Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288112 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #630 on: 2007-04-22, 18:21:43 »
Quote
Quote from: vertigo
No widzisz Soja problem polega na tym, ¿e wydaje ci siê, ¿e lustracj± mo¿na by wszystko za³atwiæ
g³ównie chodzi mi o tak± lustracjê, która poprawi stan polskich portów

hahaha, genialne, setnie siê ubawi³em  #-o
Quote
Je¿eli twierdzisz
Quote from: vertigo
Lustracja mo¿e stanowiæ potê¿ne narzêdzie walki politycznej
owszem, a to dlatego, ¿e, kto by pomy¶la³, ci,którzy nie powinni byæ w parlamancie s± w nim. lustracja to w skrócie usuniêcie ze¶winionego elementu z uczelni, s±dów, urzêdów [patrz: mój poprzedni post,którego pewnie nie czyta³e¶] i poprawienie bezpieczeñstwa kraju [Rosja ma wiêcej akt dot. agentów ni¿ my, co to jest szanta¿ odsy³am do s³ownika].
Quote
Quote from: vertigo
Ka¿dego mo¿na w ten sposób udupiæ i na ka¿dego znale¼æ jakiego¶ haka
kto tu jest mistrzem bredni...?
Kryteria oceny kto jest, a kto nie jest ze¶winionym elementem s± ró¿ne. W¶ród ewidentnych przypadków sku..., jest masa takich, które jak bardzo siê chce, to mo¿na podci±gn±æ pod wspó³pracê. Wystarczy rzuciæ has³o. Miodek jest przeciwko lustracji w takim kszta³cie jaki proponuj± bracia K - proszê bardzo, wspó³pracowa³ - nie wa¿ne, jak, dlaczego i czy w ogóle, ale fama posz³a. Je¿eli na takiej zasadzie ma siê odbywaæ od¶winianie, no to sorry, ale Kaczyñski przez 17 lat powinien obmy¶liæ lepsz± metodê.
Quote
Quote from: vertigo
Je¿eli mia³bym przekonanie, ¿e lustracj± zajmuj± siê odpowiedzialni, obiektywni ludzie – w porz±dku. Nie powiesz mi jednak, ¿e osoby pokroju Macierewicza, czy Kurskiego maj± tak nieskazitelne charaktery, ¿e nie chcia³yby mo¿liwo¶ci oczernienia kogo¶ wykorzystaæ.
Co ma Kurski do lustracji? nic, mo¿e chce co¶ na brata znale¼æ ;).
No chyba nie powiesz, ¿e Kurski by³ bezstronnym obserwatorem wydarzeñ z '92 roku
Quote
Macierewicz, ach... charakter ska¿ony, no tak... Lata temu przylepiono pos³owi Macierewiczowi naklejkê "Oszo³om" i widzê, ¿e nawet tak ¿a³osne akcje wp³ywaj± na 'umys³y' m³odych Polaków. Niepodleg³o¶ciowiec od lat 60., organizator podziemnych struktur studenckich, m³odzie¿owych (harcerze!), licznych akcji antykomunistycznych (wiêziony), KORu (do czasu konlifktu z trockistami), Solidarno¶ci, wspó³pracuj±cy z Korwinem-Mikke i Olszewskim przy lustracji w 92-93 przerwanej przez Wa³êsê, Mazowieckiego, Tuska, Pawlaka, Chrzanowskiego i innych (odsy³am do "Nocnej Zmiany", ksi±¿ki "Lewy Czerwcowy" czy choæby piosenki Kultu  :lol: dedykowanej mato³om, którzy nie potrafi± interpretowaæ faktów ). Je¿eli macie zamiar obra¿aæ ludzi,którzy ca³e swoje ¿ycie po¶wiêcili idei niepodleg³o¶ciowej to nie mamy o czym rozmawiaæ.
Ludzie szanuj± Macierewicza za to co robi³ za komuny, czy to wg Ciebie oznacza, ¿e nale¿y wpatrywaæ siê w niego jak w obraz i bezkrytycznie przyjmowaæ jego wizjê rzeczywisto¶ci? '¯a³osne akcje'? ¯a³osne to s± skróty my¶lowe Macierewicza i przy takich w³a¶nie okazjach widaæ jaki to cz³owiek.


Quote
podsumowuj±c: dyskusja ci±gnie siê od kilku stron, mimo to mam wra¿enie, ¿e nikt nie czyta tego co piszê, ostatecznie, wszyscy "maj± w d*** lustracjê". Skoro lustracja was nie obchodzi to oznacza, ta dam, genialny wniosek, nie jeste¶cie ni± zainteresowani. w takim razie na cholerê ca³a "dyskusja". Niech bêdzie, ¿e piszê brednie, jestem oszo³omem czy u¿ytecznym idiot± PiSu W Którym Te¿ S± Agenci. dalsza 'gadanina' (ty bredzisz, nie, ty bredzisz) nie ma sensu, ostatecznie mam maturê na g³owê, i po raz kolejny tracê 40 minut na gadanie w pró¿niê, narazie
Teraz widzê na czym polega problem. Soja, czy Tobie naprawdê jest tak ciê¿ko poj±æ, ¿e ka¿dy ma swoje pogl±dy i dyskusja nie polega na tym, ¿e do wypowiedzi do³±czy siê parê linków, po czym wszyscy gremialnie powinni stwierdziæ: 'Bo¿e, jeste¶my za¶lepieni post-komunistyczn± propagand±'. Tak, czytam Twoje posty, inaczej bym na nie nie odpowiada³. Dlatego nie pisz proszê rzeczy w stylu: ‘patrz: mój poprzedni post, którego pewnie nie czyta³e¶’, tylko dopu¶æ do siebie my¶l, ¿e nie wszyscy musz± siê z tym wszystkim co piszesz zgadzaæ. Je¿eli uwa¿asz, ¿e Wa³êsa by³ wrednym gnojem, który mia³ swój w³asny kraj g³êboko gdzie¶, proszê bardzo. Dla mnie Wa³êsa nie jest postaci± krystalicznie czyst±, ale daleki jestem od obrzucania go b³otem.
Btw,  taka ma³a rada na przysz³o¶æ: nie staraj siê na si³ê udowodniæ wy¿szo¶ci swoich pogl±dów nad innymi, wtedy mo¿e nie dojdziesz do wniosku: ‘Skoro lustracja was nie obchodzi to na cholerê ca³a "dyskusja"’.
« Last Edit: 2007-04-22, 18:28:31 by vertigo »

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #631 on: 2007-04-22, 18:52:02 »
Kryteria oceny kto jest, a kto nie jest ześwinionym elementem są różne. Wśród ewidentnych przypadków sku..., jest masa takich, które jak bardzo się chce, to można podciągnąć pod współpracę. Wystarczy rzucić hasło. Miodek jest przeciwko lustracji w takim kształcie jaki proponują bracia K - proszę bardzo, współpracował - nie ważne, jak, dlaczego i czy w ogóle, ale fama poszła. Jeżeli na takiej zasadzie ma się odbywać odświnianie, no to sorry, ale Kaczyński przez 17 lat powinien obmyślić lepszą metodę.
lustracja rozpoczyna się tak naprawdę za parę tygodni kiedy IPN będzie sprawdzał oświadczenia lustracyjne. Do tej pory Herberta (niesłusznie), Miodka (plotki), Kuronia (brak dowodów) oskarżały o współpracę MEDIA, które są najzwyczajniej w świecie głodne sensacji

Quote
No chyba nie powiesz, że Kurski był bezstronnym obserwatorem wydarzeń z '92 roku
Kurskiego mogę nazwać 'oszołomem', ale powiedz mi gdzie ja napisałem cokolwiek o działaniach Kurskiego? Poza tym nie rozumiem co on robi w tej dyskusji skoro jest tylko zwykłym posłem i nie jest związany z lustracją

Quote
Ludzie szanują Macierewicza za to co robił za komuny, czy to wg Ciebie oznacza, że należy wpatrywać się w niego jak w obraz i bezkrytycznie przyjmować jego wizję rzeczywistości? 'Żałosne akcje'? Żałosne to są skróty myślowe Macierewicza i przy takich właśnie okazjach widać jaki to człowiek.
lol, doprawdy, to tak jak z "Sprzeprzaj dziadu" czy "małpa w czerwonym"... Pamiętasz z jakiej okazji Macierewicz użył wyrażenia "niewłaściwy skrót myślowy"? Przepraszając za nazwanie niektórych urzędników MSZ po '89 sowieckimi agentami. Musiał się z tego wycofać by nie wywołać zbyt dużego szumu wokół spraw, które możnaby ciągnąć i ciągnąć (np. minister MSZ Geremek, oskarżony niegdyś o bycie komunistyczną wtyczką - po zerwaniu z PZPR został, jak to bywa z antykomunistami przecież, delegowany przez państwo na placówkę dyplomatyczną do Paryża - nie ma jednak żadnych papierów na jego współpracę, a źle by było gdyby wiceminister obrony narodowej miał sprawy w sądzie i zszarganą reputację )


Quote
Teraz widzę na czym polega problem. Soja, czy Tobie naprawdę jest tak ciężko pojąć, że każdy ma swoje poglądy i dyskusja nie polega na tym, że do wypowiedzi dołączy się parę linków, po czym wszyscy gremialnie powinni stwierdzić: 'Boże, jesteśmy zaślepieni post-komunistyczną propagandą'.
mój udział w dyskusji ma właśnie na celu doprowadzenie do tego abyście stwierdzili, że źle interpretujecie fakty lub w ogóle je pomijacie. A parę linków to tylko radykalna forma przywoływania przykładów

Quote
nie wszyscy muszą się z tym wszystkim co piszesz zgadzać. Jeżeli uważasz, że Wałęsa był wrednym gnojem, który miał swój własny kraj głęboko gdzieś, proszę bardzo. Dla mnie Wałęsa nie jest postacią krystalicznie czystą, ale daleki jestem od obrzucania go błotem.
wiesz, ja nie byłem działaczem Solidarności, parlamentarzystą III RP ani komunistą w czasach PRLu i podobnie jak ty opieram się na faktach, które ktoś mi pokazał, sam znalazłem, opiniach, które zasłyszałem, itd. Historia jest jedna, a jej interpretacja zależy od punktu widzenia (czytaj: znajomości faktów). Wałęsa to nie jest utwór liryczny, który jeden mogą lubić, drudzy nie. Postać historyczna może być jednoznacznie albo negatywna albo pozytywna. Nikt z nas, którzy tu dyskutujemy m.in. o Wałęsie nie wie jak to było naprawdę, więc nasza ocena jest daleka od rzeczywistości (chyba, że ktoś strzelił w dziesiątkę ;) ), a działania ludzi, którzy byli członkami Solidarności, byli/są parlamentarzystami III RP i rządzili w PRLu mają na celu pokazanie tej historii, niestety albo mówiąc prawdę albo kłamiąc, natomiast archiwa, których niektórzy nie chcą otwierać, pokazują tylko fakty. dlatego sprzeciw wobec lustracji pogarsza stan naszej wiedzy o czasach 'transformacji' i ostatecznie jest sprzeciwem wobec prawdy. bo, nie twierdząc oczywiście, że zgadzam się na każdą formę lustracji, jaka lustracja by nie była, dzika czy starannie przygotowana, i tak pokazywałaby tylko prawdę

Quote
Btw, taka mała rada na przyszłość: nie staraj się na siłę udowodnić wyższości swoich poglądów nad innymi
no dobra
« Last Edit: 2007-04-22, 19:02:00 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #632 on: 2007-04-22, 19:20:34 »
Postaæ historyczna mo¿e byæ jednoznacznie albo negatywna albo pozytywna

soja, w paru aspektach jestem sk³onna przyznaæ ci racjê, ale to powy¿sze stwierdzenie jest dla mnie najwiêksz± bzdur± jak± mog³e¶ strzeliæ:] pomijaj±c ju¿ subiektywno¶æ ¼róde³ historycznych ¿aden cz³owiek nie jest jednoznacznie dobry ani jednoznacznie z³y, wszyscy ludzie byli, s± i bêd± mieszankami szlachetno¶ci i sku*****ñstwa, wszysto zale¿y od proporcji. czarno-bia³e ocenianie czeka nas, o ile kto¶ wierzy, na s±dzie ostatecznym, ale ten zostaw panu bogu:]
ok, koñczê ten ma³y wtrêt etyczno-filozoficzny, k³óæcie siê dalej, smacznego :lol:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #633 on: 2007-04-22, 19:26:48 »
Postać historyczna może być jednoznacznie albo negatywna albo pozytywna

soja, w paru aspektach jestem skłonna przyznać ci rację, ale to powyższe stwierdzenie jest dla mnie największą bzdurą jaką mogłeś strzelić:] pomijając już subiektywność źródeł historycznych żaden człowiek nie jest jednoznacznie dobry ani jednoznacznie zły, wszyscy ludzie byli, są i będą mieszankami szlachetności i sku*****ństwa, wszysto zależy od proporcji. czarno-białe ocenianie czeka nas, o ile ktoś wierzy, na sądzie ostatecznym, ale ten zostaw panu bogu:]
ok, kończę ten mały wtręt etyczno-filozoficzny, kłóćcie się dalej, smacznego :lol:
yhm, nie chodzi mi o ocenę człowieka tylko jego wkładu w kształt/jakość/suwerenność państwa. wszyscy wiemy czy wpływ Bonapartego na kształt Francji był pozytywny czy negatywny, bo znamy skutki tego oddziaływania. z tą jednoznacznością nie chodziło mi o to czy ktoś był skrajnie dobry czy skrajnie zły tylko o to, że opinia o postaci historycznej, jeżeli opiniującym znane są fakty, powinna być jedna, taka sama. a o subiektywności źródeł napisałem dwa zdania dalej.
« Last Edit: 2007-04-22, 19:33:51 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #634 on: 2007-04-22, 19:50:26 »
Quote
No chyba nie powiesz, ¿e Kurski by³ bezstronnym obserwatorem wydarzeñ z '92 roku
Kurskiego mogê nazwaæ 'oszo³omem', ale powiedz mi gdzie ja napisa³em cokolwiek o dzia³aniach Kurskiego? Poza tym nie rozumiem co on robi w tej dyskusji skoro jest tylko zwyk³ym pos³em i nie jest zwi±zany z lustracj±
Pisa³em o ludziach pokroju Kurskiego w kontek¶cie wydarzeñ z '92 roku i jego 'Nocnej Zmiany'.
Quote
lol, doprawdy, to tak jak z "Sprzeprzaj dziadu" czy "ma³pa w czerwonym"... Pamiêtasz z jakiej okazji Macierewicz u¿y³ wyra¿enia "niew³a¶ciwy skrót my¶lowy"? Przepraszaj±c za nazwanie niektórych urzêdników MSZ po '89 sowieckimi agentami. Musia³ siê z tego wycofaæ by nie wywo³aæ zbyt du¿ego szumu wokó³ spraw, które mo¿naby ci±gn±æ i ci±gn±æ (np. minister MSZ Geremek, oskar¿ony niegdy¶ o bycie komunistyczn± wtyczk± - po zerwaniu z PZPR zosta³, jak to bywa z antykomunistami przecie¿, delegowany przez pañstwo na placówkê dyplomatyczn± do Pary¿a - nie ma jednak ¿adnych papierów na jego wspó³pracê, a ¼le by by³o gdyby wiceminister obrony narodowej mia³ sprawy w s±dzie i zszargan± reputacjê )
Przepraszaj±c? Zanim 'przeprosi³' pomówi³ 'tylko' parê osób. Natomiast mówi±c o skrócie my¶lowym,  Macierewicz dodatkowo siê na nich odla³.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #635 on: 2007-04-22, 20:02:14 »
Quote
No chyba nie powiesz, że Kurski był bezstronnym obserwatorem wydarzeń z '92 roku
Kurskiego mogę nazwać 'oszołomem', ale powiedz mi gdzie ja napisałem cokolwiek o działaniach Kurskiego? Poza tym nie rozumiem co on robi w tej dyskusji skoro jest tylko zwykłym posłem i nie jest związany z lustracją
Pisałem o ludziach pokroju Kurskiego w kontekście wydarzeń z '92 roku i jego 'Nocnej Zmiany'.
Kurski jest jaki jest, nie odegrał ważnej roli w '92/93 roku, ale jego Nocna Zmiana to zlepek różnych materiałów [nagrania video, tv] , a nie pomówień i teorii spiskowych do jakich nas ostatnio przyzwyczaił

Quote from: vertigo
Quote
lol, doprawdy, to tak jak z "Sprzeprzaj dziadu" czy "małpa w czerwonym"... Pamiętasz z jakiej okazji Macierewicz użył wyrażenia "niewłaściwy skrót myślowy"? Przepraszając za nazwanie niektórych urzędników MSZ po '89 sowieckimi agentami. Musiał się z tego wycofać by nie wywołać zbyt dużego szumu wokół spraw, które możnaby ciągnąć i ciągnąć (np. minister MSZ Geremek, oskarżony niegdyś o bycie komunistyczną wtyczką - po zerwaniu z PZPR został, jak to bywa z antykomunistami przecież, delegowany przez państwo na placówkę dyplomatyczną do Paryża - nie ma jednak żadnych papierów na jego współpracę, a źle by było gdyby wiceminister obrony narodowej miał sprawy w sądzie i zszarganą reputację )
Przepraszając? Zanim 'przeprosił' pomówił 'tylko' parę osób. Natomiast mówiąc o skrócie myślowym,  Macierewicz dodatkowo się na nich odlał.
inaczej, wycofał się z wypowiedzi dot. urzędników MSZ
« Last Edit: 2007-04-22, 20:10:26 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #636 on: 2007-04-22, 23:32:11 »
Quote
No chyba nie powiesz, ¿e Kurski by³ bezstronnym obserwatorem wydarzeñ z '92 roku
Kurskiego mogê nazwaæ 'oszo³omem', ale powiedz mi gdzie ja napisa³em cokolwiek o dzia³aniach Kurskiego? Poza tym nie rozumiem co on robi w tej dyskusji skoro jest tylko zwyk³ym pos³em i nie jest zwi±zany z lustracj±
Pisa³em o ludziach pokroju Kurskiego w kontek¶cie wydarzeñ z '92 roku i jego 'Nocnej Zmiany'.
Kurski jest jaki jest, nie odegra³ wa¿nej roli w '92/93 roku, ale jego Nocna Zmiana to zlepek ró¿nych materia³ów [nagrania video, tv] , a nie pomówieñ i teorii spiskowych do jakich nas ostatnio przyzwyczai³
Nie chodzi mi o jego rolê, ale o podej¶cie do ca³ej sprawy, któremu da³ wyraz w swojej nieco kiepskawej wersji Ferenheit 9/11
Quote
Quote from: vertigo
Quote
lol, doprawdy, to tak jak z "Sprzeprzaj dziadu" czy "ma³pa w czerwonym"... Pamiêtasz z jakiej okazji Macierewicz u¿y³ wyra¿enia "niew³a¶ciwy skrót my¶lowy"? Przepraszaj±c za nazwanie niektórych urzêdników MSZ po '89 sowieckimi agentami. Musia³ siê z tego wycofaæ by nie wywo³aæ zbyt du¿ego szumu wokó³ spraw, które mo¿naby ci±gn±æ i ci±gn±æ (np. minister MSZ Geremek, oskar¿ony niegdy¶ o bycie komunistyczn± wtyczk± - po zerwaniu z PZPR zosta³, jak to bywa z antykomunistami przecie¿, delegowany przez pañstwo na placówkê dyplomatyczn± do Pary¿a - nie ma jednak ¿adnych papierów na jego wspó³pracê, a ¼le by by³o gdyby wiceminister obrony narodowej mia³ sprawy w s±dzie i zszargan± reputacjê )
Przepraszaj±c? Zanim 'przeprosi³' pomówi³ 'tylko' parê osób. Natomiast mówi±c o skrócie my¶lowym,  Macierewicz dodatkowo siê na nich odla³.
inaczej, wycofa³ siê z wypowiedzi dot. urzêdników MSZ
Jak zwa³, tak zwa³. Wycofa³ siê w taki sposób, ¿e lepiej by³oby gdyby tego wcale nie zrobi³
'a ¼le by by³o gdyby wiceminister obrony narodowej mia³ sprawy w s±dzie i zszargan± reputacjê' - otó¿ to i to w³a¶nie zadecydowa³o, a nie poczucie winy, ¿e powiedzia³ co¶ nie tak. Ca³y Macierewicz.


minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #637 on: 2007-04-24, 13:28:40 »
Soja, sprawdziłem - Trybunał Konstytucyjny orzeknie w sprawie ustawy lustracyjnej za jakieś dwa tygodnie - dlaczego więc twierdzisz, że została ona "pobłogosławiona" przez TK? Tak poza tym jeśli orzeczenie TK będzie nie po myśli Kaczyńskiego, to chce on zmienić konstytucję.
Poza tym ustawa lustracyjna została zaskarżona nie tylko przez SLD (bo tutaj oczywistym jest argument, że boją się, bo mają agenturalną przeszłość), ale też przez Rzecznika Praw Obywatelskich, który osobiście lustrację popiera, ale uważa, że w tej chwili jest to przegięcie.

EDIT:
Ogromnie jestem ciekaw dlaczego nie będzie lustracji w seminariach. Przecież ostatnie rewelacje z agentami w tamtym środowisku (choćby słynna książka Isakowicza-Zaleskiego) powinny wręcz do tego obligować.

Niech już będą wybory...
« Last Edit: 2007-04-24, 13:56:23 by minder »
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #638 on: 2007-04-24, 17:28:29 »
Powo³ali siê na konkordat. Mam nadziejê, ¿e i za to TK siê zabierze. Co za ¿a³o¶æ. Nikt ju¿ Kaczyñskim nie da drugiej szansy. Skompromitowa³o ich nie nie tylko skoalicjonowanie siê z ho³ot±, ale te¿ kompletnie nierealne i pchane na si³y projekty ustaw. Sam siê w g³owê pukam, a swego czasu mocno popiera³em idee stoj±ce za PiSem. Có¿ widocznie polski parlament dewaluuje wszystko.
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #639 on: 2007-04-24, 18:40:27 »
Strach pomy¶leæ, co by siê sta³o z UPR, gdyby doszli do w³adzy :P
True Pagan Winter Crew

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #640 on: 2007-04-25, 16:09:42 »
Strach pomy¶leæ, co by siê sta³o z UPR, gdyby doszli do w³adzy :P

Quasi-faszyzm by siê zrobi³, je¶li UPR podziela pogl±dy JKM w jakiejkolwiek kwestii  :roll:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #641 on: 2007-04-25, 16:18:54 »
Strach pomy¶leæ, co by siê sta³o z UPR, gdyby doszli do w³adzy :P

Quasi-faszyzm by siê zrobi³, je¶li UPR podziela pogl±dy JKM w jakiejkolwiek kwestii  :roll:

Bzdury!!! Czytam prasê Korwina przynajmniej od dekady. Jego pogl±dy (tzw. korwinizm mikkowy) s± dalekie od wszelkiego lewactwa czyli socjalizmu, faszyzmu i nazizmu. Korwin jest monarchist± oraz konserwatywnym libera³em.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #642 on: 2007-04-25, 19:53:11 »
Soja, sprawdziłem - Trybunał Konstytucyjny orzeknie w sprawie ustawy lustracyjnej za jakieś dwa tygodnie - dlaczego więc twierdzisz, że została ona "pobłogosławiona" przez TK?

z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 kwietnia 2007 r.:
Quote
po rozpoznaniu, na posiedzeniu niejawnym w dniu 11 kwietnia 2007 r., wniosku grupy posłów o „wstrzymanie wszelkich czynności związanych z wykonaniem” ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. Nr 218, poz. 1592, ze zm.), złożonego wraz z pismem procesowym z 28 marca 2007 r., uzupełniającym wniosek z 8 stycznia 2007 r. o zbadanie zgodności przepisów ww. ustawy z Konstytucją oraz Konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności,
p o s t a n a w i a:
nie uwzględnić wniosku.
Quote
Wykonywanie ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów może bowiem, zdaniem [wnioskodawców, spowodować naruszenie podstawowych zasad demokratycznego państwa prawnego, praw i wolności konstytucyjnych setek tysięcy osób oraz stanowić bezprecedensowy przykład niszczenia demokracji.
Quote
Trybunał Konstytucyjny zważył, co następuje:

Trybunał odwołał się przede wszystkim do ustaleń dokonanych w postanowieniu z 17 lipca 2003 r. (sygn. K 13/02, OTK ZU nr 6/A/2003, poz. 72), w świetle których instytucje i reguły postępowania stosowane w sądowym postępowaniu cywilnym (m.in. art. 730 k.p.c.) mogą – w oparciu o dyspozycję art. 20 ustawy o TK – znaleźć zastosowanie do postępowania przed Trybunałem tylko o tyle, o ile pozwala na to specyfika orzekania przez Trybunał Konstytucyjny oraz spraw będących przedmiotem kognicji i rozstrzygania Trybunału. To stwierdzenie doprowadziło Trybunał, w postanowieniu z 4 października 2006 r. (sygn. K 31/06, OTK ZU nr 9/A/2006, poz. 135), do konstatacji następującej treści: „(…) zabezpieczenie, o które wnosi wnioskodawca dotyczy materii szczególnej z zakresu prawa publicznego, do którego nie mają zastosowania wskazane przez wnioskodawcę przepisy kodeksu postępowania cywilnego o zabezpieczeniu powództwa. Wydanie przez Trybunał decyzji zabezpieczającej, zakazującej stosowania (…) zaskarżonych przepisów ustawy (…) przed merytorycznym rozstrzygnięciem wniosku – nie jest też możliwe ze względu na brak regulacji prawnej przyznającej Trybunałowi kompetencje do zabezpieczenia wniosku w drodze zakazania stosowania zaskarżonych przepisów przed merytorycznym rozpoznaniem wniosku. Ani przepisy Konstytucji ani żadne przepisy ustawowe nie dają Trybunałowi kompetencji do nakazania (…) określonych zachowań polegających na niestosowaniu przepisów ustawy korzystającej z domniemania konstytucyjności”.
W tym samym postanowieniu (sygn. K 31/06) Trybunał zwraca uwagę, „że na gruncie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym nie istnieje regulacja szczególna, która umożliwiałaby «zawieszenie» stosowania zaskarżonych przepisów do czasu orzeczenia o ich konstytucyjności lub niekonstytucyjności przez Trybunał Konstytucyjny”. Ustawodawca przewiduje wprawdzie możliwość wydania przez Trybunał Konstytucyjny postanowienia tymczasowego o zawieszeniu lub wstrzymaniu wykonalności, ale jedynie w związku z toczącym się przed Trybunałem postępowaniem w sprawie skargi konstytucyjnej. Ponadto, zgodnie z brzmieniem art. 50 ust. 1 ustawy o TK, postanowienie tymczasowe obejmuje zawieszenie lub wstrzymanie wykonania orzeczenia w sprawie, z którą jest związana skarga konstytucyjna. Tak więc dotyczy kwestii wykonania wyroku, decyzji lub innego rozstrzygnięcia sądu lub organu administracji publicznej, a nie zawieszenia stosowania przepisów prawa objętych badaniem konstytucyjności. Polski Trybunał Konstytucyjny nie dysponuje bowiem kompetencją podobnego typu, jak na przykład niemiecki Trybunał Konstytucyjny (§ 32 ust. 1 ustawy z 3 lutego 1971 r. o Federalnym Trybunale Konstytucyjnym), mający upoważnienie do wydania zarządzenia tymczasowego o zabezpieczeniu wniosku, o ile jest to pilnie konieczne dla uniknięcia poważnych szkód, zapobieżenia użycia przemocy lub z innego powodu ważnego dla dobra powszechnego.
Z kolei powołany przez wnioskodawców art. 54 ustawy o TK, przewidujący zawieszenie postępowania przed centralnymi konstytucyjnymi organami państwa pozostającymi w sporze kompetencyjnym (ust. 1) oraz upoważniający Trybunał, w miarę potrzeby, do podjęcia postanowienia o tymczasowym uregulowaniu kwestii spornych, a w szczególności o zawieszeniu czynności egzekucyjnych (ust. 2), nie daje podstaw do stwierdzenia istnienia jakiegokolwiek związku z dokonywaniem kontroli konstytucyjności prawa. W ocenie Trybunału przepis ten jest zatem w sposób oczywisty nieadekwatny do rozpatrywanej kwestii wpadkowej, która pojawiła się w związku z wnioskiem grupy posłów o zbadanie zgodności przepisów ustawy z Konstytucją oraz Konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.
Trybunał Konstytucyjny przypomina również, że jako organ władzy publicznej, ma obowiązek, zgodnie z zasadą legalizmu (art. 7 Konstytucji), działać na podstawie i w granicach prawa. Działanie na podstawie prawa oznacza dla Trybunału możność podejmowania tylko takich rozstrzygnięć i działań władczych, które są Trybunałowi przez prawo wyraźnie dozwolone lub nakazane, wszystko inne jest bowiem bezwzględnie zakazane. Natomiast z nakazu działania w granicach prawa wynika obowiązek przestrzegania prawa do czasu legalnej jego zmiany. Zatem przytoczone wcześniej przepisy przewidujące zawieszenie działań organów władzy państwowej do czasu wydania wyroku przez Trybunał (art. 50 ust. 1 i art. 54 ustawy o TK), poprzez ich powiązanie z konkretnymi kategoriami postępowań przed Trybunałem i z uwagi na ich brzmienie, nie mogą być traktowane jako podstawa do wstrzymania przez Trybunał „wszelkich czynności związanych z wykonywaniem” ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów do czasu przeprowadzenia abstrakcyjnej kontroli jej konstytucyjności.

to o czym mówisz to kolejne skargi, a lustracja tak czy siak ruszyła i to jest te pobłogosławienie. zresztą konstytucja (a pamiętajmy z którego to roku!) w ogóle nie przewiduje lustracji. ostatecznie, sądzę, że na zmianę konstytucji przyszedł w końcu czas (Czytaj: zrobienie wszelkich artykułów na tyle czytelnymi by grupka popapranych pseudoautorytetów, "niezależnych", a przecież wszyscy (na pewno wszyscy?) wiemy, że KAŻDY sędzia był wcześniej politykiem ( np. Łętowska RPO za Jaruzelskiego, potem związana z SLD. btw: to jej mąż dwa razy nie chciał Sadowskiemu [minister Millera, potrącił kobietę] uwalić immunitetu [bo jak zawsze można znaleźć i pogmatwać interpretację kruczka] ) ( z drugiej strony poseł LPR, oraz poseł kaczyńskowego Porozumienia Centrum, szef TK Stępień - myślicie, że jak PiS odejdzie będą oni działać na jego szkodę? cały TK to banda przedstawicieli politycznych środowisk ). Rzeczą nienormalną w państwie demokratycznym jest to, że naród drogą demokratycznych wyborów wybiera parlament, który uchwala ustawę, którą może uwalić 15 osób przy nierzadko rozłożeniu głosów 8-uwalić, 7-zostawić [sic!]. W krajach CYWILIZOWANYCH takich jak Niemcy czy Francja parlament może uwalić większością głosu decyzję Trybunału Konstytucyjnego!! Kosmos prawda? Francuzi czy Niemcy z kolei dziwią się, że w Polsce władzą trzeba dzielić się z 15 politykami...
minder: co do lustracji (braku) w Kościele... cóż, nie twierdzę, że ustawa jest idealna i taka jakiej bym chciał (nie błędy tylko wady) i tym bardziej po przeczytaniu książki Isakowicza-Z. nie satysfakcjonuje mnie zostawienie środowiska z tak gigantycznym agenturalnym nadzieniem. ostatecznie (to żart :)), sam chciałeś rozdziału państwa od kościoła ;)

Powołali się na konkordat. Mam nadzieję, że i za to TK się zabierze. Co za żałość.
żałość to wiara w TK  #-o
Quote
Nikt już Kaczyńskim nie da drugiej szansy. Skompromitowało ich nie nie tylko skoalicjonowanie się z hołotą, ale też kompletnie nierealne i pchane na siły projekty ustaw. Sam się w głowę pukam, a swego czasu mocno popierałem idee stojące za PiSem.
zanim pukniesz się w głowę przeczytaj "nierealne" ustawy, których nigdy nie czytałeś i konstytucję (gruba nie jest, i od Boga nie pochodzi)

co sądzicie o wypowiedzi Bronka Geremka, ps. "Profesor", który od lat uprawiając antypolską politykę na zachodzie zjednuje sobie popaprane środowisko lewicowe? Zgadzam się z Saryuszem-Wolskim, że bez względu na wady (czy ew. błędy) ustawy nie powinno się krytykować (ośmieszać) polskiej władzy na arenie międzynarodowej. Ex-minister MSZ powinien do cholery o tym wiedzieć! :evil:
« Last Edit: 2007-04-25, 23:20:20 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #643 on: 2007-04-25, 20:45:21 »
Dla mnie to jest ¿a³osne. On sam w imiê w³asnych partykularnych interesów kompromituje nie tylko rz±d, ale i ca³± Polskê w oczach Unii. Co to za "obywatelska choroba" u tych wszystkich wybitnych by³o nie by³o osobisto¶ci. Sodowa do g³owy strzeli³a. :?
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #644 on: 2007-04-25, 21:23:45 »
co s±dzicie o wypowiedzi Bronka Geremka, ps. "Profesor", który od lat uprawiaj±c antypolsk± politykê na zachodzie zjednuje sobie popaprane ¶rodowisko lewicowe? Zgadzam siê z Saryuszem-Wolskim, ¿e bez wzglêdu na wady (czy ew. b³êdy) ustawy nie powinno siê krytykowaæ (o¶mieszaæ) polskiej w³adzy na arenie miêdzynarodowej. Ex-minister MSZ powinien do cholery o tym wiedzieæ! :evil:
Dla mnie to jest ¿a³osne. On sam w imiê w³asnych partykularnych interesów kompromituje nie tylko rz±d, ale i ca³± Polskê w oczach Unii. Co to za "obywatelska choroba" u tych wszystkich wybitnych by³o nie by³o osobisto¶ci. Sodowa do g³owy strzeli³a. :?
Zgadzam siê z Wami. "Okr±g³y stó³" ca³y czas zwiera szeregi. A poniewa¿, jak powiedzia³ P.Tymochowicz "spo³eczeñstwo jest w swojej masie debilowate (cytujê z pamiêci)", znowu w mediach urabia siê opiniê publiczn± by "¶piewa³a z odpowiedniego klucza". To dobrze przemy¶lana i zaplanowana akcja urabiania Polski w ¶wiecie. Natomiast mam ca³y czas ¿al do rz±du (czyli Kaczyñskich), ¿e brak mu wyczucia oraz przebieg³o¶ci i czêsto daje siê ³apaæ na takie sztuczki - przecie¿ mo¿na by³o z góry przewidzieæ takie skandaliczne szkalowanie Polski przez Geremka i zawczasu przygotowaæ siê na tak± sytuacjê (np. pogroziæ tylko palcem, ale stwierdziæ, ¿e nadal obowi±zuje jego poprzednie o¶wiadczenie lustracyjne) ³±cznie z przygotowaniem opinii prawnej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind