Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288121 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1320 on: 2008-06-20, 12:22:42 »
U nas dali nam wybór - albo dodatkowa lekcja angielskiego w tygodniu, albo WD¯... :> No wiêc oczywi¶cie wszyscy podpisali, ¿e na ¿adne wude¿ety nie chc± ;D Bo chc± siê uczyæ! uczyæ! uczyæ!

edit: ech... pozdrowienia dla Veili :roll:
wszystko, co sko¶ne.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1321 on: 2008-06-20, 15:08:32 »
Przecie¿ dzieci w liceum s± ju¿ u¶wiadomione o wszystkim...
My¶lê, ¿e minder ma racjê i trzeba by zacz±æ od podstawówki... Tylko jak, ¿eby to nie by³a tylko lu¼na godzina i ¿eby dzieci podesz³y do tego powa¿nie...
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1322 on: 2008-06-20, 16:27:17 »
Pan Waldu¶ na WD¯ w moim LO pokazuje dzieciom zdjêcia prze¿artych chorob± syfilityków i straszy ci±¿±.  :twisted:
O popatrz, a ja foty syfilityków dopiero na studiach mia³am. Z tym, ¿e to byli ju¿ d³ugo martwi syfilitycy...

A poza tym, ¿e w szkole, to - ja wiem, ¿e nie wszystkie dzieci tak maj±, ale np. ja mam matkê. Sorry, ale nie mo¿na wszystkiego zwalaæ na pedagogów rodzice te¿ maj± jakie¶ obowi±zki, nie?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1323 on: 2008-06-20, 16:33:42 »
Problem w tym, że żeby rodzice mogli zapewnić 'pociechom' godne warunki życiowe, najczęściej muszą harować ostro, przez co nie mają czasu pobyć z bachorami i pedagogami być im. Tak bywa najczęściej w Polsce, nie wiem jak za granicą, ale z tego co się orientuję, zarobki tam większe są, wobec czego czas na pracę poświęcać mniej można.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1324 on: 2008-06-20, 16:37:20 »
To ¿adne usprawiedliwienie. Nie staæ ciê na zapewnienie dziecku warunków do ¿ycia (i nie mówê tylko o materialnych, bo kontakt z dzieckiem te¿ jest wa¿ny, bo dziecko to nie zwierz±tko i nie ro¶linka) - nie miej. Proste.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1325 on: 2008-06-20, 17:52:57 »
Abstrahuj±c od warunków finansowych polskich rodzin...
Ja np. mam dobry kontakt z rodzicami (tak s±dzê), a nigdy nie rozmawiali¶my o tych sprawach. Pierwszego ch³opaka mia³am w liceum, rodzice nigdy nie robili mi ¿adnych g³upich uwag itp., ale z drugiej strony o antykoncepcji te¿ ze mn± nie rozmawiali... i nie rozmawiamy do tej pory.
Ja zreszt± nigdy mamie te¿ nie opowiada³am o swoich "sercowych" sprawach, teraz za to trochê tacie opowiadam o facetach :D
I co? U¶wiadomi³am siê sama, jestem raczej rozs±dna w tych sprawach (szklanka wody zamiast :roll:), ale to mo¿e dlatego, ¿e nigdy zakochana porz±dnie nie by³am...?  :shock:

Owszem, uwa¿am, ¿e rodzice maj± g³ówn± rolê w u¶wiadamianiu swoich pociech, ale czasem po prostu... chyba nie umiej± siê do tego zabraæ.
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1326 on: 2008-06-20, 17:58:03 »
Dlatego, ¿e ich tak¿e nikt nie nauczy³.

Jak kiedy¶ przy rozmowie naci±gn±³ ojca na zwierzenia to mi w³osy dêba stanê³a. Ja to ¶wiêtym przy nim jestem jaki¶. :P I jak ja mam braæ z niego przyk³ad? ;)
[under construction]

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1327 on: 2008-06-20, 21:02:51 »
Czarna, rodzice niekoniecznie od razu musz± prosto z mostu mówiæ 'mo¿esz to, powiniene¶ to, nie rób tego' etc. Oni widz± jak dorasta ich bachor i na ile jest rozs±dny, rezolutny i odpowiedzialny. Czêsto taki m³ody cz³ek potrafi sam, na podstawie zwyk³ego procesu wychowywania, zbudowaæ sobie odpowiednie podstawy moralne i silniejsza ingerencja rodziców nie jest niezbêdna. Wiêc to nie jest jaka¶ regu³a, ¿e musi przyj¶æ moment "synu, jeste¶ ju¿ doros³y/du¿y, czas aby¶ dowiedzia³ siê paru rzeczy" :P

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1328 on: 2008-06-20, 21:10:34 »
A ja uwa¿am, ¿e dziecko nale¿y u¶wiadamiaæ od momentu, od którego zacznie siê interesowaæ tym, co ma w spodniach/pod spódniczk±. Spokojnie, rzeczowo i bez zbêdnych emocji wyt³umaczyæ na dostêpnym dla dziecka poziomie w czym rzecz. W miarê dorastania latoro¶li wyja¶nienia mo¿na uzupe³niaæ, o ile dzieciê wyrazi zainteresowanie (a niemal na pewno wyka¿e). Mnie matka u¶wiadomi³a, gdy mia³am co¶ ko³o sze¶ciu lat, wiêc jak widaæ da siê :] Tak bajde³ejem - dziecko u¶wiadomione to o wiele trudniejszy, je¶li nawet nie niemo¿liwy, cel dla potencjalnego pedofila.
« Last Edit: 2008-06-20, 21:12:35 by aibrean »
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1329 on: 2008-06-24, 20:52:14 »
ja uwa¿am, ¿e zawsze lepiej u¶wiadomiæ ni¿ czekaæ, a¿ zrobi± to koledzy i kole¿anki - wiadomo jaki jest stan wiedzy dzieciêcej (;
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1330 on: 2008-06-24, 23:12:15 »
Ale kogo? Przez kogo? Mo¿esz to rozwin±æ? Ten temat zreszt± zamknêli¶my parê dni temu... Masz jaki¶ nowy punkt widzenia? Bo nie bardzo zrozumia³am :(
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1331 on: 2008-06-25, 17:06:43 »
no widzisz, ja jakos zrozumialem :P

i zgadzam sie.. tylko rodzice zupelnie nie wiedza jak i kiedy sie za to zabrac

moi na przyklad postanowili mnie uswiadomic jak skonczylem 18 lat i oglednie mowiac bylo juz po ptakach :]

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1332 on: 2008-06-25, 19:51:17 »
mnie mama kupi³a ksi±¿kê, wcisnê³a do rêki i kaza³a czytaæ (; co prawda nie osobi¶cie, ale jednak jako¶ mi to przekaza³a. to zawsze lepsze ni¿ mity i legendy dzieciêce przekazywane sobie na trzepaku. a potem dziewczyny pisz±, ¿e maj± guzek pod kolanem i czy to mo¿e byæ ci±¿a pozamaciczna :lol:
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1333 on: 2008-06-25, 20:40:31 »
Albo ci±¿a urojona, jak w filmie Svidd Neger :mrgreen: [kto widzia³, ten wie :>]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1334 on: 2008-06-26, 13:37:40 »
mnie mama kupi³a ksi±¿kê, wcisnê³a do rêki i kaza³a czytaæ (; co prawda nie osobi¶cie, ale jednak jako¶ mi to przekaza³a. to zawsze lepsze ni¿ mity i legendy dzieciêce przekazywane sobie na trzepaku. a potem dziewczyny pisz±, ¿e maj± guzek pod kolanem i czy to mo¿e byæ ci±¿a pozamaciczna :lol:
Mnie Mamo¶æ ksi±¿ki nie da³a, w ogóle nie pamiêtam, jak zosta³am u¶wiadomiona... :roll:
Ja na pewno od razu sama wiedzia³am! :P Ekhm... zawsze interesowa³am siê biologi±... I sory, ale nie znam a¿ tak g³upich dzieci chyba, jak opisa³a¶...
Dzieci trzeba u¶wiadamiaæ od ma³ego - to fakt, ale chyba teraz tutaj mylimy dwie rzeczy - u¶wiadamianie, sk±d siê bior± dzieci z u¶wiadamianiem dotycz±cym mi³o¶ci, seksu i antykoncepcji... A od tego wyszli¶my.
...If I call will you come and will you save me?

 

lofty-success