Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288135 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1365 on: 2008-06-27, 19:59:12 »
jak nauczyciel poza szko³± jest muzykiem metalowym, to jest ¼le, ale jak w szkole, na lekcji, nauczycielka mówi uczniom otwarcie, ¿e homoseksuali¶ci s± chorzy i powinno siê ich leczyæ, ¿e taka a taka partia polityczna jest z³a, ¿e "polska dla polaków" (znam takie przypadki), to nikt im uprawnieñ nie odbiera :? powinno siê oddzielaæ osobiste przekonania i to, co robi siê poza murami szko³y, od tego, co robi sie na lekcjach. w ka¿dym przypadku.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1366 on: 2008-06-27, 21:08:20 »
jak nauczyciel poza szko³± jest muzykiem metalowym, to jest ¼le, ale jak w szkole, na lekcji, nauczycielka mówi uczniom otwarcie, ¿e homoseksuali¶ci s± chorzy i powinno siê ich leczyæ, ¿e taka a taka partia polityczna jest z³a, ¿e "polska dla polaków" (znam takie przypadki), to nikt im uprawnieñ nie odbiera :?
A to akurat dziwne, bo to podpada pod nawo³ywanie do nienawi¶ci :> (swoj± drog± prowadzenie jakiejkolwiek propagandy w szkole jest zabronione, poza propagand± ekologiczn±, nie?)
Poza tym, tak po zastanowieniu, stwierdzam s± gorsze bladzie ni¿ muzycy metalowi i w³a¶ciwie to przyda³oby siê przyjrzeæ, jaki element zajmuje siê dzieæmi w szkole. Co nie oznacza, ¿e pozwoli³abym temu panu prowadziæ zajêcia z m³odzie¿±, zw³aszcza teraz. Bo generalnie to chyba nikt by nie wiedzia³, ¿e on po godzinach gra piosenki o szatanie, a tak zrobi³a siê afera i wszyscy wiedz±, czym on siê zajmuje.

To tak, jakby polityk gada³ rzeczy odwotne ni¿ my¶li - czy to by oznacza³o, ¿e jest aktorem i gra?
Bior±c pod uwagê, jaki to odpowiedzialny zawód - nauczyciel, porównaj raczej do ksiêdza, który poucza i moralizuje, a potem idzie na dziwki... chocia¿ to te¿ nic nowego w sumie :roll:

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1367 on: 2008-06-27, 21:40:28 »
A a propos tego imid¿u scenicznego by deluminathor - no to jako¶ trudno mi uwierzyæ, ¿e ktokolwiek poza zespo³ami, które jawnie nabijaj± siê np. z mhroku i z³a, nie wierzy w to co ¶piewa i robi to na zasadzie turpizmu... :roll:
Akurat w tym przypadku nie o turpizm chodzi [chyba ¿e siê na zombie kreuj± :P].
Mi, podobnie jak karasiowi rudno uwierzyæ, ¿e wierz±. Znam sporo ludzi w kapelach graj±cych m.in. black i potrafi± znakomicie kreowaæ "z³o i szatana" na scenie, a po zej¶ciu z niej i zmyciu makija¿u s± "do rany przy³ó¿" przyjació³mi, spokojnymi, zadowolonymi z ¿ycia lud¼mi. Taki sposób wyzwalania swoich emocji i ekspresji wizji drzemi±cych w wyobra¼ni jest jednym z typów powszechnego 'szaleñstwa m³odzie¿owego'. Wizje te mog± byæ ca³kowicie abstrakcyjne i wyimaginowane.

Bycie muzykiem to jest jednak autokreacja, to jest uto¿samianie siê z tym, o czym mówiê. To tak, jakby polityk gada³ rzeczy odwotne ni¿ my¶li - czy to by oznacza³o, ¿e jest aktorem i gra?
To bardzo nietrafiony przyk³ad. Wiêcej: to przyk³ad czego¶ odwrotnego. Polityk [przynajmniej w teorii] nie jest artyst±, nie zajmuje siê sztuk± ani rozrywk±. Jego zadaniem jest ¶cis³e pojmowanie prawa, zarz±dzanie, generalnie wykonywanie ¶ci¶le okre¶lonych czynno¶ci. Odstêpstwo od kierowania siê prawd± i rozs±dkiem czyni polityka niegodnym zaufania, czyli gorszym. Ma siê kierowaæ rozs±dkiem i ka¿de jego posuniêcie ma byæ racjonalne i przemy¶lane. Artysta natomiast ma zadanie zgo³a przeciwne - ma abstrahowaæ od rzeczywisto¶ci, poszukiwaæ tego, co nowe, niekonwencjonalne, co sprawi odbiorcy przyjemno¶æ, pozwoli oderwaæ siê od codzienno¶ci i rzeczywisto¶ci.
p.s. czarnego charakteru
Wygra³a¶ :mrgreen:
Wyslano: 2008-06-27, 21:36:40
prowadzenie jakiejkolwiek propagandy w szkole jest zabronione, poza propagand± ekologiczn±, nie?
Hm... znam jednego takiego nauczyciela co to prowadzi propagandê dotycz±c± pewnego systemu operacyjnego... :-k XD

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1368 on: 2008-06-27, 23:46:22 »
prowadzenie jakiejkolwiek propagandy w szkole jest zabronione, poza propagand± ekologiczn±, nie?
Hm... znam jednego takiego nauczyciela co to prowadzi propagandê dotycz±c± pewnego systemu operacyjnego... :-k XD
Ale on propaguje ekologiczny system operacyjny chyba... czy to inny jaki¶? :P

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1369 on: 2008-07-10, 21:03:42 »
prowadzenie jakiejkolwiek propagandy w szkole jest zabronione, poza propagand± ekologiczn±, nie?
Hm... znam jednego takiego nauczyciela co to prowadzi propagandê dotycz±c± pewnego systemu operacyjnego... :-k XD
Ale on propaguje ekologiczny system operacyjny chyba... czy to inny jaki¶? :P
A Ihsahn i Emil propaguj± ekologiczn± muzykê :mrgreen:
Wyslano: 2008-06-28, 01:26:56
Quote

Nielegalny Skype i Firefox?

Europejczycy podejrzani o udostêpnianie w sieci nielegalnej muzyki i filmów mog± zostaæ "wyrzuceni" z sieci. W Brukseli trwaj± g³osowania nad nowym prawem, które mo¿e ograniczyæ wolno¶æ u¿ytkowników Internetu.
Pakiet ustaw, nad którym g³osuje Parlament Europejski, ma na celu przede wszystkim zharmonizowanie rynków telekomunikacyjnych w Unii. Poprawki zg³oszone do telekomunikacyjnego Pakietu mog± jednak spowodowaæ zaostrzenie regulacji dotycz±cych Internetu. Miêdzy innymi daj±c rz±dom mo¿liwo¶æ decydowania, jakie programy mog± byæ u¿ywane w sieci. Uderzy to przede wszystkim w aplikacje s³u¿±ce udostêpnianiu plików w sieci, ale nie tylko w nie.

W walce o prawo cyfrowe

Orêdownicy "prawa cyfrowego" krytykuj± g³osowany pakiet ustaw i poprawek, zarzucaj±c firmom telekomunikacyjnym dzia³anie tylko na swoj± korzy¶æ, szkodz±c wolno¶ci u¿ytkowników sieci. I nie chodzi tu wcale o piractwo. Jak twierdzi Benjamin Henrion z FFII (Fundacja na rzecz Wolnej Infrastruktury Informacyjnej) - (...) Skype czy nawet Firefox mog± staæ siê nielegalne w Europie, je¶li nie otrzymaj± certyfikatów w³adz.

Przeciwko piratom

Wraz z tymi kontrowersjami pojawiaj± siê zaostrzenia dotycz±ce piratów. Maj± oni byæ odcinani od sieci. Przed takim rozwi±zaniem ostrzega jednak Susan Hall, prawnik z grupy Cobbetts LLP: - Jeden komputer mo¿e byæ u¿ywany przez ró¿nych ludzi - w biurach, w domu, w szko³ach, gdzie ³±cz± siê z internetem. (...) Wszystko to mo¿e doprowadziæ do powstania du¿ej grupy ludzi, pozbawionych dostêpu do sieci nie z w³asnej winy - mówi.

"Sowiecki Internet"

FFII ostrzega, ¿e regulacje mog± stworzyæ "Sowiecki internet", na którym tylko programy zaaprobowane przez rz±d bêd± mog³y funkcjonowaæ. Uderza to w liberaln± koncepcjê internetu. Jest tak¿e zagro¿eniem dla ruchu Open Source, tworz±cego darmowe programy dostêpne dla wszystkich.

Z zarzutami nie zgadza siê deputowany Parlamentu Europejskiego Malcolm Harbour, który pomaga³ przy wprowadzaniu Pakietu Telekomunikacyjnego - Reformy pakietu raczej zwiêksz± prawa konsumentów - mówi.

Wprawdzie konkretów ¿adnych informacja nie zawiera, jednak strach siê baæ co eurogeniusze wymy¶l±... :roll:

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1370 on: 2008-08-31, 09:48:54 »
Fajny licznik! Chyba wypróbujê XD

Tak mi w³a¶nie przysz³o do g³owy, ¿eby sobie o czym¶ napisaæ. Je¶li tylko Lech Kaczyñski bêdzie startowa³ w wyborach prezydenckich (a w drugiej turze bêdzie, powiedzmy razem z Tuskiem), to ma zapewniony g³os ode mnie. Co wiêcej - jak na razie na polskiej scenie politycznej nie widzê ¿adnego kandydata, który móg³by zagroziæ pozycji Lecha Kaczyñskiego (tzn w moim osobistym rankingu ludzi nadaj±cych siê na prezydenta). To prawda, ¿e zdarzaj± mu siê wpadki ("Irasiad chyba jest g³odny"), ale wiêkszo¶æ z tego, co siê o nim mówi, to informacje nieprawdziwe, które media naginaj± do granicy przyzwoito¶ci (¿e wspomnê s³ynnego "Borubara" - on po prostu powiedzia³ "Boruc bardzo", a ¿e zdarza mu siê, ¿e niewyra¼nie mówi, to media to podchwyci³y i rozg³osi³y na ca³± Polskê). Ale to, co teraz robi Kaczyñski w sprawie Gruzji jest po prostu kapitalne i za to nale¿± mu siê oklaski. W koñcu jest kto¶, kto nie boi siê zdecydowanych dzia³añ. A rz±d Tuska przechodzi sam siebie w komentowaniu decyzji prezydenta (które rzecz jasna s± w opinii rz±du decyzjami b³êdnymi), kiedy pos³uguje siê rosyjskimi argumentami.

W wyborach g³osowa³em na Platformê. Widz±c, co dzieje siê (a raczej co siê nie dzieje!) w Polsce po ich doj¶ciu do w³adzy wiem, ¿e ju¿ nigdy na nich nie zag³osujê. Zawiod³em siê strasznie i ju¿ zaczynam rozumieæ, dlaczego te ~50% Polaków nie chodzi na wybory. Bo na kogo g³osowaæ? PO ju¿ nigdy w ¿yciu, UPR to oszo³omy, PiS ma na czele Jaros³awa Kaczyñskiego, Lewica sama gubi siê w sobie i ju¿ nie wie, co mówiæ, co g³osiæ, poza tym to postkomuni¶ci, wiêc odpadaj± od razu. A PSL? Przystawka dla PO, nepotyzm itd itd. Eh, eh, eh.


minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1371 on: 2008-08-31, 11:56:54 »
Twoja sprawa. Ja wolê, ¿eby siê "nic" nie dzia³o, ni¿ ¿eby siê dzia³o tak bardzo "co¶", jak za rz±dów PiS. Najlepiej pracuj± ci, którzy nie robi± wokó³ siebie ha³asu. "Krowa, która du¿o muczy..." itd.

Je¶li chodzi o wybory prezydenckie, to zachêcam do zastanowienia siê nad kandydatur± Rafa³a Dutkiewicza (oczywi¶cie o ile bêdzie kandydowa³). Na jego rz±dy strasznie siê we Wroc³awiu narzeka ("A bo to panie ca³e miasto rozkopane, przejechaæ nie idzie. Wszystko przez tego cholernego Dutka!"), co nie przeszkadza mu dostawaæ ponad 80% g³osów w wyborach, a Wroc³awiowi rozwijaæ siê ponad wszelk± miarê.
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1372 on: 2008-08-31, 13:22:10 »
No jasne, najlepiej wszystko zwaliæ, na media. Tylko co zrobiæ w sytuacji gdy kto¶ naprawdê jest nie widz±cym nic poza czubkiem w³asnego nosa megalomanem? Do tego nie trzeba mediów, to po prostu samo wychodzi na wierzch. Co siê tyczy dzia³añ naszego prezydenta w sprawie Gruzji, to nie wydaje mi siê ¿eby mog³y przynie¶æ jaki¶ wymierny efekt. Pojecha³ do Tibilisi, powiedzia³, ¿e nie lubi Ruskich (co pewnie strasznie ich zszokowa³o) i wróci³ zadowolony do kraju - wow, faktycznie kapitalne zachowanie.
W wyborach g³osowa³em na Platformê. Widz±c, co dzieje siê (a raczej co siê nie dzieje!) w Polsce po ich doj¶ciu do w³adzy wiem, ¿e ju¿ nigdy na nich nie zag³osujê. Zawiod³em siê strasznie i ju¿ zaczynam rozumieæ, dlaczego te ~50% Polaków nie chodzi na wybory. Bo na kogo g³osowaæ? PO ju¿ nigdy w ¿yciu, UPR to oszo³omy, PiS ma na czele Jaros³awa Kaczyñskiego, Lewica sama gubi siê w sobie i ju¿ nie wie, co mówiæ, co g³osiæ, poza tym to postkomuni¶ci, wiêc odpadaj± od razu. A PSL? Przystawka dla PO, nepotyzm itd itd. Eh, eh, eh.
B±d¼my szczerzy, czy co¶ po jakichkolwiek wyborach w tym kraju zaczê³o siê dziaæ? Jak± masz gwarancjê, ¿e je¿eli nikt nie pójdzie do wyborów do w³adzy nie dorwie kolejna banda kretynów? Ja na PO siê nie zawiod³em, bo na nic wiêcej ni¿ to co dotychczas pokazali nie liczy³em. W Polsce wybory zawsze by³y i przez najbli¿szy czas wci±¿ bêd± niczym innym jak wyborem mniejszego z³a.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1373 on: 2008-08-31, 16:45:39 »
W naszej sytuacji wa¿ne jest, ¿eby mieæ do¶æ dobre stosunki z Rosj±. Nie chcê krakaæ, ale kto nam pomo¿e jak Rosja siê wkurzy i stwierdzi ¿e w Polsce te¿ zrobi tak± "misjê pokojow±" jak w Gruzji, hmm? Albo gaz zakrêci, rynek zbytu zamknie... Stany? Mnie ¶mieszy takie podej¶cie, ¿e Stany Zjednoczone nam we wszystkim pomog± jakby co¶ siê mia³o staæ. Dopóki sami nie bêd± w tym mieli jakiego¶ biznesu nie bêd± siê pchaæ w kolejny konflikt.
Nie baæ siê Rosji jest uberg³upot±. Za³o¿ê siê, ¿e jakby co¶ siê nagle zaczê³o dziaæ, pierwszy kartofel RP wylatuje z kraju pierwszym mo¿liwym lotem. Jest reprezentatywny? Nie. ¦mia³ siê podczas wizyty Condoleezzy Rice - na jednym z najwa¿niejszych dotychczas wyst±pieñ. Ogl±da³ to ca³y ¶wiat. ¯artowa³ sobie z Tuska i "meldowa³ poprzedniemu rz±dowi." Szlag mnie trafia jak widzê takie zachowanie. Rozumiem, ¿e Tusk te¿ ma swoje za uszami, ale widaæ by³o, ¿e na tym oficjalnym spotkaniu chcia³ daæ z siebie wszystko.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1374 on: 2008-08-31, 18:39:00 »
No wiedzia³em, ¿e to nie bêdzie zbyt popularna opinia, ale trudno. Na pocz±tku - ja nie mówiê, ¿e za rz±dów PiS by³o dobrze - by³o fatalnie, jeszcze gorzej, ni¿ jest teraz. Jaros³awa Kaczyñskiego nie cierpiê, ale Lech to dla mnie inna bajka. Gorzej, ni¿ za rz±dów PiS by³o tylko za rz±dów koalicji PiS-LPR-Samoobrona.

Kapitalne zachowanie - mia³em na my¶li to, ¿e Kaczyñski podejmuje jakie¶ inicjatywy, w koñcu uda³o mu siê zawi±zaæ koalicjê pañstw ¶rodkowoeuropejskich nale¿±cych do UE, gdzie Polska przewodniczy (w tej koalicji, znaczy siê - to z inicjatywy naszego prezydenta razem z nim do Gruzji polecia³ prezydent Estonii, Litwy i Ukrainy). Oprócz tego ja naprawdê wierzê w to, ¿e pañstwa ba³tyckie i Ukraina nie wycofaj± siê z tego wszystkiego i dziêki temu na najbli¿szym szczycie UE w sprawie Gruzji to nie bêdzie stanowisko tylko polskie (jak ju¿ nie raz siê zdarza³o), ale bêdzie to g³os wzmocniony g³osem pañstw ba³tyckich i Ukrainy.

Wkurza mnie dyplomacja u¶miechu Tuska, to u¶miechanie siê i przymilanie do Rosjan, Niemców, to godzenie siê na budowê Muzeum II wojny ¶wiatowej (razem z Niemcami, gdzie w zarz±dzie Polacy nie bêd± mieli ani jednego przedstawiciela) - mo¿e siê mylê i chodzi o "Centrum Wypêdzeñ", ale wydaje mi siê, ¿e to chodzi³o o Muzeum II wojny ¶wiatowej. Dlatego bardziej odpowiada mi polityka zagraniczna Kaczyñskiego - ja siê cieszê, ¿e prezydent i premier potrafi± ze sob± w tej kwestii wspó³pracowaæ, ale niepotrzebne s± te drobne z³o¶liwo¶ci - premier: "Sikorski jedzie pilnowaæ prezydenta", prezydent: "Sikorski móg³ siê czego¶ nauczyæ".

Nie mo¿na siê godziæ na to, ¿eby Rosja robi³a, co chce. Najpierw atak na Gruzjê (rzekoma ochrona Rosjan w Osetii), nastêpne mo¿e byæ oderwanie Krymu od Ukrainy (co Rosja ju¿ zapowiedzia³a). Inna sprawa, ¿e przywódcy wszystkich pañstw powinni ostro to potêpiæ i jakie¶ tam dzia³ania podj±æ w tej sprawie, bo je¿eli nadal bêd± tak reagowali, to Rosja nadal bêdzie robi³a, co chce.

Aha - i nie uno¶cie siê emocjami, przecie¿ nikt tu siê nie chce k³óciæ, a ja po prostu wyrazi³em swoje zdanie - ¿e popieram ostatnie dzia³ania prezydenta.

Te¿ siê u¶mia³em, jak us³ysza³em premiera dukaj±cego ledwie po angielsku ("ple¿er") ;] Ju¿ lepiej by³o nie robiæ wiochy i nie udawaæ, ¿e zna siê angielski, tylko skorzystaæ z pomocy t³umacza.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1375 on: 2008-08-31, 20:07:20 »
Hmm a jak Rosjanie przyjad± do Polski, osiedl± siê, zrobi± na po³udniowym-zachodzie burdê, któr± Polacy bêd± musieli st³umiæ a Rosja stwierdzi, ¿e to dzia³anie przeciwko Rosji? Wszystko siê mo¿e zdarzyæ. Rosja i tak bêdzie robi³a co chce czy nam siê to podoba czy nie - tak potê¿nego pañstwa nie da siê zignorowaæ.

S³ysza³am jak Tusk duka³ po angielsku. Mówi³ wolno, mo¿e trochê kaleczy³ wymowê, ale mówi³ poprawnie. Lepiej by by³o, gdyby poprosi³ t³umacza - takie zreszt± s± procedury i niezbyt mi siê to podoba³o, ¿e siê upar³, jednak¿e rol± prezydenta jest godnie reprezentowaæ kraj a nie wybuchaæ ¶miechem w takich sytuacjach. Dla mnie jest to nie do przyjêcia. Prezydent zachowuje siê delikatnie mówi±c niestosownie.

Snufkin

  • Guest
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1376 on: 2008-08-31, 20:46:35 »
nie chce mi sie tego czytac, tak to produkujecie ;/
chcia³em siê do³±czyæ i napisaæ co¶ m±drego ale uznalem, ¿e to sensu nie ma (no dobra, nie chce mi sie ;p)
mozna taka rozmowe w nieskoñczono¶æ prowadziæ a im wiecej ludzi tym bardziej siê gmatwa ;p

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1377 on: 2008-08-31, 21:03:36 »
Snufkin, jak nie wiesz co napisaæ, to nic nie pisz. Prosta zasada. Lepiej nic nie mówiæ ni¿ gadaæ bez sensu i nie na temat.

Brak zgodno¶ci w polityce zagranicznej na dobre nam na pewno nie wyjdzie. Bo siê dwaj doro¶li panowie nie mog± dogadaæ :? A ¿eby by³o ¶mieszniej, to jeden z nich usuwa z kancelarii by³± psujê naszej polityki zagranicznej tylko po to, ¿eby wsadziæ na jej miejsce jeszcze wiêkszego psujê (bo komentarze, które rzuci³, móg³ zachowaæ dla siebie). Zamieni³ stryjek siekierkê na kijek. Bojê siê, ¿e mentalno¶ci± nadal tkwi w swojej filmowej roli :?
True Pagan Winter Crew

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1378 on: 2008-08-31, 22:28:31 »
Hmm a jak Rosjanie przyjad± do Polski, osiedl± siê, zrobi± na po³udniowym-zachodzie burdê, któr± Polacy bêd± musieli st³umiæ a Rosja stwierdzi, ¿e to dzia³anie przeciwko Rosji? Wszystko siê mo¿e zdarzyæ. Rosja i tak bêdzie robi³a co chce czy nam siê to podoba czy nie - tak potê¿nego pañstwa nie da siê zignorowaæ.

Ale ja, broñ Bo¿e nie mówiê o ignorowaniu Rosji! Wszystko, tylko nie to! Bo, tak jak mówisz - nie mo¿na ignorowaæ tak potê¿nego s±siada. (chocia¿ dobrze, ¿e od "pe³nej" Rosji jeste¶my oddzieleni blokiem pañstw, jak tego chcia³ Pi³sudski) Oczywi¶cie, ¿e wszystko mo¿e siê zdarzyæ, dlatego uwa¿am, ¿eby nie sta³o siê to, o czym piszesz inne pañstwa powinny ostro reagowaæ (i nie mam tu na my¶li "koalicji" Polska-Litwa-£otwa-Estonia-Ukraina, tylko reakcjê ca³ej UE i USA, bo na Chiny raczej nie mo¿na liczyæ, choæ ostatnio sporo czyta³em, ¿e Chiny nie s± raczej sprzymierzeñcem Rosji, bo Rosji nie jest na rêkê to, ¿e Chiny tak dynamicznie siê rozwijaj± gospodarczo). Mówiê o ostrej reakcji ca³ej UE, ale wiadomo, ¿e jak na razie nie ma szans na jedno, wspólne stanowisko w sprawie Rosji, miêdzy innymi dlatego, ¿e Niemcy buduj± sobie z Rosjanami wspólny gazoci±g i nie przejmuj± siê opini± UE i na pewno te dwa pañstwa nie chc± psuæ swoich dobrych stosunków. Niemniej jednak, podoba mi siê to, ¿e prezydent próbuje co¶ przedsiêwzi±æ, zaznaczyæ obecno¶æ Polski na arenie miêdzynarodowej i pokazaæ, ¿e Polacy nie tylko potrafi± siê wyk³ócaæ (jak poprzedni rz±d), ale potrafi± te¿ byæ "regionalnymi liderami", którzy nie boi siê inicjatyw. Chodzi³o mi raczej o tak± samowolkê Rosji - tutaj we¼miemy Osetiê i Abchazjê, tutaj Krym, tutaj jeszcze co¶ innego.

No i jeszcze jedna sprawa - nie s±dzê, ¿eby Rosja odwa¿y³a siê zaatakowaæ militarnie kraj nale¿±cy do NATO. A na pewno nie w najbli¿szej przysz³o¶ci. Chocia¿, co by by³o, jakby jednak zaatakowa³a, tego nie wiadomo (niby obowi±zuje zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", ale nie wiadomo, czy inne kraje nie schowa³yby g³owy w piasek i nie po¶wiêci³yby jakiego¶ jednego kraju, ¿eby mieæ z Rosj± spokój i nie anga¿owaæ siê z ni± w konflikt). Ale to ju¿ tylko gdybanie.

Hmm, mo¿e w tym pierwszym po¶cie ¼le siê wyrazi³em i za bardzo wychwala³em Kaczyñskiego (bo wierzcie, ¿e nie jestem jego fanem), ale jednak to, co ostatnio robi w kwestii polityki zagranicznej jest wg mnie s³uszne :)
« Last Edit: 2008-08-31, 22:30:34 by Blek »

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1379 on: 2008-08-31, 23:23:34 »
Dla mnie nieporozumieniem jest polityka zagraniczna, w której nie ma jednog³o¶no¶ci. Je¿eli rz±d musi przepraszaæ za swojego prezydenta, je¿eli musz± siê t³umaczyæ, ¿e nie skonsultowa³ swojego przemówienia z nimi i nie wiedizeli, ¿e u¿yje tak ostrych s³ów to jest co¶ nie tak. Od czasów poprzedniego rz±du jeste¶my po¶miewiskiem na arenie miêdzynarodowej. Ostatnie wyst±pienia tego raczej nie poprawi³y, Blek.

 

lofty-success