Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288125 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #870 on: 2007-09-10, 15:57:24 »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #871 on: 2007-09-10, 17:39:27 »
Nie mam na kogo g³osowaæ. UPR idzie do wyborów z Lig± Polskich Rodzin (i Prawic± Rzeczpospolitej).
Mimo wszystko bêdê jednak g³osowa³ na UPR.
Quote from: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID251574876,index.html
Teraz chcê tylko spróbowaæ przekonaæ tych z Pañstwa, którzy zechc± uwa¿nie to przeczytaæ do koñca, ¿e ew. decyzja Prezydium RG mo¿e byæ bardzo s³uszna. G³ównym problemem UPR od lat to, ¿e ludzie nie g³osuj± "by nie zmarnowaæ g³osu". Jest to nonsens, ale telewizja i inne media tak w³asnie argumentuj± - i to do ludzi trafia. Na wspólnej platformie UPR, LPR i PR wej¶cie do Sejmu jest praktycznie pewne. Wprawdzie LPR-owi sonda¿e daj± tylko 2%-6%, ale wiemy, ¿e ZAWSZE by³y one zani¿one - podobnie, jak sonda¿e dla UPR 1% - 3%, natomiast PR ma sonda¿e 1% - 5%. Jednocze¶nie UPR starannie zastrzeg³a sobie, ¿e ma w kampanii w³asne logo i w³asny czas antenowy. Trzy partie nie maja tworzyæ wspólnego klubu w przysz³ym Sejmie i w ogóle pozostaj± samodzielne. UPR startuje zreszt± ca³kowicie samodzielnie w wyborach do Senatu. Tym, co je mimo ogromnych ró¿nic programowych ³±czy - to to, ¿e 18 lat temu w Magdalence ONI postanowili, ¿e nie dopuszcz± do powstania w Polsce Prawicy. Pomimo ogromnych ró¿nic miêdzy partiami konserwatywno-narodowymi, konserwatywno-katolickimi i konserwatywno-liberalnymi ³±czy je sprzeciw wobec wszelakiej (a zw³aszcza: zakamuflowanej) Lewicy. (Przy okazji zwracam uwagê, ¿e faworytem o.Tadeusza Rydzyka nie jest LPR, tylko PiS!!! Nie rozumiem, jak mo¿na psioczyæ na Radio "Maryja" i jednocze¶nie namawiaæ nas do wspó³pracy z PiS-em!?!) Zwracam te¿ uwagê, ¿e mimo wielkich ró¿nic w programach miêdzy LPR i UPR jest jednak kilka punktów wspólnych - np. niechêæ do eurokracji. Nie jest ich za wiele - ale s±. Nie piszê tego po to, by przekonywaæ Pañstwa, ¿e partie te s± podobne - tylko dla porz±dku. Jednak to, ¿e tak siê ró¿ni±, jest BARDZO KORZYSTNE. Nikt nas nie bêdzie podejrzewa³, ¿e podpisujemy siê pod programem LPR (i odwrotnie...). Ponadto nasz elektorat jest g³ównie w wielkich miastach - elektorat LPR i PR to ma³e miasta. Przyda³aby siê jeszcze jaka¶ partia wiejska... Je¶li osi±gniemy porozumienie. Ja tu nie zabieram g³osu, bo moje serce jest za startem samodzielnym - a rozum jest za startem na wspólnej li¶cie. Na razie osi±gnêli¶my jedno: odci±gnêli¶my LPR od sojuszu z "Samoobron±" - dziêki czemu wej¶cie "Samoobrony" do Sejmu z pewnego sta³o siê nad wyraz w±tpliwe. I to bêdzie na pewno nasz± zas³ug± - nawet, je¶li porozumienia z LPR nie podpiszemy i do Sejmu nie wejdziemy!
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #872 on: 2007-09-10, 18:06:11 »
Nie mam na kogo g³osowaæ. UPR idzie do wyborów z Lig± Polskich Rodzin (i Prawic± Rzeczpospolitej).
ale kaszana!  Je¶li pobyt Unii Polityki Realnej w sejmie zwiêkszy im popularno¶æ i szansê na lepszy wynik w kolejnych wyborach to jest sens na ni± g³osowaæ. Je¶li nie to uparci upeerowcy ¿±dni zobaczyæ Korwina-Mikke na mównicy dla tej kilkumandatowej egzotyki wprowadz± do sejmu na powrót nawiedzonych, prawdziwych moherów.
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #873 on: 2007-09-10, 18:10:17 »
No właśnie w pierwszej chwili też tak pomyślałem, że spiknęli się tylko po to, by wspólnymi siłami przekroczyć próg wyborczy. Co jednak będzie, jeśli ta cała ich Liga Prawicy Rzeczpospolitej dostanie jedno miejsce (choć to chyba raczej niemożliwe)? Hm... Do wyborów jeszcze jest trochę czasu, trzeba się uważnie przysłuchiwać wypowiedziom liderów partii na temat tego co zamierzają po wyborach.

Pozytywne jest to, że dzięki temu sojuszowi UPR ma duże szanse wrócić do Sejmu. Jeśli się dostaną, to mam nadzieję, że sztuki sejmowej dyskusji będzie ich uczył Giertych. Ciągle nie mogę wyjść z podziwu z powodu jego ostatnich celnych wystąpień. Dał doskonały przykład jak powinni się wypowiadać posłowie na mównicy - konkretnie, podpierając się twardymi argumentami.

Soja, popatrz na to z tej strony: Jeśli to będzie tylko kilka mandatów, to nawiedzone mohery nie będą groźne. Na pewno nikt z nimi nie będzie robił koalicji, bo niby po co? :P Przede wszystkim chodzi o to, żeby UPR miała dostęp do mównicy, bo wtedy przynajmniej mogą publicznie powiedzieć o co im chodzi i jest spora szansa, że media to pokażą. W obliczu obecnej medialnej izolacji tej partii, jest to gra warta świeczki.
« Last Edit: 2007-09-10, 18:12:45 by minder »
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #874 on: 2007-09-10, 18:22:12 »
minder: czyli przekona³e¶ siê do g³osowania na UPR? Ja nie mam swojego faworyta, nie zamierzam g³osowaæ na PiS, a nie chcê by mój g³os siê zmarnowa³. Co do naszego katolickiego Cycerona - te¿ by³em pod wra¿eniem dopóki nie zobaczy³em dzi¶ konferencji gdañskiego PiSu, okaza³o siê, ¿e g³osowania, których wyniki przedstawi³ Giertych dotyczy³y poprawek lprowskich do ustaw. Szkoda, ¿e Giertych nie zjawi³ siê w programie Teraz My, gdzie mia³ siê pojedynkowaæ z Kurskim na tabele z g³osami. Nie mo¿na wierzyæ we wszystko co mówi Kurski, tak samo we wszystko, co mówi Giertych, a znak, ¿e Giertych stchórzy³ i do tej pory [piêæ godzin] nie odpowiedzia³ na konferencjê Kurskiego oznacza punkt dla PiSu
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #875 on: 2007-09-10, 18:27:11 »
Nie powiedziałem, że wierzę w to, co powiedział Giertych. Chodzi mi o to jak to powiedział. Tak wygląda merytoryczna dyskusja. A jakby było jak mówisz, to Kurski od razu by na to zareagował (bo chyba sam dobrze wie, jak głosował), a nie tłumaczył, że posłowie PiS nie potrafią samodzielnie myśleć, bo jedni głosują tak, jak każe sprawozdawca (który w dodatku rzekomo się POMYLIŁ), a reszta musi patrzeć na ściągawkę.
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #876 on: 2007-09-10, 18:35:52 »
możliwe, że Kurski jest zwyczajnie głupi ;) na jego miejscu darowałbym sobie teorię o pośle prowadzącym, który się pomylił, nawet gdyby była to prawda. Jeżeli będziemy głosować na tych, którzy ładnie mówią chociaż bzdury, to LiD ma rzeczywiście szansę na dwucyfrowy wynik. W polityce merytoryczna dyskusja to mówienie prawdy, nie wspominając już o przedstawianiu swojego programu, a nie wymiana zgrabnie wymierzonych ciosów. Platforma przed poprzednimi wyborami nie miała żadnego programu!, zgarnęła 1/4 miejsc w sejmie bo ludziom spodobał się głos Rokity ;), LPR na szczęście nie należy do tak "fotogenicznej" opozycji...
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #877 on: 2007-09-12, 10:06:01 »
Nie zamierzam nikogo do niczego przekonywac (i tak by sie nie powiodlo zreszta), ale uwazam ze glosowanie na UPR, ktore jest jak to dobrze okreslono powyzej 'polityczna egzotyka', to marnowanie glosu, zwlaszcza w obliczu ich koalicji z liga i jurkami a zjawisko opisane przez Korwina Mikkego w cytacie powyzej (to odnosnie marnowania glosu wlasnie) jest jak najbardziej wlasciwe. Ten trzyglowy rycerz (pewnie tak samo jednomyslny jak ten ze Swietego Graala..) i tak nie bedzie mial zadnego wplywu na los panstwa, co najwyzej ugra nieco popularnosci glosnymi i plomiennymi przemowami a wladza i tak pojdzie w rece PiSu, co mi sie osobiscie bardzo nie podoba - tak bardzo, ze zaglosuje wbrew politycznym przekonaniom na PO. To takie moje wewnetrzne przemyslenie, ze glos oddany na partie ktora na pewno znajdzie sie w opozycji to w zasadzie stata bo jak produktywna jest praca opozycji widac doskonale od upadku komuny (tylko mnie zle nie zrozumcie - wiem ze jest potrzebna, nie jestem zwolennikiem rzadow autorytarnych!).

To tyle ode mnie, tylko nie bijcie bo widze ze UPR ma tu grono zwolennikow :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #878 on: 2007-09-12, 10:37:01 »
:Wreath:, "ka¿demu wolno kochaæ" i to kto na kogo bêdzie g³osowa³ jest jego osobist± spraw±. I my¶lê, ¿e nikt rozs±dny, po tym co tu przeczyta³, nie pomy¶li, ¿e forum Mourner's Corner to tuba wyborcza i ukryta agentura UPR. Tak siê po prostu z³o¿y³o, ¿e kilku forumowiczom do UPR najbli¿ej. Co siê za¶ tyczy niemarnowania g³osu, to od lat s³yszê takie argumenty (to tak jakby po trosze przyj±æ dewizê, ¿e bezsensem jest s³uchanie Opeth bo Korn np. jest popularniejszy i wywindowuje wy¿ej muzykê rockow± w zalewie popowego ch³amu, szmiry i tandety). Wolê jednak oddaæ g³os w zgodzie ze swoim sumieniem na ugrupowanie, które nawet nie znajdzie siê w parlamencie, ni¿ g³osowaæ na ludzi do których nie mam zaufania, np. Donalda Tuska, którego nb. uwa¿am za karierowicza, cz³owieka pozbawionego charyzmy i osobowo¶ci politycznej, niezbyt b³yskotliwego i inteligentnego - nie widzê w nim po prostu mê¿a stanu. Osob± z krêgu PO imho niepozbawion± instynktu politycznego jest Rokita. Ale Platforma bêd±c ostanie dwa lata w opozycji, poza totalnym i zajad³ym negowaniem PiS (brylowa³ w tym szczególnie Komorowski, ale i Tusk niewiele mu ustêpowa³), nie zaprezentowa³a i nie zaproponowa³a nic konstruktywnego, co mog³oby byæ jakim¶ optymistycznym prognostykiem na przysz³o¶æ i mnie do tej partii w jaki¶ sposób zachêciæ. Ale jak zaznaczy³em na pocz±tku, je¿eli kto¶ z naszego forum bêdzie g³osowa³ na socjalistów, to zupe³nie mi to nie bêdzie przeszkadza³o, bo to jego osobista sprawa i nic mi do tego - "ka¿demu wolno kochaæ".
« Last Edit: 2007-09-12, 10:39:39 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #879 on: 2007-09-12, 11:43:43 »
Heh nie po raz pierwszy nie zostalem zrozumiany - tak jak wspomnialem, nikogo nie zamierzam przekonywac tylko podzielilem sie moimi przemysleniami i nie powiedzialem ze MC to 'tuba wyborcza' dla jakiejkolwiek partii ale stwierdzilem ze UPR ma tu swoich zwolennikow (co biorac pod uwage dotychczasowe poparcie spoleczne dla tej partii nie jest takie oczywiste) i tyle..

Twoja analogia Jacku nie za bardzo do mnie trafia bo rzadzenie krajem to nie kariera muzyczna a poparcie dla partii to nie zwyczajna kwestia gustu. No i Britney Spears nie wplynie przeciez na Twoje zarobki i przyszlosc na rynku pracy, moze co najwyzej irytowac Cie w srodkach komunikacji miejskiej :mrgreen: Byl taki ladny cytat ze dojrzala swiadomosc polityczna polega na umiejetnosci wyboru najmniejszego zla ;)

Z tym co mowisz o PO w wiekszosci sie zgadzam - nie jestem sympatykiem platformersow. Wiem jednak ze kiedy znajda sie przy wladzy to nawet jesli niewiele osiagna, z pewnoscia niewiele skaszania - czego nie moge powiedziec o sytuacji kiedy PiS uzyska wiekszosc pozwalajaca na samodzielne rzadzenie. Wiem tez ze ten nowy twor przy wladzy nie sprawdzilby sie zupelnie z powodow chyba oczywistych. Ale tak jak mowisz - kazdy postapi zgodnie z wlasnym sumieniem.. a Jarek i tak zgarnie wszystko :]

Nawiasem mowiac gdzies znalazlem, niepotwierdzone jednak, informacje ze LPR-RP-UPR moze liczyc na 10-15%.. calkiem niezle, ciekawe na ile realne

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #880 on: 2007-09-12, 12:39:10 »
W ¿yciu (tak¿e politycznym) bywaj± sytuacje, w których trzeba wybieraæ mniejsze z³o. Ale dzieje siê to z regu³y w przypadku braku innej, lepszej alternatywy – np. ze wzgl. na sytuacjê polityczn± po II wojnie ¶wiatowej, nie by³o dla Polski lepszej alternatywy od rz±du Miko³ajczyka, który d±¿y³ do tzw. finlandyzacji ¿ycia politycznego w Polsce (mo¿na równie¿ nazwaæ to austryzacj±, bo Austria pozostaj±ca pod protektoratem Rosji Sowieckiej nie sta³a siê jednak pañstwem komunistycznym).
Ja jestem jednak zwolennikiem teorii, ¿e "kropla dr±¿y ska³ê". Wieloletnia praca i dzia³alno¶æ JKM przez te wszystkie lata by³a w pewnym sensie wychowawcza (tygodnik "Najwy¿szy Czas!" itp.). JKM okaza³ siê politykiem niez³omnym i to za cenê niebytu politycznego. UPR (poza przypadkiem wej¶cia do parlamentu jednego cz³onka na krótki okres, bo kto¶ z Platformy Obywatelskiej zosta³ europos³em, a UPR wtedy mia³a wspóln± listê z PO) przez 14 lat nie mia³a parlamentarzystów, a jednak przetrwa³a z praktycznie tym samym wolno¶ciowym programem, co o czym¶ ¶wiadczy. Bardzo chcia³bym by w naszym parlamencie wreszcie znalaz³a siê reprezentacja konserwatywnych-libera³ów i monarchistów, na pocz±tek nawet ca³kiem skromna. "Kropla dr±¿y ska³ê". :)

« Last Edit: 2007-09-12, 13:24:54 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #881 on: 2007-09-12, 13:57:11 »
a wladza i tak pojdzie w rece PiSu, co mi sie osobiscie bardzo nie podoba - tak bardzo, ze zaglosuje wbrew politycznym przekonaniom na PO.
Pewnie nie Ty jeden. Kolejny raz sprowadza siê to do tego, ¿e powinienem te wybory olaæ, a skoñczy siê na tym, ¿e oddam tzn. 'g³os na NIE'. Natomiast gdybym mia³bym pewno¶æ, ¿e frekwencja nie wyniesie wiêcej ni¿ 20%, to w lokalu wyborczym na pewno bym siê nie pojawi³ i szczerze mówi±c by³oby mi obojêtne kto te wybory wygra.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #882 on: 2007-09-12, 16:22:42 »
Byl taki ladny cytat ze dojrzala swiadomosc polityczna polega na umiejetnosci wyboru najmniejszego zla ;)
Może jestem niedojrzały, ale uważam, że należy przede wszystkim głosować zgodnie z sumieniem. Żeby było zabawniej, to w większości przypadków sprowadza się to właśnie do wybierania najmniejszego zła :P Np. w wielu kwestiach nie zgadzam się z UPR, ale mimo wszystko ich podejście najbardziej mi odpowiada. Jeśli nie doczytam się jakichś strasznych rzeczy w umowie kampanijnej UPR-LPR-PR, to zamierzam właśnie na nich głosować (jednak). W przeciwnym razie zagłosuję raczej na PO - wybierając właśnie mniejsze zło niż ponowne wprowadzanie moherów na Wiejską.

Nawiasem mowiac gdzies znalazlem, niepotwierdzone jednak, informacje ze LPR-RP-UPR moze liczyc na 10-15%.. calkiem niezle, ciekawe na ile realne
Ja znalazłem wyniki, w których PO ma 48%, a UPR 30% - i co teraz?
True Pagan Winter Crew

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #883 on: 2007-09-12, 20:15:54 »
To mam podsumowanie dla waszej dysputy:
Quote from: bash
Przy obecnej jako¶ci kandydatów pój¶cie na wybory to przyjemno¶æ, któr± mo¿na porównaæ jedynie z wizyt± w burdelu celem wybrania sobie ¿ony.
selfbanned

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #884 on: 2007-09-15, 20:28:23 »


;)

 

lofty-success