skoro musi, niech chwali, ja siê do niego nie przy³±czam, nawet, je¶li co¶ tam mruczê z tekstu pod nosem, to przecie¿ nie jestem od razu satanist±, nie? Licz± siê czyny, nie s³owa nie kierowane do drugiego cz³owieka, a wycinanie fragmentu utworu uwa¿am trochê za przegiêcie, ale skoro kto¶ uwa¿a, ¿e tak powinien, to trudno, niech tak robi, ja przez to nie tracê...
A gadanie, ¿e opeth jest antychrze¶cijañski i antypolityczny i anty w ogóle i w ogóle sataaaan uwa¿am za idiotyzm. Nie mam wiêcej do dodania.

Edit:
No dobra, jeszcze tylko...:
Ksiê¿a Ciê uczyli, by¶ chodzi³ i p³aci³ im na tacê :) hehehehe :) Idealny ko¶ció³ dla mnie to kap³an (nie byle jaki) i otoczenie przyrody, le¶na polana, proste ³aweczki, skromny o³tarz - nie kielichy ze z³ota i krzyczenie z ambony, ¿e za ma³o datków ludzie daja w kopertach. No i wiara ludzi prawdziwa, a nie tylko skrywana niewiara. Pewnie, ¿e utopijna wizja, ale co tam :)
Podpisujê siê pod tym rêkami, nogami i czym siê da w ogóle :okl:
« Last Edit: 2008-06-06, 20:26:42 by Callahan »

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #948 on: 2008-06-06, 20:24:52 »
Quote
Teraz muszê potwierdziæ czy w tek¶cie ¶piewanym od ty³u mówi co¶ chwalebnego o szatanie. Jesli tak, to mimo, ¿e kawa³ek jest genialny muzycznie, bêdê rozczarowany nim :( Jako osoba wierz±ca, nie pozwolê sobie na s³uchanie tekstów, które w jaki¶ sposób by jawnie chwali³y z³ego. Zwyczajnie wytnê kawa³ek z p³yty, a dogram bonuzy. Idê szukaæ tekstu.
Pierwszy raz spotykam siê z czym¶ takim  :shock:
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Katanka

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katanka.vel.pl
Odp: Watershed
« Reply #949 on: 2008-06-06, 20:34:16 »
Quote
S³uchaj od ty³u, jak dla mnie jest do¶æ wyra¼nie.

Ws³uchujê siê i od s³owa natas nie rozumiem nic dalej. Ale chyba masz racjê, to w³asnie taki tekst. Tylko, ¿e przeczyta³em Twój kawa³ek postu i chyba faktycznie zbyt du¿± wagê przyk³ada³em do tego, a sprawa jest pewnie b³aha. Nie warto pozbawiaæ siê tak piêknego utworu, jednego z najpiêkniejszych na p³ycie, a tekst ten zwyczajnie olaæ.
« Last Edit: 2008-06-06, 22:26:16 by Katanka »
Katanka
[email protected]
www.Katanka.vel.pl
Wodom Cze¶æ !!!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #950 on: 2008-06-06, 20:40:15 »
Trzeba jeszcze sprawdziæ jak ten reversed lyrics wspó³gra z ca³ym tekstem Hessian Peel. :wink:
« Last Edit: 2008-06-06, 20:42:06 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #951 on: 2008-06-06, 20:44:12 »
heh ;p co do tych szatanów itp.... fajnie o tym opowiada³ Nergal u wojewódzkiego :) kto widzia³ ok kto nie widzia³ tez ok :P

KoRy

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • Last.fm
Odp: Watershed
« Reply #952 on: 2008-06-06, 20:52:49 »
Przyznam szczerze i bez bicia - dyskusja taka, ¿e rêce opadaj± :>.

Co do do zespo³ów growluj±cych o Jezusie to zdaje siê, ¿e Becoming the Archetype takie co¶ uprawia :), pewien nie jestem nigdy siê w ich teksty nie ws³uchiwa³em, ale co¶ takiego obi³o mi siê o uszy.
Swoj± drog± p³ytkê The Physics Of Fire polecam z ca³ego serca, mnie zachwyca :>.


Napisa³bym swoj± opiniê na temat Watershed... ale wysy³ek w³o¿ony w opisane tego wszystkiego jako¶ nie kalkuluje mi siê z ilo¶ci± rzeczy które móg³bym odkryæ... chyba naprawdê wszystko zosta³o powiedziane.
Jest dobrze.


I owszem, Nergal nie¼le gada³ :P.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #953 on: 2008-06-06, 21:02:25 »
I owszem, Nergal nie¼le gada³ :P.
O tak, pamiêtam nawet jeden jego text...
Co¶ w stylu:

Quote
Nergal: Muzyka Behemoth jest czarna i brzydka.
Wojewódzki: Czarna jak?
Nergal: Dupa Szatana.
Wojewódzki: A brzydka jak?
Nergal: Twoja matka
Zobaczyæ wtedy mine Wojewódzkiego - "bezcenne"  :lol:

No ale oprócz tego mówi³ te¿ wiele ciekawszych rzeczy o Szatanie, Behemocie itp.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #954 on: 2008-06-06, 21:10:54 »
Jak dla mnie wywiad z Nergalem by³ spoko ale lepszy by³ z Peterem... Peter nie musia³ nikogo obra¿aæ ani u¿ywaæ wulgaryzmów aby powiedzieæ to co ma na my¶li w inteligenty sposób!
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #955 on: 2008-06-06, 21:24:59 »
A mi sie najbardziej z Tytusem podobal :D :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #956 on: 2008-06-06, 21:27:54 »
Ale offtop... Koniec tego dobrego ch³opaki!

Ci±æ!  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #957 on: 2008-06-06, 21:30:04 »
ciiii dzisiaj jest ¶wiatowy dzieñ offtopu, zostawmy :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #958 on: 2008-06-06, 22:11:23 »
Wydzielê i zatytu³ujê "Opeth i szatan", co Wy na to? :P

Tak sobie s³ucham, i s³yszê, ¿e motyw w po³owie Porcelain Heart, ten ok. 3'40", co siê powtarza ok. 6'13", brzmi jak Self Control Division by Zero ok. 5'28". Metal regresywny, xex... ;P (Wczoraj mnie to uderzy³o, czy przedwczoraj, jak DbZ s³ucha³am, ale dzi¶ dopiero sprawdzi³am dok³adnie ;))

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #959 on: 2008-06-07, 12:03:17 »
Jestem po czterech razach. I podoba mi siê du¿o bardziej, ni¿ za pierwszym razem :D :mrgreen:
Zrobi³em sobie ju¿ kopiê - namêczy³em siê z tymi bunusami na DVD, bo zale¿a³o mi, ¿eby na jako¶ci nie straci³y za mocno i nie chcia³em mp3 zgrywaæ na audio, ale siê uda³o. Doklei³em do tego jeszcze Mellotron Heart i razem ca³o¶æ ma 76'45" dok³adnie. :chomik: Tak¿e mo¿na powiedzieæ, ¿e ca³kiem niema³a p³yta im wysz³a :D

Aha, muszê napisaæ koniecznie - wstawka w Lotus Eater mniej wiêcej od 5'50" jest przegenialna, prze¶wietna i w ogóle niepokonana. Cudo  :mrgreen: