Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288125 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #705 on: 2007-05-23, 14:12:18 »
No dobrze, ale skoro ten móg³ siê "nawróciæ", to dlaczego Soja odmawia mo¿liwo¶ci nawrócenia innym by³ym TW? Mam rozumieæ, ¿e tylko ci, którzy s± w szeregach PiSu s± naprawdê nawróceni i praworz±dni, a ci z SLD czy PO to nadal s± skoñczonymi obwiesiami?

Ten pan bez krêpacji wspó³pracowa³ z SB, donosi³, szpiegowa³ i teraz jest szych± w rz±dzie. Ale tych, którzy byli jedynie wpisani i zdali co najwy¿ej zdawkowy raport z wyjazdu stypendialnego (w stylu "pi³em piwo z kim¶tam"), a teraz s± w opozycji, pisiury najchêtniej spali³yby na stosie. O tak± hipokryzjê mi chodzi. ¬d¼b³o a belka w oku. Rozumiesz?

nie ma na to zadnych dowodów, poza opini± dóch profesorków, którzy byli pomocnikami go¶cia, wobec którego wspó³pracy z SB nie ma akurat cienia w±tpliwo¶ci, i razem z nim od kilkudziesiêciu lat gnoili g³ównego bohatera. ¯e ty minder powtórzysz kazde k³amstwo, bo jest zgodne z Twoj± wizj± ¶wiata, to nic nowego, ale ze soja to ³yka jak m³ody pelikan, to jestem w szoku.

 Na razie bez jaki¶ specjalnych dowodów zajêli¶cie siê dzik± lustracj±, która jest dobra jak sie jednak okazuje.

 Czekam na te stosy i siê k... nie mogê doczekaæ.

http://tvp.pl/120,20070520500611.strona

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4151176.html?skad=rss

PS: Avril :***
« Last Edit: 2007-05-23, 14:19:43 by Budyñ »
Avril kocham Ciê :*

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #706 on: 2007-05-23, 15:58:12 »
Wielki Prawdomówny Jedyny Oświecony Doskonały Głos Boga Pomiędzy Niewiernymi Budyń przemówił. Klękajcie narody :prayer:
I od kiedy to Wybiórcza jest prawdomówną gazetą? :P
« Last Edit: 2007-05-23, 16:00:14 by minder »
True Pagan Winter Crew

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #707 on: 2007-05-23, 16:12:02 »
wyborcza nie jest prawdomówn± gazet±, ale czasem jako przeka¼nik o¶wiadczeñ i takich tam od biedy siê nada, natomiast inne ¼ród³a podaj± mniej wiêcej to samo w sprawie, tyle, ze nie chcia³o mi sie szukaæ wiêcej linków. Cieszy mnie Twoje nowe podej¶cie do mnie  :) Uda³o Ci siê stworzyæ ca³kiem trafn± charakteryzacjê mojej osoby.
Avril kocham Ciê :*

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #708 on: 2007-05-23, 16:39:38 »
Każdy człowiek z resztką zdrowego rozsądku będzie zaprzeczał swojej rzekomej współpracy z SB. Jak współpracy zaprzeczają ludzie Platformy, to od razu pisiury krzyczą, że to kłamcy, bo "wszyscy wiedzą" jak było. Ale jak jeden z pisiorów zostanie oskarżony o współpracę, to podnosi się lament, że oto mamy przykład zamachu na IV RP. Na drzewo, hipokryci!
True Pagan Winter Crew

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #709 on: 2007-05-23, 16:48:52 »
fajny jest twój ¶wiat gdzie "pisiory" walcz± z "lud¼mi z Platformy". Podludzie konta ludzie, ¶wietnie odnalaz³ by¶ siê w Hitler Jugend , jako admin ich forum pisa³by¶  w 1933 o "¿ydkach" walcz±cych z "niemieckimi nadlud¼mi". 

na drzewo? nie bêdzie uczciwiej napisaæ "do gazu"?
Avril kocham Ciê :*

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #710 on: 2007-05-23, 16:49:28 »
To nie ja u¿ywam retoryki Kalego.
True Pagan Winter Crew

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #711 on: 2007-05-23, 16:50:53 »
lepsza retoryka Kalego (wyimaginowana) ni¿ nazistowska mowa nienawi¶ci
Avril kocham Ciê :*

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #712 on: 2007-05-23, 16:53:11 »
Ach to teraz używam retoryki nienawiści? Szczyt demagogii. Ciekaw jestem gdzie dokładnie zniżyłem się do retoryki tak namiętnie stosowanej przez nasz rząd, dzięki której nastąpiło tak drastyczne rozwarstwienie społeczeństwa. Pokaż lub zamilcz. Nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy.
« Last Edit: 2007-05-23, 16:57:21 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #713 on: 2007-05-23, 17:00:29 »
Ach to teraz u¿ywam retoryki nienawi¶ci? Szczyt demagogii.
Minder, Ty te¿ uprawiasz demagogiê :wink: :
Co nie uda³o siê przez ponad 100 lat zaborów, a potem jeszcze Hitlerowi i Stalinowi, to uda siê Kaczyñskim, w znacznie krótszym czasie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #714 on: 2007-05-23, 17:11:42 »
 Zaczynasz od obra¿ania, co swiadczy o tobie nienajlepiej, acz mnie nie dziwi, bo to nic nowego. Zapytam jednak - ty w ogóle znasz pojêcie "rozmowa" ? Chyba nie, ale jestem dzi¶ w dobrym nastroju i postaram ci siê to wyja¶niæ. Otó¿ rozmowa to wymiana zdañ lub informacji, nie za¶ sytuacja w której fuhrer Minder stoi i mówi "katolicy do gazu, pisiory na drzewo, zamykam tematy i wywalam posty", a reszta mówi "o tak heil Minder rób nam tak jeszcze". Nie wiem, czy dostrzegasz subteln± ró¿nicê?
 Chocia¿ pozbawiasz mnie prawa do udzia³u w rozmowie jednocze¶nie zadajesz mi pytanie (ciekawa taktyka prosto z UB - atakowaæ ludzi pozbawiaj±c ich prawa do obrony, ostatnio modna w krakowskiej kurii). Zni¿asz siê (w swoim mniemaniu, bo w moim nie musisz siê ju¿ do niczego zni¿aæ" u¿ywajac wobec jednej strony okre¶leñ neutralnych,. wobec drugiej za¶ obra¼liwych, co jest typow± zagrywk± psychologiczn± stosowan± przez wszystkie totalitarytzmy ¿ywi±ce siê nienawi¶ci± do wroga. Twój jêzyk nie ró¿ni siê specjalnie od propagandy rodem z III rzeszy i tyle.

 Avril, kocham Ciê :* pamiêtaj o tym nawet gdy ten faszysta wytnie moje posty :(
« Last Edit: 2007-05-23, 17:23:12 by Budyñ »
Avril kocham Ciê :*

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #715 on: 2007-05-23, 17:55:47 »
No cóż, wychodzi na to, że jestem po prostu neurotykiem. Czas na terapię. Gdzieś tu na forum podawałem numer konta. Terapia kosztuje 2500zł. Będę wdzięczny za pomoc w uzbieraniu tej kwoty.

Polecam terapię także rządzącym, których większość wykazuje się tym samym schematem zachowań. Jak to jest, że PiS może posługiwać się retoryką nienawiści, skłócać ze sobą społeczeństwo: lekarzy z pacjentami, nauczycieli z uczniami i rodzicami, przymuszać do emigracji za chlebem, a nadal jeden Budyń z drugim potrafią oskarżyć o antypaństwową działalność tych, którzy metody działania rządu wytykają i ganią? Jak to jest, że PiS i jego agenci (szperający poza kolejką w IPN) mogą szkalować kogo popadnie, kto tylko nie zgadza się z polityką rządu, a jeśli tylko druga strona odbije piłeczkę i też wyciągnie jakieś nie do końca potwierdzone informacje, to jest to niemal zamach stanu? Dlaczego PiS tak otwarcie wytyka kolesiostwo poprzedniej ekipy, ale przy okazji sam obsadza kolesiami intratne posady? Nie dalej jak wczoraj okazało się, że szefowa UKE została mianowana niezgodnie z prawem. Po co komu mundurki, skoro w szkole są ważniejsze sprawy do rozwiązania? Mógłbym tak jeszcze długo.

Co do uwagi wytkniętej przez Jacka. Pisałem to w stanie wzburzenia, co oczywiście nie usprawiedliwia formy. Spójrzmy jednak na spokojnie na efekty działania rządu. Dwa miliony emigrantów. Pędząca gospodarka (osiągnięcie POPRZEDNIEJ ekipy!) nie przenosi się na wzrost płac budżetówki. Największymi osiągnięciami Ministerstwa Edukacji są: wprowadzenie amnestii maturalnej, mundurków, rejestracja ciężarnych uczennic i ostatnio zapowiedź strajku nauczycieli. Największymi osiągnięciami Ministerstwa Zdrowia są: zmniejszenie ilości przeszczepów oraz strajk lekarzy. Ministerstwo Środowiska może się pochwalić spektakularnym sukcesem w podziale społeczeństwa w sprawie Rospudy chronionej prawem. Minister Sprawiedliwości stoi za obrzydzeniem społeczeństwu oglądania telewizji, bo co chwilę mamy nowego agenta i co najmniej od pół roku wszystkim to już uszami wychodzi. Pani Minister Pracy dziękujemy za zmniejszenie bezrobocia, które nastąpiło na skutek w/w emigracji zarobkowej. Minister Rolnictwa jest skazany prawomocnym wyrokiem, co nie przeszkadza mu być jedną z najważniejszych osób w państwie, a Prawu i Sprawiedliwości wcale to nie przeszkadza.

Dziękuję za uwagę.

P.S.
Budyń, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy dlatego, że przypisujesz mi słowa, których nie powiedziałem. To nazywasz rozmową? Nie wspomnę już nawet o nazywaniu faszystą.
« Last Edit: 2007-05-23, 18:06:31 by minder »
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #716 on: 2007-05-23, 18:00:04 »
Nie chce sie czepiac, ale... lubie to :>
Moge, moge, moge? Co do Wyborczej: ja nic nie mowie, Minder, ale Ty tez pare razy wrzucales linki do artykulow z tego wlasnie zrodla :roll:
Jak wspó³pracy zaprzeczaj± ludzie Platformy, to od razu pisiury krzycz±, ¿e to k³amcy, bo "wszyscy wiedz±" jak by³o. Ale jak jeden z pisiorów zostanie oskar¿ony o wspó³pracê, to podnosi siê lament, ¿e oto mamy przyk³ad zamachu na IV RP
Smiem twierdzic, ze gdyby u wladzy byl kto inny, to tez by tak reagowal, proste i do przewidzenia.

@Budyñ: tez przesadziles, po co od razu porownywac do faszyzmu? U nas w piecdziesiecioleciu powojennym tez sie taka retoryke stosowalo ;P A poza tym Min ma przy awatarku informacje, ze nie jest w nastroju do dyskusji.

Aha, Minder, ja sie Ciebie nie czepiam, widze, ze jestes w nienajlepszym nastroju, ale to wlasciwie zadne usprawiedliwienie. A postawa "moja prawda jest najmojsza" do niczego nie prowadzi (to tak ogolnie i do wszystkich). Ju¿ staro¿ytni Rzymianie (barbarzyncy, a jednak) zauwazyli, ze druga strona takze ma prawo zostac wysluchana, wiec zmien troche swoja wizje czarno-bialego swiata, sprobuj zobaczyc wiecej. Rozumiem, ze pewne sprawy sa irytujace i ewidentnie niesprawiedliwe, ale blad A nie sprawia, ze racje ma B (co by neutralnie bylo ;))

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #717 on: 2007-05-23, 18:12:19 »
Nie na darmo nazywam "moje" źródło Wybiórczą. Nigdy też nie twierdziłem, że jakieś pismo jest kłamliwym, żeby potem przytaczać z niego artykuły. A o współpracy profesora z SB poinformował Newsweek - Wybiórcza tylko przedrukowała.

Nie twierdzę, że mam wyłączność na rację. Może moje wypowiedzi niezbyt jasno o tym świadczą, ale jeśli przeanalizować wątek, to używam analogicznych argumentów, co strona przeciwna. Najpierw słyszałem, że Miodek rzekomo współpracował z SB - wtedy zwolennicy PiS łatwo mogli sobie wytłumaczyć jego sprzeciw wobec lustracji. Gdy jednak Newsweek poinformował o rzekomej współpracy przyjaciela rządzących, to od razu odżegnuje się tych, którzy to wyjęli od czci i wiary. A ja chcę tylko konsekwencji. Skoro PiS chce dzikiej lustracji, to niech to teraz przełknie. Na zasadzie "nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku".

Co do reszty, to odsyłam do swojego poprzedniego postu. Ministerstwu Sportu zawdzięczamy Euro 2012 :)
« Last Edit: 2007-05-23, 18:17:02 by minder »
True Pagan Winter Crew

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #718 on: 2007-05-23, 18:13:08 »
 trzy drobne przyk³±dy na demagogiê:
 - emigracja du¿a
 wcze¶niej jej nie by³o, poniewa¿ nie by³± mo¿liwa, jest, poniewa¿ ci sami politycy, którzy tak p³acz± z jej powodu za³atwili otwarcie rynków pracy dla takiej w³±¶nie ilo¶ci pracowników. Zapewne z jakiego¶ tam kaprysu, nie dlatego by wtedy naprawdê by³y potrzebne.
 - strajki lekarzy i nauczycieli
 za którego¶ rz±du ich nie by³o? ten jako pierwszy da³ im znacz±ce podwy¿ki, wiêc uznnali, ze maj± szansê jeszcze co¶ wytargowaæ

 pytanie dodatkowe:
 gospodarka wzrasta niby (dziêki Belce oczywi¶cie, bo odebra³ studenciuchom ulgi na pkp) to czemu wszyscy wyje¿dzaj± (przez Kaczorów) - sami prze¶ladowani? Nie rozumiê.
Avril kocham Ciê :*

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #719 on: 2007-05-23, 18:22:07 »
Studenci nadal maj± ulgi na PKP, nieco mniejsze, ale jednak.

Co do emigracji - ok, mo¿e byæ i tak.

Jak mi jeszcze raz kto¶ powie, ¿e nauczyciele dostali znacz±ce podwy¿ki, to nie rêczê za siebie. Najpierw misiaczku zapoznaj siê z realiami, ok?

Gdzie¶ widzia³em badania, wed³ug których cz³owiek chêtnie pracowa³by w Polsce za po³owê tego, co w UK. Tylko ¿e na razie tutaj dostawa³by najwy¿ej 1/4 tego, co dostaje tam. Teraz ju¿ rozumiesz? Przecie¿ wyjazd to powa¿na sprawa - szczególnie dla ludzi bez znajomo¶ci jêzyka. Widocznie jednak ryzyko i koszty s± rekompensowane z nawi±zk± przez wyp³atê. A ludzie popracuj± i wróc± (mam nadziejê w wiêkszo¶ci), bo jednak co Ojczyzna, to Ojczyzna.
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success