Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299878 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Superunknown

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1365 on: 2008-11-04, 18:53:06 »
Ale¿ ju¿ jest ;)


Opeth - Burden

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1366 on: 2008-11-04, 19:04:55 »
I pewnie jest dostêpny, ale tylko dla tych, którzy siê zarejestrowali w OpenDisc. Pozostaje chyba czekaæ na przeciek do YouTube.
Tutaj
Podobne w sposobie realizacji do PH czyli z tej samej parafii  :wink: - podoba mi siê. Tylko pocz±tek jaki¶ taki urwany...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1367 on: 2008-11-04, 19:08:36 »
£adne, podoba mi siê, zw³aszcza, ¿e solo na klawisze zosta³o :D Jedyny zarzut - monta¿. Strasznie czêsto ciête ujêcia, wkurzaj±ce trochê...
[joke]No to teraz na MTV i mamy now± erê Opetha - poprockow± z bardzo wyra¼n± inspiracj± latami siedemdziesi±tymi. Na pewno podbij± miliony serc najró¿niejszej publiczno¶ci :mrgreen:[/joke] ;)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #1368 on: 2008-11-04, 23:47:22 »
OMG :shock: Per z kapustą na twarzy :shock: Wszyscy zarośnięci. Dobrze, że Peter już z nimi nie gra, bo jego też by pewnie zmusili. Pozytyw taki, że Mendez kudły z powrotem zapuszcza :)

Poza tym byłby całkiem dobry teledysk, gdyby nie ten montaż - jest za szybki jak na tak spokojny kawałek.
« Last Edit: 2008-11-04, 23:51:19 by minder »
True Pagan Winter Crew

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #1369 on: 2008-11-05, 00:39:49 »
Burden to Niskobud¿etówka. ¦redni. I kurdebele wyciêli najlepszy wg, mnie moment pioseneczki, gdzie gra³y 2 gitary. Jak mo¿ne wyci±æ jeden z leszych momentów ca³ej p³yty? Oczywi¶cie przy TGC jest trochê bardziej Opethowy, ale jeszcze nie widzia³am ¿adnego teledysku Opeth, który by nie by³ wtórny (ci±gle te same sceny tyle, ¿e inny k±t widzenia) i który by opowiada³ jak±¶ historiê... No dobra Porcelain Heart opowiada jak±¶ historiê... Tyle, ¿e gotycko¶æ tego teledysku jest pretensjonalna*. Opeth jest malowniczy, ¿e tak to nazwê, wiêc da siê podlo¿yæ obraz pod d¼wiêk. Chyba tu potrzeba jakiego¶ artysty - jestem ciekawa jak by wygl±da³ teledysk Opeth re¿yserowany przez którego¶ ze znanych re¿yserów :) To by mog³o byæ naprawdê co¶ :)

*Przypominaj± mi siê teledyski Malice Mizer, którego pewnie i tak tu nikt nie zna. Zapodajê ¿eby daæ Wam porównanie. Dla mnie Saikai** to ¶wietny utwór, mimo ¿e teledysk... no daje po oczach - jak zawsze przy japoñskich produkcjach. Z tym, ¿e o to w tym chodzi - ma byæ uberkiczem i jest, natomiast do Opeth to jak piê¶æ do nosa pasuje i wychodzi trochê tandetnie.

** Na teledysku wszystkie panie to panowie XD
« Last Edit: 2008-11-05, 01:36:23 by Kekkai »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1370 on: 2008-11-05, 09:37:40 »
Opeth jest malowniczy
Malownicza to jest ta pajêczyna na teledysku...

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #1371 on: 2008-11-05, 10:28:17 »
Kupa.
Per wygl±da komicznie ze szczecin± ;P
selfbanned

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #1372 on: 2008-11-05, 12:21:12 »
Co za bieda #-o. Ujêcia zespo³u ¿adne, przebitki "historii" w znakomitej wiêkszo¶ci ¿adne (no bez przesady, te¿ siê mogê ubraæ w bia³± kieckê i jedwabnymi szaliczkami po ziemi majtaæ :?) i przede wszystkim co to za pieprzone chmurki na pocz±tku teledysku?! Najt³isza siê naogl±dali czy jak? :panika: Ogólnie rzecz bior±c nie umywa siê do Porcelanki, nawet siê Majkowi uczesaæ nie chcia³o, cholera :?.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #1373 on: 2008-11-05, 15:47:20 »
Opeth jest malowniczy
Malownicza to jest ta pajêczyna na teledysku...

Te¿ :) Ale nie malowniczy jak lukrowe miasteczko w Szwajcarii ^^ Mówiê raczej o tym, ¿e u mnie (i z tego, co czyta³am nie tylko u mnie) wywo³uje ró¿nego pokroju obrazy, i nie jest to na pewno pani z szaliczkiem.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #1374 on: 2008-11-05, 18:51:30 »
Opeth jest malowniczy
Malownicza to jest ta pajêczyna na teledysku...
Jaka pajêczyna?! Nie zauwa¿y³am...  :shock:

A ogólnie: Panowie jacy¶ tacy rockendrollowi, w³osy wytapirowane, wyfiokowane... Poza tym ci±gle cisnê³o mi siê na usta: "Co to za ludzie? Co to za zespó³?!  :shock:"
Chmury ujd± i nawet migaj±ce kadry... Nawet pani podwieszana na drzewie czerwonym szalem... Bo ci±gle zastanawiam siê: jak POWINIEN wygl±daæ teledysk Opeth... Chyba po prostu powinien mnie zachwyciæ... Zachwyciæ tak, jak muzyka... Ten nie zachwyca, ale ci±gle nie wiem, co by mog³o...
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1375 on: 2008-11-05, 19:14:29 »
Ujêcia samego Opeth bardzo mi siê podobaj±, bo ch³opaki wygl±daj± jak ¿ywcem wyjêci z pocz±tku lat 70. Co siê tyczy tego szybkiego monta¿u, pocz±tkowo tak¿e wyda³ mi siê za szybki i chaotyczny, ale po paru replayach ju¿ mi to nie przeszkadza. Generalnie w obu bli¼niaczych clipach (Porcelain Heart i Burden - ten pierwszy ma zdecydowanie lepsz± i czytelniejsz± fabu³ê, w drugim nie bardzo wiem o co chodzi, choæ to nie czeski film, mo¿e do³o¿ymy sobie w³asn± interpretacjê obrazów z szalami?) podobaj± mi siê ujêcia pomieszczeñ i postaci oraz sposób ich portretowania i o¶wietlenia, bo kojarz± mi siê z "Szulerem" Adka Drabiñskiego i podobnymi filmami (odrobinê tak¿e z ukochanym "Amadeuszem"). No i jest trochê lasu (parku)... :wink:

Edit: i babeczki w Porcelain Heart by³y ponêtniejsze, szczególnie ta "Bardotka" na sofie po lewej. :P
« Last Edit: 2008-11-05, 19:33:51 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #1376 on: 2008-11-05, 20:03:42 »
Ujêcia samego Opeth bardzo mi siê podobaj±, bo ch³opaki wygl±daj± jak ¿ywcem wyjêci z pocz±tku lat 70. Co siê tyczy tego szybkiego monta¿u, pocz±tkowo tak¿e wyda³ mi siê za szybki i chaotyczny, ale po paru replayach ju¿ mi to nie przeszkadza. Generalnie w obu bli¼niaczych clipach (Porcelain Heart i Burden - ten pierwszy ma zdecydowanie lepsz± i czytelniejsz± fabu³ê, w drugim nie bardzo wiem o co chodzi, choæ to nie czeski film, mo¿e do³o¿ymy sobie w³asn± interpretacjê obrazów z szalami?) podobaj± mi siê ujêcia pomieszczeñ i postaci oraz sposób ich portretowania i o¶wietlenia, bo kojarz± mi siê z "Szulerem" Adka Drabiñskiego i podobnymi filmami (odrobinê tak¿e z ukochanym "Amadeuszem"). No i jest trochê lasu (parku)... :wink:

Edit: i babeczki w Porcelain Heart by³y ponêtniejsze, szczególnie ta "Bardotka" na sofie po lewej. :P
Nooo... Co by tu du¿o nie mówiæ (Porcelankê obejrza³am pierwszy raz dopiero przed chwil±) i rzeczywi¶cie, tam jest fabu³a... Mnie siê z Drakul± raczej kojarzy... Laseczki rzeczywi¶cie fajniejsze... ;)
Zastanawiam siê tylko, czy te teledyski opowiadaj± historiê z piosenki?! Bo chyba nie bardzo... Chocia¿ mo¿e w ramach lu¼nej interpretacji...?! Pytanie, czy powinny...
I raczej ciê¿ko zgadn±æ, o co chodzi w klipie Burden... To chyba bardzo symboliczne mia³o byæ...

A propos strojów, to mnie siê wydaje, ¿e Mikael zobaczy³, jak sflaczale wygl±da w samej koszulce (PH) i postanowi³ ubraæ siê schludniej ;)
...If I call will you come and will you save me?

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Watershed
« Reply #1377 on: 2008-11-05, 20:07:12 »
7/10.
Kawa³ek nie jest najlepszy z p³yty, ale bardzo mi siê podoba. Ch³opaki wygl±daj± jak zespó³ z lat 70, w którym graj± panowie grubo po 40 :D, chwa³a im za to, bo na TGC wygl±dali jak bo¿yszcza nastolatek. Teledysków Opeth nie lubiê, bo nie maj± magii. Jedyny teledysk, który pasuje idelanie do muzyki to teledysk Tenhi do utworu Kausienranta . Mo¿e to zas³uga tego, ze Tyko sam namalowa³ te obrazy, które generuj± tak wspania³e doznania.
« Last Edit: 2008-11-05, 20:09:11 by Milad »
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1378 on: 2008-11-05, 20:26:25 »
mo¿e do³o¿ymy sobie w³asn± interpretacjê obrazów z szalami?
To jak, wymy¶lamy sobie jakie¶ historyjki do Burden? :wink: A mo¿e dla Burden nie da siê w ogóle nic wymy¶liæ??? :-k

Edit: pamiêtacie jak by³o w przypadku clipu do TGC :mrgreen: :
...opowiada on ca³kiem ciekaw± historiê. W±¿, który wchodzi do muszli jest w³asno¶ci± tej nieszczêsnej pani. Biedne stworzenie zatyka muszlê, a jego opiekunka próbuj±c ocaliæ zwierzê i zapobiec zalaniu mieszkania koncentruje swoje starania na udro¿nieniu klozetu (bior±c pod uwagê gwa³towno¶æ z jak± spada jej klapek, jest to próba zakoñczona sukcesem). Ten pan w masce to pracownik sanepidu, który po oglêdzinach lokalu dostrzega karaczana, krzyczy na w³a¶ciciela i w ostatniej scenie ma zamiar zdezynfekowaæ ca³y lokal. Wszystko w przeciwieñstwie do tych wszystkich metalowych teledysków, koñczy siê happy endem - mieszkanie uratowane, lokalu nie zamykaj±. A przes³anie jest bardzo proste i ponadczasowe - dbajcie o swoje zwierzêta domowe i dwa razy pomy¶lcie zanim jakie¶ kupicie  :|


« Last Edit: 2008-11-05, 20:28:02 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1379 on: 2008-11-05, 20:33:03 »
Opeth jest malowniczy
Malownicza to jest ta pajêczyna na teledysku...
Jaka pajêczyna?! Nie zauwa¿y³am...  :shock:
Nie ogl±da³a¶ uwa¿nie :P 2:31, o ile pamiêtam.

 

lofty-success