Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288123 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #945 on: 2007-10-13, 13:14:14 »
Ja z kolei mam straaaaszny dylemat na kogo g³osowaæ, bo w moim okrêgu pierwszy kandydat UPR jest dopiero na ósmej pozycji.

-_-
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #946 on: 2007-10-14, 15:40:22 »
Natomiast w jednym zgadzam siê z Kaczyniakiem, ¿e to co siê dzieje z³ego w polskim ¿yciu publicznym od dwóch lat, jest tak¿e w du¿ej mierze win± Tuska, z powodu jego wybuja³ego ego i ambicji. Jak to zgrabnie uj±³ prof. Religa w wywiadzie dla "Dziennika" (14.09.07): On (Tusk) pope³nia ten sam b³±d co Marian Krzaklewski. Podporz±dkowa³ wszystko swoim prezydenckim ambicjom. Nie my¶li o rozwi±zywaniu problemów. Dlatego nie dosz³o do koalicji PiS-PO.A tak generalnie, po tych debatach, i Kaczyniaka z Kwa¶niakiem, i z Tuskiem, ca³y czas odbieram to jak totaln± walkê jedynie o koryto - ci wszyscy ludzie w jakiej¶ formie uczestniczyli ju¿ i uczestnicz± w kszta³towaniu polskiej rzeczywisto¶ci, piêknie potrafi± mówiæ o mi³o¶ci do Polski i do Polaków przed wyborami a potem... to wszystko idzie jakby w zapomnienie. Jak to zgrabnie niegdy¶ spuentowa³ Jacques Bainville: wszystkie zwyciêstwa rz±dów demokratycznych to zwyciêstwa wyborcze. Ja tam jednak tradycyjnie zag³osujê na moich konserwatywnych libera³ów z UPR.
Nie wydaje mi siê ¿eby z koalicji PiS-PO wysz³o co¶ sensownego, ale ambicja Tuska raczej nie by³a g³ówn± przyczyn± tego, ¿e do tej koalicji nie dosz³o. Je¿eli lider Platformy ma wybuja³e ego, to nie wiem co mo¿na by powiedzieæ o Kaczyñskich i czolowych dzia³aczach PiSu. Odnoszê wra¿enie z niektórymi lud¼mi po prostu nie da siê dogadaæ.

Co do UPR, to nie bardzo spodoba³o mi siê to jak Mikke widzi szkoly z oddzia³ami integracyjnymi. Ceniê to ¿e kole¶ ma swoje zdanie i logicznie podchodzi do pewnych spraw, ale w niektórych kwestiach jego pogl±dy wydaj± mi siê strasznie g³upie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #947 on: 2007-10-14, 16:33:29 »
Zgadzam siê. Jaros³aw Kaczyñski ma byæ mo¿e jeszcze bardziej dumne i pyszne wyobra¿enie o swojej osobie. Ale to PiS wtedy wygra³ wybory, stawia³ warunki i nie da³ siê sprowadziæ do parteru, jak to 8 lat wcze¶niej sta³o siê gdy najwa¿niejsze resorty w rz±dzie AWSowskim objê³a Unia Wolno¶ci. Potem jak przys³owiowy szczur da³a nogê z ton±cego okrêtu, ale na niewiele siê to zda³o bo i tak znale¼li sie poni¿ej progu wyborczego.
Co siê tyczy Korwina, to nie wiem dok³adnie co on tam naopowiada³ o szko³ach integracyjnych. Mogê sobie wyobraziæ, bo on jest przeciwnikiem np. konkursów tañca na wózku inwalidzkim - imho móg³by siê tak ostentacyjnie z tym nie obnosiæ. A tak pomijaj±c to, znam bardzo dobrze osoby które pracuj± w szko³ach integracyjnych oraz w szko³ach specjalnych oraz kilku rodziców dzieci niepe³nosprawnych umys³owo. I wcale integracja nie jest takim najlepszym rozwi±zaniem. Dzieci takie czêsto dopiero dobrze siê czuj± i s± szczê¶liwe, gdy z klasy integracyjnej zostan± przeniesione do szko³y specjalnej. Wtedy np. najgorszym dla nich okresem s± ferie i wakacje. Szko³a integracyjna bardzo czêsto wywo³uje pog³êbienie podzia³u i agresjê. Zam rodziców, którzy nie chcieli tego przyj±æ do wiadomo¶ci (rozumiem ich, bo ka¿dy kocha swoje dziecko) i po roku, czy dwóch, gdy dziecko trafi³o do szko³y specjalnej stwierdzali, ¿e ich upór co do placówki specjalnej by³ b³êdem. To tyle co siê tyczy integracji.

Edit: Poniewa¿ ostatnio przesta³em siê tym wszystkim (propagand± przedwyborcz±) nakrêcaæ, wiêc zapomnia³em, ale w ostatniej debacie Tusk kontra Kaczyñski (lub odwrotnie jak kto woli), by³ jeszcze jeden elektryzuj±cy moment, gdy Kaczyniak bez cienia za¿enowania opowiada³, jak to funkcjonariusze ABW ¶ledzili ka¿dy krok Samoobrony - pewnie siê zagalopowa³, bo chcia³ pokazaæ jak to Lepper by³ niby niegro¼nym partnerem, a przy okazji sam siê przyzna³, ¿e jednak jego ulubion± metod± jest policja polityczna. Tylko czy gdzie¶ na ¶wiecie jest jeszcze miejsce, gdzie rz±dz±cy nie robi± takich rzeczy? Bo w to ¿e robi±, to nawet nie w±tpiê, tyle tylko, ¿e mo¿e w sposób bardziej utajniony.



« Last Edit: 2007-10-14, 20:47:10 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #948 on: 2007-10-14, 18:35:09 »
a moim zdaniem szko³y integracyjne to rewelacyjny pomys³. przede wszystkim ucz± zdrowie dzieci, ¿e s± te¿ ludzie niepe³nosprawni na tym ¶wiecie, ¿e jest to rzecz normalna, która nie mo¿e i nie powinna byæ powodem do ¶miechu czy drwin. uczy wspó³pracy, zrozumienia drugiego cz³owieka - i to dzia³a w obie strony. dzieci niepe³nosprawne i te ca³kiem zdrowe ucz± siê wspó³istnienia w spo³eczeñstwie, pomagania sobie nawzajem i akceptowania siebie takimi, jakimi s±, wraz ze wszystkimi wadami. oczywi¶cie zdarzaj± siê przypadki, incydenty, ale to naprawdê jest rzadki, a pomaga zrozumieæ, ¿e w ¿yciu s± zarówno dobrzy, jak i ¼li ludzie. wiem, co mówiê, poniewa¿ mój brat chodzi do szko³y integracyjnej i nauczy³a go ona szacunku do osób w jaki¶ sposób niesprawnych, a jednocze¶nie pozwoli³a mu traktowaæ ich jak NORMALNYCH, zwyczajnych cz³onków spo³eczeñstwa. zwróæ uwagê, ¿e wiele osób wci±¿ nie wie jak zachowaæ siê w towarzystwie osób niepe³nosprawnych, boi siê udzielaæ pomocy, odzywaæ - bo obawia siê pope³nienia b³êdu. równie¿ wci±¿ wiele osób nie potrafi zaakceptowaæ ludzi niepe³nosprawnych i uwa¿a siê za lepszych tylko dlatego, ¿e mieli tyle szczê¶cia w ¿yciu, by nie do¶wiadczyæ nigdy niepe³nosprawno¶ci. i taka szko³a, edukacja od najm³odszych lat, pozwala wychowaæ ludzi tolerancyjnych i pomocnych. oddzielanie dzieci niepe³nosprawnych od dzieci zdrowych tworzy niezdrowe podzia³y, izoluje te dzieci, te osoby od spo³eczeñstwa. PODKRE¦LA ró¿nice, zamiast je zacieraæ, pog³êbia granice, zamiast je niszczyæ.

a to, co powiedzia³ Korwin-Mikke - ¿e dzieci zdrowe mog± siê zara¿aæ od niepe³nosprawnych /czym, do cholery? zwyrodnieniem stawów, z³amanymi krêgami?/, jest tak idiotyczne, ¿e a¿ szkoda tego komentowaæ.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #949 on: 2007-10-14, 19:13:01 »
a moim zdaniem szko³y integracyjne to rewelacyjny pomys³. przede wszystkim ucz± zdrowie dzieci, ¿e s± te¿ ludzie niepe³nosprawni na tym ¶wiecie, ¿e jest to rzecz normalna, która nie mo¿e i nie powinna byæ powodem do ¶miechu czy drwin...
Oczywi¶cie, ¿e tak. Ale nie da siê tak ca³kiem wyeliminowaæ szkó³ specjalnych, bo ró¿ne s± stopnie upo¶ledzenia umys³owego i niestety zdarza siê, ¿e dzieci z g³êbszym upo¶ledzeniem ¼le funkcjonuj± w klasach integracyjnych.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #950 on: 2007-10-14, 22:35:41 »
W poprzedniej szkole by³ ch³opak chory na schizofreniê. Mia³ indywidualny tok nauczania. W czasie przerw uczy³ siê lataæ - biega³ po korytarzu wymachuj±c rêkami i wrzeszcz±c "jestem motyleeeeeem!!!" Trudno mówiæ o jakiejkolwiek integracji w jego przypadku, bo wszyscy zastanawiali siê dlaczego nie trafi³ do szko³y specjalnej. Przy okazji nauczyciele mieli ciê¿kie przeprawy, bo naprawdê nie da³o siê go niczego nauczyæ. Dodatkowo rozk³ad tygodnia by³ praktycznie ustawiany pod niego (w szkole, do której uczêszcza 1000 uczniów). To chyba jakie¶ nieporozumienie.
True Pagan Winter Crew

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #951 on: 2007-10-14, 22:41:36 »
ja nie twierdzê, ¿e nie ma takich przypadków, które wymagaj± umieszczenia dziecka w szkole specjalnej. ale twierdzenie, a raczej uogólnianie, ¿e "integracja nie jest takim najlepszym rozwi±zaniem" jest chyba "lekko" nietrafione.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
selfbanned

paatos

  • Guest
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #953 on: 2007-10-16, 12:07:17 »
http://arachnomania.bnx.pl/viewpage.php?page_id=5

Strona o adresie http://arachnomania.bnx.pl/viewpage.php?...
prawdopodobnie zawiera niew³a¶ciwe materia³y
DOSTÊP DO NIEJ ZOSTAJE ZABLOKOWANY
Je¶li uwa¿asz ¿e strona nie powinna byæ zablokowana prosimy o wys³anie e-maila

CENZOR zabezpiecza przed dostêpem
niepowo³anych osób
do niecenzuralnych zasobów Internetu.

 :o

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #954 on: 2007-10-16, 12:14:12 »
Mi otwiera siê normalnie...
Mo¿e Kaczyñscy za³o¿yli ci blokadê ;P
selfbanned

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #955 on: 2007-10-16, 13:16:45 »
Hahahah, Giertychowa inicjatywa funkcjonuje. :lol:  Czujesz się bezpieczny w internecie?  :mrgreen:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #956 on: 2007-10-16, 13:44:37 »
Akcja z bazgraniem kart ciekawa, ale nikt poza komisją tego nie zobaczy, a oni nie będą mieli ani czasu, ani ochoty, żeby się rozwodzić nad głębokimi prawdami zawartymi na kartach. Po wyborach wszystko pójdzie do pieca i tak to się skończy.

Co do Cenzora: koleżanka z Obornik Śląskich nie może wejść na stronę własnej szkoły, bo adres wygląda mniej więcej tak: oborniki-slaskie.cośtam.pl i Cenzor to traktuje jako stronę z lolitkami.
« Last Edit: 2007-10-16, 13:47:39 by minder »
True Pagan Winter Crew

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #957 on: 2007-10-16, 17:41:52 »
Wprawdzie wywiad ma³o ¶wie¿y, ale nieco wyja¶nia i warty przeczytania:
Dlaczego UPR startuje z Ligi Prawicy Rzeczpospolitej

EDIT:
UPR TV :)
Quote
UPRTV jest internetow± telewizj± Unii Polityki Realnej- powsta³a dla propagowania idei konserwatywno-liberalnych ,wolnego rynku i wolno¶ci s³owa.
Ca³o¶æ materia³ów filmowych prezentowana jest na www.UPRTV.pl
« Last Edit: 2007-10-16, 18:09:18 by deluminathor »

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #958 on: 2007-10-16, 22:34:43 »
wszystko, co sko¶ne.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #959 on: 2007-10-18, 13:39:03 »