Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299859 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1410 on: 2008-12-04, 09:05:05 »
Tak naprawdê nie ma nic piêkniejszego od (...) plakatu Mike'a wisz±cego obok Justina Timberlake'a.  :>
My¶lê, ¿e sam Timberlake by³by jednak piêkniejszy :roll: (Ja w trosce o estetykê wnêtrza)

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Watershed
« Reply #1411 on: 2008-12-04, 10:15:09 »
Jak dla mnie "Would?" to najlepszy cover nagrany do tej pory przez Opeth. Dodatkowa warstwa gitar, solówka i stosunkowo ³agodny wokal Akerfeldta zamiast ostrzejszego g³osu Staley'a - w³a¶ciwie nic wiêcej nie trzeba by³o przy nim kombinowaæ. Utwór jest krótki i ewentualne korekty przy jednej z bardziej udanych kompozycji AiC, raczej nie wysz³yby mu na dobre.
Mi te¿ siê podoba. Czuæ w tym Alice i jest Opeth... Jedyne do czego mogê siê przyczepiæ to, jakby za bardzo "schowany" wokal, ale mo¿e to dlatego, ¿e jest on w³a¶nie bardziej ³agodny ni¿ Layne'a i takie z³udzenie mi siê na uszy rzuci³o... :)
« Last Edit: 2008-12-04, 10:16:40 by Lestat »
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #1412 on: 2008-12-08, 23:28:45 »
I obejrza³em 'The Rehearsal Tapes'. Tak ¶rednio podoba³ mi siê ten filmik, znowu Majk Majk Majk. Ja wiem, ¿e on jest dyktatorem, ale jak za czêsto go widzê, to przestajê go lubiæ :P Nie wiem, jak to siê dzieje. Axe, cholera, wydaje siê sympatycznym go¶ciem jednak (a mo¿e to dlatego, ¿e mam jak±¶ dziwn± sympatiê do j±kaj±cych siê).

W sumie, jak ciekawy mo¿e byæ dokument o najs³abszej p³ycie zespo³u? No w³a¶nie... ;)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Watershed
« Reply #1413 on: 2008-12-08, 23:43:49 »
Przecie¿ ka¿de dziecko wie, ¿e najs³abszy jest Still Life. A tak serio, to ja nie ró¿nicujê. :P
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Watershed
« Reply #1414 on: 2008-12-09, 19:46:01 »
Tak ¶rednio podoba³ mi siê ten filmik, znowu Majk Majk Majk. Ja wiem, ¿e on jest dyktatorem, ale jak za czêsto go widzê, to przestajê go lubiæ :P

No dali by jak± laskê, a nie ci±gle ten majk  :mrgreen:

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1415 on: 2008-12-10, 10:44:16 »
Pos³uchajcie sobie In The Mist She Was Standing od 2 sekundy do 8 sekundy, a potem Hessian Peel od 6:32 do 6:38. S³yszycie?
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

PePe

  • Posts: 65
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • life for sound
    • Feed me...
Odp: Watershed
« Reply #1416 on: 2008-12-10, 11:33:54 »
o lol... jak dosz³o do tego odkrycia? :P
Why can we not be sober?
http://www.lastfm.pl/user/PePeush

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1417 on: 2008-12-10, 11:37:16 »
o lol... jak dosz³o do tego odkrycia? :P
Co masz na my¶li? Czy to ironia i wszyscy ju¿ dawno o tym wiedz±, czy rzeczywi¶cie odkry³em co¶ sensacyjnego? :D
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

PePe

  • Posts: 65
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • life for sound
    • Feed me...
Odp: Watershed
« Reply #1418 on: 2008-12-10, 11:41:05 »
Ja s³ucham Opeth od pó³ roku, wiêc nawet jak odkryjê, ¿e na watershit jak±¶ solówkê na gitarze zagra³a Britney, to bêdzie dla mnie news, choæ tutaj pewnie ka¿dy by o tym wiedzia³ ;)
Dla mnie ciekawostka :]
(A ludzie mówi±, ¿e ostatnia p³yta nie ma nic wspólnego z pierwsz± poza nazw± kapeli  :lol:)
Why can we not be sober?
http://www.lastfm.pl/user/PePeush

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1419 on: 2008-12-10, 11:50:38 »
Kiedy¶ Jacek (nie mogê siê przyzwyczaiæ do jego nowego nicka) wspomina³ co¶ o podobieñstwie Porcelain Heart i Forest Of October (chodzi³o o pierwszy riff). Ja natomiast nie zasugerowa³em siê tym i nie szuka³em na si³ê podobieñstw Watershed i Orchid. Po prostu raz sobie s³ucha³em Hessian Peel i stwierdzi³em, ¿e gdzie¶ ju¿ ten motyw od 6:32 do 6:38 wcze¶niej s³ysza³em. Odpalam pierwszy utwór z Orchid i eureka ;P
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1420 on: 2008-12-10, 12:37:48 »
Kiedy¶ Jacek (nie mogê siê przyzwyczaiæ do jego nowego nicka) wspomina³ co¶ o podobieñstwie Porcelain Heart i Forest Of October (chodzi³o o pierwszy riff)...
To porównanie Mindera. Ja porównywa³em do koñcówki A Fair Judgement (tutaj). Spoko mo¿ecie zamiennie u¿ywaæ Jacek - to zakamuflowanie z powodu prze³o¿onych i wspó³pracowników, lepiej ¿eby nie widzieli i nie domy¶lali siê Bóg wie czego... :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1421 on: 2008-12-10, 12:54:14 »
Kiedy¶ Jacek (nie mogê siê przyzwyczaiæ do jego nowego nicka) wspomina³ co¶ o podobieñstwie Porcelain Heart i Forest Of October (chodzi³o o pierwszy riff)...
To porównanie Mindera. Ja porównywa³em do koñcówki A Fair Judgement
Ach no to drobna pomy³ka ;)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1422 on: 2008-12-13, 11:29:35 »
I obejrza³em 'The Rehearsal Tapes'. Tak ¶rednio podoba³ mi siê ten filmik, znowu Majk Majk Majk.
Wreszcie i ja siê do tego dobra³em i w przeciwieñstwie do Bleka obejrza³em z du¿± przyjemno¶ci±, podobnie jak documentary do "Ghost Reveries". Nie zgodzê siê tak¿e, ¿e tylko Mike i Mike. Mo¿e jest jego tak procentowo najwiêcej, ale przez ca³y czas wypowiadaj± siê praktycznie wszyscy, Mendez najmniej, ale i tak jego angielszczyzna (na tyle na ile ³apiê) posz³a mocno do przodu - przy GR ledwie sobie z ni± radzi³. Ka¿dy z muzyków wypowiada³ siê najprawdopodobniej we w³asnym mieszkaniu. U Mike'a ca³a ¶ciana za³adowana analogami plus kotek w innym pomieszczeniu, gdzie æwicz± z Fredrikiem (¶wietny gitarzysta). Najbardziej czarownie, kosmicznie wrêcz, wygl±da pomieszczenie, w którym wywiadu udziela Per - super ¶ciany i ¶wiat³o taj lampy, jakby skrzy¿owanie naftowej z ³ukow±. Bardzo fajnie to wszystko poprzedzielali kawa³kami z WS granymi przez zespó³ na ¿ywca, szczególnie Hessian Peel w prologu.
Wyslano: 2008-12-13, 09:33:19


Wracaj±c jeszcze do tekstu wspak zamieszczonego w Hessian Peel czyli  "Out on the courtyard, come back tonight. My sweet Satan, I see you" jest to najprawdopodobniej nawi±zanie do Zeppelinowskiego Stairway to Heaven, w którym podobno zamieszczono podprogowy tekst "My sweet Satan". Podobny tekst rzekomo mo¿na tak¿e znale¼æ w One Vision Queen, a brzmi on "My sweet satan, I've seen sabbath..."
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #1423 on: 2008-12-13, 15:38:59 »
Skoro ju¿ jeste¶my przy temacie - odwróci³em wreszcie pocz±tek Demon of The fall i oto co z niego wysz³o
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1424 on: 2008-12-13, 15:43:47 »
Za s³aby jestem by co¶ sensownego z tego wy³owiæ... Minder, co¶ z tego zrozumia³e¶?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success