Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288110 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #645 on: 2007-04-25, 23:12:51 »
sejmowa potyczka o Blidę lepsza niż mecz ligi mistrzów... co to za chory nawyk każdego polityka, że winą obarcza się urzędników najwyższego szczebla za błędy ich podwładnych w "dziesiątym pokoleniu"? co ma wassermann czy ziobro do błędów funkcjonariuszy ABW? Błąd był ewidentny, nie sprawdzono czy Blida posiada broń ( a bodajże miała na nie pozwolenie, rzadko kto z pozwoleniem na broń nie posiada jej... ) i nie przypilnowano, założę się, że pozwolono jej samej skorzystać z toalety.. (btw: takie akcje zawsze powinny być nagrywane, np. żeby taki Czarzasty nie opowiadał jak funkcjonariusze ABW rzucali jego żoną o ścianę [szkoda, że nie gwałcili i nie rozcięli mieczem jej brzucha...]). ale co ma do tego prokuratura? na bok schodzi wielka afera mafii węglowej, nieetyczne byłoby w ogóle kontynuowanie o niej dyskusji, i broń boże stawianie zarzutów... moja ulubiona posłanka SLD, Piekarska, typowym cimoszenko-kwaśniewskowym językiem mówi (cytat niedokładny): Czy IV RP oznacza łomotanie w drzwi o szóstej rano? 1) 6.00 rano to najwcześniejsza pora dozwolonych rewizji (6.00-22.00), 2) rewizję/areszt zleciła prokuratura w związku z postępowaniem wobec wielu (jeszcze w dziewięciu domach odbyło się dziś to, co u Blidy [bez samobójstwa of coz :) ]) zamieszanych w poważną aferę, 3) Blidę obciążały zeznania pani Kmiecik (czy jakoś tak) i dowody, 4) [to już tak dla żartu] wydawało mi się, że pukanie rano do drzwi to specjalność komunistów (ruki w wierch, sobierajtieś z wieszczami i do pociągu) i służb PRLowskich, pani Piekarska zapomina o swoich korzeniach ;)

wracając do Geremka. nie ma czegoś takiego jak sprzeciw wobec złożenia oświadczenia lustracyjnego, które zostało zgodnie z prawem nakazane, jest to w rzeczywistości sprzeciw wobec prawa. ostatecznie, geremek liczy na to, że "eksperci" orzekną, że mandat posła na europarlament nie może przez to wygasnąć
« Last Edit: 2007-04-25, 23:16:03 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #646 on: 2007-04-26, 11:14:59 »
Gdzieś tam mi świta coś takiego jak nieposłuszeństwo obywatelskie przeciwko represyjnemu rządowi. No nic, historia oceni. Na razie nie wczytywałem się w szczegóły całej akcji, więc spodziewam się rewizji swoich poglądów w tej sprawie.

Chciałem jeszcze tylko zwrócić uwagę na sprawę ujawnioną przez ostatnią Politykę: Macierewicz łamie ustawę antykorupcyjną. Jak znam Soję, to od razu krzyknie, że Polityka to zdegenerowane lewicowe pismo i dlatego szczeka na wspaniałego, krystalicznie moralnego działacza prawicy :roll: Jakby nie można było stanąć z boku i spojrzeć co się dzieje.
« Last Edit: 2007-04-26, 11:31:49 by minder »
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #647 on: 2007-04-26, 16:57:19 »
Gdzieś tam mi świta coś takiego jak nieposłuszeństwo obywatelskie przeciwko represyjnemu rządowi.
od takiego świtania nic dobrego jeszcze nie wyszło. represyjny rząd.. hah
btw: obywatelskie nieposłuszeństwo staje się zwykłym łamaniem prawa, gdy z działania w imię ideałów jak prawa człowieka, równość, itp. dla pewnej zbiorowości robi się działanie ograniczone do własnej osoby.

Quote
Chciałem jeszcze tylko zwrócić uwagę na sprawę ujawnioną przez ostatnią Politykę: Macierewicz łamie ustawę antykorupcyjną. Jak znam Soję, to od razu krzyknie, że Polityka to zdegenerowane lewicowe pismo i dlatego szczeka na wspaniałego, krystalicznie moralnego działacza prawicy :roll: Jakby nie można było stanąć z boku i spojrzeć co się dzieje.
nie mówię byle czego, np. że rząd jest "represyjny", bez podania przykładu łamania zasad demokracji, praw człowieka i prawa [czytaj: nie rzucam haseł]. Nie czytam Polityki, więc nie orientuję się jak-to-z-nią-jest. No więc staję z boku i patrzę na całą sprawę. Macierewicz jest niestety politykiem bardzo nieostrożnym, a chyba wie, że ludzie potrafią się przypieprzyć do byle czego i zrobić z tego wielkie coś. Nie powinien posiadać powyżej 10% udziałów w gazecie, którą sam założył i która jest gazetą partii Ruch Patriotyczny, której jest szefem. Bezsens tej ustawy poczuła również na swojej skórze Gronkiewicz-Waltz. "Eksperci" orzekli jednak, że prawo te jest tak źle skonstruowane, rygorystyczne i wręcz antydemokratyczne, że odpuszczam ci wszystkie grzechy. Jeśli Macierewicz ma się podać do dymisji, bo czerpie zyski ze swojej gazety (kto za nim stoi... no tak, producent leków z Hong Kongu! oczywiste!  :lol: ) to niech to samo zrobi HGW. Poza tym, Macierewicz o sprawie: prosiłem, żeby mi przysłała [autor artykułu] pytania na ten temat. I do dzisiaj tych pytań nie przysłała. Więc przede wszystkim ciąży na niej odpowiedzialność za niezwrócenie się do mnie w tej kwestii i niezamieszczenie mojego stanowiska w tej sprawie. Jak zwykle tłumaczenia polityk może złożyć tylko na łamach swoich mediów. Przy boskim nakładzie jego gazety na pewno ktoś to zauważy. podsumowując: igły widły, ale Macierewicz nieostrożny, i powinien dostać klapsa. Ma przecież córkę i wnuki, nie mógł na wzór sldowski im dać te udziały?...
« Last Edit: 2007-04-26, 21:20:00 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #648 on: 2007-04-26, 17:36:43 »
Kali ukra¶æ - to dobrze. Kalemu ukra¶æ - to ¼le.
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #649 on: 2007-04-26, 19:43:31 »
Czy kto¶ mo¿e mi wyt³umaczyæ dlaczego ustawa lustracyjna przewiduje ponowne sk³adanie o¶wiadczenia lustracyjnego przez pos³ów europarlamentu?

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #650 on: 2007-04-26, 21:59:57 »
Czy kto¶ mo¿e mi wyt³umaczyæ dlaczego ustawa lustracyjna przewiduje ponowne sk³adanie o¶wiadczenia lustracyjnego przez pos³ów europarlamentu?
s³u¿ê pomoc±. Nie nazywajmy tego ponownym z³o¿enie o¶wiadczenia lustracyjnego. nie mo¿na wrzucaæ lustracji z poprzednich lat i obecnej do jednego wora. 1) tre¶æ o¶wiadczenia jest inna [googlnij ustawy], 2) nowa ustawa zmienia pojêcie wspó³pracownika s³u¿b prlowskich i formy lustracji, zwróæmy w ogóle uwagê na to, ¿e to jest NOWA ustawa, a mówimy PONOWNE z³o¿enie o¶wiadczenia. To jest nowe o¶wiadczenie
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #651 on: 2007-04-27, 07:34:04 »
Od lat sympatyzujê z UPR i przychodz± chwile zw±tpienia, czy (w zwi±zku z wieloletni± absencj± UPR w parlamencie) bli¿ej mi do PiS czy PO? Poni¿ej cytujê felieton Adama Wielomskiego (monarchisty), który jednak lekko przechyla szalkê wagi w stronê nieudacznego "kaczyzmu".
Lodo³amacz SLD
Ka¿dy kto od czasu do czasu czytuje moj± publicystykê wie, ¿e niejako od zawsze g³osi³em potrzebê stworzenia partii konserwatywnej „na prawo od PiS”. Paradoksem jest, ¿e co¶ takiego stara siê w³a¶nie w tej chwili stworzyæ Marek Jurek, a ja jestem ostatnim, który inicjatywê tê jest gotów poprzeæ. Polityk winien byæ tym cz³owiekiem, który szczególnie powinien kierowaæ siê rozumem. Polityka wszak to wielka i „¿ywa” partia szachów. Ka¿dy ruch zabarwiony emocjonalnie zawiera w sobie zwiêkszon± szansê na b³±d polityczny, a ten – od czasów Talleyranda – uwa¿amy wszak za „gorszy od zbrodni”. Taki b³±d pope³nia obecnie Marek Jurek wychodz±c z PiS. Swoimi dzia³aniami w ostatnich tygodniach pogrzeba³ szanse na antyaborcyjn± rewizjê konstytucji, gdy¿ przedstawi³ to przedsiêwziêcie jako wewnêtrzn± rozgrywkê w PiS, zamiast np. realizacjê „testamentu JP2”. Teraz za¶ odszed³ z partii, co grozi os³abieniem PiS, a mo¿e i nowymi wyborami. Nigdy nie by³em sympatykiem „kaczyzmu” i wielokrotnie dawa³em temu wyraz. Jestem jednak jak najbardziej odleg³y od ¶lepej nienawi¶ci; jestem tylko zaciêtym krytykiem, który chcia³by aby partia ta zrealizowa³a program konserwatywnych i wolnorynkowych reform. Krytycyzm wobec PiS nie oznacza tedy chêci zniszczenia tej partii i sprowokowania sytuacji gdy w wyborach (czy to przedwczesnych, czy w przewidzianym terminie) wygra koalicja PO-SLD. Niestety, dzi¶ alternatyw± dla PiS jest tylko koalicja Palikota i Senyszyn. Trzeba byæ wrogiem w³asnego kraju, aby chcieæ niedo³ê¿ny i chadecki PiS zast±piæ apokalips± lewicowych rz±dów. Obecny rz±d chce dobrze, ale nie umie; ewentualny przysz³y bêdzie umia³ – czyniæ dla Polski ¼le. Marek Jurek, os³abiaj±c PiS przez spektakularny roz³am, obiektywnie dzia³a na korzy¶æ koalicji PO-SLD, ustawiaj±c siê na pozycji, któr± Lenin okre¶la³ mianem „po¿ytecznego idioty”. Nic dziwnego, ¿e PO i SLD wychwalaj± ostatnio jego „polityczny idealizm” i „wierno¶æ zasadom”. To co nie uda³a siê liderom tych partii – zniszczenie PiSu – udaje siê Markowi Jurkowi. Co wiêc z moj± inicjatyw± „alternatywy po prawej dla PiS”? Takie inicjatywy muszê dojrzeæ. PiS w pewnym momencie by³ tak± alternatyw± dla AWS. Ale kiedy? Ano wtedy, gdy AWS – pogr±¿ony w wewnêtrznych sporach – pikowa³ w sonda¿ach w dó³. Gdy wyborcy prawicy nie chcieli na swoj± partiê g³osowaæ i przerzucali g³osy na lewicê lub z rozpaczy nie chcieli w ogóle i¶æ na wybory, wtenczas by³ czas na tworzenie alternatywy dla AWS. Innymi s³owy: budowanie „alternatywy po prawej dla PiS” ma sens dopiero po za³amaniu siê pisiackiego rz±du, na co jeszcze z rok pewnie trzeba poczekaæ. Atak Marka Jurka w tej chwili jest przedwczesny. Nie s³u¿y on ratowaniu naszego kraju przed apokalips± personifikowanej przez Joannê Senyszyn, lecz torowaniu drogi do w³adzy lewicy. Nie chcê przez to powiedzieæ, ¿e Marek Jurek jest agentem SLD w PiS; nie twierdzê, ¿e przy¶wieca mu makiaweliczny plan torowania drogi do w³adzy koalicji PO-SLD. Nie, jest gorzej - Marek Jurek nie jest wcale zrêcznym agentem. Wykaza³ siê wy³±cznie kompletn± polityczn± impotencj± i niezdolno¶ci± do kierowania parti± prawicy, gdyby taka wy³oni³a siê w sytuacji upadku stronnictwa Kaczyñskich. Czy na przywódcê prawicy nadaje siê bowiem kto¶, kto najpierw na ca³e lata pogrzeba³ szanse antyaborcyjnej rewizji konstytucji, a nastêpnie w wielkim stylu utorowa³ drogê do w³adzy lewicy?

Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #652 on: 2007-05-09, 18:12:32 »
Wszystkim Pos³usznym i Spolegliwym wojownikom z komuchami dedykujê poni¿szy link:
Nie ulegnê przymusowi - my¶lê, ¿e da Wam do my¶lenia.
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #653 on: 2007-05-09, 19:00:01 »
hm, super minder, tekst tej pani skłania mnie ku zmianie mojego stanowiska wobec lustracji. skoro ona przeżyła coś takiego po cholerę mamy prawdziwych skur***ynów lustrować...
poza tym mam nadzieję, że wśród tych, którym dedykowałeś - artykuł z gazeta człowieka, który spalił ćwierć IPNu, zapewne zasięgnąwszy wcześniej rady swojego brata, oficera służby bezpieczeństwa, obecnie w szwecji - nie było mnie. nie lubię kiedy ktoś dedykuje mi artykuł z gazety, z którą wciąż współpracuje lesław maleszka (nieoficjalnie). lustracja ma sprawdzić czy jest więcej [proszę o niecenzurowanie, nie można cenzurować słowa określającego człowieka, który donosił nawet na oficerów sb, że mu zadań nie zlecają i którego donosy przyczyniły się do śmierci człowieka [m.in. stanisława pyjasa]] skurwysynów w gazecie wyborczej
ale wróćmy do sprawy: to, co pisze Starczewska to olbrzymia bzdura. to nie jest tak, że ktoś, kto urodził się przed 1972 rokiem jest podejrzany o współpracę ze służbą bezpieczeństwa. jeżeli ktoś jest o coś podejrzany to ma sprawę, nie wydaje mi się żeby 30 mln polaków miało teraz sprawy. Od lat każdy kto -wiadome stanowiska- musiskładać oświadczenie lustracyjne, jeszcze parę lat temu nikt nie mówił o tym jako o łamaniu praw człowieka. ten, kto składał nie był automatycznie podejrzany. sąd lustracyjny sprawdzał czy napisał prawdę. jeśli nie był oskarżony o kłamstwo lustracyjne. po co podejrzenie skoro są dokumenty. po drugie ludzie zmuszani do podpisania deklaracji współpracy z sb czy nawet zmuszeni do pisania donosów mogą ubiegać się o status pokrzywdzonego tak jak to było z moczulskim czy np. chrzanowskim, który przyznał, że został agentem sb, otrzymał status pokrzywdzonego, gdy sąd dowiódł, że chrzanowski został zmuszony, a potem pełnił funkcję drugiej osoby w państwie - marszałka! więc niech mi tu nie chrzani dyretorka jakiejś szkoły [ta, wiem kor i te sprawy, i g***]
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #654 on: 2007-05-09, 19:07:54 »
Tu dla odmiany felieton, w którym autor stwierdza, ¿e poza wizualn± fasad± PiS de facto nie jest parti± prawicow± - fragment:
Quote
Obecny rz±d chce przeto nawi±zywaæ do tradycji II RP, ale tylko w sferze symboli, flag, historycznych uroczysto¶ci. Czyli we wszystkim tym, co nie przynosi za sob± realnych zmian w³asno¶ciowych. W ca³ym projekcie IV RP wydaje siê chodziæ tylko o wymianê kadrow±, a nie o przeobra¿enie struktury w³asno¶ciowej Polski – a tymczasem to jest istot± rzeczy. Kadry urzêdnicze nic nie znacz±. Przyjdzie koalicja PO-SLD, dokona „dekaczyzacji” administracji i nic siê w Polsce nie zmieni.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #655 on: 2007-05-09, 19:48:31 »
No patrz, Soja - Chrzanowski podpisał zobowiązanie, a potem został marszałkiem. Brawo. Właśnie strzeliłeś sobie gola :lol: Jak to jest? Ch. podpisał, okazało się, że pod przymusem, to dostał status pokrzywdzonego i jest dla Ciebie równym kolesiem. Wałęsa ma podobną sytuację, ale ciągle powtarzasz jaki to z niego agent. Zdecyduj się w końcu.

Tak swoją drogą, to ciekaw jestem jak byś się odniósł do w/w artykułu, gdybyś nie wiedział, że pochodzi z "Wybiórczej" (jak sam ją nazywam). Następnym razem będę robił ślepe testy - dopiero wtedy można liczyć na obiektywną wypowiedź w jakiejś kwestii. Mam nadzieję, że władzuchna nie wsadzi mnie za nie podawanie źródła cytatu (przynajmniej do czasu uzyskania reakcji). W sumie przypomina mi to trochę reakcje edytora Brooklyn Eagle na poglądy Helen Keller. Dopóki nie podała swoich poglądów nie szczędził jej komplementów. Gdy tylko dowiedział się, że ma lewicowe poglądy, zaczął jej, krótko mówiąc, ubliżać.

Widzisz, Soja - problem polega na tym, że obecny kształt ustawy faktycznie rzuca cień na wszystkich urodzonych przed 1972 rokiem. Czytałem już tak absurdalne rzeczy, że włos się jeży na głowie: ludzie, którzy kilka lat temu wydawali pismo o jamnikach "szorstkosierstnych" też muszą złożyć oświadczenie - przecież to jest śmiechu warte.

No i gdzie domniemanie niewinności? A czemuż lustracja nie może przebiegać w drugą stronę? Niechże wyszperają wszystkich agentów, którzy szkodzili ludziom (w ten sposób eliminuje się tych, którzy podpisali lojalki pod przymusem, ale potem nie donosili lub ich wkład był zerowy), sprawdzą czy pełnią obecnie istotne funkcje publiczne i dopiero wtedy dobiorą im się do tyłka. Tak to mamy jakąś absurdalną szamotaninę oświadczeniową, hektary lasów idą na papier - i po co? A przy drugim sposobie lustrowania? Kto honorowy, sam podałby się do dymisji, żeby uniknąć całej tej debilnej nagonki. Czy nie byłoby prościej?

No i ostatnia rzecz - nie przeczytałeś, Soja, artykułu zbyt wyraźnie. Sk*nów trzeba ścigać, ale nie w sposób, który stawia ich obok ofiar. Ta pani dość się od SB nacierpiała - ona i jej podobni chyba nie zasługują na to, żeby obecna władza postępowała z nimi tak samo, jak za PRLu.

A niechże upublicznią calutkie archiwa IPN - będzie jasna sytuacja. Każdy sobie wyszuka co tam będzie chciał. Skończą się rewelacje w prasie, bo każdy, kogo to będzie interesować, zajrzy gdzie trzeba. A reszta, która ma to w dupie, przestanie żyć w atmosferze psychozy.
« Last Edit: 2007-05-09, 19:52:51 by minder »
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #656 on: 2007-05-09, 20:00:40 »
No patrz, Soja - Chrzanowski podpisał zobowiązanie, a potem został marszałkiem. Brawo. Właśnie strzeliłeś sobie gola :lol: Jak to jest? Ch. podpisał, okazało się, że pod przymusem, to dostał status pokrzywdzonego i jest dla Ciebie równym kolesiem. Wałęsa ma podobną sytuację, ale ciągle powtarzasz jaki to z niego agent. Zdecyduj się w końcu.
Chrzanowski przez 6 lat siedział w celi śmierci. Wałęsa był wtyką w podziemiu. Duża różnica

Quote
Tak swoją drogą, to ciekaw jestem jak byś się odniósł do w/w artykułu, gdybyś nie wiedział, że pochodzi z "Wybiórczej" (jak sam ją nazywam). Następnym razem będę robił ślepe testy - dopiero wtedy można liczyć na obiektywną wypowiedź w jakiejś kwestii. Mam nadzieję, że władzuchna nie wsadzi mnie za nie podawanie źródła cytatu (przynajmniej do czasu uzyskania reakcji). W sumie przypomina mi to trochę reakcje edytora Brooklyn Eagle na poglądy Helen Keller. Dopóki nie podała swoich poglądów nie szczędził jej komplementów. Gdy tylko dowiedział się, że ma lewicowe poglądy, zaczął jej, krótko mówiąc, ubliżać.
wezwę dilbertową policję analogiczną. problem w tym, że tylko wyborcza, trybuna i im podobne publikują takie teksty

Quote
Widzisz, Soja - problem polega na tym, że obecny kształt ustawy faktycznie rzuca cień na wszystkich urodzonych przed 1972 rokiem. Czytałem już tak absurdalne rzeczy, że włos się jeży na głowie: ludzie, którzy kilka lat temu wydawali pismo o jamnikach "szorstkosierstnych" też muszą złożyć oświadczenie - przecież to jest śmiechu warte.
lustracja mówi - 'dziennikarz'. jeżeli pismo o jamnikach jest rodzajem pisma to mamy rodzajów dziesiątki tysięcy. po co wypisywać, którzy mają składać, którzy nie? zresztą powiedz mi, co to za trud. oświadczenie, które musisz wypełnić przychodzi do ciebie pocztą. machasz parę razy piórem i w ciągu miesiąca czy więcej [bo czasu było dużo] walisz, nawet przy okazji, na pocztę. poza tym proszę ciebie to jest prawo. wypełnianie pitu czy wyrabianie dowodu osobistego będzie niedługo łamaniem prawa człowieka ;)

Quote
No i gdzie domniemanie niewinności?
o czym ty gadasz?? kto jest oskarżony?

Quote
Kto honorowy, sam podałby się do dymisji, żeby uniknąć całej tej debilnej nagonki. Czy nie byłoby prościej?
kto honorowy ten nie był agentem, lub był zmuszony do podpisywania deklaracji i w wolnej polsce ubiegał się o status pokrzywdzonego
« Last Edit: 2007-05-09, 20:02:42 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #657 on: 2007-05-09, 20:29:54 »
Soja, poka¿ mi dowody na to, ¿e Wa³êsa by³ wtyk± albo zamilcz. Ostatnio jegomo¶æ, który nazwa³ Wa³êsê agentem przegra³ rozprawê w s±dzie. Wiêc chyba jednak nie ma dowodów.

Za kilka lat ludzie bêd± siê ubiegaæ o status pokrzywdzonego przez PiS. Wspomnisz moje s³owa. I co? Te¿ bêdziesz mówi³, ¿e kto honorowy, to nic nie podpisywa³? :P Wiem, sytuacja nie jest analogiczna, ale i tu, i tam chodzi(³o) o przymuszenie obywateli do uleg³o¶ci.

Praktyki w³adzy doskonale ilustruje jeszcze kilka spraw - choæby wydanie wyroku na kardiologa G. i ca³a medialna otoczka jego zatrzymania. Kamery u Blidy te¿ nie mia³y s³u¿yæ filmowaniu akcji, ale samego wkroczenia i wyprowadzenia - ¿eby zrobiæ medialne widowisko dla ciemniaków; niestety sprawa siê ryp³a.

Oczywi¶cie wszyscy Potulni i Spolegliwi mówi±, ¿e ich idole maj± szczytne cele, chc± dobrze dla Polski, a ¿ydokomunomasoneria ci±gle rzuca im k³ody pod nogi. Hitler te¿ chcia³ dla Niemców dobrze, a ¿ydokomunopolactwo rzuca³o mu k³ody pod nogi (no choæby w sprawie korytarza). I te¿ sta³ na czele prawicowo-socjalistycznej partii.
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #658 on: 2007-05-09, 20:41:51 »
Oczywi¶cie wszyscy Potulni i Spolegliwi mówi±, ¿e ich idole maj± szczytne cele, chc± dobrze dla Polski, a ¿ydokomunomasoneria ci±gle rzuca im k³ody pod nogi. Hitler te¿ chcia³ dla Niemców dobrze, a ¿ydokomunopolactwo rzuca³o mu k³ody pod nogi (no choæby w sprawie korytarza). I te¿ sta³ na czele prawicowo-socjalistycznej partii.

To ju¿ jest gruba przesada Min. Stoisz dok³adnie po drugiej stronie barykady i jeste¶ równie radykalny, o ile nie jeszcze bardziej radykalny ni¿ Soja. Tylko jak widac, ty nie znasz umiaru. Krytyka, krytyk± ale to porównanie ma siê do PiSu jak piêsc do nosa. Mydlenie oczu zeznaniami Starczewskiej (de facto mojej by³ej ju¿ dyrektorki, która z uwagi na prywatne spiêcia z Kaczorami, jeszcze z czasów wczesnych lat 90-tych si³± rzeczy bêdzie siê wypowiadac w ten sposób). No dobrze, znam jej historiê i rozumiem jej podej¶cie, ale ona nie jest wyk³adni±. Podobnie Geremek, który id±c za w³asn± prywat± wkrêci³ Kaczyñskich w skandal na czym ucierpia³ jedynie wizerunek Polski w ¶wiecie, ale on przecie¿ chcia³ dobrze. On nie podpisa³, ale Bartoszewski podpisa³. Jest Pisowskim lizodupcem? Nie przeginaj w porównaniach, nie przeginaj.
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #659 on: 2007-05-09, 21:11:12 »
Radykalne poglądy muszą istnieć - choćby dlatego, żeby prawda mogła znaleźć środek, w którym się wygodnie położy :) A Maddoxa i tak nie przebiję (on przynajmniej ma poczucie humoru :P) 8)

Nieno, porównanie było oczywiście przesadzone. Zastanawia mnie tylko czy wizerunek Polski w świecie podupadł przez Geremka czy raczej przez Kaczyńskich. Jakby nie patrzeć cała unijnoparlamentarna klika stanęła murem za profesorem, nie za kaczuchami. I teraz ciekawostka przyrodnicza: Ci ludzie patrzą na nas z boku i siłą rzeczy mają bardziej obiektywny ogląd na to wszystko, niż my wszyscy razem wzięci. Soja, jak powiesz, że dlatego poparto Geremka, że to wszystko jest jedną wielką żydokomuną, to jak wytłumaczysz, że poparł go też Sarkozy, który z dotychczasowymi establishmentami ma niewiele wspólnego? To może od razu przyznaj, że wierzysz w spiskowe teorie, że ludzie nie wylądowali na Księżycu? :P

EDIT: Tak teraz patrzę na to moje porównanie i przewrotnie zastanawiam się co z nim nie tak. Kaczyńscy stoją na czele prawicowo-socjalistycznej partii? Stoją. Są zbratani z ruchem populistyczno-narodowym? A i owszem. Mają szczytne cele? A jakże! Nie lubią Żydów i gejów? Nienawidzą. Rezultatem ich rządzenia jest (na razie umiarkowany) chaos państwa i rozwarstwienie społeczeństwa? Niestety. Różnica polega na tym, że nie są tak przebiegli. No i ten z wąsem mimo wszystko zbudował autostrady i nakręcił gospodarkę (niestety głównie w kierunku zbrojeń). U nas gospodarkę nakręcili poprzednicy, a obecna ekipa na szczęście jeszcze nic przy niej nie majstrowała. No faktycznie, przesadziłem z porównaniem ;)
« Last Edit: 2007-05-09, 21:18:51 by minder »
True Pagan Winter Crew