Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288122 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #480 on: 2007-03-05, 18:29:51 »
barbarzyñcy ruscy = rz±d ruski, nihili¶ci francuski=rz±d francuski, wkurzaj±cy niemcy=rz±d niemiecki, chodzi o stosunek niemców jako kraju ( czyli ludzi, którzy tym krajem rz±dz± ) do polski, zawsze jest taki sam, nie zmienia siê, a lud mo¿e se byæ jaki jest. nie biorê ¿adnego narodu jako jednolit± jednopogl±dow± dobr± czy z³± ca³o¶æ [wydawa³o mi siê to oczywiste]

Unas: Polski!

btw do dra¿liwych tematów: Marek Piwowski agentem SB, za³amka co? oczywi¶cie nawet jego oficer operacyjny bêdzie t³umaczy³, ¿e to tylko tak dla paszportu. oni wszyscy tylko tak dla paszportu, jaka¶ ma³a szansa, w ka¿dym razie teraz ka¿dy ju¿ mo¿e wyj¶æ z teczk±, nikt mnie po twórcy kultowego antykomunistycznego filmu nie zaskoczy
« Last Edit: 2007-03-05, 22:46:23 by Unas »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #481 on: 2007-03-05, 18:32:44 »
Soja, pozwolisz, ¿e przerwê ci ten popis krasomówstwa w³asnym ;) GW donosi uprzejmie, ¿e ustawa antyaborcyjna mia³a parê dni temu drugie czytanie. Je¶li przepchn± j± w obecnym kszta³cie, to w konstytucji znajdzie siê zapis o ochronie ¿ycia ludzkiego "od poczêcia do naturalnej ¶mierci", koniec cytatu :x. Czyli pe³en zakaz aborcji, zgodnie z zapowiedziami. Co z tego, ¿e poród mo¿e groziæ kobiecie na przyk³ad ¶lepot±, co z tego, ¿e ci±¿a pochodzi z gwa³tu - nosi w sobie ¶wiête ¿ycie, przysz³ego (?) obywatela ¦wiêtej IV RP! Skutek bedzie pewnie taki, ¿e pok±tna obecnie aborcja podro¿eje :lol: no i wiêcej kobiet bêdzie l±dowaæ w szpitalach z komplikacjami po zabiegu przeprowadzonym w warunkach uw³aczajacych wszelkim normom :smutek:

a propos tej nieszczêsnej sprawy polsko-niemieckiej - Soja, uspokój¿e siê troszkê, to szkodzi na serce. Niemcy NIE S¡ tacy sami jak pó³ wieku wcze¶niej, z prozaicznego powodu - tamto pokolenie jest na wymarciu. Co nie zmienia faktu, ¿e idea³ami Wielkich Niemiec, na których siê wychowali i które wbija³a im do g³owy propaganda zd±zyli lekko zainfekowaæ m³odsze pokolenia, st±d takie a nie inne podrêczniki i sposób patrzenia na historiê. Nie róbmy z nich jakich¶ cholernych imperialistów i rewizjonistów, bo nimi nie s±. Zwa¿ kto wysuwa te wszystkie roszczenia - pokolenie 1920co¶. Pomiñmy Erikê i Rudiego, bo ci s± zainfekowani na amen przez mózgowo wypranych rodziców, ale we¼ pod uwage, ¿e maj± w Niemczech raczej niedu¿e poparcie. A has³o "Ch** wam w d***" jest, wybacz, g³upie i szczeniackie (¿eby unikn±æ nieporozumieñ - nie celujê w ciebie, tylko w twoj± wypowied¼) - Niemcy to, by³o nie by³o, nasi s±siedzi, nic nie zrobimy z faktem, ¿e siedz± tam sobie za Nys± i Odr±, wiêc rozs±dniej by³oby wypracowaæ jaki¶ zno¶ny dla obu stron modus vivendi, co bynajmniej nie oznacza ¿e mamy im siê podlizywaæ. Wzajemny szacunek i dobra wola powinny wystarczyæ, ale do tego potrzeba, ¿eby premier nie ¿±da³ od niemieckiego rz±du przeprosin za wybryki podrzêdnej bulwarówki :]
pozdrawiam i naprawdê wrzuæ na luz;)
« Last Edit: 2007-03-05, 18:34:50 by b³êkitnokrwista »
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #482 on: 2007-03-05, 18:37:56 »
a propos tej nieszczêsnej sprawy polsko-niemieckiej - Soja, uspokój¿e siê troszkê, to szkodzi na serce. Niemcy NIE S¡ tacy sami jak pó³ wieku wcze¶niej, z prozaicznego powodu - tamto pokolenie jest na wymarciu. Co nie zmienia faktu, ¿e idea³ami Wielkich Niemiec, na których siê wychowali i które wbija³a im do g³owy propaganda zd±zyli lekko zainfekowaæ m³odsze pokolenia, st±d takie a nie inne podrêczniki i sposób patrzenia na historiê.
No to mo¿e zechcecie poczytaæ, w szerszym kontek¶cie, jakie porównanie Niemiec wspó³czesnych z nazistowskimi dokona³ JKM, a wiêc w pewnym sensie jest to oficjalne stanowisko UPR - elaborat tu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #483 on: 2007-03-05, 18:55:14 »
b³êkitnokrwista: ja rozumiem, ¿e tamto pokolenie wymiera, tak jak u nas wymiera pokolenie peerelu zastêpowane przez nieby³oagentów-m³odzie¿. wci±¿ jednak niemcy uk³adaj± siê z ruskimi za naszymi plecami ( za morzem w zasadzie ), wci±¿ kto¶ siê znajduje kto ¿±da od polski zado¶æuczynienia wypêdzonym. Z "Ch**..." chodzi³o mi tylko o to, ¿e mam gdzie¶ co mi tam szkopy za Odr± gadaj±. a je¿eli chodzi o aborcjê - przeciw takiej ustawie.
btw: czy ja siê denerwujê? jestem kompletnie na luzie, powiem wiêcej, ostatnio mam wszystko gdzie¶, czasem tylko co¶ b±knê by nam±ciæ i znikam
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #484 on: 2007-03-05, 19:09:36 »
Jacku, pozwolisz, ¿e nie ustosunkujê siê do wypowiedzi WCzc. Pana JKM (btw, wygl±da jak Jego Ksi±¿eca/Królewska Wysoko¶æ), którego pogl±dy szanujê, ale jego samego uwa¿am za nie do koñca panuj±cego nad s³owem radyka³a:] Zauwa¿, ¿e wiêkszo¶æ punktów tego porównania opiera siê na ogólnikach - nie pisze o jakich konkretnie przywilejach kobiet, mniejszo¶ci narodowych czy "homosiów" mowa. Nie znam wspó³czesnych Niemiec na tyle drobiazgowo, by polemizowaæ z panem JKM. Jedyne, co mogê od siebie dodac, ¿e z naszym zachodnim s±siadem nalezy u³o¿yæ sobie zno¶ne stosunki. Najlepiej by³oby ustaliæ, ¿e grzebiemy upiory przesz³o¶ci - czyli oni ukrêcaj± ³eb swoim Powiernictwom i innym Ziomkowstwom, my nie ¿adamy od nich odszkodowan za wojnê. innymi s³owy zajmujemy siê tera¼niejszo¶ci± :) a ewentualnych przeprosin Kaczyñski domaga siê od redakcji niesfornego niemieckiego satyryka, a nie Angeli Merkel.

@Soja - mam mniej wiêcej powy¿sze pogl±dy je¶li chodzi o agenturê. By³a. Jest. I co w zwi±zku? trzeba siê by³o t± spraw± zaj±æ 17 lat temu, toby teraz nie by³o tych brudnych rozgrywek "a on by³ agentem, a teraz jest szych±".
co do aborcji - jasne, tobie moze to zwisac, w koñcu  ciebie nigdy nie zmusz± do rodzenia :]
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #485 on: 2007-03-05, 19:12:43 »
dobre sobie, trzeba było się tym zająć kiedyś. Kiedy? 17 lat temu? Aaa, byli tacy, pamiętacie "Panie Waldku, pan się nie boi, 2/3 sejmu za panem stoi..."? ["Lewy Czerwcowy" :)]
" [Pawlak] - I czyszczę sobie UOP?
[Wałęsa] - Jak najbardziej",
" [Świtoń] - Na drugiej liście jest pan prezydent jako agent służby bezpieczeństwa
[Rokita] - Proszę wykreślić wypowiedź posła Świtonia ze stenogramu",
" [Wałęsa] - Oni zaszli już za daleko, przecież nie mogę czekać aż mi przyjdą do biura!" itd.
Gdyby się wtedy sczyścić dało to by się dziś inaczej miało
« Last Edit: 2007-03-05, 19:19:40 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #486 on: 2007-03-05, 19:28:50 »
Ja tylko tak w oderwaniu od aktualnego w±tku pozwolê sobie zgodziæ siê z Soj± w jednej kwestii: polityka zagraniczna Polski siedzi w Waszyngtonie. Co do wschodu: nasze stosunki z Rosj± (mówiê g³ównie o handlowych) s± beznadziejne - ogromny b³±d i pora¿ka, bo to obecnie najwiêkszy i nabardziej ch³onny rynek zbytu. (w Moskwie nawet pieczywo jest tylko importowane ;])

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #487 on: 2007-03-06, 08:49:54 »
Stosunki z Rosj± bêd± siê uk³adaæ ¼le, bo (odwrotnie chronologicznie):
- w³adze Rosji mszcz± siê (w ka¿dy mo¿liwy sposób) za Ukrainê,
- ich polityka imperialna jest niezmienna od czasów Piotra I i Polskê uwa¿aj± za swoj± strefê wp³ywów,
- hetman Stanis³aw ¯ó³kiewski z 7-tysiêczn± armi± rozgromi³ 35-tysiêczn± armiê rosyjsk±, zaj±³ Moskwê i przeprowadzi³ elekcjê królewicza W³adys³awa na tron rosyjski.

: Marzec 05, 2007, 20:35:35
No to jeszcze raz zachêcam do przeczytania felietonu JKM (tu) - mocny tekst, ale IMHO taka jest prawda. Co o tym s±dzicie?

Edit: i jeszcze porównanie rozwoju gospodarczego UE i USA.
« Last Edit: 2007-03-06, 15:08:40 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #488 on: 2007-03-06, 19:22:14 »
Mnie najbardziej śmieszy polityka Rosji w sprawie mięsa. Ich mięsa nie przepuściłby żaden polski sanepid, warunki uboju i przetwarzania urągają wszelkim normom higieny. W porównaniu jakość mięsa w Polsce wygląda przy ichniej jak Airbus przy kukuruźniku. Ale oczywiście nie spełniamy rosyjskich norm. Śmiechu warte. Widocznie za mało zarazków i pasożytów.

JKM trochę pomylił się w swoich porównaniach. Np. mass mediami w Niemczech nie steruje rząd. Mają coś w rodzaju naszej KRRiTv, ale złożoną z przedstawicieli różnych opcji politycznych i grup społecznych.  Reszta się w miarę zgadza.
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #489 on: 2007-03-08, 23:43:59 »
w rosji importowane mięso musi spełniać tylko jedno wymaganie: pochodzić z kraju przyjaznego putinowi

Kas: Cokolwiek bys o nich myslal: Rosji, Putinowi

ej, po prostu caps locka nie używałem, nawet rozpoczynając zdania..
« Last Edit: 2007-03-15, 20:22:33 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #490 on: 2007-03-09, 09:42:28 »
Bo Rosja to taki dziwny kraj... wlasnie sie tam wybieram i uslyszalam takie rzeczy, ze mi sie prawie odechcialo (o polityce zagranicznej akurat najmniej bylo...)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #491 on: 2007-03-09, 09:51:57 »
No to ojciec Rydzyk skopa³ ty³ek PiS-owi. Wiele siê ostatnio dzieje...

BTW: A to mnie zupe³nie zaskoczy³o: komentarz Heleny £uczywo. W ubieg³ym roku za wypowied¼ w tym tonie Stanis³awa Michalkiewicza ods±dzono od czci - czasy siê zmieniaj±...
« Last Edit: 2007-03-10, 14:41:59 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #492 on: 2007-03-15, 18:06:31 »
Homoseksualni nauczyciele bêd± zwalniani z pracy. Mam ochotê siê zadeklarowaæ dla samej draki. Ten rz±d jest chory.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #493 on: 2007-03-15, 18:18:53 »
Ja przeczyta³em natomiast, ¿e zwalniani bêd± tylko ci nauczyciele, którzy promuj± homoseksualizm, natomiast pracy nie strac± nauczyciele orientacji homoseksualnej. Ja siê z tym zgadzam - nie chcê by moje dziecko chodzi³o do szko³y, w której promuje siê homoseksualizm itp.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #494 on: 2007-03-15, 19:51:26 »
Ej, ale co to wlasciwie jest ta "promocja homoseksualizmu"? O_o

 

lofty-success