Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288109 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #345 on: 2006-09-25, 14:17:48 »
W³a¶nie zasysam, zobaczymy co tam ciekawego powiedzieli. Jak na razie jest to dla mnie po prostu kolejna teoria spiskowa.

Chcia³em siê jeszcze wypowiedzieæ w kwestii naszego obecnego (nie)rz±du. Kilka osób próbowa³o tutaj broniæ PiSu sugeruj±c, ¿e nic takiego z³ego nie zrobili i ¿e lamenty s³yszane na pocz±tku ich kadencji nie znalaz³y odzwierciedlenia. Ano nie znalaz³y, bo czê¶æ kontrowersyjnych ustaw nie przesz³a. Np. ustawa o retencji danych, która mia³a wyd³uzyæ okres przetrzymywania billingów do piêciu lat - najd³u¿szy okres przewidywany przez brukselsk± dyrektywê wynosi dwa lata normalnie, a piêæ lat w obliczu wyj±tkowego zagro¿enia pañstwa. Wyd³u¿enie okresu retencji danych nie przesz³o, bo akurat Samoobrona zaczê³a fikaæ i zag³osowa³a tak jak PO. Gdyby nie przypadek, to nasi totalitary¶ci mieliby w rêkach bardzo przyjemn± zabawkê do szpiegowania obywateli. Oczywi¶cie wszystko pod p³aszczykiem ¶ledzenia aferzystów, pedofili i im podobnych zobaczeñców. Ja jednak nie mam zamiaru ¶wieciæ oczami jak mnie za cztery lata kto¶ bêdzie pyta³ po co dzwoni³em do kole¿anki, która kilka miesiêcy pó¼niej zaczê³a np. aktywnie dzia³aæ przeciwko rz±dom totalitarnym w Polsce.

Poza tym nie podoba mi siê retoryka kaczogrodzian. Wszêdzie s± wrogowie, których trzeba usadziæ. Spartolili chocia¿by politykê zagraniczn±. Mieli¶my ¶wietne uk³ady z Niemcami, a tu nagle katolonaziole zaczêli burczeæ, kwakaæ i burzyæ budowan± przez lata wspó³pracê.
A zgoda na fanaberie Giertycha? Poza tym jak mo¿na posadziæ na sto³ku kolesia, który nie ma nawet mglistego pojêcia o szkolnictwie?! Zamiast zabraæ siê za konkretne reformy, to skróci³ rok szkolny i da³ gratisowy egzamin. Na dodatek zakaza³ rozpowszechniania materia³ów przygotowanych przez Komisjê Europejsk± na temat rozwoju tolerancji w spo³eczeñstwie.
A zmniejszenie liczebno¶ci KRRiTv?

Móg³bym wymieniaæ tak do jutra. Ludzie! Przejrzyjcie na oczy i przes³yszcie na uczy! Ten rz±d drobnymi, delikatnymi kroczkami wprowadza w Polsce totalitaryzm. Zamordyzm w pañstwie demokratycznym rodzi siê na dwa sposoby - albo jest rewolucja, albo jest powolne i systematyczne dochodzenie do swego. Gdyby nie to, ¿e koalicja jest tak niestabilna, to by³oby znacznie gorzej, bo gdyby PiS móg³by samodzielnie przeg³ososwywaæ ustawy, to mieliby¶my ju¿ pewnie od dawna godzinê policyjn± (tzn. patrole policji i obowi±zkowe legitymowanie ka¿dego obywatela w³ócz±cego siê po mie¶cie miêdzy 24 a 6 no bo przecie¿ bandziory grasuj± zawsze w nocy i trzeba koniecznie wiedzieæ kto i gdzie by³ - co z tego, ¿e kto¶ mo¿e chcieæ chocia¿by wyj¶æ na spacer z psem lub wraca z imprezy - dla katolonazioli jest to potencjalny morderca, gwa³ciciel i z³odziej [bo ka¿dy pijak to z³odziej]), cenzurê (zakaz nabijania siê z kaczek ju¿ w zasadzie obowi±zuje) itp.
Poza tym co za mato³ wymy¶li³ becikowe!? Przecie¿ to tylko napêdza rodziny patologiczne, którym op³aca siê wyprodukowaæ bachora, zgarn±æ dwa tysiaki na wódkê i potem zaaran¿owaæ jaki¶ nieszczê¶liwy wypadek. Tysi±c dla bogatszych to ¿adna ró¿nica. Gdyby za dzieckiem sz³y szerokie ulgi podatkowe, albo jakie¶ sta³e subwencje, to ja rozumiem. Tylko ¿e na sta³e bonusy to mog± sobie pozwoliæ pañstwa o prê¿nej gospodarce, jak np. Anglia - a nie my. I niech mi pisowcy nie ¶ciemniaj±, ¿e w Polsce panuje dobrobyt i wysoki wzrost gospodarczy, bo tego po prostu nie widaæ. Dlaczego pensje dla bud¿etówki (lekarze, nauczyciele, policja) s± nadal tak niskie? Prawda jest taka, ¿e PiS przejada pieni±dze z naszych podatków i obsadza kolesiami nowoutworzone urzêdy, ¿eby siê mogli nachapaæ, póki jeszcze s± przy korycie. Dlaczego mamy NFZ zamiast kas chorych? Bo kasy chorych by³y zbyt liberalne - by³y zbyt du¿ym krokiem w kierunku uwolnienia rynku ubezpieczeñ spo³ecznych (i nie mówiê tu, ¿e to PiS zlikwidowa³ kasy chorych). Reforma emerytalna jako¶ przesz³a, ka¿dy jest ubezpieczony tam, gdzie wed³ug niego lepiej zarz±dzaj± jego pieniêdzmi. Dlaczego nie mog³oby byæ tak samo ze s³u¿b± zdrowia? Niech ka¿dy odprowadza sk³adki do tej kasy chorych, która wiêcej zapewnia. Wtedy skoñcz± siê kolejki do specjalistów i upadnie mit o darmowej s³u¿bie zdrowia. Tzn. wizyta u lekarza nadal bêdzie kosztowaæ tyle samo - bêdzie to pobierane z naszych pensji, jak do tej pory - ale przynajmniej do lekarza by³oby siê przyjmowanym z poca³owaniem rêki, ¿e byli¶my ³askawi wybraæ akurat tê kasê a nie inn±. Dodatkowo móg³by istnieæ jaki¶ system rozliczeñ pomiêdzy kasami, ¿eby unikn±æ sytuacji, ¿e pogotowie/szpital nie przyjmie pacjenta, bo nie ma podpisanej umowy z jak±¶ tam kas±. I nad tym powinien obecnie pracowaæ rz±d, a nie nad wprowadzaniem kolejnych ograniczeñ swobód obywatelskich.
A autostrady? Dlaczego w Polsce mamy robiæ bankiety z okazji otwarcia 100km autostrady?! Czesi i S³owacy zamiast ¶wiêtowaæ, to po prostu buduj±! Zamiast festynu mo¿na by³o np. sfinansowaæ fotoradary - na S³owacji jest ich zatrzêsienie, szczególnie na autostradach - s± widoczne z daleka, ale te¿ dziêki temu s± bardzo skuteczne, tzn. kierowcy nie przekraczaj± dozwolonych szybko¶ci. Ale nie, w Polsce trzeba ¶wiêtowaæ, bo chomiki musz± siê na¿reæ za pieni±dze podatników. Po co komu fotoradary? Wa¿niejszy pe³ny brzuszek kaczorka. A na 2007 rok zaplanowano otwarcie 6 (sze¶ciu) km autostrady. Pewnie te¿ bêdzie wielka feta.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #346 on: 2006-09-25, 15:00:42 »
Minder, pod wzglêdem gospodarczym obecny rz±d jest kolejnym rz±dem klasycznie etatystycznym. W tej materii niewiele siê nie zmieni, bo ca³a unia (a w³a¶ciwie Wspólnota Europejska, bo Unia jeszcze prawnie nie istnieje) jest dosyæ mocno zetatyzowana (wysokie podatki, wysokie koszty pracy zmniejszaj±ce konkurencyjno¶æ, koncesje, pozwolenia, ulgi, europejskie rady pracownicze i inne pierdo³y) i pomimo ró¿niastych strategii (lizboñskiej chyba m.in.) gospodarka europejska zostaje coraz bardziej w tyle np. do amerykañskiej czy chiñskiej. Natomiast popieram PiS w kwestii rozbicia "okr±g³osto³owej zmowy". Bez zmian w tej materii ca³y czas pozostaniemy republik± bananow±.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #347 on: 2006-09-25, 15:27:52 »
minder, minder, zobacz sobie te filmy, już w 92 roku Rokita krzyczał, że ci którzy chcą usunąć postkomunistów to "chorzy maniacy", na tym opiera się jego polityka, wmawianie ludziom, że rząd ma obsesję i wszędzie widzi przeciwników. a tak niestety jest, co ci te filmy mogą pokazać. to jest wszystko jeden układ, od lat ci sami politycy wymieniają się stołkami i fotelami w zarządach.
jak dla ciebie przetrzymywanie bilingów oznacza szpiegowanie obywateli to gratuluje rozumowania, kto tu jest "chorym maniakiem"? dalej wszędzie widzicie godziny policyjne, służby terroryzujące biednych Polaków pragnących swobody wypowiedzi. Świetny układ z Niemcami? Oczywiście, że nasza wina, bo to nasza wina, że Niemcy się z Rosją pod Bałtykiem łączą, nasza wina, że jakaś idiotka próbuje zrobić z Niemców poszkodowanych II WŚ a niemiecki rząd umywa ręce. Polityka zagraniczna to nie znaczy wszystkim równo lizać dupę, Polska ma swoich sojuszników, ma swoich partnerów w interesach, a jak ktoś nie chce być z nami w zgodzie to ch** mu w dupę. minder jesteś niereformowalny. Nie dziwota, że PZPR przez dwie kadencje pod rząd rządziło niedawno, że Rokita czy Tusk pod coraz to nowszym sztandarem ciągle ludziom wciskają bajki o "porypanych teczkomaniakach". Jak tacy ludzie jak ty będą chodzić do urn to będzie tak zawsze. I co ja z tym zrobię? Mogę pisać 20 stron jednego topicu a ty dalej będziesz swoje, jak se nie znajdziesz jakiegoś modnego hasła to se znajdziesz super logo Akcji O., a jutro co przygotujesz? Wszyscy krzyczą Kaczka Demagog, a to tacy jak ty są podatni na krzykactwo, tylko nazwa partii, która krzyczy się zmienia, ale ludzie ci sami, układy te same.
a gospodarka? To inna sprawa, nie napiszę 10ty raz "największy wzrost gospodarczy od wielu lat", bo jeszcze pomyślisz, że próbuję ci to wmówić, wiesz, takie kacze metody. Rozprawianie się z układami nie naraża na szwank naszej ekonomii ani też nie psuje nam służby zdrowia
« Last Edit: 2008-05-19, 20:44:11 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #348 on: 2006-09-25, 17:59:02 »
A ja mam w dupie PiS, PO i wszystko inne. Patrzê na efekty pracy i wed³ug tego wybieram swoich reprezentantów. Je¶li szanujê cz³owieka, który startuje z PiSu, to g³osujê na niego, a nie na partiê.
Ja siê upar³em, ¿e kaczki mnie wnerwiaj±, bo celuj± w moje swobody obywatelskie i wolno¶ciowe pogl±dy.
Ty siê upar³e¶, ¿e PO jest parti± komunistyczn±. Na pewno wszêdzie widzisz spisek ¿ydomasonów.
Jeste¶my po tych samych pieni±dzach :lol:
Problem w tym, ¿e ja opieram swoj± opiniê na faktach z dzia³alno¶ci kaczorów, a Ty na zas³yszanych opiniach - choæ nie ukrywam, ¿e u WSZYSTKICH mo¿na siê czego¶ doszukaæ i KA¯DA partia ma co¶ g³upiego na sumieniu. Jedni wiêcej, inni mniej

Soja, po czym poznajesz ten wzrost gospodarczy? Lepiej Ci siê ¿yje w naszym kraju? Rodzice zaczêli lepiej zarabiaæ? Jedyne pozytywne zmiany, jakie do tej pory zauwa¿y³em, to remonty dróg sponsorowane przez Uniê i wszelakie darmowe kursy wspó³finansowane z Europejskiego Funduszu Spo³ecznego. Ale to akurat nie jest zas³ug± obecnego rz±du.

Jeszcze jedno - aktualna ordynacja do wyborów samorz±dowych praktycznie eliminuje lokalne komitety, które musz± wchodziæ w koalicje, ¿eby w ogóle mieæ jakiekolwiek szanse w wyborach. Czyja to "zas³uga"?
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #349 on: 2006-09-25, 18:13:20 »
haha, dobre, JA opieram swoj± opiniê na zasz³yszanych opiniach.... to pewnie dlatego widzê spiski ¿ydomasonów jak to ³adnie uj±³e¶ :lol: :lol: minder nie b±d¼ ¶mieszny
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #350 on: 2006-09-25, 19:45:52 »
http://video.google.com/videoplay?docid=216725698588181980 - film dokumentalny Plusy Dodatnie Plusy Ujemne o Wa³êsie jako cz³owieku czerwonych

zobaczcie sobie te¿ film Nocna Zmiana, o odwo³aniu rz±du Olszewskiego [ na stronie wiosnapolakow.pl ]
Je¶li komu¶ nie chce siê pobieraæ "Nocnej zmiany" na twardziela to mo¿na j± obejrzeæ tu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #351 on: 2006-09-25, 21:19:12 »
Je¶li komu¶ nie chce siê pobieraæ "Nocnej zmiany" na twardziela to mo¿na j± obejrzeæ tu.

Z tej samej strony jest do pobrania film "Woodstock - przystanek do piek³a" opatrzony komentarzem
Quote
Dokument przedstawiaj±cy prawdziwe oblicze Przystanków Woodstock. Czy Woodstock to impreza z której powinni¶my byæ dumni?
:P Nie ma co, niez³y zestaw.
W demagogiê mo¿e bawiæ siê ka¿dy. Ka¿dy materia³ mo¿na zmanipulowaæ do w³asnych potrzeb. A od czego s± socjotechnicy?
« Last Edit: 2006-09-25, 21:22:53 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #352 on: 2006-09-25, 23:17:32 »
No nie Minder, z tym "Przystankiem Woodstock" to jest trochê cios poni¿ej pasa. To tak jakby potêpiaæ lub prze¶ladowaæ wegetarian, bo Adolf Hitler by³ wegetarianinem, albo jeszcze lepiej zakazaæ prezentacji i promowania twórczo¶ci Wagnera (co akurat dzia³o siê przez wiele lat po wojnie i festiwale wagnerowskie by³y zakazane) bo Hitler by³ mi³o¶nikiem jego dramatów muzycznych. Co siê tyczy zmanipulowania, to dzia³a to w obie strony. Ka¿dy ma swój rozum, ma prawo do swoich odczuæ i wyra¿ania w³asnej opinii. Mo¿na w co¶ wierzyæ lub nie, ale zanim zacznie siê wyra¿aæ swój pogl±d, "chyba" warto siê z problemem zapoznaæ. Ja np. do momentu przeczytania "Kodu Leonarda DaVinci" Jamesa Browna, nie zabiera³em g³osu w tej sprawie. Natomiast po przeczytaniu ksi±¿ki stwierdzam, ¿e jest to sprawnie napisana powie¶æ kryminalno-sensacyjna, ale od strony literackiej to zwyczajna grafomania i artystyczny knot (bohomaz). Nie oceniam w tym momencie zawartych w ksi±¿ce rewelacji, choæ ogólnie wiadomo (ukaza³a siê masa na ten temat opracowañ naukowych i popularno-naukowych, do których ³atwo dotrzeæ), ¿e du¿a czê¶æ tych rzekomych sensacji to ca³kowita lipa powsta³a w wyniku pomieszania z popl±taniem, z pe³n± premedytacj± i z³± wol± autora. Natomiast je¿eli chodzi o ujêcie takiego tematu w sposób kunsztowny pod wzglêdem literackim i solidny pod wzgl. naukowo-historycznym, to za rzecz naprawdê warto¶ciow± uznaæ nale¿y "Wahad³o Foucaulta" Umberto Eco. Houk! :D
« Last Edit: 2006-09-26, 07:54:20 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #353 on: 2006-09-26, 10:36:18 »
Ale¿ moja wypowied¼ by³a w podobnym tonie. Oczywi¶cie, ¿e manipulowaæ mo¿na w ka¿d± stronê. Kod Leonarda jest poza t± dyskusj± i osobi¶cie niesamowicie bawi³a mnie g³upota ludzi, którzy usilnie wmawiali wszystkim, ¿e Brown napisa³ ksi±¿kê popularno-naukow± (przez atakowanie jej jako takiej) a nie fikcyjn±. My¶lê, ¿e wziê³o siê to z panuj±cej ostatnio tendencji wydawania ksi±¿ek pisanych w duchu demaskatorskim i popularno-naukowym na tematy wyssane z palca. Moja babcia ma ca³± biblioteczkê publikacji i przybyszach z Vegi i innych gwiazdozbiorów, którzy maj± z³ote pomys³y na rozwi±zanie ziemskich problemów. K³opot w tym, ¿e ona ¶wiêcie w to wierzy :?

Wracaj± do tematów politycznych: widzia³ kto¶ projekt bud¿etu? Kilkusetmilionowe wydatki na nowo utworzone urzêdy do walki z agentami i ich poplecznikami i skromne och³apy (kilka milionów) na badania naukowe. Brawo PiS =D> Tego chce Naród! Prosimy nie przeszkadzaæ!

Dzisiaj w drodze do pracy s³ucha³em przegl±du prasy w Trójce. Ludzie, którzy wyjechali do Anglii kupuj± tam w³asne mieszkania - oznacza to, ¿e nie maj± zamiaru wracaæ. Kometnarz by³ taki, ¿e s± to jednostki najbardziej obrotne i przez to najcenniejsze. Skoro nie maj± zamiaru wracaæ, to wspomog± tylko angielskich emerytów i ichnia gospodarkê. Brawo PiS =D> Tego chce Naród! Prosimy nie przeszkadzaæ!
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #354 on: 2006-09-26, 11:17:41 »
No tak, ja tylko dodam, ¿e PiS wspaniale wykorzystuje ten ciagle przytaczany przez Sojê najwy¿szy wzrost gospodarczy od paru lat, zwiêkszaj±c wydatki socjalne zamiast po¶wiêciæ si³y i pieni±dze na naprawê finansów publicznych  :lol: Polska gospodarka nied³ugo poleci przez to na ³eb na szyjê, nie ma jak wszystko przejadaæ :x

EDIT: przypomnia³ mi siê jeszcze jeden absurdalny przepis. Powiedzmy, ¿e handlujesz sobie z firmami zagranicznymi: sprowadzasz laptopy z Czech i oferujesz zainteresowanym w kraju i za granic±. Zg³asza siê chêtny kupiec z Hiszpanii. Laptopy sprowadzone dopiero co, zap³aci³e¶/a¶ VAT, a jutro puszczasz je do Hiszpana, który jako, ¿e nie-Polak VAT-u p³aciæ nie musi. W takim przypadku podatek jest zwracany. Ale nie ma tak ³atwo! W Polsce na zwrot VAT-u czeka siê pó³ roku  :lol: Do tego czasu Twoje ¶rodki s± zamro¿one, masz kasê, ale tak jakby¶ jej nie mia³(a) :lol: Przecie¿ to czysty absurd! Dlaczego takich rzeczy nie poprawiaj± tylko wci±¿ ok³adaj± siê teczkami?  :?  (to ju¿ ogólnie o politykach w sumie, bo ka¿dy gada a jak dot±d nikt siê za to nie wzi±³. Ale mo¿na i PiS krytykowaæ w zwi±zku z tym, bo przecie¿ s± u w³adzy a nawet siê s³owem nie zaj±kn±, ¿e mo¿na by siê za gospodarkê zabraæ).
« Last Edit: 2006-09-26, 11:27:18 by djdioda »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #355 on: 2006-09-26, 11:24:50 »
My¶lê, ¿e ludzie bêd± opuszczaæ nasz (jednostki najbardziej przedsiêbiorcze i m³ode) niezale¿nie od tego czy bêdzie rz±dzi³ PiS, PO czy lewica z SLD, SDRP, PSL i pozosta³o¶ci po UW. Dopóki stopa ¿yciowa w naszym kraju nie dorówna, lub choæby nie zbli¿y siê do poziomu zamo¿nych pañstw europejskich lub USA, dopóty bêdzie Polaków "migracja za chlebem".
Natomiast w temacie walki z korupcj±, uwa¿am, ¿e tworzenie ró¿nych urzêdów antykorupcyjnych to strata czasu, energii i pieniêdzy. Trzeba likwidowaæ przyczyny powstawania korupcji a nie jej skutki, a wiêc likwidacja tego wszystkiego co dzieje siê na styku polityka-gospodarka. Do najwa¿niejszych nale¿y ca³kowite uwolnienie gospodarki od decyzji Pañstwa, tak by w ¿aden sposób nie podlega³a ona koncesjonowaniu przez Pañstwo (koncesje, pozwolenia, ulgi, samorz±dy zawodowe itp.). Poza tym Pañstwo nie powinno posiadaæ ¿adnego maj±tku w instytucjach gospodarczych (w tym w s³u¿bie zdrowia i szkolnictwie). Wiadomo tak¿e, ¿e powinno d±¿yæ siê do zdecydowanego obni¿ania obci±¿eñ fiskalnych (bezpo¶rednich i po¶rednich) co powoduje zmniejszanie siê szarej strefy i zwiêksza konkurencyjno¶æ na arenie miêdzynarodowej. Mo¿na by tak pisaæ i pisaæ, ale czy w tym kraju jest jaka¶ realna si³a polityczna, która zechcia³aby zacz±æ wprowadzaæ to w ¿ycie. Mój znajomy zawsze ¿artowa³, ¿e by³ niegdy¶ na wystawie rolniczej i ze szczególn± uwag± obejrza³ ekspozycjê grabi od epoki kamienia ³upanego do dzi¶ i nie znalaz³ ani jednego modelu, który grabi³by od siebie. Podsumowuj±c, wszyscy politycy od lewa do prawa mówi±, ¿e nic tak dobrze nie wp³ywa na zamo¿no¶æ obywateli jak obni¿anie kosztów dzia³alno¶ci Pañstwa, ale ¿e nas dzi¶ na to nie staæ... i tak coraz bardziej nasz kraj popada w ruinê.
Natomiast co siê tyczy uk³adu "okr±g³ego sto³u", bêdê nieugiêty – czas skoñczyæ z tym nieszczêsnym zjawiskiem, które od lat powoduje mafijne funkcjonowanie Pañstwa i ci±g³e ubo¿enie jego obywateli czyli nas.
« Last Edit: 2006-09-26, 11:42:40 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #356 on: 2006-09-26, 13:07:25 »
 =D> Jacek - mam niemal identyczne pogl±dy w tej sprawie :)
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #357 on: 2006-09-26, 14:05:53 »
Przed chwil± w radio powiedzieli, ¿e PiS chce poprawiæ ordynacjê tak, aby partia, która wygra wybory do parlamentu mia³a automatycznie ponad 50% mandatów.  :shock:  I to ma byæ demokracja?  ](*,)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #358 on: 2006-09-26, 14:30:24 »
Kto¶ jeszcze watpi w totalitarne zapêdy PiS?
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #359 on: 2006-09-26, 15:21:29 »
hah, oczywi¶cie jest to dobre tylko dla PiS bo tylko PiS jest w stanie wygraæ wybory. A jak inna partia wygra, np. PO to siê nie liczy, nieprawda¿?
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?