Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288109 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #915 on: 2007-09-29, 09:46:57 »
To prawda, ¿e takie doniesienia s± niepokoj±ce, ale czy do tzw. "inwigilacji prawicy" nie dochodzi³o ju¿ wcze¶niej? Tak jak napisa³em wcze¶niej, dla mnie jest to kontynuacja i obawiam siê, ¿e nawet je¿eli PiS pozostanie poza burt±, bo PO np. utworzy rz±d z LiD, to nic siê w tej materii nie zmieni, oni przejm± do kontynuacji te wszystkie "instrumenty"... a powinna byæ powo³ana specjalna komisja sejmowa do zbadania ewentualnych nieprawid³owo¶ci.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #916 on: 2007-09-29, 10:04:05 »
Chcesz mi powiedzieć, że inwigilowanie Kaczyńskich przez Wałęsę usprawiedliwia teraz inwigilowanie wszystkich przez Kaczyńskich i ich nazguli? No błagam...

"Ewentualnych" nieprawidłowości? Chciałeś chyba napisać "oczywistych"? No tak, te klawisze leżą tak blisko siebie... :roll:
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #917 on: 2007-09-29, 10:58:18 »
Nic niczego nie usprawiedliwia. Napisa³em tylko, ¿e w tej materii nic siê od lat nie zmienia. No mo¿e poza tym, ¿e technika inwigilacji idzie do mocno przodu. Ka¿da ekipa id±ca do w³adzy obiecuje, ¿e skoñczy ze z³ymi praktykami ekipy poprzedniej, a potem robi dok³adnie to samo, tylko na wiêksz± skalê, czyli obsadzanie sowimi lud¼mi wszystkiego co siê da. Napisa³em "ewentualnych" bo tak na 100% nie mam pewno¶ci.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #918 on: 2007-09-29, 11:05:34 »
A ja po raz kolejny postulujê za³o¿enie Partii Ludzi Pozytywnie Nastawionych (albo Partia Ludzi Dobrej Woli), którzy nie bêd± rozliczaæ poprzedników, tylko i¶æ do przodu ku lepszemu pañstwu i zamiast siê piekliæ co poprzednicy zepsuli, to po prostu to naprawiæ mówi±c co by³o nie tak.
Przejrzysto¶æ poczynañ w³adzy, ¿adnego utajniania obrad Sejmu, niezale¿ni obserwatorzy, kontrolerzy jako¶ci i merytoryczne dyskusje. Utopia, co nie? No ale we¼my tak± analogiê - je¶li Pañstwo jest pewnego rodzaju firm±, to czemu by nie wdro¿yæ w niej systemu zarz±dzania jako¶ci± w stylu ISO 9001 czy co¶ w ten deseñ? :)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #919 on: 2007-09-29, 11:10:08 »
A kto by³by audytorem? :wink:
Bo obecnie niby jest spo³eczeñstwo, a potem jest jak jest...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #920 on: 2007-09-29, 14:33:36 »
No w³a¶nie tu jest problem, bo audytorem powinien byæ kto¶ z zewn±trz. I teraz rozumieæ przez to jak±¶ zagraniczn± instytucjê czy raczej swego rodzaju komisjê spo³eczn±? Co¶ pokrewnego komisji sejmowej by³oby chyba ok, bo w sk³ad wchodz± cz³onkowie zarówno rz±du, jak i opozycji i wtedy jedni drugim patrz± na rêce. Nie jestem politologiem, ale mam wra¿enie, ¿e mo¿na wypracowaæ mechanizmy skutecznej kontroli poczynañ rz±du przez obywateli.
: 29 Wrzesieñ 2007, 11:15:37
Kulczyk, mordo ty moja! - czyli jak PiS walczy z oligarchami :roll:
« Last Edit: 2007-09-29, 14:38:00 by minder »
True Pagan Winter Crew

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #921 on: 2007-09-29, 16:25:09 »
Przejrzysto¶æ poczynañ w³adzy, ¿adnego utajniania obrad Sejmu, niezale¿ni obserwatorzy, kontrolerzy jako¶ci i merytoryczne dyskusje.
To¿ to Open Source :shock: Twój opis pasuje jak ula³ :mrgreen:

I utopijno¶æ te¿ siê zgadza! :shock: Bo co z kontrolerów jako¶ci [m.in. u¿ytkowników] skoro w³adza [twórcy systemu] maj± to w dupie... :roll:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #922 on: 2007-09-29, 19:32:59 »
Maj± w dupie tak d³ugo, jak mog± co¶ ukryæ. Je¶li jednak wszystko jest podawane czarno na bia³ym, to po pierwsze aferzystom nie bêdzie siê op³aca³o pchaæ do w³adzy, bo wszyscy im bêd± na rêce patrzeæ. Marzy mi siê, by w Polsce by³a taka ¶wiadomo¶æ spo³eczna, ¿e pose³ p³ac±cy s³u¿bow± kart± za prywatne zakupy zostanie wy³±czony z ¿ycia politycznego na kilka lat - tylko po to, ¿eby partia nie mia³a przez to k³opotów (tak by³o w Szwecji). Mo¿e jeszcze kiedy¶ honor bêdzie mia³ u pos³ów jak±kolwiek warto¶æ...
True Pagan Winter Crew

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #923 on: 2007-09-29, 21:55:03 »
bo wszyscy im będą na ręce patrzeć.
Poprzez media? Niestety mam wrażenie, że proceder typu "my Wam damy coś, a Wy przemilczcie tę sprawę tak, żeby społeczeństwo się nie dowiedziało, albo przynajmniej żeby wyszło łagodniej" wciąż występuje.

Ten przykład świadomości społecznej, który opisałeś, jak najbardziej pozytywny, "tak powinno być", jednak wydaje mi się, że tego typu zachowanie obywateli jest mało możliwe w Polsce. Polacy są strasznie przyzwyczajeni do wszelkiego kombinatorstwa [w dużym stopniu z powodu sytuacji z przed roku '89, choć to stało się już elementem wychowania, tzn. 'młodzi widzą i naśladują'], szukania bocznych ścieżek, tylnych wejść i ma to wpływ również na przyzwolenie społeczne w tej kwestii. Gdy zdarza się jakaś afera, a media dobrze nagłośnią, ludzie oficjalnie wyrażą oburzenie, ale nie przeszkadza im to często ponownie głosować na skompromitowanego tak polityka/partię. Inna sprawa, że często [np. teraz] nie ma specjalnego wyboru... :|

EDIT: Co mnie jeszcze przeraża: 'kultura polityczna', o której wspominasz w ostatnim zdaniu, spadła na dno, lecz najgorsze jest to, że dzieje się to niezaleznie od poziomu intelektualnego i wykształcenia owych osób. Czy rolnik, czy profesor, zachowują się co najmniej nagannie. To czyni mój chwilowy pomysł [by polityka odfiltrowana była z prostaków, którym słoma z butów wystaje] bezsensownym... :roll:
« Last Edit: 2007-09-29, 21:59:20 by deluminathor »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #924 on: 2007-09-29, 23:37:32 »
Mo¿e przynajmniej my nie "zwie¶niaczejemy" na tym forum, bo na tych tam przy ¿³obie i tych walcz±cych o ¿³ób, nie ma chyba co liczyæ. Teraz ju¿ nawet nie ukrywaj± jakie s± ich intencje. Nic siê praktycznie nie mówi o jakich¶ hipotetycznych programach reform, bo de facto rz±dz±cy nigdy takich nie mieli. Ot takie ³atanie z dnia na dzieñ i oby do jutra. Totalna ob³uda. By siê co¶ zmieni³o na lepsze, trzeba chyba jakiej¶ kolejnej wojny lub przewrotu na wzór Chile (czyta³em ostatnio, ¿e Allende w trakcie zamachu stanu z 11.09.1973 r. odebra³ sobie ¿ycie karabinem ofiarowanym mu przez Castro).
Co siê za¶ tyczy pomys³u Mindera odno¶nie ludzi z zewn±trz kraju, to z pewno¶ci± znajd± siê tacy, którzy zechc± byæ takimi "audytorami" np. Putin lub Schroeder :> , ale w±tpiê by by³o nam lepiej. My¶lê, ¿e jak siê sami wewn±trz kraju nie uporamy ze swoimi problemami i przywarami, to nikt nam z zewn±trz nie pomo¿e.  A wracaj±c do Kaczyñskich, ja to odbieram na zasadzie, ¿e nowa ho³ota tylko przegna³a star± ho³otê (m.in. poprzez odsuniêcie od wp³ywów ludzi zwi±zanych z dawna bezpiek± poprzez likwidacjê WSI) i st±d ten wszechobecny skowyt. Teraz natomiast PiS robi dok³adnie to samo co poprzednicy. Rewolucji w sferze gospodarki (zdecydowane obni¿enie obci±¿eñ fiskalnych, zmniejszenie ilo¶ci koncesji, pozwoleñ i innych utrudnieñ administracyjnych do poziomu reformy ministra Wilczka) po PiS siê nie spodziewa³em i nie spodziewam, bo w tej materii s± lewicowymi etatystami. Ale jak obserwujê, jak dzia³a Gilowska, która powo³uje siê na Miltona Friedmana, Friedricha Hayek'a i innych leseferystów, a de facto jest kontynuatork± keynesizmu, to nie wierzê, by PO (które jest rzekomo ugrupowaniem liberalnym) w tej materii zechcia³o dokonaæ wy³omu. No chyba, ¿e do w³adzy dosz³aby UPR, ale póki co nie widzê szans...


« Last Edit: 2007-09-30, 00:00:19 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #925 on: 2007-09-29, 23:47:49 »
Dopóki nie skoñczy siê ta kampania oszczerstw to nie ma szans na poprawê czy zmianê czegokolwiek. Ale wyboru nie mamy, musimy glosowaæ, ¿eby do w³adzy nie doszli Ci, który doprowadzaj± nas do bia³ego gor±czki. Pojawia sie tu pojêcie mniejszego z³a.
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #926 on: 2007-09-30, 09:46:41 »
O mniejszym złu już dyskutowaliśmy. Problem polega na tym, że nie do końca wiadomo co tym mniejszym złem jest. Mnie w tej chwili jawi się ono mimo wszystko pod postacią PO (bo to jednak z tą partią związanych jest najwięcej ludzi, których szanuję - np. Zdrojewski). Martwi mnie jednak to, że sporo osób deklaruje, że odda głosy nieważne. Rozumiem manifestację, która się z tym wiąże, ale z drugiej strony znaczenie mają tylko głosy ważne - bo to właśnie one zadecydują kto nas będzie "uszczęśliwiał" do następnych wyborów (świadomie nie mówię "przez następne cztery lata :P). W ostateczności można przecież głosować na Partię Kobiet :D
: 30 Wrzesień 2007, 07:09:10
W Polsce wcale nie jest tak źle, spójrzcie co się dzieje w trakcie głosowań w Teksasie. U nas też były takie numery, ale winni mieli potem poważne nieprzyjemności. A już na pewno nie głosowali za przeciwników.
« Last Edit: 2007-09-30, 09:54:22 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #927 on: 2007-09-30, 14:07:51 »
O mniejszym z³u ju¿ dyskutowali¶my. Problem polega na tym, ¿e nie do koñca wiadomo co tym mniejszym z³em jest. Mnie w tej chwili jawi siê ono mimo wszystko pod postaci± PO...
W ostatnim okresie na du¿y minus zaliczam u nich "odej¶cie" Rokity (którego pewnie Kaczyñski zrobi premierem) oraz powielanie PiS'opodobnych prostackich spotów przedwyborczych, przez co pog³êbia siê mój pogl±d, ¿e Tusk to miernota polityczna - sorry, je¶li kogo¶ urazi³em, ale nie mam do tego faceta za grosz szacunku i inaczej tego wyraziæ nie potrafiê. Jaros³aw Kaczyñski jest przynajmniej twardym graczem i mistrzem intrygi, a Tuskowi zupe³nie brak sprytu, charyzmy i osobowo¶ci politycznej.
A zag³osujê, tak jak to robiê od 14 lat, czyli na UPR. Giertych mi w tym uk³adzie bardzo przeszkadza, ale trudno...
« Last Edit: 2007-09-30, 14:09:37 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #928 on: 2007-10-01, 20:32:22 »
OMG, w debacie Kwaśniewski ownuje Kaczyńskiego. Ten pierwszy rzeczowy i konkretny, ten drugi przyczepił się do walki z korupcją, nie odpowiada na pytania i ignoruje argumenty.
True Pagan Winter Crew

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #929 on: 2007-10-01, 20:36:45 »
Nie ogl±dam, ale siê domy¶la³em. Nie oceniaj±c ich jako polityków, Kwa¶niewski jest po prostu inteligentniejszy...
selfbanned

 

lofty-success