Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299859 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

fabner

  • Posts: 9
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1215 on: 2008-07-07, 18:09:30 »
w mojej ocenie Opeth zacz±³ siê od still life (wcze¶niejsze p³yty by³y jakby to uj±æ ¿eby nie zraniæ kogo¶ :>) nieprofesjonalne, s³abe technicznie-jednym s³owem opeth dopiero raczkowa³, szkoli³ umiejêtno¶ci...

wracaj±c do g³ównego tematu Watershed oceniam 9/10 i nie przez to ¿e Opeth jest moim ulubionym zespo³em :o ale obiektywnie porównuj±c do np. Blackwater czy Ghosta, s³ychaæ na nowej p³ycie kawa³ dobrze przemy¶lanej i co wa¿ne zagranej czysto muzyki, oczywi¶cie mo¿na mieæ zastrze¿enia ale jeszcze siê taki nie urodzi³ (album/p³yta  :D) ¿eby wszystkim dogodzi³....

jedno jest pewne ¿e opeth obra³ ju¿ kierunek i mi on odpowiada w 100%

pozdro

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1216 on: 2008-07-07, 20:47:04 »
w mojej ocenie Opeth zacz±³ siê od still life (wcze¶niejsze p³yty by³y jakby to uj±æ ¿eby nie zraniæ kogo¶ :>) nieprofesjonalne, s³abe technicznie-jednym s³owem opeth dopiero raczkowa³, szkoli³ umiejêtno¶ci...
Rozwiñ w±tek "nieprofesjonalne, s³abe technicznie".

Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #1217 on: 2008-07-07, 21:17:22 »
w mojej ocenie Opeth zacz±³ siê od still life (wcze¶niejsze p³yty by³y jakby to uj±æ ¿eby nie zraniæ kogo¶ :>) nieprofesjonalne, s³abe technicznie-jednym s³owem opeth dopiero raczkowa³, szkoli³ umiejêtno¶ci...
Rozwiñ w±tek "nieprofesjonalne, s³abe technicznie".

Mam wra¿enie, ¿e kolega mia³ na my¶li dok³adnie to, co powiedzia³, a co jest faktem - pierwsze ~trzy p³yty Opiathu s± nieprofesjonalne i pe³ne niedoci±gniêæ technicznych, co jest oczywiste dla ka¿dego, kto porz±dnie ws³ucha³ siê choæby w Orchid. Nie zmienia to faktu, ¿e pomimo tych skaz muzyka zawarta na tych p³ytach wali na klêczki swoj± urod± i ¶wie¿o¶ci± :] natomiast co do raczkowania siê nie zgodzê - to, co oni zrobili w ramach debiutu przywodzi na my¶l dzieciê biegn±ce przez p³otki po postawieniu pierwszego kroku :lol:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Watershed
« Reply #1218 on: 2008-07-07, 22:09:20 »
Nie bêdê siê rozwodziæ [bo ¶lubu nie by³o, ha   ha   ha  #-o :|], ale ka¿dy prawdziwy fan wie, ¿e Opeth zacz±³ i skoñczy³ siê na Morningrise, o czym ju¿ pisano setki razy [mo¿na by o tym zrobiæ w±tek, nawet dzia³... ba! forum!!!].




 :chomik:

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #1219 on: 2008-07-07, 22:14:06 »
Mi siê Watershed nawet podoba...
Teraz siê powinni rozpa¶æ i by³oby tak tragicznie. Powiedzieliby: Po Morningrise gramy beznadziejnie! Nie mo¿emy tego znie¶æ!
I by siê pociêli, albo co¶...

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #1220 on: 2008-07-07, 22:48:56 »
w mojej ocenie Opeth zacz±³ siê od still life (wcze¶niejsze p³yty by³y jakby to uj±æ ¿eby nie zraniæ kogo¶ :>) nieprofesjonalne, s³abe technicznie-jednym s³owem opeth dopiero raczkowa³, szkoli³ umiejêtno¶ci...

wracaj±c do g³ównego tematu Watershed oceniam 9/10 i nie przez to ¿e Opeth jest moim ulubionym zespo³em :o ale obiektywnie porównuj±c do np. Blackwater czy Ghosta, s³ychaæ na nowej p³ycie kawa³ dobrze przemy¶lanej i co wa¿ne zagranej czysto muzyki, oczywi¶cie mo¿na mieæ zastrze¿enia ale jeszcze siê taki nie urodzi³ (album/p³yta  :D) ¿eby wszystkim dogodzi³....

jedno jest pewne ¿e opeth obra³ ju¿ kierunek i mi on odpowiada w 100%

pozdro

wyjdz.

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Watershed
« Reply #1221 on: 2008-07-07, 22:58:03 »
Watershed...

...to dziwny album :P Nie jest dla mnie prze³omem, nie jest dla mnie ¿enad±. Jest po prostu kolejnym albumem. Podoba mi siê i nic poza tym. Mogê powiedzieæ, ¿e w porównaniu do takiego SL, czy BWP to jest bez najmniejszych szans. Nie porównujê jeszcze do najstarszych kr±¿ków zespo³u, bo ich a¿ tak dobrze nie znam, jak te dwa, czy nastêpne.
Do p³yty dodali co¶ nowego. Nastrój jest w miarê niezmienny. Ma kawa³ki, które mi siê bardzo podobaj±, ale nie przyci±gaj± tak, jak w SL, BWP. Jedynym takim utworem, który jest najlepszym na p³ycie, jest Heir Apparent. To klasyka :) Ma³o growlu mnie wrêcz przera¿a. Mo¿e mi siê wydajê, ¿e jest go ma³o, ale faktycznie mi tam brakujê growlu...

na razie tyle ;)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1222 on: 2008-07-07, 23:00:55 »
 Mnie w³a¶nie proporcje wokalne zupe³nie odpowiadaj±.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1223 on: 2008-07-07, 23:32:33 »
...Podoba mi siê i nic poza tym. Mogê powiedzieæ, ¿e w porównaniu do takiego SL, czy BWP to jest bez najmniejszych szans...
Dobrze powiedziane. WS w zasadzie odbieram bardzo podobnie, no mo¿e z akcentem, ¿e podoba mi siê bardzo (ale st±d jeszcze niez³y kawa³ek do totalnego oczarowania i zauroczenia). W trakcie naszej ma³ej "prohibicji" na forum, w czasie wymiany na gor±co opinii na pm. jeden z forumowiczów napisa³ co¶ w podobnym tonie, ¿e: WS to dobry album (mo¿e nawet bardzo dobry), ale jak siê wydaje Opeth z³oty okres ma ju¿ za sob±. I co¶ w tym jest... :-k Obecnie moja ocena WS waha siê pomiêdzy 6/10 a 7/10 (z tendencj± do tej wy¿szej), ale to siê pewnie jeszcze zmieni, choæ p³ytê przes³ucha³em ju¿ pewnie z 70 razy. Teraz by dobrze och³on±æ, potrzebny jest d³u¿szy okres abstynencji (np. pó³ roku) i dopiero wtedy my¶lê p³yta u³o¿y siê w ca³ym dorobku Opeth.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1224 on: 2008-07-08, 10:17:36 »
Mnie w³a¶nie proporcje wokalne zupe³nie odpowiadaj±.

No i mi te¿. Spójrzmy prawdzie w oczy - Mikael dorós³, dojrza³ i ju¿ nie chce do swojej powa¿nej muzyki pchaæ tak wiele darcia mordy :mrgreen:, bo wie, ¿e to nieco dziecinne jest i pod publiczkê tak siê przekomarzam tylko, chocia¿ w pewnym sensie mam pewnie racjê. A w ogóle p³yta mi odpowiada. Wiem, ¿e pierwsze dwa miejsca mojego rankingu, czyli:
1. SL - [niepokonany w³adca, który wersj± 5.1 zapewne tylko umocni swoj± i tak mocn± pozycjê. Mam nadziejê, ¿e wreszcie uda mi siê tej wersji pos³uchaæ w ca³o¶ci na jakim¶ po¿±dym sprzêcie, bo do tej pory nie mia³em jak :x]
2. Damnation - [Nie wiem jak j± przyrównywaæ do innych p³yt Opetha, jest to trudne, ale w ogólnym zestawieniu, kiedy nie mam dwóch rankingów, Damnation ma mocn± drug± pozycjê ;)]
pozostaj± niezmienne po wyj¶ciu WS. Dalej jest wielka bitwa bo dla mnie Del, BWP, GR i WS s± na tak bliskim sobie poziomie, ¿e ciê¿ko jest je jako¶ u³o¿yæ po kolei, bo ka¿dy z tych albumów kocham za co innego. Po wrzuceniu w ranking mog³oby siê okazaæ, ¿e takie BWP ma na przyk³ad szóste miejsce i to te¿ nie by³oby zbyt fajne, bo ta p³yta zas³uguje na co¶ wiêcej... Pierwszych trzech p³yt - O, M i MAYH - nie biorê pod uwagê, ew MAYH, bo t± nawet czasami dla odmiany lubiê sobie przes³uchaæ, ale to jeszcze za s³aby album, by przebiæ cokolwiek z pó¼niejszych. Pos³ucham sobie dzisiaj GR, mo¿e mi siê co¶ rozja¶ni trochê, ale ostatnio strasznie du¿o tego Opetha t³ukê i nie chcê przesadziæ... :-k



Jeszcze taka ciekawostka - MH
***
A to co? 2xLP + CD ???
« Last Edit: 2008-07-08, 11:02:15 by Callahan »

fabner

  • Posts: 9
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1225 on: 2008-07-08, 11:51:57 »
w mojej ocenie Opeth zacz±³ siê od still life (wcze¶niejsze p³yty by³y jakby to uj±æ ¿eby nie zraniæ kogo¶ :>) nieprofesjonalne, s³abe technicznie-jednym s³owem opeth dopiero raczkowa³, szkoli³ umiejêtno¶ci...

wracaj±c do g³ównego tematu Watershed oceniam 9/10 i nie przez to ¿e Opeth jest moim ulubionym zespo³em :o ale obiektywnie porównuj±c do np. Blackwater czy Ghosta, s³ychaæ na nowej p³ycie kawa³ dobrze przemy¶lanej i co wa¿ne zagranej czysto muzyki, oczywi¶cie mo¿na mieæ zastrze¿enia ale jeszcze siê taki nie urodzi³ (album/p³yta  :D) ¿eby wszystkim dogodzi³....

jedno jest pewne ¿e opeth obra³ ju¿ kierunek i mi on odpowiada w 100%

pozdro

wyjdz.

hmmm.....
widzê, ¿e zabranie g³osu w dyskusji i podzielenie siê swoj± subiektywn± opini± delikatnie mówi±c nie podoba siê niektórym... nie mam zamiaru gdziekolwiek wychodziæ,
co do pierwszych trzech p³yt to chodzi³o mi o to, ¿e tak jak napisa³em Opeth raczkowa³ technicznie, ale nie kwestionuje pozosta³ych aspektów: teksty, konstrukcja muzyczna itp. 
Ps. widaæ na koncertach jaka jest ró¿nica w brzmieniu tych piosenek w porównaniu do s³yszanych na CD

 pozdro dla Wszystkich
Opeth rules :rock:

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #1226 on: 2008-07-08, 13:28:47 »
Ej, no bez urazy... To tylko powiedzenie takie kole¿anki, ¿e nie zgadza siê z Twoim zdaniem.
Zabieranie g³osu w dyskusji jest bardzo wskazane :)
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1227 on: 2008-07-08, 13:40:18 »
A to akurat trafne spostrze¿enie jest - jak teraz Opeth gra kawa³ki z pierwszych p³yt na koncertach, to brzmi to nieporównywalnie lepiej, ni¿ na p³ytkach. Mo¿e w takim uk³adzie to ponowne nagranie nie by³oby takie g³upie? :mrgreen: Przynajmniej dwóch pierwszych p³yt... Jednak co¶ w tym jest  :D

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1228 on: 2008-07-08, 13:44:30 »
Czyli... jak p³yta ma kiepskie brzmienie (teoretycznie Orchid i Morningrise), to znaczy, ¿e jest kiepska technicznie?
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #1229 on: 2008-07-08, 14:09:36 »
Tak sobie teraz my¶lê, s³uchaj±c Watersheda, ¿e te teksty s± takie banalne, ale za to s± ¶piewne i ³atwo je zapamiêtaæ: Once upon a time, I carried a burden inside... i Aaaaaaaaaaaaa aaaaa  :lol:
...If I call will you come and will you save me?

 

lofty-success