Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299871 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Watershed
« Reply #1185 on: 2008-06-22, 14:34:45 »
Matko bosko co tu się zaczyna dziać w tym temacie, jakieś bzdurne porównania do Comy, no litości ;D Podobieństwo podobieństwem, ale dostrzeganie nawiązań stylistycznych i kojarzenie pojedynczych motywów na podstawie brzmienia gitary to dwie różne bajki, przy czym ta druga nie ma nic wspólnego z dyskusją o muzyce :P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #1186 on: 2008-06-22, 14:40:26 »
Wyrazam tylko swoje odczucia :) Nie moja wina ze tak mi sie kojarzy :) Wciaz uwazam, ze Watershed jest swietny ...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Watershed
« Reply #1187 on: 2008-06-22, 15:00:24 »
Swoj± drog± gdyby z Comy wyci±æ wokal to nikt by nie plu³. Instrumentalnie nie s± ¼li, ale EOT.
[under construction]

sosenka

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #1188 on: 2008-06-22, 16:38:13 »
Coma nie jest z³a instrumentalnie ?! By³am na paru ich koncertach [dla towarzystwa ¿eby nie by³o, bo nie przepadam za nimi] i muszê powiedzieæ, ¿e to w sumie parê riffów na krzy¿, a najgorsz± rzecz jak± robi± to puszczaj± podobne do siebie kawa³ki jeden po drugim za ka¿dym razem, co sprawia, ¿e koncerty s± nudne i monotonne [+oczywi¶cie do³uj±ce teksty - nic tylko si±¶æ zacz±æ p³akaæ i siê ci±æ]
a Watershed... no có¿ nie bêdê przekonywa³a nikogo na si³ê, ¿e to dobry album Opeth, jest inny to trzeba przyznaæ, ale dla mnie bomba ;]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #1189 on: 2008-06-22, 17:00:49 »
Haha, to ja mam deczko odwrotnie, bo mnie siê akurat wokal RoBuckiego umiarkowanie podoba :) i jak Coma leci w radiu, to nawet fajnie, lepiej oni ni¿ ró¿owe amerykañskie r'n'b albo zakurzone szlagiery z lat 80., te¿ amerykañskie zreszt± :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #1190 on: 2008-06-22, 17:01:02 »
To ja ju¿ Comy wolê pos³uchaæ. (bijcie)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1191 on: 2008-06-22, 17:18:39 »
Je¿eli chodzi o podobieñstwa, to otwieraj±cy riff Porcelain Heart praktycznie od pocz±tku wyda³ mi siê spokrewniony z zamykaj±cym riffem A Fair Judgement (porównajcie sami).
« Last Edit: 2008-06-22, 17:23:58 by aibrean »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Watershed
« Reply #1192 on: 2008-06-22, 19:17:23 »
Kekkai: m±dry wybór mniejszego z³a. jak to siê sta³o, ¿e ten album jest tak beznadziejny?  :smutek:
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #1193 on: 2008-06-22, 19:25:05 »
Czyli wziêli wstêp do Forest of October i koñcówkê A Fair Judgement, zmiksowali i wysz³o im Porcelain Heart :mrgreen: Oni ju¿ na Deliverance siê powtarzali, a co dopiero teraz :P Przypominam, ¿e na Ghost Reveries ³atwo znale¼æ wariacjê na temat koñcówki Deliverance :P
True Pagan Winter Crew

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1194 on: 2008-06-22, 20:21:23 »
Przypominam, ¿e na Ghost Reveries ³atwo znale¼æ wariacjê na temat koñcówki Deliverance :P

Ale ¶wietn± wariacjê.
Czepiacie siê. Bach, jak potrzebowa³, to kopiowa³ ca³e czê¶ci utworów albo i ca³e utwory i tylko z innym tekstem to grano. A w Wielkiej Mszy h-moll jest nawet fragment kropka w kropkê identyczny ³±cznie z tekstem do tego, co ju¿ wcze¶niej by³o w jakiej¶ kantacie chyba. I w ogóle ta tak doceniana msza to taki trochê sk³adak. Skoro wielcy mogli kiedy¶, to czemu wielcy nie mog± teraz? Jak taki Waters na pierwszej solowej p³ytce mia³ masê motywów z The Wall i The Final Cut to te¿ siê nikt nie czepia³ raczej. Mo¿e w Mikaelu po prostu jeszcze co¶ nadal gra i pojedyncze wypró¿nienie siê z danego motywu nie wystarczy³o?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #1195 on: 2008-06-22, 20:26:48 »
Mo¿e w Mikaelu po prostu jeszcze co¶ nadal gra i pojedyncze wypró¿nienie siê z danego motywu nie wystarczy³o?

Obrazowo¶æ Twego porównania odebra³a mi ochotê na kolacjê  :?
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

sosenka

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #1196 on: 2008-06-23, 09:33:45 »
Mo¿e w Mikaelu po prostu jeszcze co¶ nadal gra i pojedyncze wypró¿nienie siê z danego motywu nie wystarczy³o?

Obrazowo¶æ Twego porównania odebra³a mi ochotê na kolacjê  :?

xD umar³am... przecie¿ bardzo obrazowe porównanie ;) i trafne spostrze¿enie. My¶lê, ¿e musieli by byæ jakim¶ nadprzyrodzonym bóstwem, ¿eby siê nigdy nie powtórzyæ, a przecie¿ chodzi o to, ¿eby to by³o co¶ piêknego i mi³ego do s³uchania a nie tylko nowego ;), tak mi siê przynajmniej wydaje... :D
« Last Edit: 2008-06-23, 10:21:30 by sosenka »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1197 on: 2008-06-23, 16:55:04 »
B³eeee, Coma.  :vom:
Mo¿e troszeczkê podobne, ale nieznacznie. Ale skoro dla mnie siê Porcelanka kojarzy z KC [21st Century Schizoid Man]...
Je¿eli chodzi o podobieñstwa, to otwieraj±cy riff Porcelain Heart praktycznie od pocz±tku wyda³ mi siê spokrewniony z zamykaj±cym riffem A Fair Judgement (porównajcie sami).
Czyli wziêli wstêp do Forest of October i koñcówkê A Fair Judgement, zmiksowali i wysz³o im Porcelain Heart :mrgreen: Oni ju¿ na Deliverance siê powtarzali, a co dopiero teraz :P Przypominam, ¿e na Ghost Reveries ³atwo znale¼æ wariacjê na temat koñcówki Deliverance :P
Nie mam tego za z³e Majkowi, bo to normalne, ¿e w twórczo¶ci pojawiaj± siê reminiscencje. A sam riff Porcelanki bardzo mi siê podoba – znakomity i monumentalny.

Edit: tak btw. fajne wykonanie Forest Of October.
« Last Edit: 2008-06-23, 17:51:33 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #1198 on: 2008-06-24, 09:22:44 »
Mo¿e w Mikaelu po prostu jeszcze co¶ nadal gra i pojedyncze wypró¿nienie siê z danego motywu nie wystarczy³o?

Obrazowo¶æ Twego porównania odebra³a mi ochotê na kolacjê  :?

xD umar³am... przecie¿ bardzo obrazowe porównanie ;) i trafne spostrze¿enie. My¶lê, ¿e musieli by byæ jakim¶ nadprzyrodzonym bóstwem, ¿eby siê nigdy nie powtórzyæ, a przecie¿ chodzi o to, ¿eby to by³o co¶ piêknego i mi³ego do s³uchania a nie tylko nowego ;), tak mi siê przynajmniej wydaje... :D

Ja jednak my¶lê, ¿e s³owem-kluczem jest tu s³owo "wypró¿nienie". "Pojedyncze wypró¿nienie Majka z danego motywu" :P Tylko dlaczego sam to sobie piszê przed zjedzeniem ¶niadania? :?

A tak btw to w dyskografii ka¿dego zespo³u, który wyda³ wiêcej, ni¿, powiedzmy 5 p³yt znajdzie siê jaki¶ motyw powtórzony/bardzo podobny itd, wiêc niczego wielkiego bym z tego nie robi³ ;)

sosenka

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #1199 on: 2008-06-24, 10:39:34 »
No dok³adnie o to mi chodzi³o :D, a s³owo wyda³o mi siê bardziej ¶mieszne ni¿ niesmaczne, ale to pewnie dlatego, ¿e przy jedzeniu mo¿na mi mówiæ o najbardziej obrzydliwej rzeczy i mnie to kompletnie nie przeszkadza ;):D

 

lofty-success