Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299875 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #1425 on: 2008-12-13, 15:44:21 »
Mi siê wydaje, ¿e na koñcu jest every time... ;P
selfbanned

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Watershed
« Reply #1426 on: 2008-12-13, 16:17:43 »
Skoro ju¿ jeste¶my przy temacie - odwróci³em wreszcie pocz±tek Demon of The fall i oto co z niego wysz³o

dopiero teraz? ;p ja juz to dawno  zrobilem bo mnie itrygowalo to ;p tak samo jak i koncowka BTPISIO

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1427 on: 2008-12-13, 16:39:07 »

Wracaj±c jeszcze do tekstu wspak zamieszczonego w Hessian Peel czyli  "Out on the courtyard, come back tonight. My sweet Satan, I see you" jest to najprawdopodobniej nawi±zanie do Zeppelinowskiego Stairway to Heaven

To ja o tym pisa³em ju¿ kilka miesiêcy temu w tym temacie... ;) O tutaj :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1428 on: 2008-12-13, 16:48:10 »
Faktycznie... :oops: Pewnie tego wtedy nie doczyta³em, a mo¿e na staro¶æ tracê ju¿ pamiêæ. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1429 on: 2008-12-14, 15:02:25 »
Skoro ju¿ jeste¶my przy temacie - odwróci³em wreszcie pocz±tek Demon of The fall i oto co z niego wysz³o
Kiedy¶ obi³o mi siê o uszy, ¿e to mo¿e byæ Mayhem. Przed My Arms, Your Hearse wydali tylko De Mysteriis Dom Sathanas, wiêc je¿eli kto¶ jest dobrze zaznajomiony z t± p³yt± to mo¿e poszukaæ tego rytmu w tle (chocia¿ dla mnie ten growl jest za g³êboki jak na Mayhem).


minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #1430 on: 2008-12-14, 21:10:51 »
Za słaby jestem by coś sensownego z tego wyłowić... Minder, coś z tego zrozumiałeś?
No właśnie nic. Liczę na to, że komuś się skojarzy z jakąś starą Sepulturą czy czymś. Równie dobrze może to być fragment z jakiejś sesji garażowej.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1431 on: 2008-12-14, 21:24:57 »
Je¿eli kto¶ jeszcze nie ogl±da³, bo nie posiada WS SE to "The Rehearsal Tapes" w czê¶ciach mo¿na poogl±daæ na YouTube. Nie wiem czy jest ca³o¶æ bo nie ogl±da³em tego w necie, ale podejrzewam, ¿e tak.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Watershed
« Reply #1432 on: 2008-12-14, 23:52:38 »
Je¿eli kto¶ jeszcze nie ogl±da³, bo nie posiada WS SE to "The Rehearsal Tapes"

szczerze mowiac bez fajerwerkow, nic ciekawego praktycznie tam nie ma niestety.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #1433 on: 2008-12-23, 00:09:35 »
Na youtube jest ca³o¶æ 'The Rehearsal Tapes', bo w³a¶nie tam ogl±da³em.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1434 on: 2009-01-02, 13:15:13 »
Watershed ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne ;]. Je¿eli ju¿ nachodzi mnie ochota na nowego Opeta to zazwyczaj ograniczam siê do Coil, Heir Aparrent, The Lotus Eater i Hessian Peel. Staæ ich wci±¿ na wielki album, widaæ te¿, ¿e Akerfeld ca³y czas szuka miejsca na nowe patenty w muzyce swojego zespo³u. Jak na razie wci±¿ najlepiej funkcjonuj± te ju¿ wcze¶niej sprawdzone. Nie do koñca wiem czy wynika to z braku ¶mia³o¶ci we wprowadzaniu radykalnych zmian, czy raczej z tego, ¿e piosenki w stylu Burden i Hex Omega w jakiej postaci by siê nie pojawi³y, maj± ma³e szanse ¿eby wpasowaæ siê w to co dotychczas proponowa³ Opeth.
Obawiam siê (a mo¿e to i dobrze...)*, ¿e na kolejnej p³ycie nie unikniemy kaw³ka w stylu Burden, bo zdoby³ on (teledysk zreszt± te¿) du¿e uznanie, zarówno w bran¿y, jak i w¶ród publiczno¶ci.

_______________________
*ja ju¿ siê do Burden przyzwyczai³em
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1435 on: 2009-01-02, 13:33:21 »
Teraz, ponad pó³ roku po premierze p³yty, kiedy ju¿ wpasowa³a mi siê ona w resztê dyskografii stwierdzam, ¿e dla mnie album jednak jest prze³omem, bardziej, ni¿ siê na pocz±tku wydawa³o. Jestem cholernie ciekawy jak bêdzie wygl±da³a nastêpna p³yta, bo tutaj Mikael sobie poeksperymentowa³, doda³ wiele, co innego wyci±³... To jest jaka¶ zmiana stylistyczna jednak i teraz ciekawe, co zespó³ dalej z tym zrobi. To nie jest tak, ¿e Opeth jest sobie na jakim¶ torze i stara siê go wyczerpaæ i uzyskaæ wszystko, co siê da³o, tylko kiedy istnieje niebezpieczeñstwo, ¿e dany album za bardzo powtórzy stare patenty, a nie przyniesie nic nowego, jakiego¶ rozwoju, to Mikael przeskakuje na inny tor i próbuje czego¶ innego. My¶lê, ¿e to jednak dobre podej¶cie, nawet je¶li bywa bolesne dla czê¶ci fanów. Ale w±tpiê, by wielu z nas chcia³o, by Opeth nagra³ drugie BWP, SL czy cokolwiek innego. Bo bez sensu jest klonowaæ to, czego ju¿ siê dokona³o.
Inaczej s³ucham Watershed, a inaczej innych p³yt. Inne struny to we mnie porusza. Ale i ta p³yta i wcze¶niejsze s± znakomite. Je¶li Mikael na nowym albumie postanowi nagraæ wstêp z chórem i organami, skomponowaæ utwór z harf± i kalimb±, nawi±zaæ stylistycznie do Pink Floyd i zrobiæ cover Queen i zrobi to w takim wielkim stylu jak tutaj, to ja jestem na tak. Nawet, je¶li przyjdzie mi siê do tego pó³ roku przyzwyczajaæ, czy dopiero po pó³ roku nauczyæ tego s³uchaæ ze zrozumieniem. Bo po prostu on potrafi robiæ muzykê solidnie. I za to kocham Opeth.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Watershed
« Reply #1436 on: 2009-01-06, 16:10:48 »
Kurcze, mo¿e jestem dziwna ale ten album od razu mi siê spodoba³ jak ka¿dy inny album Opeth. Podobnie do ¿adnego z poprzednich wydawnictw nie musialam sie zbyt dlugo przekonywac i my¶lê, ze tak ju¿ pozostanie - cokolwiek stworz± bêdzie arcydzie³em, takie ju¿ ich przeznaczenie  :P

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1437 on: 2009-01-10, 10:08:41 »
Musze stwierdziæ, ¿e po tych 6, 7 miechach, które minê³y od premiery Watershed mi siê znudzi³  :| Nawracam siê chyba ponownie na 2 pierwsze p³yty i o dziwo jak na mnie na MAYH.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #1438 on: 2009-01-12, 00:40:11 »
Musze stwierdziæ, ¿e po tych 6, 7 miechach, które minê³y od premiery Watershed mi siê znudzi³  :| Nawracam siê chyba ponownie na 2 pierwsze p³yty i o dziwo jak na mnie na MAYH.

To proste - jest niesamowita g³êbia w 2 pierwszych p³ytach i w MAYH te¿ - ciêzko je ogarn±æ tak do koñca.
Woda w szopie jest p³ytka. ALe tam, gdzie nabiera jakiej¶ g³êboko¶ci jest OK

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1439 on: 2009-01-12, 22:37:21 »
Watershed na 4tym miejscu je¶li chodzi o g³osowanie na najlepsz± p³ytê 2008 roku na rockmetal.pl
Jednak nie ma siê z czego cieszyæ, gdy¿ konkurencja przedstawia siê nastêpuj±co:

Quote
1. Metallica "Death Magnetic"
2. Acid Drinkers "Verses of Steel"
3. AC/DC "Black Ice"
4. Opeth "Watershed"
5. Coma "Hipertrofia"
6. Testament "The Formation of Damnation"
7. Slipknot "All Hope Is Gone"
8. Frontside "Teoria Konspiracji"
9. Satyricon "The Age of Nero"
10. Guns n' Roses "Chinese Democracy"

Je¶li najlepsz± p³yt± ma byæ Death Magnetic, a Slipknot na 7mym, nie mówi±c ju¿ o s³abiutkim Satyriconie i innych... To ja powiedzmy nie do koñca traktujê powa¿nie takie g³osowanie ;)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.