Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299875 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #1065 on: 2008-06-14, 22:12:44 »
2. Ogl±da³e¶ dokument z Watershed?? Tam masz odpowied¼ samego Mike na temat tzw. Starych fanów nie rozumiej±cych postêp Opeth...
Typowy progowiec z Majkiego. Nie chodzi o to, ¿e ta muzyka ci siê nie podoba, ty jej najnormalniej w ¶wiecie nie rozumiesz. Doro¶nij XD
selfbanned

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #1066 on: 2008-06-14, 22:19:51 »
Ja pitole... za trudna muzyka... zastrzele sie.. jestem ciekawa ile ci chlopcy maja lat... Pietnascie?

Opeth to nie DT. Nie lubie DT i nie chce go w Opeth. Do tego powiedzialam juz wystarczajaco duzo razy ze stare motywy z innych plyt i innych zespolow przewijaja sie na tyle czesto, ze mozna to raczej nazwac krokiem do tylu zmieszanym z Robin Hoodem i siarowymi klawiszami.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1067 on: 2008-06-14, 22:28:03 »
Ale ja to rozumie i szanujê.... To jest Twoje zdanie ( zreszt± bardzo ciekawe) ale ja mam ca³kiem inne i mam do niego prawo... Kocham Dream Theater i kocham Opeth... I podoba mnie siê droga Opeth!!

Mam 18 lat  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #1068 on: 2008-06-15, 00:43:42 »

Taa... niesamowita lektura o 1. w nocy po przepracowanym dniu :P

A ja wam powiem, ze ta plyta musi sie nam przejesc, zeby tak faktycznie sie o niej wypowiadac :)
I pod tym siê podpisujê, a nie s±dzi³am, ¿e kiedy¶ siê z Tob± zgodzê... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Watershed
« Reply #1069 on: 2008-06-15, 11:27:18 »
Doda³em ankietê, ka¿dy ma prawo zmiany g³osu je¶li mu siê odmieni. Sam mo¿e jeszcze dzi¶ wykrojê szerszy komentarz.
[under construction]

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Watershed
« Reply #1070 on: 2008-06-15, 11:30:57 »
A ja wam powiem, ze ta plyta musi sie nam przejesc, zeby tak faktycznie sie o niej wypowiadac :)
I pod tym się podpisuję, a nie sądziłam, że kiedyś się z Tobą zgodzę... :roll:
Mnie się przejadła po 3 przesłuchaniach ;]
Ponadto fakt, że płyta jest "inna" niż poprzednie nie jest dobrym argumentem. Inne nie zawsze znaczy lepsze, inność nie jest synonimem postępu, podobnie jak postępu nie oznaczają nieudolne eksperymenty, a takich na tym albumie jest masa. Jedna-dwie słuchalne piosenki, poza tym czarna dziura. Ghost Reveries to przy Watershed bardzo dobry album, a ja to za GR nie przepadam, zatem...
Przełom/Wodna Szopa
« Last Edit: 2008-06-15, 11:32:42 by djdioda »

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1071 on: 2008-06-15, 11:34:50 »
A dla mnie wszystkie kawa³ki na nowej p³ycie s± w pewien sposób wyj±tkowe... Mo¿e jedynie Porcelanka jest troszkê s³absza ale w tym wypadku jest dla mnie podobnie jak TGC... Kiedy s³ucham raz na jaki¶ czas to równie¿ jest nie¼le!
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1072 on: 2008-06-15, 11:49:36 »
Zdecydowanie prze³om! :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #1073 on: 2008-06-15, 12:27:19 »

A ja wam powiem, ze ta plyta musi sie nam przejesc, zeby tak faktycznie sie o niej wypowiadac :)
I pod tym siê podpisujê, a nie s±dzi³am, ¿e kiedy¶ siê z Tob± zgodzê... :roll:

Nie wiem co jest zlego w zgadzaniu sie ze mna :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Watershed
« Reply #1074 on: 2008-06-15, 12:45:16 »
hej, dodajcie opcjê "i jedno i drugie" oraz "ani jedno ani drugie" :>
wszystko, co sko¶ne.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1075 on: 2008-06-15, 12:58:20 »
1. Wolisz mieæ ci±gle tzw. odgrzewanego kotleta w postaci ci±gle takich samych p³yt Opeth?? Przecie¿ punktem charakterystycznym Szwedów jest to ¿e ka¿da p³yta jest inna od poprzedniczki... Jako¶ nigdy nikomu nie przeszkadza³o to do momentu kiedy Opeth nie skupi³ siê na muzyce bardziej progresywnej czyli czym¶ bardziej ambitnym to co by³o nagrywane wcze¶niej ( w mojej opinii )
=D> :okp:

Ja jestem w stanie zrozumieæ, ¿e komu¶ podoba siê to, co by³o kiedy¶, ¿e niektórzy [wybaczcie, przypomina mi to nawiedzone babcie z amerykañskich filmów wieszcz±ce, ¿e jutro bêdzie koniec ¶wiata] twierdz±, ¿e Opeth siê skoñczy³, b±d¼ siê koñczy, rozumiem, ¿e kto¶ woli têpe ryki, które, b±d¼ co b±d¼, s± czêsto adresowane w³a¶nie do tej mniej wymagaj±cej, lubi±cej drzeæ mordê i machaæ ³epetyn± dzieciarni [komercha?], ale nie rozumiem krêcenia nosem na sam fakt rozwoju. Poszli w stronê rocka z lat 70? OK, mo¿e ich to co¶ nauczy³o, spróbowali funku? ¶wietnie, mo¿e i to zaowocuje czym¶ ciekawym. Dla mnie ta p³yta jest wystarczaj±co Opethowa, by dorównaæ GR [które uwa¿am za ¶wietne] czy przebiæ takie MYAH [maj±ce dopiero zadatki na dobr± muzykê, dla mnie bêd±ce pocz±tkiem prawdziwego Opetha, nie jak md³e i bez klimatu Orchid czy Morningrise, które nawet brzmienie maj± do kitu i mo¿na je stre¶ciæ w dwóch-trzech utworach, do tej pory ledwie udaje mi siê dotrwaæ do koñca p³yty, wiêc ich nie ruszam w ogóle praktycznie]. Orka tutaj ma racje - nie ma sensu odgrzewaæ kotletów, bo to by by³o dopiero nudne. Je¶li musicie, to mo¿ecie zamkn±æ siê na gardzone przez was "nowe" i katowaæ w kó³ko pierwsze trzy-cztery p³yty, skoro nie potraficie siê przyzwyczaiæ, ¿e Opeth siê zmienia, ani zauwa¿yæ, ¿e nadal jest to porz±dna, ambitna, przemy¶lana i wyj±tkowo warto¶ciowa muzyka.
co¶ jeszcze mia³em napisaæ, ale mi umknê³o ;[

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1076 on: 2008-06-15, 13:04:00 »
 Oj, teraz bêdzie wojna o te trzy pierwsze albumy... :faraon:

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1077 on: 2008-06-15, 13:10:52 »
No w³a¶nie... Dok³adnie to mia³em na my¶li!

Co do starych p³yt... Maj± one równie¿ swój klimat... Widaæ ¿e ch³opaki szukali czego¶... Niby grali ostry Death Metal ale jednak widaæ by³o ju¿ w tedy ¿e chc± graæ bardziej ambitn± muzykê... Moim zdaniem w p³ytach GR i Watershed zbli¿yli siê do w³a¶nie tej ambitnej muzyki! To nie jest zwrot taki jak odnotowa³a np. Metalica która posz³a w stronê komercji... Moim zdaniem Opeth sta³ siê jeszcze bardziej wymagaj±cym zespo³em!! Pierwsze 2 p³yty s± momentami a¿ zbyt banalne i czêsto równie¿ mam problemy z przes³uchaniem ca³ej p³yty bo wydaje mi siê ¿e s³ucham znacznie bardziej kiczowatego zespo³u ni¿ ten który ju¿ kilka lat pó¼niej nagra³ taki rodzynek jak Still Life!!
Na przyk³ad MAYH jest równie¿ ciekawym albumem poniewa¿ wyra¼nie widaæ ¿e Mike stara³ siê odchodziæ od tego jak to okre¶li³em z moim poprzednikiem darcia gard³a i nawalania ¶lepo g³ow±... Ale widaæ by³o ¿e miesza³ stare z czym¶ nowym i to nie by³o jeszcze idealne... Potem ka¿da p³yta Opeth jest inna i ka¿da jest wyj±tkowa!!
Kto¶ mi zaraz powie ¿e przecie¿ na Mornigrise jest przecie¿ wgniataj±ca w fotel  To Bid You Farewell.... Owszem utwór piêkny i jestem pod wielkim wra¿eniem ¿e zespó³ ju¿ w tedy cechowa³o to CO¦... ale moim zdaniem np. utwory z Damnation s± bardziej dojrza³e...
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #1078 on: 2008-06-15, 13:14:01 »
Nie sposob sie nie zgodzic... Watershed to plyta postepowa i juz. A to, ze ktos woli starocie, a inny nowe, to przeciez naturalna sprawa... Trudno zeby Mike & Co. cofali sie do czasow Orchid i grali to, co wiele lat temu, jak jeszcze byli mlodzi i piekni :D  Zreszta, jak ktos sluchal 'Roundhouse Tapes' to wie co Mike sadzi o starych numerach :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #1079 on: 2008-06-15, 13:15:33 »
Nie wiem co jest zlego w zgadzaniu sie ze mna :)
Zgadnij  :twisted:

Ach, a¿ mi siê nie chce Was czytaæ, zapuszczê sobie MAYH :P
A wiesz, co ja my¶lê, o tym, co Mike my¶li...?  :lol:

P.S. ¯eby kotlet by³ dobry, to trzeba go odgrzaæ... :roll: (nie lubiê zimnych kotletów)
« Last Edit: 2008-06-15, 13:18:08 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?