Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299872 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #1155 on: 2008-06-19, 01:27:38 »
Hah, pierwsza rzecz, któr± zrobi³em po zobaczeniu tych robaczków by³o odwrócenie do góry nogami :mrgreen: ale to w niczym nie pomog³o :P

Facet przy biurku czyta....... [werble] LIST! Ha! To teraz ju¿ wiecie dlaczego SE wysz³o w formie koperty. Poza tym jak byk jest napisane na jednej z grafik:

"Dear Friend
A little token of my
appreciation. Photograph taken
in May last year."
Pewnie chodzi o faceta na zdjêciu/znaczku. Do tego ju¿ kilka osób mówi³o - i ja podzielam tê opiniê - ¿e ta fotografia to monta¿ zdjêæ wszystkich cz³onków zespo³u. Co oni robili w maju zesz³ego roku? Jaki by³ wtedy sk³ad zespo³u? ;)

Poza tym w grafikach w SE (zaraz po otworzeniu ok³adki) wystêpuje facet z teledysku - przynajmniej bardzo podobny.
True Pagan Winter Crew

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1156 on: 2008-06-19, 09:18:26 »
Ok, poddajê siê... Du¿o ciekawsze jest interpretowanie, ni¿ bawienie siê w kody.

Haha, humanista'¶? :mrgreen:

A ja siê mo¿e pobawiê... kiedy¶, jak siê bêdê baaardzo nudziæ ;) Ca³y koncept powoli zaczyna mnie nawet bawiæ.

Tak, humanista  :mrgreen:
Ale kod te¿ jest intryguj±co-interesuj±cy :D Tylko w tym wszystkim najwiêkszym problemem jest to, ¿e brakuje nam kodu z vinyl ediszyn, wiêc nawet, jak by siê kto¶ bawi³ w to doszed³by do podobnych wyników, jak na tamtym forum... Kurcze, jak by tu zdobyæ skan z tego...? Idê szukaæ po necie :D



Chyba wszyscy, którzy nabyli vinyle s± wystarczaj±co beznadziejni, by nie podzieliæ siê kodem...
Mam co¶ dla maniaków [marne wykonanie, ale paint nie pozwala na wiêcej ;)]



X wystêpuje chyba tylko raz, za to J, mimo ¿e raczej w tekstach siê pojawia, to w kodzie chyba nie [przynajmniej nie znalaz³em].
Wiem, ¿e w przypadku zwyk³ej edycji [po prawej] wszystko siê zgadza i pasuje. SE [po lewej] jeszcze nie sprawdza³em. Na razie mam do¶æ, jak komu¶ siê chce to dalej ci±gn±æ, to proszê bardzo.  :mrgreen:
A, jeszcze jedno - wydaje mi siê, ¿e mog± pojawiaæ siê frazy, których w tekstach nie ma, ale to nie potwierdzone ;) [a wiadomo, co tam Majkel móg³ od ty³u powgrywaæ? :D]
« Last Edit: 2008-06-19, 11:07:57 by Callahan »

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: Watershed
« Reply #1157 on: 2008-06-19, 12:46:00 »
Moja pierwsza reakcja po kilkuminutowym wpatrywaniu sie w zakodowane znaczki byla mala zabawa w analize czestotliwosciowa. Ale zarzucilem pomysl, bo zabraklo mi przerwy w pracy. Takim sposobem mozna bez problemu odszyfrowac kazdy dluzszy tekst w jezyku angielskim zakodowany przez podstawienie. Do wygooglania sa nawet narzedzia online, ktorymi mozna sie posluzyc. Ja jednak wolalbym metode detektywa i odkrycie klucza, ktory gdzies tam (w ksiazeczce, obrazkach czy muzyce) powinien byc (przynajmniej tak wierze).

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1158 on: 2008-06-19, 18:31:37 »
Facet przy biurku czyta....... [werble] LIST! Ha! To teraz ju¿ wiecie dlaczego SE wysz³o w formie koperty. Poza tym jak byk jest napisane na jednej z grafik:

"Dear Friend
A little token of my
appreciation. Photograph taken
in May last year."
Pewnie chodzi o faceta na zdjêciu/znaczku.

A przypadkiem ten tekst nie dotyczy grafiki, na której siê znajduje? Na niej te¿ jest cz³owiek, to te¿ mo¿e byæ fotografia.

Quote
Do tego ju¿ kilka osób mówi³o - i ja podzielam tê opiniê - ¿e ta fotografia to monta¿ zdjêæ wszystkich cz³onków zespo³u. Co oni robili w maju zesz³ego roku? Jaki by³ wtedy sk³ad zespo³u? ;)
Mo¿esz to rozwin±æ? Sk³ad siê wtedy zmieni³, a dok³adniej to odszed³ Lindgren, ale jaki to ma zwi±zek? Zw³aszcza z tre¶ci± p³yty... W sumie prze³om, wiêc Majkel mo¿e nie tylko opowiadaæ jak±¶ historiê, ale te¿ mówiæ przez to o sobie, o zespole, o zmianach...



List pojawia siê na jeszcze jednej grafice - na kopercie od DVD facet z kieliszkiem stoi nad krzes³em. Krzes³o ma podnó¿ek/pufê, co¶ w tym gu¶cie. Tam le¿y kartka, niew±tpliwie z listem. Wnioskujê, ¿e w li¶cie zawiera siê informacja, bêd±c± dobr± informacj± dla tego go¶cia ;)
« Last Edit: 2008-06-19, 19:26:08 by Callahan »

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1159 on: 2008-06-19, 19:31:45 »
To by siê nawet zgadza³o.... Przecie¿ sam mówi³ o tym ¿e teksty Watershed s± bardzo osobiste...
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1160 on: 2008-06-19, 19:48:48 »
Cu tu jest? :


To st±d:
« Last Edit: 2008-06-19, 19:58:22 by Callahan »

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1161 on: 2008-06-19, 20:37:15 »
O jaki¶ napis :)


Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #1162 on: 2008-06-19, 20:54:45 »
Cu tu jest? :


To st±d:

Majkel w krzakach buszuje

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #1163 on: 2008-06-19, 20:57:22 »
A tam, jak siê wgryziecie w te znaczki w krzaczkach, to siê pewnie oka¿e, ¿e g³osz± one U R lame!!1  :lol:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Watershed
« Reply #1164 on: 2008-06-19, 21:05:38 »
dla mnie to: VON VON, albo VOH VOH albo NOA NOA ;D
wszystko, co sko¶ne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1165 on: 2008-06-19, 21:38:35 »
One s± do góry nogami i po ukraiñsku po mojemu ;)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #1166 on: 2008-06-19, 21:41:14 »
Czyli w ten sposób Szwedzi pisz± osobiste teksty? Po Ukraiñsku i do góry nogami?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1167 on: 2008-06-19, 21:49:04 »
Jak siê pisze osobisty tekst to tak, ¿eby jak najmniej ludzi to odczyta³o. Znaczy: tylko adresat, ale je¶li nie ma konkretnego, a chcesz sobie ul¿yæ, to piszesz po ukraiñsku do góry nogami i odbite w lustrze :>

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Watershed
« Reply #1168 on: 2008-06-19, 21:54:00 »
Czyli od dzisiaj w ksiêdze skarg tylko tak mo¿na..?
wszystko, co sko¶ne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1169 on: 2008-06-19, 22:28:01 »
Skargi osobiste tak, ale jak chcesz napisaæ "¶wiat jest brzydki a czekolada podrabiana" to mo¿esz normalnie ;>