Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288120 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #510 on: 2007-03-16, 18:00:50 »
Wspomnieli¶cie o wszelkich paradach równo¶ci i wolno¶ci. Dla mnie po za chêci± przypomnienia o sobie jest to te¿ manifestacja swojej "wy¿szo¶ci". Patrz jestem gejem/lesbijk± i jestem lepszy, bo nie mam katolicko-narodowo-faszystowskich uzale¿nieñ.

Mam wra¿enie, ¿e wszystkie mniejszo¶ci, nie wa¿ne, seksualne czy ideologiczne, maj± tendencjê do czucia siê 'ponad' reszt± spo³eczeñstwa. To taki mechanizm obronny - wy mówicie ¿e jestem inny (czytaj: gorszy), to ja wam poka¿ê, ¿e tak naprawdê to wy jeste¶cie gorsi. Swoj± drog±, ludzie ciê potêpi± niezale¿nie czy jeste¶ homo-, bi- czy a-, w³a¶ciwie tylko dlatego, ¿e nie pasujesz do schematu.

Poza tym zgadzam siê z o¿ehem. Nie wiem, dlaczego ludzie oceniaj± innych przez pryzmat tego, jakiej s± orientacji, przecie¿ to jaka¶ paranoja. Ja rozumiem (tzn nie rozumiem, but still) ¿e seks i pieni±dze rz±dz± tym ¶wiatem, ale bez przesady.
Nie mo¿e byæ mowy o przywilejach dla homoseksualistów, bo niby z jakiej racji? Wszelkie przywileje prowadz± tylko do pog³êbienia ró¿nic miêdzy tymi uprzywilejowanymi a reszt±, a chyba nie o to nam chodzi. Mamy tak± tendencjê w UE, ¿e najgorsz± rzecz± o jak± mo¿na oskar¿yæ jest brak tolerancji (dlatego muzu³manie zrobi± z nami co chc±, bo oni kultywuj± tradycjê a¿ zbyt bardzo, podczas gdy my sami podcinamy sobie korzenie, ale to ju¿ inny temat). Nie ruszy siê pracownika nale¿±cego do mniejszo¶ci (jakiejkolwiek) bo ciê oskar¿y o nietolerancjê -  i mamy skandal, bo to wszak pierwsze najgorsze wykroczenie. Zreszt± w US tak samo.

Sorry, ale ja nie umiem sk³adnie wyra¿aæ my¶li ;)
wszystko, co sko¶ne.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #511 on: 2007-03-16, 19:03:30 »
Hmm, w zasadzie wszystko co chcê powiedzieæ ju¿ zosta³o tu i tam powiedziane, ale tak zebrawszy to do kupy wychodzi mi co¶ takiego: guzik mnie obchodzi, czy ten pan/ ta pani z naprzeciwka sypia z osob± innej czy tej samej p³ci, dopóki nie narusza tym ogólnie przyjêtych norm (jakie¿ to staro¶wieckie), innymi s³owy: niech sobie pod ko³derk± robi± co chc±, chodz± pod rêkê na ulicy i tak dalej. Wszystkie te parady i manifestacje, wydaje mi siê, ruchy homo organizuj± w³a¶nie dlatego, ¿e brakuje w naszym kraju w³a¶nie takiej opisanej wy¿ej elementarnej tolerancji - nie znam osobi¶cie ¿adnej takiej pary, ale nietrudno mi wyobraziæ sobie reakcjê wiêkszo¶ci mieszkañców mojej dzielnicy na takich ludzi. Mieszkañców miasta wojewódzkiego, dodam :] wolê sobie nie wyobra¿ac jak to wygl±da na wsiach.
Co do statusu prawnego takich zwi±zków - dosz³am do wniosku,¿e wyj¶ciem mog³oby byæ nadanie takim parom wiêkszo¶ci praw przys³uguj±cym ma³zeñstwom (prawo do dziedziczenia, wspólnota maj±tkowa, prawo do odwiedzin w szpitalu itd.), ale nie nazywanie tego ma³¿eñstwem (konstytucja mówi jasno - 'ma³¿eñstwo' to zwi±zek kobiety i mê¿czyzny). Adopcji mówiê nie - o¿eh ³adnie to uj±³, nie bêdê powtarzaæ.
A stosunek UE do ca³ej tej kwestii mnie s³abi - jakby nie patrzeæ, homoseksualizm to JEST rodzaj dewiacji, ale na szczê¶cie takiej, która (w odró¿nieniu od np. zoofilii czy pedofilii) nie uniemo¿liwia normalnego funkcjonowania w spo³eczeñstwie i szczê¶liwego zwi±zku. Kochaj±cym inaczej nalezy siê szacunek i tolerancja, ale na Zachodzie z t± tolerancj± zdrowo przesadzaj± :/ tu zgadzam sie w ca³ej rozci±g³o¶ci z Jackiem - to, jak post±piono z tym w³oskim pos³em wo³a o pomstê do nieba, facet po prostu wyrazi³ w³asne pogl±dy :evil: 
Koñcz±c ten nieco przyd³ugi wywód - ci na Zachodzie przesadzaj± w jedn± stronê, my tu na wschodzie (patrz LPR, PiS, ojczulek Rydzyk i jego moherowa gwardia) w drug±, podczas gdy do ca³ej sprawy nale¿a³oby raczej podej¶c na ch³odno i zdroworozs±dkowo. Tolerancja i tyle (btw, po ³acinie 'tolerare' znaczy tyle co 'cierpliwie znosiæ czyj±¶ obecno¶æ' - czyli 'zyj i daj ¿yæ innym nawet je¶li nie zgadasz siê z ich pogl±dami/stylem ¿ycia').
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #512 on: 2007-03-16, 23:15:36 »
Gdybym mia³a wybieraæ - rodzice alkoholicy, gdzie tata wychowuje paskiem a mama uwa¿a telewizjê za dzie³o szatana, lub dwóch ojców...nie pytajcie gdzie bym posz³a. Bez wahania.
Imho 'dwóch ojców' nie wyklucza wychowywania paskiem ani uwa¿ania telewizji za dzie³o szatana. Co wiêcej: je¿eli jaki¶ ojciec jest np. alkoholikiem, to ¿ona zazwyczaj stara siê go naprawiaæ, a na pewno broniæ dziecko. Co wiêc w przypadku 'dwóch tatusiów', z których obaj albo nawet tylko jeden by³o by takimi alkoholikami...
To oczywi¶cie skrajna i wyj±tkowa sytuacja [chocia¿?...], ale ukazuje jasno, ¿e do wychowania dziecka potrzebne s± zarówno cechy Kobiety - matki oraz mê¿czyzny - ojca.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #513 on: 2007-03-17, 00:08:15 »
A co siê stanie jak wszyscy ludzie przejd± na homoseksualizm? Gatunek ludzki umrze. Wiem, dramatyzujê. :mrgreen:
Przypomniala mi sie ksiazka A. Burgessa (tego od "Mechanicznej Pomaranczy") pt. "Rozpustne nasienie" (oryg. "The Wanting Seed"); tam byla taka sytuacja opisana. Ale to tak przy okazji o tym wspominam ;)

A co do wychowywania dzieci przez pary homoseksualne: niby nic takiego, ale: czy to nie jest podobne do wychowywania dzieci przez jedno z rodzicow? Jaka jest roznica miedzy samotna matka/samotnym ojcem a "podwojnymi" matkami/ojcami? Tak sie nad tym zastanawialam wlasnie i podejrzewam, ze efekty bylyby podobne niestety.

Nile

  • Guest
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #514 on: 2007-03-17, 00:29:22 »
IMO wspó³czujê takiemu dziecku wychowywanemu przez homo-rodziców  :? Przecie¿ ono bêdzie mia³o skrzywion± psychikê na ca³e ¿ycie, nie wspominaj±c ju¿ o naturalnej potrzebie posiadania obojga rodziców  :x

ireth

  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #515 on: 2007-03-17, 16:38:34 »
A dzieci, które wychowuj± siê tylko z jednym rodzicem? te¿ maj± skrzywion± psychikê?

Weep

  • Posts: 89
  • Karma: +0/-0
  • Radioactive Toy
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #516 on: 2007-03-17, 17:20:01 »
IMO wspó³czujê takiemu dziecku wychowywanemu przez homo-rodziców  :? Przecie¿ ono bêdzie mia³o skrzywion± psychikê na ca³e ¿ycie, nie wspominaj±c ju¿ o naturalnej potrzebie posiadania obojga rodziców  :x

IMHO - to nie dwóch ojców czy dwie matki skrzywi± mu psychikê, tylko spo³eczeñstwo, które nie bêdzie chcia³o takiego dziecka zaakceptowaæ i traktowaæ normalnie. Swego czasu w tv by³ wywiad z ch³opcem w wczesnym dzieciñstwie zaadoptowanym przez dwóch mê¿czyzn (dzieciak mia³ 15 lat, nie pamiêtam jakiej by³ narodowo¶ci) Mo¿e rzeczywisto¶æ jest inna, ale w tv wygl±da³ na normalnego, weso³ego ch³opaka, który chodzi do szko³y muzycznej, lubi graæ w pi³kê i nie¼le radzi sobie w szkole...bardzo dobrze i z prawdziw± mi³o¶ci± wyra¿a³ siê o rodzicach...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #517 on: 2007-03-18, 13:11:39 »
Dzieci wychowywane przez jedno z rodziców mog± mieæ k³opoty z relacjami damsko-mêskimi. Znam takie przypadki, ale to nie jest regu³a. W ka¿dym b±d¼ razie uwa¿am, ¿e mimo wszystko na adopcjê dzieci przez pary homoseksualne jest zdecydowanie za wcze¶nie.

Popatrzmy jednak na kulturê antyczn±. W staro¿ytnej Grecji mi³o¶æ homoseksualna (a ¶ci¶lej mêsko-mêska) by³a uwa¿ana za o wiele doskonalsz± ni¿ heteroseksualna. ¦wiat antyczny sta³ na homoseksualizmie i basta. Co wiêcej, nago¶æ by³a czym¶ bardzo naturalnym i za barbarzyñcê uwa¿ano tego, który siê swojego cia³a wstydzi³. Mo¿na spokojnie uwa¿aæ, ¿e swoboda seksualna by³a w tamtych czasach znacznie wiêksza ni¿ kiedykolwiek w czasach nam bli¿szych. Wszystkie seksualnie wyzwolone cywilizacje - a oprócz Greków byli to tak¿e Rzymianie, Hindusi, Arabowie - mia³y wysoko rozwiniêt± kulturê i naukê. Dopiero potem przyszli sfrustrowani barbarzyñcy i po³o¿yli temu wszystkiemu kres przy pomocy bezmy¶lnej agresji. Wiele upro¶ci³em, ale chyba rozumiecie o co mi chodzi. Pomijam ju¿, ¿e w przyrodzie - tak czêsto podawanej za przyk³ad normalno¶ci - homoseksualizm równie¿ jest powszechniejszy.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #518 on: 2007-03-18, 15:36:03 »
Popatrzmy jednak na kulturê antyczn±. W staro¿ytnej Grecji mi³o¶æ homoseksualna (a ¶ci¶lej mêsko-mêska) by³a uwa¿ana za o wiele doskonalsz± ni¿ heteroseksualna. ¦wiat antyczny sta³ na homoseksualizmie i basta.
My¶lê, ¿e mimo wszystko to zbyt wielkie uproszczenie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #519 on: 2007-03-18, 15:39:16 »
Ka¿da z tych kultur po za hindusk±, która wykazywa³a i wykazuje siê g³êbok± duchowo¶ci±, upad³y najpierw wewnêtrznie, a potem da³y siê zjesc barbarzyñcom. Grecy, Rzymianom, którzy mieli swoje kodeksy, Rzymianie, Gotom itd. Zabrak³o pewnych warto¶ci. A co do homoseksualizmu w Grecji to mylisz siê. Nie by³ uznawany za co¶ lepszego, a jedynie jako inn± formê okazywania uczuc przyjacielskich b±d¼ nauk mentorskich. Nale¿a³ do kategorii mi³o¶ci, ale nie by³ ponad ni±. Ten grecki homoseksualizm jest niesamowicie teraz wyci±gany, a wówczas uwa¿any by³ jedynie za niekoniecznie potrzebny element ¿ycia, na który decydowa³o siê niewielu. Tak samo z Safon±, podobno piewczyni± mi³o¶ci lesbijskiej. A chodzi³o jedynie o uczucia do kobiety, które ze sfer± seksualn± mia³y ma³o wspólnego i by³y z jej strony raczej matczyno-przyjacielsk± form± mi³o¶ci. Jakkolwiek by¶ nie czyta³ jej poezji to w±tek duchowy zawsze przewa¿a nad fizycznym.

djdioda: poza!
« Last Edit: 2007-03-18, 21:08:18 by djdioda »
[under construction]

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #520 on: 2007-03-18, 15:53:02 »
Jak by nie by³o ogólny plan biologiczny jest taki, ¿e mamy przed³u¿aæ gatunek. I w ¿aden sposób nie podwa¿a tego istnienie osobników maj±cych sk³onno¶ci homoseksualne, podobnie jak nie podwa¿a istnienie osobników bezp³odnych. Ja to widzê jak odbicie od g³ównego nurtu, które nie zmienia faktu, ¿e rzeka p³ynie jak p³ynê³a i moim zdaniem to ona wyznacza biologiczn± "normalno¶æ".

A i tak, prêdzej czy pó¼niej homoseksualni bêd± mogli adoptowaæ i tyle. Nie wiem po co ta dyskusja, skoro wiadomo w jakim kierunku to wszystko (czyli polityka spo³eczna Unii) idzie. Jak nie za 10 lat to za 30, i s±dzê, ¿e wtedy nikt siê specjalnie temu dziwi³ nie bêdzie. Chyba, ¿e przejdziemy wszyscy do tego czasu na islam, tak nawi±zuj±c do postu Unasa, nas te¿ w koñcu ma kto podbiæ :>
wszystko, co sko¶ne.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #521 on: 2007-03-18, 16:07:42 »
To prawda, nie tylko islam, ale tak¿e Azja. Coraz bardziej jestem pewien, ¿e "zachodnia cywilizacja" to prze¿ytek i du¿o jeszcze w swoim ¿yciu zobaczê.
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #522 on: 2007-03-18, 16:09:46 »
Jak nie za 10 lat to za 30, i s±dzê, ¿e wtedy nikt siê specjalnie temu dziwi³ nie bêdzie. Chyba, ¿e przejdziemy wszyscy do tego czasu na islam
Za trzydzie¶ci jak za trzydzie¶ci, ale za siedemdziesi±t kilka lat, ze wzglêdu na niski przyrost naturalny, Europa zachodnia, mo¿e staæ siê ¶wiatem fundamentalizmu islamskiego. Je¿eli wtedy do w³adzy dojd± muzu³mañscy ortodoksi, to ¶miem nawet twierdziæ, ¿e przyk³adowo na terenie dzisiejszej Francji oficjaln± religi± pañstwow± bêdzie Islam, ¼ród³em prawa Koran, a katedra Notre Dame w Pary¿u najwa¿niejszym meczetem w Europie. Te wszystkie burdy z paleniem samochodów, to póki co takie ma³e preludium nadchodz±cych zmian.
Ciekaw jestem, jak to wtedy t³umaczyæ bêd± nasze piêknoduchy-Uniokraci? Bo "prawa cz³owieka i tolerancjê" mo¿na bêdzie wywaliæ do kosza, to pewne. :twisted:
« Last Edit: 2007-03-18, 16:27:56 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #523 on: 2007-03-18, 16:41:53 »
Quote from: minder
Popatrzmy jednak na kulturę antyczną. W starożytnej Grecji miłość homoseksualna (a ściślej męsko-męska) była uważana za o wiele doskonalszą niż heteroseksualna. Świat antyczny stał na homoseksualizmie i basta. Co więcej, nagość była czymś bardzo naturalnym i za barbarzyńcę uważano tego, który się swojego ciała wstydził. Można spokojnie uważać, że swoboda seksualna była w tamtych czasach znacznie większa niż kiedykolwiek w czasach nam bliższych. Wszystkie seksualnie wyzwolone cywilizacje - a oprócz Greków byli to także Rzymianie, Hindusi, Arabowie - miały wysoko rozwiniętą kulturę i naukę. Dopiero potem przyszli sfrustrowani barbarzyńcy i położyli temu wszystkiemu kres przy pomocy bezmyślnej agresji. Wiele uprościłem, ale chyba rozumiecie o co mi chodzi. Pomijam już, że w przyrodzie - tak często podawanej za przykład normalności - homoseksualizm również jest powszechniejszy.
co do homoseksualizmu w przyrodzie - ma tyle lat co homoseksualistyczna propaganda, stary mit. homoseksualizm jest najzwyczajniej w świecie sprzecznym z naturą zaburzeniem w materiale genetycznym, mutacją, to tak skoro już rozmawiamy nie o etycznym a technicznym aspekcie homoseksualizmu. Bywa, że urodzi się świnia o dwóch łbach czy kura z pięcioma nogami, czemu nie miało by być psa, który nie chciałby suki tylko... Co do starożytnej Grecji, "świat antyczny stał na homoseksualizmie i basta", hahaha, minder, chciałbym jarać ten sam towar co ty :) W starożytnej Grecji kobieta zasłaniała swoje obrzydliwe, pozbawione duszy (wg Arystotelesa) ciało od stóp do głów (pierwsza goła kobieta w rzeźbie, i to bogini, bo przecież nie śmiertelnik = gigantyczny skandal, to ma być seksualne wyzwolenie??) i siedziała w domu, z którego bez opiekuna (męża) nie mogła wychodzić, w greckich poleis wolnym obywatelem mógł być tylko mężczyzna, kobieta nie miała żadnych praw. "Seksualnie wyzwolone cywilizacje"? Niech będą Grecy, ale proszę cię nie ubliżaj Rzymianom czy Arabom. Hebrajczycy czy Mezopotamia z ich wstrętem do pedalstwa to już nie starożytność? :) Jest tak jak pisze Unas: homoseksualizm w Grecji nie wynikał z nieprawidłowego popędu seksualnego tylko z obyczajów, często bywało, że Grek miał w osobie jakiegoś nastolatka swojego kochanka, ale bez przesady, miał też normalną rodzinę, nie było homoseksualnych małżeństw, pseudorodzin czy gejowskich alimentów :) Safona z Lesbos nie była lesbijką, pisały miłosne liryki, też erotyczne, ale adresatami tych drugich nie były nigdy kobiety. Homoseksualiści współcześni szukają usilnie w przeszłości czy w przyrodzie podobnych do swoich praktyk, np. Aleksander III, który przewraca się w grobie.
Cała starożytność i prehistoria to czasy gdy nie było ani jednej kultury, która nie widziałaby w mężczyźnie i kobiecie dwóch odmiennych, pasujących do siebie elementów tworzących doskonałą całość. Poszukiwanie w tamtych czasach homoseksualistów porównałbym do szukania przez naukowców (amerykańskich a jakże) grobów Jezusa czy innych podważających chrześcijaństwo badziewi. Zwykła moda. O proszę, fresk z dwoma gołymi mężczyznami, którzy się obściskują. Oczywiście są to homoseksualiści, bo przecież nie zapaśnicy, a gdzie tam. A tu Juliusz Cezar i król Bitynii Nikomedes, który, jak większość obywateli tego małoazjatyckiego państewka, co wówczas w Rzymie nie było popularne, lubił od czasu do czasu zrobić coś z jakimiś chłopcami. Długo siedział Cezar w Bitynii i jak wrócił obrzucano go wyzwiskami "ciota, dziewczynka Nikomedesa", jego, starego kobieciarza. Oczywiście teraz najbardziej interesującym w biografii Cezara jest jego pobyt na dworze Nikomedesa, a jak
« Last Edit: 2007-03-18, 16:56:00 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #524 on: 2007-03-18, 18:06:38 »
Nie wiem po co ta dyskusja, skoro wiadomo w jakim kierunku to wszystko (czyli polityka spo³eczna Unii) idzie. Jak nie za 10 lat to za 30, i s±dzê, ¿e wtedy nikt siê specjalnie temu dziwi³ nie bêdzie.
Czyli postawa "nie mam nic do powiedzenia, jestem szarym cz³owiekiem, którego nikt i tak nie pos³ucha"? To, ¿e za sznurki mediów i propagand poci±gaj± 'wielcy przywódcy unijni' nie znaczy, ¿e 'szare spo³eczeñstwo' ma siê podporz±dkowywaæ. W czym ci 'przywódcy' s± lepsi? Maj± wiêcej kasy? S± m±drzejsi? S± jakimikolowiek autorytetami? Gówno prawda. To s± w³asnie [nie wszyscy, ale zdecydowana wiêkszo¶æ] barbarzyñcy rozpychaj±cy siê ³okciami i buduj±cy swe dumne [a raczej durne] pozycje na gruncie szarego, czêsto zastraszonego albo, tak jak tu, stawianego przed 'tym, czego ju¿ siê nie da unikn±æ', spo³eczeñstwa. Przepraszam, ale mam w dupie takich 'przywódców', którzy mi wyznaczaj± w co wierzyæ, co mam TOLEROWAÆ [chyba najbardziej nadu¿ywane, a raczej zafa³szowane s³owo ostatnich lat. Tolerancja NIE oznacza zgody na wszystko co dzieje siê wokó³.].
Jako Cz³owiek, Polak, Europejczyk, choæ najbardziej to pierwsze, czujê siê odpowiedzialny za utrzymywanie [a czêsto tez propagowanie] tego, co uwa¿am za s³uszne i _naprawdê_ warto¶ciowe. A 'zgoda na to, co i tak nieuniknione' jest imho to¿sama ze zdrad±. Siebie. Swojej to¿samo¶ci.

Dlatego te¿ ta dyskusja. Dziêki m.in. niej wiadomo, ¿e s± ludzie, którzy chc± broniæ pewnych idei i warto¶ci, a nie i¶æ w b³oto ci±gniêci za sznurki 'Wspania³ych Europejskich/¦wiatowych Przywódców'.

 

lofty-success