Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299862 times)

0 Members i 7 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1380 on: 2008-11-06, 18:55:02 »
Teledysk jest ju¿ niedostêpny z powodu zadzia³ania RR.

Co sie tyczy Would?:
Quote from: Wikipedia
A cover of the Alice in Chains song "Would?" was recorded for the album, but was not released. It is currently unknown if or when it will see release. On the new Burden single, Akerfeldt stated that "The song you have been waiting for" will be finally heard. This is a possible reference to "Would?".

Wyslano: 2008-11-05, 22:53:22
Edit: na pocieszenie dla tych co jeszcze nie zd±¿yli obejrzeæ, kilka fotek z teledysku:











Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #1381 on: 2008-11-06, 19:03:09 »
Jej, jak ¶licznie przek³amane kolory! :D Znaczy jakby to by³a rzeczywista tonacja kolorystyczna tego teledysku, to ¶wietnie by siê go ogl±da³o... no, mo¿e do trochê innej ni¿ Ope¶ muzyki :lol:.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1382 on: 2008-11-08, 14:12:09 »
Ca³y czas z du¿± przyjemno¶ci± ogl±dam teledysk do Burden. Zastanawiam siê tylko czy ta wyciekniêta wersja do Youtuba nie jest okrojona. Szczególnie pocz±tek wydaje siê byæ z defektem. D¼wiêk wchodzi dopiero w pi±tej sekundzie (mo¿e tam jest jakie¶ klawiszowe intro bez tego fortepianowego motywu wersji albumowej) i ogólnie zaczyna jako¶ tak zbyt nagle... A mo¿e kto¶ po prostu ¼le to zripowa³? W sumie fajnie ten nowy klip koresponduje z Porcelank±. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1383 on: 2008-11-10, 13:43:42 »
Zd±¿y³em przejrzeæ zanim skasowano teledysk. My¶la³em, ¿e takowe wypuszcza siê w celach promocyjnych, ale chyba Roadrunner ma jaki¶ inny pogl±d na ten temat, albo ma zamiar wypu¶ciæ singilek z klipem i boj± siê, ¿e nie bêdzie mo¿na napisaæ 'exclusive' na opakowaniu.
Samo video ca³kiem fajne, podobnie jak edit piosenki, z której wyciêto przyd³ug± partiê w stylu Scorpions (nie wychwyci³em wycinki fragmentu z gitarami, o którym wspomina³a Kakkai). IMO w 5 minutowym formacie utwór wydaje siê byæ du¿o zgrabniejszy. Poza tym nie ma co liczyæ na rozbudowan± historiê, skoro Roadrunner robi g³ównie teledyski, na których wystêpuje zespó³. Forma z krótkimi, wyciêtym z kontekstu scenami mi nie przeszkadza (tak d³ugo jak nie ma w nich toalet, szczotek do czyszczenia muszli i Domestosa). A swoj± drog± odnoszê wra¿enie, ¿e wiêkszo¶ci muzyka Opeth wci±¿ kojarzy siê z jakim¶ zamglonym lasem, podczas gdy teksty (jak i ok³adki ostatnich 4 p³yt) dosyæ czêsto przywo³uj± obraz zamkniêtego pomieszczenia lub ograniczonej przestrzeni (w tym mentalnej izolacji od otoczenia). Patrz±c na sceny, które wklei³ Jacek widaæ, ¿e akurat tego typu motywy s± do¶æ wyra¼nie zarysowane (kobieta w szafie, zas³oniête twarze obu postaci stoj±cych na osobnych ³ó¿kach, czy te¿ g³owa kobiety owiniêta wstêg±).
« Last Edit: 2008-11-10, 13:45:34 by vertigo »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1384 on: 2008-11-14, 07:57:36 »
Zd±¿y³em przejrzeæ zanim skasowano teledysk. My¶la³em, ¿e takowe wypuszcza siê w celach promocyjnych, ale chyba Roadrunner ma jaki¶ inny pogl±d na ten temat, albo ma zamiar wypu¶ciæ singilek z klipem i boj± siê, ¿e nie bêdzie mo¿na napisaæ 'exclusive' na opakowaniu.
Zgodnie z tym co Mike pisa³ w swoim majspejsowym profilu:
Quote from: Mikael Akerfeldt
It will also be released as a digital (ugh!) single as well as a vinyl 7" (Yay!!).
teledyski z pewno¶ci± uka¿± siê na jakim¶ wydawnictwie okazjonalnym. Dream Theater przyk³adowo teledyski umie¶ci³ jako dodatki na najnowszym koncertowym DVD. Tak przy okazji RR da³ chyba jednak cia³a wypuszczaj±c z r±k "The Roundhouse Tapes". Niewykluczone, ¿e bêdzie sobie próbowa³ powetowaæ straty i w przysz³ym roku bêdziemy mieli kolejny koncert na DVD (w najnowszym sk³adzie). A przy okazji bêdzie mo¿liwo¶æ upublicznienia coveru Alice in Chains.
Samo video ca³kiem fajne, podobnie jak edit piosenki, z której wyciêto przyd³ug± partiê w stylu Scorpions...
Faktycznie, bardzo zgrabnie wyciêli ten Scorpionsowy chórek - nawet nie zauwa¿y³em.
Wyslano: 2008-11-10, 15:51:29


RoadRunner Records oficjalnie zamie¶ci³ w swojej witrynie teledysk do Burden czyli ¶wiatowa jego premiera.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1385 on: 2008-11-14, 22:46:40 »
OMFG Burden  :x Kto¶ kto nie zna Opeth zobaczy teledysk i pomy¶li - "O! Fajny zespó³ pop-rockowy, mo¿e s± nawet lepsi od Linkin Park?"
Aczkolwiek uwa¿am, ¿e do promocji w mediach oba nadaj± siê wy¶mienicie  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Matko boska... wychodzi na to, ¿e wybór piosenek teledyskowych zaczyna mi pachnieæ (czy w³a¶ciwie - ¶mierdzieæ) komercj±. Na serio, tak jak Serenity napisa³a z tym Linkin Park, w tym cos jest, bo nawet moja dawna znajoma mia³a w opisie na gg Opeth i mnie zatka³o, ¿e w ogóle wie, ¿e takie cos istnieje. Widmo tego, ¿e Opeth bêdzie teraz wszêdzie jak Metallica albo pseudomroczne Evanescencey i narodz± siê nowe dziatki, obnosz±ce siê ze swoj± "mroczn± natur±", ble.
PH podoba³ mi siê ogólnie, ale nie pasuje mi ta ca³a "gotycko¶æ" w nim do Opeth. Osobi¶cie wola³abym, ¿eby nie robili teledysków, skoro nie potrafi± one oddac geniuszu ich piosenek, a tylko moga zaszkodziæ.
Co do teledysku "Burden" to pa³a z monta¿u. Nie przypominam sobie, ¿ebym ostatnio widzia³a co¶ gorzej zmontowanego. Piosenke sam± lubiê, ¿eby nie by³o.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1386 on: 2008-11-14, 23:07:08 »
Serenity napisa³a
No i zrobi³a ze mnie kobietê :P Ja teledysku do Burden nawet nie obejrza³em, bo nie chcia³em siê niepotrzebnie irytowaæ (same komentarze mi wystarcz±). Opeth idzie w z³± stronê niestety. O ile na pocz±tku mi siê Watershed w miarê podoba³, tak z czasem zacz±³em zauwa¿yæ coraz wiêcej minusów tej p³yty. Nie bêdê znów powtarza³ tego samego, ale dodam jedynie jeszcze jedn± rzecz do minusów. Ca³a ta p³yta jest po prostu za weso³a, a je¶li Mike ma zamiar dalej uskuteczniaæ "¶piewaaaanieee" to podziêkuje i bêdê chyba tylko czeka³ na nowe p³yty Bloodbath. Chocia¿ w jednym ta p³yta jest dobra - dziêki niej polubi³em Ghost Reveries (ba, nawet ju¿ jej brzmienie mnie nie dra¿ni), która by³a do czasu wydania Watershed moj± najmniej lubian± p³yt± Opeth.
EDIT: I dodam jeszcze jedn±, wa¿n± i lekko paradoksaln± rzecz. Ostatnio z niema³ym zdziwieniem stwierdzi³em, ¿e np takie covery jak "Bridge Of Sighs" czy "Den Standiga Resan" brzmi± jak dla mnie bardziej Opeth'owo ni¿ PH czy Burden  :shock:
« Last Edit: 2008-11-14, 23:21:06 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1387 on: 2008-11-15, 17:57:44 »
A wybacz, ten rodzaj ¿eñski tak z rozpêdu a nie umy¶lnie :roll:

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #1388 on: 2008-11-16, 00:44:36 »
Ta, Watershed nawet z empecza wywali³am, bo siê kurzy³. Zgadzam siê z gotycko¶ci±. Tania jaka¶ i nie pasuj±ca.

poprawi³am drobn±, ale ra¿±c± literówkê (nawet)  /aibrean
« Last Edit: 2008-11-16, 17:34:55 by aibrean »

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Watershed
« Reply #1389 on: 2008-11-16, 13:43:35 »
Ta, Watershed nawed z empecza wywali³am, bo siê kurzy³.

Ja nie. Na przyk³ad kiedy jadê poci±giem w dalek± trase, to s³ucham, kiedy ¶piê.

Zgadzam siê z gotycko¶ci±. Tania jaka¶ i nie pasuj±ca.

Trochê z lat 90. wyciêta.

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Watershed
« Reply #1390 on: 2008-11-26, 02:47:12 »
Singiel Burden Juz dostepny, Na singlu would.

fragment covera alice in chains:
http://www.7digital.com/artists/opeth/burden/

powiem ze calosc to juz was zmiecie, fragment to nic ;d

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1391 on: 2008-11-26, 08:51:09 »
Bardzo fajnie zrobili ten cover (Would?). Nawet w partiach gitarowych czuæ (s³ychaæ), ¿e zrobi³ to Opeth. Podoba mi siê.
A tak btw. to nie¼le przygrali sobie z tymi co zakupili ten ekstra zestaw "Watershed" z "unikatowym" singielkiem "Mellotron Heart". :twisted:
« Last Edit: 2008-11-26, 09:03:34 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #1392 on: 2008-11-26, 09:32:23 »
Ekhm, bedzie to dostepne w Polszy ? w sensie ten singiel?
« Last Edit: 2008-11-26, 09:37:06 by VoiceOfCommonSense »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1393 on: 2008-11-26, 09:57:08 »
Podejrzewam, ¿e podobnie jak z singlem "Porcelain Heart", dostêpny bêdzie jedynie on-line. Choæ Mike co¶ tam niedawno wspomina³ o winylu... wiêc mo¿e tak¿e na wydawnictwie DVD razem z teledyskami - fanie by by³o. :marzenie:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Watershed
« Reply #1394 on: 2008-11-26, 12:29:30 »
raczej tylko mp3 do kupienia ;p

//edit
http://pl.youtube.com/watch?v=OuvUtz3rJ8g
« Last Edit: 2008-11-26, 12:42:30 by Bucu »