Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288139 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1335 on: 2008-06-26, 13:56:19 »
I sory, ale nie znam a¿ tak g³upich dzieci chyba, jak opisa³a¶...
Zdziwi³aby¶ siê... Powa¿nie. Zreszt± dzieciom mo¿na wybaczyæ, bo ma³e i krótko jeszcze ¿yj± i maj± w pewien sposób ograniczone rozumienie.

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1336 on: 2008-06-26, 16:14:19 »
u¶wiadamianie, sk±d siê bior± dzieci z u¶wiadamianiem dotycz±cym mi³o¶ci, seksu i antykoncepcji... A od tego wyszli¶my.

generalnie te rzeczy maj± ze sob± bardzo du¿o wspólnego (; i je¿eli u¶wiadamia siê dziecko w jednym z tych zagadnieñ, to raczej ciê¿ko nie zahaczyæ o inne. a dzieci naprawdê potrafi± pora¿aæ swoim brakiem wiedzy i pomys³owo¶ci± odno¶nie niektórych tematów.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

paatos

  • Guest

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1338 on: 2008-06-26, 16:44:38 »
o, to mi przypomnialo anegdotke jak lider Non Opus Dei uczyl angielskiego w jednym z olsztynskich liceow i dostal wymowienie po tym jak ktos doniosl dyrekcji nagranie z koncertu, na ktorym miedzy utworami podzielil sie z publicznoscia 'dziesiecioma powodami, dla ktorych warto czcic szatana'  :lol:

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1339 on: 2008-06-26, 16:55:12 »
Czy muzyk blackmetalowy mo¿e uczyæ w szkole?

s±dzê, ¿e Minder mia³by tu co¶ do powiedzenia (; chocia¿ nie jest muzykiem blackmetalowym. acz przecie¿ s³ucha "szatañskiej muzyki". dla mnie to jest absurd, ¿eby z takiego powodu nie pozwoliæ komu¶ zostaæ nauczycielem. swoj± drog± ciekawego przedmiotu mia³by uczyæ ten ca³y Emil ;D
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1340 on: 2008-06-26, 17:01:39 »
Czy muzyk blackmetalowy mo¿e uczyæ w szkole?
Tymczasem w s±siedniej Norwegii od lat bez przeszkód uczy muzyki w wiejskiej podstawówce pan Vegard Tveitan, czyli Ihsahn - lider znakomitego zespo³u blackmetalowego Emperor.
:shock: pad³em! XD

Odno¶nie artyku³u: Znaj±c Szwecjê i to jak oni podchodz± do praw jednostki, to kole¶ wygra i bêdzie móg³ tam uczyæ.

swoj± drog± ciekawego przedmiotu mia³by uczyæ ten ca³y Emil ;D
Na pocz±tku czerwca pan Emil Koverot otrzyma³ ofertê pracy w charakterze nauczyciela plastyki w liceum w szwedzkim mie¶cie Västervik.

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1341 on: 2008-06-26, 17:06:03 »
Ale chodzi te¿ o to, ¿e nauczyciel powinien byæ jakim¶ przyk³adem dla uczniów. Ja rozumiem, ¿e mo¿na nie chcieæ nauczyciela, który namawia poza szko³± do czczenia szatana (ale nadal jest nauczycielem przecie¿, bo nauczyciel to nie zawód 8-15 i do domu, to jest w jakim¶ sensie osoba publiczna). Osobi¶cie nie mam nic przeciw, ale zawsze pozostaje opinia rodziców. Moim zdaniem to ich nale¿a³oby zapytaæ, bo to w koñcu ich dzieci.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1342 on: 2008-06-26, 17:16:57 »
swoj± drog± ciekawego przedmiotu mia³by uczyæ ten ca³y Emil ;D
Na pocz±tku czerwca pan Emil Koverot otrzyma³ ofertê pracy w charakterze nauczyciela plastyki w liceum w szwedzkim mie¶cie Västervik.
No, plastyka, w sam raz dla korpspejnta. Sorry, nie mog³am siê powstrzymaæ. :>

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1343 on: 2008-06-26, 18:44:41 »
Ale chodzi te¿ o to, ¿e nauczyciel powinien byæ jakim¶ przyk³adem dla uczniów. Ja rozumiem, ¿e mo¿na nie chcieæ nauczyciela, który namawia poza szko³± do czczenia szatana (ale nadal jest nauczycielem przecie¿, bo nauczyciel to nie zawód 8-15 i do domu, to jest w jakim¶ sensie osoba publiczna). Osobi¶cie nie mam nic przeciw, ale zawsze pozostaje opinia rodziców. Moim zdaniem to ich nale¿a³oby zapytaæ, bo to w koñcu ich dzieci.
Otó¿ to. Tak jak nie móg³by zostaæ politykiem, ksiêdzem i moim zdaniem nauczycielem te¿ nie powinien, przynajmniej nie z szatañskim wizerunkiem. Inaczej, to co kogo obchodzi, co on robi po szkole? Je¶li jest kulturalny i kompetentny, to ok. I nawet niech sobie gra w metalowej kapeli. Ale jak pokrzykuje przy tym "ave szatan" i ka¿e zjadaæ koty, no to chyba kole¶ nie nadaje siê na przyk³ad dla dzieci...

A Ihsahn... ³a³... mo¿e trafi³ na fanów...
...If I call will you come and will you save me?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1344 on: 2008-06-26, 18:52:25 »
swoj± drog± ciekawego przedmiotu mia³by uczyæ ten ca³y Emil ;D
Na pocz±tku czerwca pan Emil Koverot otrzyma³ ofertê pracy w charakterze nauczyciela plastyki w liceum w szwedzkim mie¶cie Västervik.

no w³a¶nie o tym mówiê ;)

osobi¶cie uwa¿am, ¿e trzeba rozgraniczyæ to, co kto¶ robi w ramach zainteresowañ i to jak uczy. moim zdaniem to, ¿e ten facet ¶piewa o mrocznych lasach czy innych tego typu rzeczach nie oznacza, ¿e siê nie nadaje do wykonywania zawodu nauczyciela plastyki. równie dobrze mo¿na odebraæ niektórym nauczycielom prawa do wykonywania zawodu za to jakie maj± pogl±dy czy jakiej muzyki s³uchaj±, jakie ksi±¿ki czytaj± itd. mój nauczyciel od biologii w liceum by³ ex-hippisem, ale jako¶ nie by³o problemu. nie popadajmy w paranojê.
« Last Edit: 2008-06-26, 18:56:56 by manowce »
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1345 on: 2008-06-26, 19:07:55 »
Mia³am nauczyciela techniki w gimnazjum, który gra w heavymetalowym zespole NOL  :) (a dowiedzia³am siê o tym dopiero na ich koncercie :D to by³ szok)
je¿eli dobrze spe³nia swoj± powinno¶æ wychowawcz± jako nauczyciel - to czemu nie mo¿e nim byæ(w koñcu istnieje chyba wolno¶æ wyznania)?
Fata viam invenient

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1346 on: 2008-06-26, 19:19:15 »
owszem - wolnosc wyznania religii katolickiej

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1347 on: 2008-06-26, 19:38:52 »
owszem - wolnosc wyznania religii katolickiej
W³a¶nie...

Kurcze, skoro nauczycielem mo¿e byæ "muzyk" disco-polo, to i "muzyk" black metalu. Je¶li na lekcjach nie uczy rysowania pentagramów i nie propaguje czego¶ z³ego, to dlaczego nie? Wa¿ne jest to, jakim jest nauczycielem. Znam wielu nauczycieli, którzy absolutnie uczyæ w szkole nie powinni, bo siê do tego kompletnie nie nadaj± - albo nie maj± odpowiedniej wiedzy [tak, s± tacy], albo nie potrafi± jej ¿adn± miar± przekazaæ. Albo te¿ "jak chc± to potrafi±", ale zwykle nie chc±, bo na przyk³ad maj± podej¶cie "byle do emerytury"...

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1348 on: 2008-06-26, 19:47:29 »
je¿eli dobrze spe³nia swoj± powinno¶æ wychowawcz± jako nauczyciel - to czemu nie mo¿e nim byæ(w koñcu istnieje chyba wolno¶æ wyznania)?

Ale spe³nianie powinno¶ci wychowawczej to te¿ wpajanie jakich¶ wzorów postêpowania. Dlatego jestem w stanie zrozumieæ niechêæ dyrektorów szkó³ do blackmetalowych nauczycieli. A je¿eli nauczyciel hajluje w wolnych chwilach, to te¿ jest jego sprawa? I powiedzmy, ¿e nie obnosi siê z tym. :P

owszem - wolnosc wyznania religii katolickiej

Bez przesady.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1349 on: 2008-06-26, 19:54:34 »
owszem - wolnosc wyznania religii katolickiej

Bez przesady.

a co, tej tez nie ma? :P

 

lofty-success