Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299859 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1275 on: 2008-08-06, 21:09:34 »
S³uchaj±c n-ty raz Watershed dochodzê do wniosku (a w³a¶ciwie ju¿ na samym pocz±tku do niego doszed³em, tylko teraz bardziej siê w nim utwierdzi³em), ¿e przy nagrywaniu nastêpnej p³yty Opeth, Mikael powinien zmieniæ producenta (a w³a¶ciwie zatrudniæ producenta, skoro niby teraz nagrywa sam).
Oto kilka moich typów (kolejno¶æ przypadkowa) - Andy Sneap, Fredrik Nordström, Steven Wilson, Rick Rubin, Peter Tägtgren.
Po prostu brzmienie GR jak i Watershed nie nale¿y do moich ulubionych i nie chcê, ¿eby trzecia z kolei p³yta Opeth brzmia³a podobnie.
Tyle tylko, ¿e w tej materii Mike mo¿e mieæ diametralnie inne zdanie ni¿ Ty. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1276 on: 2008-08-06, 22:10:40 »
S³uchaj±c n-ty raz Watershed dochodzê do wniosku (a w³a¶ciwie ju¿ na samym pocz±tku do niego doszed³em, tylko teraz bardziej siê w nim utwierdzi³em), ¿e przy nagrywaniu nastêpnej p³yty Opeth, Mikael powinien zmieniæ producenta (a w³a¶ciwie zatrudniæ producenta, skoro niby teraz nagrywa sam).
Oto kilka moich typów (kolejno¶æ przypadkowa) - Andy Sneap, Fredrik Nordström, Steven Wilson, Rick Rubin, Peter Tägtgren.
Po prostu brzmienie GR jak i Watershed nie nale¿y do moich ulubionych i nie chcê, ¿eby trzecia z kolei p³yta Opeth brzmia³a podobnie.
Tyle tylko, ¿e w tej materii Mike mo¿e mieæ diametralnie inne zdanie ni¿ Ty. :wink:
Wiem i w³a¶nie tego siê najbardziej obawiam.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Watershed
« Reply #1277 on: 2008-08-06, 22:14:06 »
Dla mnie perfekcyjne jest brzmienie Deliverance. Najmniej podoba mi siê brzmienie Watershed, gdzie gitary maj± za du¿o ¶rodka i góry, a gary za g³o¶ne talerze. Wolê ju¿ mocn±, triggerowan± stopê i gitary z mocnym do³em z Go³stów.
No way in from the outside, no way out from within.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1278 on: 2008-08-06, 23:08:29 »
 Ostatnio by³em bardzo zdziwiony, jak doszed³em do wniosku, ¿e Mellotron heart to dzie³o samego Mikaela. Do tej pory my¶la³em, ¿e gra³ to Per. Hm :)

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: Watershed
« Reply #1279 on: 2008-08-11, 23:46:43 »
Przes³ucha³am i hmm... nie wiem co my¶leæ ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1280 on: 2008-08-12, 16:43:36 »
Ja Watershed wys³ucha³em ju¿ tyle razy, ¿e trudno by to by³o zliczyæ. Nie nudzi mi siê ta p³yta. Nadal uwa¿am, ¿e jest ¶wietna, teraz, kiedy znam j± ju¿ ca³kiem dobrze jest wg mnie jeszcze lepsza. Nowe dzie³o Opetha co najmniej dorówna³o ¶wietnemu GR, a prawdopodobnie je przewy¿szy³o. Nie zdetronizowa³o Still Life, choæ jest to tak dojrza³a p³yta, ¿e autentycznie Still Life mog³o siê baæ o swoje pierwsze miejsce. P³ytka to ¶wietna ca³o¶æ. Hessian Peel to stanowczo jeden z najlepszych kawa³ków nagranych przez Opeth. Teraz, po kilku miesi±cach od premiery mogê powiedzieæ, ze jestem tym albumem zachwycony i mam nadziejê, ¿e nastêpna p³yta bêdzie kontynuowa³a wszystko, co rozpoczyna Watershed.  :D

A co do tego backmaskingu - kto¶ wcze¶niej pisa³, ¿e wkurza go, jak Mikael wrzuca jakie¶ szatany ni w piêæ ni w dziesiêæ do tekstów. Wg mnie chodzi³o tu bardziej o co¶, co przy normalnym ods³uchu zabrzmi ciekawie i na dodatek zaakcentuje przej¶cia w utworze. Najlepiej ¶wiadczy o tym drugi backmasking, który jest po prostu wersem tekstu, który za chwile pojawia siê normalnie za¶piewany. Je¶li chodzi o pierwszy - my¶lê, ¿e tutaj Majkel, podobnie jak w Burden, puszcza oko do s³uchacza. Przypomnijmy sobie backmasking z Empty Spaces Floydów - gratulacje z okazji odkrycia tej wiadomo¶ci, albo Stairway to Heaven Zeppelinów, które po odwróceniu zawiera³o ponoæ tekst wychwalaj±cy szatana. Pojawia³ siê tam w³a¶nie "sweet Satan" i my¶lê, ¿e do tego nawi±zuje Mikael w swojej "sekretnej wiadomo¶ci". My¶lê, ¿e nie ma co tu szukaæ jakiego¶ g³êbszego znaczenia, to po prostu kolejny efekt. :mrgreen:

Jestem ciekaw, czy Mikael planuje jako¶ wypu¶ciæ kompletne s³owa, tak, ¿eby by³o wiadomo, ¿e to oficjalna wersja...


aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #1282 on: 2008-08-27, 14:41:34 »
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Snufkin

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #1283 on: 2008-08-27, 15:04:31 »
Quote from: Metal Mind
Opeth i Airbourne nominowani do Classic Rock Awards!
Szwedzcy giganci metalu Opeth oraz amerykañscy debiutanci Airbourne zostali nominowani do tegorocznych nagród Classic Rock Awards, przyznawanych przez presti¿owy brytyjski magazyn Classic Rock

E tam, Watershit nie dosta³ nagrody od New Musical Express oraz nie uzyska³ aprobaty Anny Gacek, czyli to nie mo¿e byæ dobra p³yta :mrgreen: ;)

Jest dobra :< inna ale dobra , w ogole to skonczcie juz ten temat ;p kazdy juz chyba powiedzial co chcial

BTW. ten Airbourne to z Australii s± ;o a nie z juesej

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1284 on: 2008-08-27, 17:24:42 »
A piszcie sobie co chcecie ("szajs, szajs, szajs" :wink: ) - bardzo lubiê "wodn± szopê" i nie my¶lê zmieniaæ zdania :) .
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #1285 on: 2008-08-27, 17:50:33 »
Ale¿ panowie, ja nie w tej podobie :) po prostu rozbawi³o mnie, ¿e jaki¶ tam magazyn, o którym pierwsze s³yszê uzna³ tê p³ytê za dobr± (co oczywi¶cie jest polarnym przeciwieñstwem moich subiektywnych odczuæ), przypomnia³o mi siê, jak jedno z ciekawszych zjawisk naszych forumowych usi³owa³o nas przekonaæ, ¿e tylko kilka jednostek we wszech¶wiecie (m.in. te przeze mnie wymienione) ma monopol na Prawdê Jedyn± i Objawion±, i tak mi siê za¿artowa³o ;) zgadzam siê, ¿e piany biæ nie ma o co, zdanie jak dupa, wiadomo.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1286 on: 2008-08-27, 17:58:08 »
Moja wypowied¼ tak¿e by³a z przymru¿eniem oka, ale mo¿e za ma³o da³em winków, wiêc teraz nadrabiam: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1287 on: 2008-08-30, 19:40:24 »
Odnoszê wra¿enie, ¿e po zebraniu do kupy wszystkich kodów z poszczególnych edycji albumu i tak brakuje kilku linijek tekstu. Pewnie nawet Mike nie wie, na której z japoñskich edycji je upchnêli.  :>

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1288 on: 2008-08-30, 21:34:20 »
Nikt nie wie, czy na winylu co¶ by³o, a nawet je¶li kto¶ wie, to dot±d siê nie podzieli³ w sieci, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem. A poza tym w kodzie by³y jakie¶ linijki, które nigdzie nie pasowa³y i nikt nie wie po co one s±....

ALEXANDR

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1289 on: 2008-08-31, 11:00:29 »
Ja znalaz³em teksty do Watershed tutaj . Jako¶ specjalnie ich nie sprawdza³em ale z tego co czyta³em s³owa ca³kiem pasuj±.
Je¿eli link podawa³ ju¿ kto¶ przede mn±, to przepraszam :)