Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288141 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #330 on: 2006-09-22, 19:26:27 »
Powiem wam tak. Niewiele rzeczy irytuje mnie tak jak nagonka na koalicjê. To ca³e straszenie "kaczyzmem" i pañstwem klerykalnym. To ca³e gadanie opozycji, nakrêcane przez media. Min±³ rok rz±dów PiSu i co?
W³a¶nie - i co? Czy co¶ siê zmieni³o?? Póki co PiS nie zrobi³ nic sensownego, a w reklamach wyborczych chwali siê osi±gniêciami poprzednich rz±dów. IV RP? Jaka znowu IV RP?
A mnie nic bardziej nie irytuje ni¿ niedotrzymywanie obietnic... Kto mia³ byæ premierem? A kto mia³ nie byæ?

Demokracja to by by³a, gdyby jedne wybory wygra³ PiS, a drugie PO - dwie partie z najliczniejszym elektoratem. A koalicjantów trzeba szanowaæ, a nie traktowaæ jak pionki. To, ¿e Lepper wszed³ w uk³ad z Kaczyñskimi, to nie znaczy, ¿e ma porzuciæ swój plan wyborczy i dzia³aæ pod ich dyktando... Tylko mnie siê wydaje, ¿e kto¶ tu chce mieæ nieograniczon± w³adzê... :roll:

Quote
Z kolei Roman, co on takiego zepsu³ w polskiej edukacji, ¿e m³odzie¿ rzuci³a siê podburzona protestowac przeciwko niemu. Co was wkurzy³o, po za bezgranicznie idiotyczn± amnesti± maturaln±? Bo w±tpie ¿eby oburza³o to protestuj±cych 15-16 latków. A u³atwienie matury, dziêki której nie trzeba pisac jednocze¶nie podstawowej i rozszerzonej to pies? A mo¿e irytuj± was nieobowi±zkowe zreszt± mundurki?
Nie wiem, czy wiesz, jakie pogl±dy g³osi wspomniany pan Roman... I póki co te¿ daje obietnice bez pokrycia...
A co ma m³odzie¿ do niego? M³odzi ludzie ju¿ tak maj±, ¿e lubi± siê buntowaæ... Wiêc mnie nie pytaj o 15-latków... Mnie wkurzy³a amnestia, bo ja swoj± maturê ju¿ zda³am i umniejsza mi siê jej wa¿no¶æ. A propos zmian w i tak nowej maturze - uwa¿asz to za u³atwienie? Jak kto¶ jest dobry, to owszem - ponabija sobie punktów, a bêdzie pisa³ tylko jeden, trochê d³u¿szy i z elementami pierwszego, rozszerzony arkusz, a poziom podstawowy za³atwi mu "tabelka Giertycha". No racja, my nie mieli¶my tak dobrze, musia³am zmêczyæ po 2 arkusze z ka¿dego przedmiotu i naprawdê napisaæ na swoje wyniki. Ale jak kto¶ jest s³abszy i nie zda zadeklarowanego poziomu rozszerzonego to oblewa niestety ca³± maturê... No, ale przecie¿ od czego jest amnestia! :D
« Last Edit: 2006-09-22, 19:29:11 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #331 on: 2006-09-22, 19:52:45 »
I widzimy politykê tak± jak± nam j± media pokazuj±. Gdy w³±czysz telewizjê i w studiu bêdzie rozmawia³ z dziennikarzem kolo podpisany np. "politolog uw" i jego nazwisko to mo¿e nawet uwierzysz, ¿e to on mówi to nie jest jakie¶ polityczne lanie wody, ale nie dowiesz siê, ¿e jest to stary komunistyczny dyplomata, bo ci tego nie powiedz±.
Media prezentuj± politykê tak ¿eby informacja ³atwo siê sprzedawa³a. Krytyka rz±du to przecie¿ u nas standard, ale prawda jest taka, ¿e wiêkszo¶æ wypowiedzi cz³onków partii koalicji pokazuje jacy to ludzie (imo niekompetentni, aroganccy,  broni±cy za wszelk± cenê najg³upszych nawet decyzji swojej partii), media to wykorzystuj±, opozycja to nakrêca, jednym s³owem ¶liczne perpetum mobile którego ja mam do¶æ. Tu nie chodzi o ‘bo¿e kaczka zabiera mi wolno¶æ’, tylko o ‘Bo¿e kaczka to kretyn, a rz±dzi moim krajem’ i to jest najgorsze.

btw. Soja, co do ostatniej czê¶ci Twojej wypowiedzi. Twoje pogl±dy s± niereformowalne wiêc nie bêdê z nimi polemizowa³, ale jak czytam ‘Geremka, najwiêkszego imo ¿ydowskokomunistycznego skur****syna PRLu’ to przypominaj± mi siê has³a na aucie niejakiego pana ¦witonia. Rzucanie takim has³ami jest dla mnie ¿a³osne i ¶mieszne. Podobnie jak cytowanie pos³a Zawiszy, ostoi obiektywizmu w tym kraju :/


Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #332 on: 2006-09-22, 20:03:04 »
W³a¶nie - i co? Czy co¶ siê zmieni³o?? Póki co PiS nie zrobi³ nic sensownego, a w reklamach wyborczych chwali siê osi±gniêciami poprzednich rz±dów. IV RP? Jaka znowu IV RP?
A mnie nic bardziej nie irytuje ni¿ niedotrzymywanie obietnic... Kto mia³ byæ premierem? A kto mia³ nie byæ?

Nie ma ¿adnej IV RP. Jest to dla mnie taka sama blaga jak has³o "PSL-normalnie" i nowoczesnosc w dorobku Olejniczaka. PiS nie zrobi³ nic sensownego? Pytankie co uznajemy za sensowne. Bo je¶li nie jest ni± ustawa lustracyjna, to nie wiem co. Ale to prawda ten rz±d du¿o gada i ma³o robi. Zupe³nie jak za Millera, który swoj± drog± przekroczy³ wszelkie granica k³amliwo¶ci. A premierem mia³ byc od pocz±tku Kaczyñski... tak swoj± drog±.

Quote
Demokracja to by by³a, gdyby jedne wybory wygra³ PiS, a drugie PO - dwie partie z najliczniejszym elektoratem. A koalicjantów trzeba szanowaæ, a nie traktowaæ jak pionki. To, ¿e Lepper wszed³ w uk³ad z Kaczyñskimi, to nie znaczy, ¿e ma porzuciæ swój plan wyborczy i dzia³aæ pod ich dyktando... Tylko mnie siê wydaje, ¿e kto¶ tu chce mieæ nieograniczon± w³adzê... :roll:

O tym ¿e Lepper nie ma ¿adnego planu udowodni³y mi ostatnie 4 dni. Przecie¿ to skandal, ¿e robi takie rzeczy za plecami koalicjanta. Co innego nie zgadzac siê z narzuconymi pomys³ami otwarcie, a co innego dogadywac siê na boku. A demokracje mamy. PiS wygra³o nie sfa³szowan± wiêkszo¶ci± g³osów.

Quote
Nie wiem, czy wiesz, jakie pogl±dy g³osi wspomniany pan Roman... I póki co te¿ daje obietnice bez pokrycia...
A co ma m³odzie¿ do niego? M³odzi ludzie ju¿ tak maj±, ¿e lubi± siê buntowaæ... Wiêc mnie nie pytaj o 15-latków... Mnie wkurzy³a amnestia, bo ja swoj± maturê ju¿ zda³am i umniejsza mi siê jej wa¿no¶æ. A propos zmian w i tak nowej maturze - uwa¿asz to za u³atwienie? Jak kto¶ jest dobry, to owszem - ponabija sobie punktów, a bêdzie pisa³ tylko jeden, trochê d³u¿szy i z elementami pierwszego, rozszerzony arkusz, a poziom podstawowy za³atwi mu "tabelka Giertycha". No racja, my nie mieli¶my tak dobrze, musia³am zmêczyæ po 2 arkusze z ka¿dego przedmiotu i naprawdê napisaæ na swoje wyniki. Ale jak kto¶ jest s³abszy i nie zda zadeklarowanego poziomu rozszerzonego to oblewa niestety ca³± maturê... No, ale przecie¿ od czego jest amnestia! :D

Rozumiem twoje niezadowolenie, ale ja nieukrywam ¿e cieszê siê z tych zmian. Jak kto¶ jest za s³aby niech nie deklaruje poziomu roszerzonego. Zreszt± czy widzia³a¶ przelicznik punktacji. Ju¿ powy¿ej 30% idzie w górê. Dalsza czêsc zale¿y od trudno¶ci matury rozszerzonej z danego przedmiotu.
[under construction]

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #333 on: 2006-09-22, 20:53:56 »
Vertigo: Geremek ps. Profesor jest dla mnie symbolem strategii "jestem w prl, będę i w ii rp". Geremek jest przykładem jednego z dwóch rodzajów opozycjonistów późnej PRL. Oto bowiem wieloletni członek PZPR występuje z niego oskarżając go o niesprawiedliwą politykę i przechodzi do opozycji. DO OPOZYCJI, a kończą się lata 60.! I co pan profesor w tej opozycji robi, ano siedzi 6 lat w Paryżu na placówce dyplomatycznej. Pierwszy na świecie człowiek, który potrafi godzić ze sobą pracę dla rządu jednocześnie zwalczając go. Z UW Geremka powstały Platforma, a po jakimś czasie jeszcze Partia Demokratyczna - demokraci.pl, do której wykiwany przez Tuska Geremek wstąpił
btw: vertigo: nie wiem jak potrafisz łączyć polityczny obiektywizm z niechęcią do pisu.

Czarna: gdyby jedne wybory wygrał PiS a drugie PO to nie byłoba to demokracja tylko burdel. Władza jest jedna i nie można jej dzielić między wrogie sobie ugrupowania

djdioda: to o czym piszesz to realia naszego kraju od lat. i nie jest to dzieło pisu. po prostu na 8 lat nasz naród coś poj***ało i czerwoni sobie rządzili. to czy pis wywiązuje się ze swoich programowych obietnic można będzie oceniać pod koniec kadencji. gdyby zmiany można była uchwalać tak od razu to sejm nie byłby wybierany na 4 lata tylko zwoływany co 4 lata :)

przypominam wam tylko, że pis nie ma niestety większości w sejmie i musi ją uzbierać z innych posłów. pis LPR gładko wchłonął co pokazuje, ze nie jest to partia "niekompetentnych ludzi podejmujących głupie decyzje" jak ich ocenia vertigo. uzależnił ich od siebie całkowicie tak że jeżeli posłowie tej partii będą chcieli w następnych wyborach parlamentarnych mieć szanse na znalezienie się w sejmie będą musieli należeć do pisu [ co nie znaczy, że pis tego będzie chciał ]. ale tego JACY są to ludzie pis nie zmieni. ważne są ich cholerne karty do głosowania, naciśnięcie tak lub nie w zależności od tego jak im pis "podpowie". giertych jest jaki jest, jego akcje w stylu amnestia czy nie-wiadomo-skąd-wzięte podwyżki na nauczycieli to tylko jego sposoby na odzyskanie popularności jego partii. lepper natomiast nie jest już koalicjantem a pis próbuje wchłonić cześć jego partii. jeżeli PO przegra z Tuskiem na czele po raz trzeci to pis wchłonie też część PO albo PO się po prostu rozłamie i jedna z ich części stanie się współkoalicjantem. w każdym razie sytuacja jaka jest obecnie na scenie politycznej jest dla jednego celu - uzyskania możliwości spokojnego rządzenia. LPR jest w zasadzie już całkowicie zależne od pis. potrzeba tylko znaleźć zamiennik dla samoobrony. Samoobrona od jakiegoś czasu zaczęła zwyczajnie odwalać pisowi numery. Lepper myślał, że może odstawiać sobie cyrki, ŻE MOŻE BYĆ RÓWNYM KOALICJANTEM A NIE PIONKIEM, ale się mylił, aż dziw bierze, że widząc rozbierzność programową między jego partią a pisem nie widział swojej prawdziwej roli w tej grze. "Chcemy służby specjalne, chcemy odwołania przewodniczącego komisji, chcemy poprawki do budżetu", pionek tak się nie zachowuje, a już napewno nie rozmawia z opozycją na tajnych spotkaniach. No to nie ma Leppera, bo wicepremier Lepper zapomniał, że PO ma pomysł na ustawę zabraniającą skazanym zasiadania w parlamencie, a PiS przecież tą ustawę może ot tak poprzeć i wchodzi ona w życie. Sądzę, że na wyklarowanie się sytuacji trzeba poczekać do wyborów samorządowych. POzdławiam
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #334 on: 2006-09-22, 21:21:41 »
djdioda: to o czym piszesz to realia naszego kraju od lat. i nie jest to dzie³o pisu. po prostu na 8 lat nasz naród co¶ poj***a³o i czerwoni sobie rz±dzili. to czy pis wywi±zuje siê ze swoich programowych obietnic mo¿na bêdzie oceniaæ pod koniec kadencji. gdyby zmiany mo¿na by³a uchwalaæ tak od razu to sejm nie by³by wybierany na 4 lata tylko zwo³ywany co 4 lata :)
Oj Soja, Soja, ju¿ namiêtnie bronisz PiSu nawet tam gdzie nie trzeba. Gdzie ja napisa³am, ¿e to wina PiSu? Moja wypowied¼ tyczy³a siê malkontenctwa Polaków wzglêdem kraju, po prostu stwierdzi³am fakty bez wskazywania winnych. Ale dla Ciebie jak widaæ wszystko sprowadza siê do bitwy politycznej... Mo¿e wst±p do PiSu? ;D

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #335 on: 2006-09-22, 21:33:20 »
Gdyby jedne wybory wygra³ PiS a drugie PO to nie by³oba to demokracja tylko burdel. W³adza jest jedna i nie mo¿na jej dzieliæ miêdzy wrogie sobie ugrupowania.

Polemizowa³bym. Wrogosc powsta³a dopiero w ostatnim roku. Programowo te partie swym programem ró¿ni± siê minimalnie. Niestety nie dogadali siê co do foteli i jak zwykle Polska przegra³a z interesem polityków.
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #336 on: 2006-09-22, 21:47:13 »
btw: vertigo: nie wiem jak potrafisz ³±czyæ polityczny obiektywizm z niechêci± do pisu.

przypominam wam tylko, ¿e pis nie ma niestety wiêkszo¶ci w sejmie i musi j± uzbieraæ z innych pos³ów. pis LPR g³adko wch³on±³ co pokazuje, ze nie jest to partia "niekompetentnych ludzi podejmuj±cych g³upie decyzje" jak ich ocenia vertigo. uzale¿ni³ ich od siebie ca³kowicie tak ¿e je¿eli pos³owie tej partii bêd± chcieli w nastêpnych wyborach parlamentarnych mieæ szanse na znalezienie siê w sejmie bêd± musieli nale¿eæ do pisu [ co nie znaczy, ¿e pis tego bêdzie chcia³ ]. ale tego JACY s± to ludzie pis nie zmieni. wa¿ne s± ich cholerne karty do g³osowania, naci¶niêcie tak lub nie w zale¿no¶ci od tego jak im pis "podpowie". giertych jest jaki jest, jego akcje w stylu amnestia czy nie-wiadomo-sk±d-wziête podwy¿ki na nauczycieli to tylko jego sposoby na odzyskanie popularno¶ci jego partii. lepper natomiast nie jest ju¿ koalicjantem a pis próbuje wch³oniæ cze¶æ jego partii.

Wch³oniêcie LPRu(a w³a¶ciwie tymczasowa manipulacja bo Romek w ka¿dej chwili mo¿e siê wypi±æ) w ¿adnym wypadku nie ¶wiadczy o kompetencji i genialnej strategii PiSu. To wynika samo z siebie i tak naprawdê nic nie zmienia. Poza tym dla mnie rz±dzenie nie polega na tym zeby wch³on±æ bezmy¶lny plankton bo jaki to ma sens? Czy taki Wrzodak, który od³±czy³ sie wraz z grup± pos³ów samoobrony wniesie co¶ do tego sejmu oprócz tego, ¿e naci¶nie na guzik jak mu ka¿±. Na d³u¿sz± metê taki system siê nie sprawdzi. Jak na razie Roman siê promuje, Wierzejski jedzie ze swoj± propagand±, Lepper wyszed³ na dobrego wujka, bo przecie¿ chcia³ dobrze. Takie partie jak Samoobrona i LPR s± nikomu niepotrzebne, ale nie znikn± bo ich elektorat to tzw. 'die hard' fani którzy zawsze ich popr± i na dodatek zjawi± siê w lokalu wyborczym. Równie dobrze PiS mo¿e chcieæ wch³on±æ Platformê.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #337 on: 2006-09-22, 21:54:14 »
vertigo: jak to nie ma sensu? PiS rz±dzi - pogód¼ siê z tym, a ich koalicjanci to pacho³ki. LPR nie ma poparcia w spo³eczeñstwie, partia w sonda¿ach nie istnieje, Giertych sobie ministruje, a z opozycj± koalicji nie zrobi. Wypi±æ siê nie wypnie bo to bez sensu. I tak siê ledwo dosta³ w tych wyborach.

Unas: prezydent Tusk + premier Kaczyñski = ba³agan. Logicznie musia³oby byæ po równo, ale obie partie na zmianie odstawia³yby numery i chcia³y wiêcej. Przy samym premier Marcinkiewicz i prezydent Kaczyñski PO chcia³a fotel premiera
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #338 on: 2006-09-22, 22:10:58 »
vertigo: jak to nie ma sensu? PiS rz±dzi - pogód¼ siê z tym, a ich koalicjanci to pacho³ki.
W³a¶nie w tym problem ¿e pacho³kami to mo¿na co najwy¿ej nazwaæ 15 pos³ów, którzy siê do³±czyli do PiS. To, ¿e nie ma endrju ¶wiadczy o tym, ¿e ich koalicjanci pacho³kami nie s± (albo raczej nie byli). Roman mo¿e wejdzie, mo¿e nie, who cares, w sonda¿ach ju¿ nie raz znika³, a po wyborach znowu siê pojawia³ w sejmie. A wypi±æ siê wypnie, co do tego nie mam ¿adnych w±tpliwo¶ci (przed czy po wyborach, to nie ma ¿adnego znaczenia).

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #339 on: 2006-09-22, 22:17:53 »
heh, gorsze od k³amstw s± przekonania [nietzsche? nie pamiêtam], ja z kolei uwa¿am, ¿e giertych jest 100% wierny
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #340 on: 2006-09-23, 08:44:15 »
Zajad³o¶æ mediów w stosunku do PiS wynika z faktu, ¿e mit "okr±g³ego sto³u" zaczyna roz³aziæ siê w szwach (we¼my ostatnie rewelacje w sprawie Kuronia, nb. starego komunistycznego stalinowca, który w pewnym momencie nawróci³ siê na trockizm i to jest jego ca³a opozycyjno¶æ), a PiS jako dopiero drugie po rz±dzie Olszewskiego ugrupowanie, próbuje udupiæ tzw. "porozumienie ponad podzia³ami", powsta³e w wyniku uk³adu zawartego w Magdalence pomiêdzy komunistami a t± czê¶ci± opozycji, która wywodzi³a siê i z PZPR, i t±, która by³a agentur± komunistycznej bezpieki. Warto poczytaæ "Salon. Rzeczpospolita k³amców" i "Najgorszy" Waldemara £ysiaka.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #341 on: 2006-09-23, 14:10:07 »
i sytuacja jest podobna jak ta z czasów Olszewskiego. Rząd chce się wziąć za ten burdel [ lista Macierewicza ], to wszyscy chcą go zniszczyć. A kto znajdował się wtedy w koalicji przeciwko rządowi Olszewskiego? Obecni szefowie Platformy!! Dziękuuuuję za Rokitę i Tuska. No i Olszewski został usunięty. Teraz jest nowy rząd - PiSu, który współpracuje zarówno z Macierewiczem [ niby likwidator WSI, ale jeszcze go zobaczymy w akcji ] i Olszewskim [ doradca Kaczyńskiego ]
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #342 on: 2006-09-23, 18:39:08 »
A mi tylko smutno z powodu rozpieprzenia Radia BIS... coz, bywa.
Z drugiej strony ludzie teraz jacys bardziej chetni, zeby isc na wybory (nawet te lokalne), coraz mniej znajomych mowi mi "a ja to olewam" - tyle dobrego ;)

Aha, A "Salon..." Lysiaka wlasnie czytam, jakby kto chcial, to jest tu

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #343 on: 2006-09-23, 19:08:49 »
Aha, A "Salon..." Lysiaka wlasnie czytam, jakby kto chcial, to jest tu
Widzê, ¿e na tej Polonice jest wiele ciekawych w±tków, jak choæby ten o Wa³êsie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #344 on: 2006-09-23, 19:28:22 »
http://video.google.com/videoplay?docid=216725698588181980 - film dokumentalny Plusy Dodatnie Plusy Ujemne o Wałęsie jako człowieku czerwonych

zobaczcie sobie też film Nocna Zmiana, o odwołaniu rządu Olszewskiego [ na stronie wiosnapolakow.pl ]
« Last Edit: 2006-09-24, 23:08:27 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

 

lofty-success