Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288120 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Weep

  • Posts: 89
  • Karma: +0/-0
  • Radioactive Toy
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #525 on: 2007-03-18, 18:32:22 »
Ja bym z tak± pewno¶ci± siebie nie s±dzi³a kultur staro¿ytnych. Od tamtych ludzi dzieli nas przepa¶æ tysiêcy lat. Zachowa³o siê niewiele ¼róde³ opisuj±cych dzieje staro¿ytne a te, które posiadamy mog± byæ tak samo wiarygodne i zgodne z faktami co kroniki Galla Anonima. Mo¿e Safona bzyka³a siê równo z kole¿ankami a mo¿e jedynie pisa³a o mi³o¶ci do kobiet. Mo¿e Homoseksualizm by³, mo¿e nie by³ szeroko, powszechnie tolerowany...nie mo¿na mieæ pewno¶ci i ¶lepo wierzyæ zachowanym do naszych czasów szcz±tkowym ¼ród³om. Jako autonomiczna jednostka mogê powiedzieæ tylko tyle, ¿e gdzie¶ mam cudze zdanie na ten temat. Szanujê ludzi, je¶li s± w porz±dku i nie krzywdz± innych. Szanujê i podziwiam moich przyjació³ - tak samo homo, bi i heteroseksualistów. Z pewno¶ci± w ¿yciu nie nazwê dobrego, warto¶ciowego cz³owieka syfem za to, ¿e w zaciszu ko³derki lubi robiæ sobie dobrze z osob± tej samej p³ci. Kogo mogê uznaæ za syf to ju¿ temat na inn± dyskusjê.
Co siê tyczy mody - pewnie rzeczywi¶cie tak jest, ¿e wielu ludziom tylko wydaje siê, ¿e s± homo, bo pod¶wiadomie chc± siê wyró¿niaæ i wzbudzaæ kontrowersjê, my¶lê jednak, ¿e natury oszukaæ siê nie da i jest bardzo wiele osób homo którym nie zale¿y na pokazywaniu sie na paradach w krzykliwych, ró¿owych futerkach lecz chc± po prostu kochaæ i byæ kochanymi w spokoju i bez obaw zwi±zanych z wrog± reakcj± otoczenia.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #526 on: 2007-03-18, 20:30:21 »
...prosi³abym jednak tak nie¶mia³o...je¶li kto¶ sie z tym nie zgadza (vertigo, to nie do Ciebie) móg³by swoje zdanie wyra¿aæ delikatniej, bez obra¿ania innych ludzi...w koñcu to forum dyskusyjne a nie osiedlowa piwiarnia :P ;)
...Mo¿e Safona bzyka³a siê równo z kole¿ankami a mo¿e jedynie pisa³a o mi³o¶ci do kobiet.
...Kogo mogê uznaæ za syf to ju¿ temat na inn± dyskusjê.
Kto¶ tu niedawno prosi³ o kulturê wypowiadania siê dalek± od jêzyka gminu... Uczy³ Marcin Marcina...

Jako autonomiczna jednostka mogê powiedzieæ tylko tyle, ¿e gdzie¶ mam cudze zdanie na ten temat.
Sorry, ale w takim razie po co w ogóle prowadziæ polemikê? Mo¿e tylko po to by zamanifestowaæ: Ja to jestem nie byle kto!

Dlatego te¿ ta dyskusja. Dziêki m.in. niej wiadomo, ¿e s± ludzie, którzy chc± broniæ pewnych idei i warto¶ci...
Drummmer, dziêki. Czasami wydaje mi siê, ¿e w swoich pogl±dach jestem odosobniony (czyli taki ma³o wspó³czesny) i szkoda "strzêpiæ jêzyk po pró¿nicy".
« Last Edit: 2007-03-18, 20:44:08 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #527 on: 2007-03-18, 21:58:28 »
 Mnie zw³aszcza wkurza wmawianie cz³owiekowi, ¿e "jest Europejczykiem" po wej¶ciu do Unii. Ja nie jestem Europejczykiem, jestem Polakiem...
 Jacek, w pe³nie popieram Twoje wypowiedzi. S± zgodne w pe³ni z wychowaniem,  które otrzyma³em...

Weep

  • Posts: 89
  • Karma: +0/-0
  • Radioactive Toy
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #528 on: 2007-03-18, 22:04:47 »
...Mo¿e Safona bzyka³a siê równo z kole¿ankami a mo¿e jedynie pisa³a o mi³o¶ci do kobiet.
...Kogo mogê uznaæ za syf to ju¿ temat na inn± dyskusjê.
Kto¶ tu niedawno prosi³ o kulturê wypowiadania siê dalek± od jêzyka gminu... Uczy³ Marcin Marcina...
Za to bzykanie bardzo przepraszam, skoro kto¶ poczu³ sie ura¿ony, jednak s³owa "syf" u¿y³am tutaj jako cytatu, nie jest to moje osobiste okre¶lenie i nigdy wobec cz³owieka takowego nie zastosowa³am. W ten sposób o homoseksualistach wypowiada³ siê jeden z u¿ytkowników kilka postów wy¿ej...

"Jako autonomiczna jednostka mogê powiedzieæ tylko tyle, ¿e gdzie¶ mam cudze zdanie na ten temat."
Jesli chodzi o to zdanie to chyba ¼le mnie zrozumia³es. Chcia³am przez to powiedzieæ, ¿e nie zamierzam przejmowaæ siê i p³akaæ, gdy kto¶ wyzywa mnie od lesb, syfu czy czego¶ jeszcze bardziej wyrafinowanego. Nie znaczy to, ¿e jest mi totalnie obojêtne jaki kto ma stosunek do zjawiska homoseksualizmu...bo to w zasadzie nie mo¿e byæ mi obojêtne. Mo¿e rzeczywi¶cie ¼le siê wyrazi³am, ale prowadziæ klarowny dialog, gdy siê nie rozmawia z kim¶ w cztery oczy nie jest ³atwo.
« Last Edit: 2007-03-18, 22:09:35 by Weep »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #529 on: 2007-03-18, 23:15:31 »
Ju¿ pisa³em, ¿e pomimo tego, ¿e jestem po przeciwnej stronie barykady, nie zamierzam nikogo obra¿aæ. Jego orientacja seksualna jest dla mnie spraw± obojêtn± - to sprawa absolutnie osobista ka¿dego z nas. Ale nie mo¿e dochodziæ do sytuacji, gdy próbuje siê zabraniaæ (ca³a sfera "political correctness") wyra¿ania w nieskrêpowany sposób subiektywnych opinii w tej i innych sprawach. A niestety osoby publiczne ju¿ tego do¶wiadczaj±, poddawane lewicowej prasowej nagonce oraz napiêtnowaniu. Popatrzmy tak¿e jaka jest zajad³o¶æ, by w preambule euro-konstytucji nie umie¶ciæ odniesienia do Boga i warto¶ci chrze¶cijañskich.
Zastanawia mnie natomiast inna kwestia. Wielu z Was pisze "to jest zgodne z natur±", a przecie¿ nie od dzi¶ wiadomo, ¿e oko³o trzy czwarte kochaj±cych inaczej ma tzw. homoseksualizm nabyty, a tylko u niewielkiej czê¶ci to anomalia genetyczna. Dlatego te¿ jestem przeciwny adopcji dzieci przez zwi±zki jednop³ciowe, bo obawiam siê, ¿e zalegalizowanie tego stanu rzeczy mo¿e byæ przyzwoleniem do deprawacji bardzo m³odych ludzi.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #530 on: 2007-03-18, 23:36:32 »
Ja bym z taką pewnością siebie nie sądziła kultur starożytnych. Od tamtych ludzi dzieli nas przepaść tysięcy lat. Zachowało się niewiele źródeł opisujących dzieje starożytne a te, które posiadamy mogą być tak samo wiarygodne i zgodne z faktami co kroniki Galla Anonima.
zostawmy historykom ocenę naszych wiadomości o starożytności. do naszych czasów przetrwały nawet bajki dla dzieci spisane cztery tysiące lat temu na pustyni przeciętej jedną rzeką. to, że nie znamy żadnych pism o tematyce homoseksualnej może znaczyć nie tylko, że nie przetrwały, ale że w ogóle nie istniały. historiografia starożytna jest bardzo obszerna i zastanawiam się czym mogłabyś uzasadnić jej niewiarygodność skoro do dziś uważana jest ona za najbardziej wiarygodną ze wszystkich, np. w kraju takim jak Grecja historia była dziedziną sztuki, a jej kanonem były dosłowność, odarcie z nadprzyrodzoności (legendy, bóstewka itd.) i zamiłowanie do prawdy, do dziś symbolem obiektywizmu są greccy historycy!

Quote from: Weep
Może Safona bzykała się równo z koleżankami a może jedynie pisała o miłości do kobiet. Może Homoseksualizm był, może nie był szeroko, powszechnie tolerowany...nie można mieć pewności i ślepo wierzyć zachowanym do naszych czasów szczątkowym źródłom.
patrz wyżej. btw: dlaczego homoseksualizm z dużej litery? co do Safony i jej koleżanek - ja tak samo uważam, że homoseksualizm opiera się tylko na bzykaniu

Quote from: Weep
Jako autonomiczna jednostka mogę powiedzieć tylko tyle, że gdzieś mam cudze zdanie na ten temat.
w sumie się nie dziwię, na dłuższą metę każda dyskusja o homoseksualizmie kończy się tym, że kto jest homofobem ten jest nieczuły, a "tolerancyjni" (czytaj: wszystko wolno wiśta wio!) nie muszą się tłumaczyć z ich nowoczesności i jedynie-mądrych-przecież-patrzcie-jak-rozpowszechnionych-na-zachodzie-poglądów.

Quote from: Weep
Z pewnością w życiu nie nazwę dobrego, wartościowego człowieka syfem za to, że w zaciszu kołderki lubi robić sobie dobrze z osobą tej samej płci.
W ZACISZU KOŁDERKI, bo zwymiotuję!! czy my siedzimy w jakiejś jaskinii ubrani w skóry z mamuta i drapiemy się po jajach żeby sprowadzać dyskusję do tak żenującego poziomu?

Quote from: Weep
Kogo mogę uznać za syf to już temat na inną dyskusję.
syfem nazwałem marsze, w których setki ludzi chodzi po ulicy i krzyczy o tym na widok czego im staje!

Quote from: Weep
myślę jednak, że natury oszukać się nie da
otóż to!

Quote from: Weep
i jest bardzo wiele osób homo którym nie zależy na pokazywaniu sie na paradach w krzykliwych, różowych futerkach lecz chcą po prostu kochać i być kochanymi w spokoju i bez obaw związanych z wrogą reakcją otoczenia.
a niech se robią co chcą, czy ja się znęcam nad ludźmi? Po prostu niektóre "wolnoć Tomku w swoim domku" a poza nim nie


edit: W ogóle to chciałbym zaznaczyć, że cała nasza rozmowa dotyczy sytuacji ściśle związanej, WYNIKAJĄCEJ ze sfery seksualnej. homoseksualizm od heteroseksualizmu różni się, sprowadzając do podstawowych kwestii, tym kto ma jaki popęd seksualny i do kogo. wyobraźcie sobie, że żądacie od kogoś rozmowy na poziomie, rozmowa trwa, trwa, trwa i nagle zmieniacie temat na "jakie pośladki lubicie? bo ja...". To samo jest z homoseksualizmem. Popęd płciowy służy do przedłużenia gatunku! Dwa osobniki różnej płci mają różne narządy rozrodcze, które sra ta ta ta i powstaje nowy osobnik. I to jest jedyna funkcja popędu płciowego, a my w tej chwili robimy z niego nie wiadomo co.. ideologie! Ja nie zabraniam ludziom kochać ale ludzie, popęd płciowy to nie jest miłość!. Czuję popęd płciowy do kobiet, ale nie kocham ich wszystkich, kocham swojego psa, ale nie czuję do niego popędu płciowego! Nie mylmy pojęć. Ja nie zabraniam ludziom się kochać, ale zabraniam sprowadzania uczuć do, jak to Weep subtelnie określiła, tego-tego w zaciszu kołderki!!!  :evil:
« Last Edit: 2007-03-18, 23:49:36 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #531 on: 2007-03-19, 00:49:47 »
Quote
dlaczego homoseksualizm z du¿ej litery?
mo¿e to jak z Islamem - nazwê wielkiej si³y, która za chwilê zniszczy nasz± cywilizacjê piszemy wielk± liter±. :twisted:

Swoj± drog± nie wiedzia³em, ze jak stado peda³ów tañczy do techniawy przebrane w lateksowe mundury SS na ulicy, to ta ulica jest zaciszem ich ko³derki, mury domów to ¶ciany sypialni, s³oneczko za¶ staje siê po prostu nocn± lampk±...

Pozdrawiam  :P

Tak siê wcinam, nie czyta³em ca³ego tematu. 
Avril kocham Ciê :*

Weep

  • Posts: 89
  • Karma: +0/-0
  • Radioactive Toy
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #532 on: 2007-03-19, 01:19:38 »
Quote
dlaczego homoseksualizm z du¿ej litery?
mo¿e to jak z Islamem - nazwê wielkiej si³y, która za chwilê zniszczy nasz± cywilizacjê piszemy wielk± liter±. :twisted:
Swoj± drog± nie wiedzia³em, ze jak stado peda³ów tañczy do techniawy przebrane w lateksowe mundury SS na ulicy, to ta ulica jest zaciszem ich ko³derki, mury domów to ¶ciany sypialni, s³oneczko za¶ staje siê po prostu nocn± lampk±...
Tak siê wcinam, nie czyta³em ca³ego tematu. 
Du¿a litera to zwyk³y b³±d pope³niony nieumy¶lnie - jak widaæ wcze¶niej pisa³am z ma³ej litery. A to, ¿e nie czyta³e¶ widaæ od razu, bo ja wcze¶niej pisa³am, ¿e jestem przeciwniczk± parad i nie lubiê tego typu manifestów.
Nie generalizuj, nie ka¿dy homo manifestuje swoj± orientacjê na kiczowatych paradach, niektórzy ¿yj± sobie spokojnie i mi³o¶æ uprawiaj±...w³a¶nie w zaciszu ko³derki.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #533 on: 2007-03-19, 14:42:06 »
Nie generalizuj, nie ka¿dy homo manifestuje swoj± orientacjê na kiczowatych paradach, niektórzy ¿yj± sobie spokojnie i mi³o¶æ uprawiaj±...w³a¶nie w zaciszu ko³derki.
Ekhm... a ja jestem przeciwna sprowadzaniu milosci do seksu. I zaloze sie, ze sporo homoseksualistow (plci obojga) rowniez... :roll:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #534 on: 2007-03-19, 14:53:07 »
Oj Soja, ale ³adnie podchodzisz do tematu... tak idealistycznie. Problem w tym, ze seks jest (wed³ug ludzi seksualnych) sposobem okazywania mi³o¶ci, co lepsze, niby najdoskonalszym sposobem, nieod³±cznym mo¿na powiedzieæ. Jak kto¶ chce nagle od³±czyæ jedno od drugiego pojawia siê wielkie "que?" - jak to, zwi±zek bez seksu? Niemo¿liwe. No, w sumie tak szczerze nie wiem czy mo¿liwe.

Co powiesz na aseksualnych chc±cych stworzyæ zwi±zek z osob± tej samej p³ci? No, pewnie wy¶miejesz ;)

Jacek i drummer - powiem wam tak: demokracja ma to do siebie, ¿e rz±dzi lud. Wed³ug krzywej Gaussa wiêkszo¶æ ludu to ludzie przeciêtni. Ludzi przeciêtnych bardzo ³atwo zmanipulowaæ. Jak ju¿ teraz zacznie siê powoli przygotowywaæ spo³eczeñstwo... Tutaj jaka¶ informacja w gazecie, tutaj jaki¶ program... Jak na mój gust w spo³eczeñstwie informacyjnym rz±dzi informacja i ten kto ni± mo¿e sterowaæ. Dlatego te¿ w±tpiê, i¿ dyskusja paru osób na jakim¶ tam forum mog³a cokolwiek zmieniæ, nie s±dzê te¿ by mój protest (gdybym mia³a w ogóle zamiar protestowaæ, a chwilowo nie mam) odniós³by jaki¶ skutek. Gdybym chcia³a zmieniaæ, wziê³abym siê za politykê (czego nie wykluczam :twisted:).

Je¿eli chodzi o moje prywatne pogl±dy: homoseksualizm jako cecha osobowa danej osoby w niczym doprawdy mi nie przeszkadza, nie wiem czemu w ogóle by mia³a. Homoseksualizm jako zjawisko jest dla mnie trochê ¶lisk± kwesti±, gdy¿ ca³y czas waham siê miêdzy wrodzonym ;) liberalnym podej¶ciem a pewnymi niepokojami dok±d nas to prowadzi.
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #535 on: 2007-03-19, 15:08:26 »
Jacek i drummer - powiem wam tak: demokracja ma to do siebie, ¿e rz±dzi lud. Wed³ug krzywej Gaussa wiêkszo¶æ ludu to ludzie przeciêtni. Ludzi przeciêtnych bardzo ³atwo zmanipulowaæ.
Dlatego te¿ coraz bardziej przychylam siê do opinii, ¿e najlepszym ustrojem jest nie demokracja, a monarchia absolutna o¶wiecona. W demokracji natomiast (jak to kto¶ niegdy¶ zauwa¿y³) "dwóch pó³g³ówków spod budki z piwem przeg³osowuje jednego profesora".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #536 on: 2007-03-19, 15:29:52 »
Quote from: veila
Oj Soja, ale ładnie podchodzisz do tematu... tak idealistycznie. Problem w tym, ze seks jest (według ludzi seksualnych) sposobem okazywania miłości, co lepsze, niby najdoskonalszym sposobem, nieodłącznym można powiedzieć. Jak ktoś chce nagle odłączyć jedno od drugiego pojawia się wielkie "que?" - jak to, związek bez seksu? Niemożliwe. No, w sumie tak szczerze nie wiem czy możliwe.
nie no w parach heteroseksualnych seks służy podtrzymaniu gatunku, co jest nadrzędnym zadaniem człowieka (czy zwierzęcia). popęd seksualny sprawia, że większość ludzi się z tego zadania wywiązuje i "opakowuje" sobie stosunek seksualny w różne rozmaitości by był przyjemniejszy sra ta ta itd. a czemu służy seks w parach homoseksualnych? jedynie przyjemności. i ja nie zabraniam nikomu czerpania z życia przyjemności skoro chce i niech sobie to robi dobrze ale do cholery po co ta cała propaganda, marsze, małżeństwa, adopcje, rozwody z alimentami, mąż z mężem i orientacja seksualna w dowocie, oddzielne toalety dla transwestytów, kanały telewizyjne i filmy... rozumiem, że to wszystko dla orgazmu. i to właśnie nazywam syfem.
homoseksualne kanały telewizyjne czy organizacje polityczne niby czemu służą? jaką rozrywkę daje ta telewizja i jaki program ma taka organizacja? chodzi tylko o ten przeklęty seks. to tak jakby jakaś grupa ludzi założyła Partię Onanistów czy kanał telewizyjny z seksem ze zwierzętami. Dorabianie ideologii, wielkich ruchów na skalę państwową czy światową, itd.
Co do stosunku związku do seksu - naprawdę ludzie zakładają rodziny/pary tylko po to żeby "robić sobie dobrze w zaciszu kołderki"? dziwię się impotentom, że mogą tworzyć pary/małżeństwa...

Quote from: Jacek
Quote from: veila
Jacek i drummer - powiem wam tak: demokracja ma to do siebie, że rządzi lud. Według krzywej Gaussa większość ludu to ludzie przeciętni. Ludzi przeciętnych bardzo łatwo zmanipulować.
Dlatego też coraz bardziej przychylam się do opinii, że najlepszym ustrojem jest nie demokracja, a monarchia absolutna oświecona. W demokracji natomiast (jak to ktoś niegdyś zauważył) "dwóch półgłówków spod budki z piwem przegłosowuje jednego profesora".
co do ustroju też jestem przeciwnikiem współczesnej odmiany demokracji i zwolennikiem monarchii. a ten tekst to Korwina-Mikkego
« Last Edit: 2007-03-19, 15:33:21 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #537 on: 2007-03-19, 16:50:28 »
IMO robi siê ogromne halo z tego, ¿e w Polsce odbywa siê co roku parê demonstracji. Czytaj±c niektóre wypowiedzi odnoszê wra¿enie jakby ten kraj mia³a zalaæ milionowa fala homoseksualistów wbijaj±cych siê do mieszkañ drzwiami i oknami. Homoseksuali¶ci to znikomy procent spo³eczeñstwa i nawet je¿eli mieliby kiedy¶ stanowiæ jaki¶ czynnik demoralizuj±cy m³odzie¿, to i tak znajdowaliby siê na szarym koñcu listy.

btw. a¿ bojê siê pomy¶leæ kto móg³by zostaæ monarch± w tym kraju.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #538 on: 2007-03-19, 17:22:01 »
te¿ mi argument, znikomy procent spo³eczeñstwa stanowi± te¿ pedofile, gwa³ciciele, nastolatkowie samobójcy czy kolesie chodz±cy ze snajperkami po lasach
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #539 on: 2007-03-19, 17:30:56 »
IMO robi siê ogromne halo z tego, ¿e w Polsce odbywa siê co roku parê demonstracji. Czytaj±c niektóre wypowiedzi odnoszê wra¿enie jakby ten kraj mia³a zalaæ milionowa fala homoseksualistów wbijaj±cych siê do mieszkañ drzwiami i oknami. Homoseksuali¶ci to znikomy procent spo³eczeñstwa i nawet je¿eli mieliby kiedy¶ stanowiæ jaki¶ czynnik demoralizuj±cy m³odzie¿, to i tak znajdowaliby siê na szarym koñcu listy.
Wiêc sk±d takie t³umy na paradach? [pytanie pod rozwagê]

Skoro to taki znikomy procent [z czym siê zreszt± zgadzam], to po co im specjalne przywileje, media, cuda w dokumentach? Tym sposobem dlaczego nie uprzywilejowaæ specjalnie wszystkich rodzajów chorób [bo homoseksualizm traktujê jako swego rodzaju chorobê w znaczeniu: odstêpstwo od pewnej naturalnej (tak jak Soja pisze: dla przed³u¿enia gatunku) regu³y, jako ¿e nie wynika on z wyboru (jak rozumiem. choæ wiele ludzi _wybiera go_ by byæ 'trendy'), lecz z pewnych uwarunkowañ niezale¿nych od osoby. a wiêc pasuje do opisu specyficznego typu chorób zwi±zanych z psychik±. lekkich (tj. nie szkodz±cych otoczeniu w swojej _niemanifestowanej_ formie), wiêc nie wymagaj±cej leczenia ani ¿adnej izolacji. podkre¶lam - w swojej _niemanifestowanej_ formie. jako przyk³ad podobnej 'choroby' podam np. ró¿ne fobie]? ¦miem twierdziæ, ¿e zdecydowanie wiêksza rzesza ludzi cierpi na owe ró¿ne fobie ni¿ jest homoseksualistami. A jednak nie ma specjalnych urz±dzeñ, modyfikacji otoczenia dla nich. Co wiêcej, czêsto spotykaj± siê z tekstami typu "jak mo¿esz siê baæ takiego czego¶, przecie¿ jeste¶ doros³y/a". Nie widzia³em, ¿eby kto¶ z takich osób zabiega³ o uznanie tego za 'stan normalny', ani wpisywanie mu tego specjanie w dokumenty [chyba ¿e w przypadku przyznawania jakich¶ rent etc.]...

btw. a¿ bojê siê pomy¶leæ kto móg³by zostaæ monarch± w tym kraju.
i
co do ustroju te¿ jestem przeciwnikiem wspó³czesnej odmiany demokracji i zwolennikiem monarchii. a ten tekst to Korwina-Mikkego
Osobi¶cie uwa¿am zarówno demokracjê za idiotyczn± [czego uzasadnienie zosta³o napisane wy¿ej przez Jacka] jak i monarchiê za niesprawiedliw± [bo jak wybraæ 'tê w³a¶ciw± osobê', ponadto ciê¿ko pozostaæ w takim przypadku odpowiednio obiektywnym].
My¶lê, ¿e systemem, który by siê sprawdzi³ lepiej by³by oprarty na wyborze grupy zajmuj±cej siê ustalaniem praw, obowi±zków, planowaniem bud¿etu i rozwoju pañstwa [ogólnie: rz±dzeniem], która to grupa nie by³a by jednak wybierana tak jak obecnie. Otó¿ warunkiem znalezienia siê w niej by³o by posiadanie odpowiedniego wykszta³cenia z danej, ¶ci¶le ustalonej, dziedziny, zale¿nej ca³kowicie od zajmowanego stanowiska. I tym sposobem unikn±æ by mo¿na sytuacji, gdzie danym sektorem zarz±dza rolnik, bud¿et planuje jaki¶ profesor, ale humanista czy innych podobnych dewiacji. Gdyby odpowiednie funkcje pe³ni³y odpowiednie osoby specjalnie do tych funkcji przygotowane, spodziewam siê, ¿e ca³o¶æ systemu w³adzy dzia³a³a by prawid³owo...