Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299862 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Watershed
« Reply #960 on: 2008-06-07, 12:06:33 »
Aha, muszê napisaæ koniecznie - wstawka w Lotus Eater mniej wiêcej od 5'50" jest przegenialna, prze¶wietna i w ogóle niepokonana. Cudo  :mrgreen:

Aha, czyli jednak istniej± ludzie w których gusta to trafia :roll: Bo my¶la³am, ¿e to Majkim co¶ nie tak ;)

edit:
<:evil: nowa strona hater :evil:>
wszystko, co sko¶ne.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #961 on: 2008-06-07, 12:11:37 »
Aha, muszê napisaæ koniecznie - wstawka w Lotus Eater mniej wiêcej od 5'50" jest przegenialna, prze¶wietna i w ogóle niepokonana. Cudo  :mrgreen:

Mówisz o tej beznadziejnej, kompletnie schrzanionej, niepasuj±cej, po prostu ca³kowicie z³ej wstawce? Powiesi³bym za ni± Majka.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #962 on: 2008-06-07, 12:15:30 »
Aha, muszê napisaæ koniecznie - wstawka w Lotus Eater mniej wiêcej od 5'50" jest przegenialna, prze¶wietna i w ogóle niepokonana. Cudo  :mrgreen:

Mówisz o tej beznadziejnej, kompletnie schrzanionej, niepasuj±cej, po prostu ca³kowicie z³ej wstawce? Powiesi³bym za ni± Majka.

Tak, o tym mówiê.  :mrgreen: :P

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #963 on: 2008-06-07, 12:22:41 »
Aha, muszê napisaæ koniecznie - wstawka w Lotus Eater mniej wiêcej od 5'50" jest przegenialna, prze¶wietna i w ogóle niepokonana. Cudo  :mrgreen:

Mówisz o tej beznadziejnej, kompletnie schrzanionej, niepasuj±cej, po prostu ca³kowicie z³ej wstawce? Powiesi³bym za ni± Majka.

Tak, o tym mówiê.  :mrgreen: :P

bo tutaj trzeba poczuæ groove i flow :P ale to ju¿ wy¿sze stadium ;p, ja tez go lubie :)

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Watershed
« Reply #964 on: 2008-06-07, 12:29:57 »
A ja nadal nie dosta³em przesy³ki. Sama rado¶æ ¿ycia. Nie ma to jak zap³aciæ naszej ukochanej poczcie za us³ugê i czekaæ na jej wykonanie du¿o d³u¿ej ni¿ powinienem, bo... oni maj± strajk. Aha, to przepraszam szanownych pocztowców, jeszcze Wam dop³acê na koce, ¿eby Wam ciep³o by³o podczas g³odówki.

...wa maæ!
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #965 on: 2008-06-07, 12:53:37 »
 Czuæ, ¿e Watershed jest p³yt± lu¼n±, na której Opeth siê pobawi³. Nie tworzy takiego powa¿nego nastroju jak inne albumy.
 Ja równie¿ mam tak± sytuacjê jak O¿eh. By³o braæ kuriera ;)

 

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #966 on: 2008-06-07, 13:10:50 »
ja jak juz wspomnialem :) dostalem 2 dni po premierze :) poczt± za pobraniem :P kocham poczte ;p

Katanka

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katanka.vel.pl
Odp: Watershed
« Reply #967 on: 2008-06-07, 13:16:03 »
Aha, muszê napisaæ koniecznie - wstawka w Lotus Eater mniej wiêcej od 5'50" jest przegenialna, prze¶wietna i w ogóle niepokonana. Cudo  :mrgreen:

Same klawisze s± genialne, ale nie tylko one. Juz ponad minutê wcze¶niej zaczyna siê niesamowity eksperyment z dzwiêkami :) Ca³o¶æ jest boska! A pó¼niej te rozmowy w tle, jak na stypie ... zabi³y mnie :P

PS. To kiedy kolejna p³yta? Bo ma³o mam jeszcze, hehehehe
Katanka
[email protected]
www.Katanka.vel.pl
Wodom Cze¶æ !!!

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #968 on: 2008-06-07, 13:21:37 »
Aha, muszê napisaæ koniecznie - wstawka w Lotus Eater mniej wiêcej od 5'50" jest przegenialna, prze¶wietna i w ogóle niepokonana. Cudo  :mrgreen:

Same klawisze s± genialne, ale nie tylko one. Juz ponad minutê wcze¶niej zaczyna siê niesamowity eksperyment z dzwiêkami :) Ca³o¶æ jest boska! A pó¼niej te rozmowy w tle, jak na stypie ... zabi³y mnie :P

PS. To kiedy kolejna p³yta? Bo ma³o mam jeszcze, hehehehe

ty katanka innych kapel zacznij s³uchaæ ;p bo siê sycisz za szybko ;p

Katanka

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katanka.vel.pl
Odp: Watershed
« Reply #969 on: 2008-06-07, 13:28:42 »
Nie martw sie :) Jest na to sposób. Nagrywam sobie na p³ytê DVD wszystkie piosenki ze wszystkich p³yt. Odpalam tryb Random i s³ucham :) Jest ich tak du¿o, ¿e nigdy mi siê nie znudz±. do tego teraz dosz³a nowa p³yta + bonuski + ten niesamowity utworek, który zapodali¶cie :) No i wydania singlowe (inne). do tego koncertowe utwory. Masa s³uchania.
Katanka
[email protected]
www.Katanka.vel.pl
Wodom Cze¶æ !!!

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #970 on: 2008-06-07, 13:37:46 »
Nie martw sie :) Jest na to sposób. Nagrywam sobie na p³ytê DVD wszystkie piosenki ze wszystkich p³yt. Odpalam tryb Random i s³ucham :) Jest ich tak du¿o, ¿e nigdy mi siê nie znudz±. do tego teraz dosz³a nowa p³yta + bonuski + ten niesamowity utworek, który zapodali¶cie :) No i wydania singlowe (inne). do tego koncertowe utwory. Masa s³uchania.
Lubie Opeth`a ale... a¿ tak? ;p nie da³bym rady ;p

Demon

  • Posts: 58
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #971 on: 2008-06-07, 18:52:33 »
P³ytkê mam od miesi±ca w mp3, ale dzi¶ w empiku naby³em mix 5.1. Nie czepiam siê opakowania, ca³kiem klimatyczne, zreszt± wstawka w ¶rodku jest, jak kto¶ chce niech kupi puste pude³ko w³o¿y kopertê i na stojak :) Zastanawia mnie gêba na znaczku, pojawia siê te¿ we wk³adce... Co do rodzinnego klimatu, to wyszystko kojarzy siê z tragedi± w rodzinie....sam nie wiem, i te teksty

Coil - fajna miniaturka, ale wolê opeth buduj±cy klimat samymi gitarami (benighted, face of melinda) bez melotronu itp. G³os pani ca³kiem sympatyczny.
Heir Apperent - klasyk, nic dodaæ nic uj±æ, ³amañce, zajbeista wstawka na akustyku w ¶rodku, i tam monumentalna koñcówka...Opeth w czystej postaci...to solo trochê nie pasuje ale...mo¿e sie czepiam.
Lotus Eater - na pocz±tku nie przekona³ mnie ten utwór, ale z czasem, gdy dociera³o wiêcej d¼wiêków by³em coraz bardziej oczarowany. Rewelacyjne wokale, wstawka 5'50 :) (genialna zawsze siê u¶miecham jak tego s³ucham), genialne solo :), w moim rankingu na równi z Heir Apperent, a czasami nawet wy¿ej :)
Burden - pierwsze przes³uchanie to szok, do 4 minutu czeka³em na pier..... ale sie nie doczeka³em. Kawa³ek rewelacyjny zw³aszcza solo na klawiszach, gitarowe zreszt± te¿ s± ¶wietne. Koñcówe ju¿ prze³±czam :)
Porcelain Heart - fajny kawa³ek, monumentalny riff, te¿ skojarzy³ mi siê z orchid :) Ogólnie chyba najszybciej siê "przejada" z ca³ej p³yty. Teledysk ¶redni...
Hessian Peel - rewelacyjny wokal, akustyki (wstêp). Orkiestra mo¿e byæ ale by³em zdziwiony. Majk kiedy¶ siê zarzeka³ ¿e klawiszowca nawet nie we¼mie do Opeth, a tu proszê :) mamy ca³± orkiestrê :) Ten utwór jedna ci±gle na mnie czeka...
Hex Omega - rewelacyjny utwór, ale na pocz±tku rzeczywi¶cie jest to kawa³ek widmo. Nie wiadomo kiedy a ju¿ go nie ma...Mój brat natomiast twierdzi³ ¿e od pocz±tku najbardziej do niego dociera³ ;|. Generalnie ¶wietny zamykacz.

Bonusy - potem :) need more time

Ogólnie sporo s³ucham tej p³yty i póki Majk gra, ¶piewa i komponuje to bêdzie to Opeth. Brak Petera i Lopeza s³ychaæ, no có¿, ¿ycie. P³ytka na + chocia¿ do still life jej trochê brakuje, choæ je¶li ca³a p³yta trzyma³a by poziom heir apperent i lotus eater, to kto wie....
Just one second,
and I was left with nothing.
Her fragrance still pulsating through damp air.
That day came to an end.
And she had lost in me, her Credence

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #972 on: 2008-06-07, 22:41:59 »
Nie martw sie :) Jest na to sposób. Nagrywam sobie na p³ytê DVD wszystkie piosenki ze wszystkich p³yt. Odpalam tryb Random i s³ucham :) Jest ich tak du¿o, ¿e nigdy mi siê nie znudz±. do tego teraz dosz³a nowa p³yta + bonuski + ten niesamowity utworek, który zapodali¶cie :) No i wydania singlowe (inne). do tego koncertowe utwory. Masa s³uchania.
Lubie Opeth`a ale... a¿ tak? ;p nie da³bym rady ;p

Jeszcze wczoraj te¿ bym tak powiedzia³. Ale w³a¶nie skoñczy³em s³uchaæ Watershed po raz pi±ty dzisiaj, a po raz ósmy w ogóle, czyli od wczoraj. W miêdzyczasie jeszcze raz lecia³o Ghost Reveries. Tak wiêc da siê s³uchaæ Opetha w kó³ko. Bardzo prawdopodobne, ¿e za chwilê odejdê od kompa i w³±cze sobie po raz dziewi±ty ostatnie dzie³o Opeth :D :mrgreen:
Katanka, o którym utworze mówisz "niesamowity utworek"? Chyba nie o Mellotron Heart? Prosê, powiedz, ¿e nie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #973 on: 2008-06-08, 10:43:03 »
Zastanawia mnie gêba na znaczku, pojawia siê te¿ we wk³adce...
Z tego co widzê (najprawdopodobniej) pojawia siê tak¿e na backu wydania standardowego pude³ka(?):

« Last Edit: 2008-06-09, 17:24:43 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #974 on: 2008-06-08, 10:45:11 »
Zastanawia mnie gêba na znaczku, pojawia siê te¿ we wk³adce...
Z tego co widzê (najprawdopodobniej) pojawia siê tak¿e na backu wydania standardowego pude³ka(?):


no tak gdzies na allegro ktos wystawil watershed`a mozna sobie zobaczyc jak ten ty³ wygl±da...
Dostali¶cie ju¿ wasze egzemplarze? ja jestem ju¿ po tym "dokumencie" z dvd ;) fajnie im na ¿ywo te kawa³ki wychodz±

 

lofty-success