Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299862 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #1050 on: 2008-06-14, 20:52:38 »
No, po paru wiêcej przes³uchaniach stwierdzam, ¿e jak dla mnie na tej p³ycie jest dwa i pó³ fajnego kawa³ka: Hessian Peel i Hex Omega oraz Porcelain Heart przez pierwsze trzy-cztery minuty. W pozosta³ych zdarzaj± siê raz na jaki¶ czas niez³e motywy, ale rozdzielone za du¿± ilo¶ci± wysoce przezroczystego d¼wiêkowego odpowiednika wyrobu czekoladopodobnego. A jako, ¿e Opeth przyzwyczai³ mnie do najwy¿ej jednej niefajnej piosenki na p³ytê, czujê siê rozczarowana. Jeszcze to opakowanie, no b³agam, n/c #-o

Mam w domu specjalny stojak na najwa¿niejsze dla mnie p³yty/p³yty kapel, którym moja psyche wiele zawdziêcza. Watershed siê na niej nie znajdzie, bo moim zdaniem po prostu nie jest godzien staæ tam, gdzie by mu wypad³o, miêdzy GR a Shadows of the Sun :] - obydwu tym wydawnictwom nie dorasta do piêt.

Aha, i jak dla mnie: Prze³om / Wodna Szopa --> ten przymiotnik imho ¶wietnie oddaje wysoce rozwodnion± zawarto¶æ Opetha w Opecie na tej p³ycie :roll:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Watershed
« Reply #1051 on: 2008-06-14, 21:01:23 »
zróbcie sądę ;>

dla mnie i Przełom, i Wodna Szopa. Przełom, bo baba jest, bo zmienili skład, bo może coś z tego wyrośnie za parę lat (po GR, które zawędrowało w okolice sin(3π/2) obserwuję tendencję zwyżkową, chociaż ponad OX to im się specjalnie nie wyszło). A WodnaSzopa, bo nie dość że rozwodnione to jeszcze szopkę odstawiają z tymi speszal ediszionami, zaszyfrowanymi tekstami, klawiszami w lotus iterze i wokalem z burdelu. Dziękuję.

--
sondę /M
« Last Edit: 2008-06-15, 18:51:06 by minder »
wszystko, co sko¶ne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Watershed
« Reply #1052 on: 2008-06-14, 21:18:17 »
Tytu³owa szopa to stoi chyba na p³yci¼nie i ja nie potrafiê siê zanurzyæ w wodê, pr±d jest s³aby, nie porywa mnie, nie wci±ga. Taki jest ten album dla mnie. D¼wiêki przelatuj± obok, a ja nawet nie mam ochoty ich ³apaæ bo s± tak bezbarwne. Nie widzê prze³omowo¶ci w Watershed, w sileniu siê na eksperymenty skoro nie maj± one si³y przebicia. Akerfeldt mówi³ o inspiracjach (genialnym) The Drift Scotta Walkera, nie s³yszê wp³ywu jego muzyki na nowy album Opeth. Za to mamy mnóstwo nawi±zañ, do klasyki rocka i to nie najwy¿szych lotów, które w ogóle do mnie nie trafiaj±.

tak¿e:
Prze³om / Wodna Szopa

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #1053 on: 2008-06-14, 21:32:17 »
Tytu³owa szopa to stoi chyba na p³yci¼nie i ja nie potrafiê siê zanurzyæ w wodê, pr±d jest s³aby, nie porywa mnie, nie wci±ga. Taki jest ten album dla mnie. D¼wiêki przelatuj± obok, a ja nawet nie mam ochoty ich ³apaæ bo s± tak bezbarwne. Nie widzê prze³omowo¶ci w Watershed, w sileniu siê na eksperymenty skoro nie maj± one si³y przebicia. Akerfeldt mówi³ o inspiracjach (genialnym) The Drift Scotta Walkera, nie s³yszê wp³ywu jego muzyki na nowy album Opeth. Za to mamy mnóstwo nawi±zañ, do klasyki rocka i to nie najwy¿szych lotów, które w ogóle do mnie nie trafiaj±.

tak¿e:
Prze³om / Wodna Szopa

O to, to. Nieudane te eksperymenty i bez sily przebicia. Whodo bardzo ladnie to ujal. Nic tak naprawde nie powala na kolana. Jest dobre, ale bezbarwne, nie przykuwa uwagi. Mimo, ze albumu sluchalam juz nieraz to nadal nie potrafie przypomniec sobie zadnego dzwieku z Hex Omega. Callahan zaczyna nas oceniac z gory. Mnie wcale nie chodzi o darcie mordy, ale ten stary melodyjny, melancholijny klimat z niesamowita magia i konkretne, przemyslane, wyszukane i eleganckie melodie ktorymi Opeth zawsze mogl sie poszczycic. Staszna dziura po nich zostala. Gdzie te gitary grajace harmonie? Chocby cos tak wbijajacego w podloge jak koncowka "The Night and the Silent Water."

WODNA SZOPA
« Last Edit: 2008-06-14, 21:37:07 by Kekkai »

Lizard

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #1054 on: 2008-06-14, 21:33:23 »
Duzo juz napisalem, wiec..

Prze³om / WodnaSzopa

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1055 on: 2008-06-14, 21:47:30 »
Prze³om!! P³yta zdecydowanie na +... Je¶li chodzi o pomys³y to jest ona dla mnie znacznie lepsza ni¿ Morningrise czy Orchid!! Widaæ ¿e Opeth gra bardzo dojrza³± i przemy¶lan± muzykê! Ten kierunek jest jak dla mnie bardzo dobry! Cieszê siê ¿e nie pozostali na starym poziomie... Opeth gra teraz bardziej techniczn± muzykê ni¿ kiedy¶... Stare p³yty s± wspania³e ale zawsze brakowa³o mi tej nutki szaleñstwa w utworach... Tej techniki jak± prezentuje np. Dream Theater czy Symphony X... W Waterhed zaobserwowa³em kilka naprawdê niezwykle trudnych technicznie momentów których na wcze¶niejszych p³ytach raczej pró¿no by³o szukaæ mimo ich ca³ej magii...
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #1056 on: 2008-06-14, 21:50:19 »
A ja wam powiem, ze ta plyta musi sie nam przejesc, zeby tak faktycznie sie o niej wypowiadac :) Po mojemu to rany sa jeszcze zbyt swieze :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #1057 on: 2008-06-14, 21:53:12 »
Je¶li chodzi o pomys³y to jest ona dla mnie znacznie lepsza ni¿ Morningrise czy Orchid!! Widaæ ¿e Opeth gra bardzo dojrza³± i przemy¶lan± muzykê!

Wtf? :o

Stare p³yty s± wspania³e ale zawsze brakowa³o mi tej nutki szaleñstwa w utworach... Tej techniki jak± prezentuje np. Dream Theater czy Symphony X... W Waterhed zaobserwowa³em kilka naprawdê niezwykle trudnych technicznie momentów których na wcze¶niejszych p³ytach raczej pró¿no by³o szukaæ mimo ich ca³ej magii...

Jak bêdê chcia³ pos³uchaæ popisów na instrumentach, to w³±czê Dream Theater albo Liquid Tension Experiment. Wg mnie si³a Opeth opiera³a siê w³a¶nie na tym, ¿e wszystkie instrumenty + g³os ¶wietnie siê ze sob± komponowa³y bez jakich¶ popisów, solówek i "trudnych technicznie momentów".

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #1058 on: 2008-06-14, 21:54:23 »
Dream Theater czy Symphony X...
To niestety du¿o mówi.
Ostatnio pisa³em, ¿e s³ucham pierwszy raz. Podczas s³uchania zapomnia³em, ¿e to nowy Opeth i po prostu jaka¶ nuta s±czy³a siê w tle. Nie zauwa¿y³em, ¿e siê skoñczy³a...
Oczywi¶cie po czym¶ takim nie ma co oceniaæ, wiêc siê powstrzymam.
selfbanned

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1059 on: 2008-06-14, 21:58:48 »
Blek... Ja nie komentuje Twojego uwielbienia prostymi ostrymi  d¼wiêkami i mocnym growlem wiêc proszê o to samo...
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1060 on: 2008-06-14, 22:00:01 »

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #1061 on: 2008-06-14, 22:00:26 »
Blek... Ja nie komentuje Twojego uwielbienia prostymi ostrymi  d¼wiêkami i mocnym growlem wiêc proszê o to samo...

A zdawa³o mi siê, ¿e po to tu piszemy, ¿eby podyskutowaæ :roll:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Watershed
« Reply #1062 on: 2008-06-14, 22:03:34 »
Wszyscy blu¼nicie. Opeth skoñczy³ siê na Morningrise. Albo wrêcz na Orchid.

Je¶li chodzi o pomys³y to jest ona dla mnie znacznie lepsza ni¿ Morningrise czy Orchid!! Widaæ ¿e Opeth gra bardzo dojrza³± i przemy¶lan± muzykê!

Wtf? :o

Kolega Orka nie zczai³. O to chodzi.

Blek... Ja nie komentuje Twojego uwielbienia prostymi ostrymi  d¼wiêkami i mocnym growlem wiêc proszê o to samo...

No, Blek, bo znany jeste¶ ze swojego uwielbienia do growlu i ciê¿kiego madafaka def metalu ;]
wszystko, co sko¶ne.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #1063 on: 2008-06-14, 22:04:20 »
Je¶li chodzi o pomys³y to jest ona dla mnie znacznie lepsza ni¿ Morningrise czy Orchid!! Widaæ ¿e Opeth gra bardzo dojrza³± i przemy¶lan± muzykê!

Wtf? :o


Nie czytasz ze zrozumieniem....

Jesli chodzi o NOWE na tej plycie to znacznie przewyzsza 'Orchid' i 'Morningrise', ktore byly swrecz blizniaczo podobne... Nie znaczy to ze wole 'Watershed' od 'Morningrise', ale w kwestii kombinowania naturalnie 'Watershed' jest lepszy...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1064 on: 2008-06-14, 22:12:10 »
To chyba ¼le Ci siê zdawa³o... Ja pisa³em odpowied¼ na to czy Watershed to prze³om czy wodna szopa... Dla mnie to prze³om dla innych wodna szopa... Ja to szanujê a skoro chcia³e¶ podyskutowaæ to trzeba by³o mnie to powiedzieæ a nie atakowaæ moj± opiniê...
Skoro Chcesz to ja mogê dyskutowaæ ale Zastanów siê nad dwiema sprawami :
1. Wolisz mieæ ci±gle tzw. odgrzewanego kotleta w postaci ci±gle takich samych p³yt Opeth?? Przecie¿ punktem charakterystycznym Szwedów jest to ¿e ka¿da p³yta jest inna od poprzedniczki... Jako¶ nigdy nikomu nie przeszkadza³o to do momentu kiedy Opeth nie skupi³ siê na muzyce bardziej progresywnej czyli czym¶ bardziej ambitnym to co by³o nagrywane wcze¶niej ( w mojej opinii )

2. Ogl±da³e¶ dokument z Watershed?? Tam masz odpowied¼ samego Mike na temat tzw. Starych fanów nie rozumiej±cych postêp Opeth...
Wyslano: 14 Czerwiec 2008, 22:09:32
Quote
Hohoho Very Happy Kolejny bezsensownie nabity post


Bezsensowna to jest Twoja opinia o Watershed... Ale staram siê j± zrozumieæ  :D :D
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

 

lofty-success