Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288144 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1380 on: 2008-09-01, 07:24:02 »
Wiem, że w Wybiórczej nie lubią prezia, ale w każdym ich artykule jest co najmniej połowa prawdy. Otóż ostatnio widziałem taki nagłówek na pierwszej stronie: "Prezydent nie puści do szkoły sześciolatków, bo boi się germanizacji" :shock: Przypominam, że od tego roku jest obowiązek nauki języka obcego od pierwszej klasy podstawówki. Czy on się sam nie ośmiesza?

I jeszcze: "Skandal na uroczystości sierpnia '80 - Borusewicz wygwizdany, ani słowa o Wałęsie" - aż się chce zaśpiewać "Jesteś mały! Jesteś mały! Jesteś mały, mały, mały, mały, mały!" Kaczyński nie jest i nigdy nie będzie mężem stanu!
« Last Edit: 2008-09-01, 07:27:34 by minder »
True Pagan Winter Crew

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1381 on: 2008-09-01, 09:52:21 »
Ja jednak my¶lê, ¿e po odsuniêciu PiS od w³adzy wizerunek Polski na arenie miêdzynarodowej siê poprawi³, bo Jaros³aw Kaczyñski nie ma okazji robiæ z Polski Ciemnogrodu. (tzn i tak robi, ale nie na jakich¶ szczytach UE i w koñcu jego wypowiedzi nie oznaczaj± wypowiedzi premiera Polski). Teraz jest lepiej, bo prezydent choæ wypowiada siê ostro, to nie jest jednak takim radyka³em, jak jego brat, a Tusk jak Tusk - ¿eby wszystkim by³o dobrze.

A co do tej wkurzaj±cej niezgodno¶ci w polityce zagranicznej - to chyba denerwuje wszystkich, ¿e Tusk&Sikorski-Kaczyñski nie mog± siê dogadaæ, ale moim zdaniem wina le¿y po obu stronach. Nie mo¿na wszystkiego zwalaæ an Kaczyñskiego. Te wszystkie z³o¶liwo¶ci odno¶nie wykorzystywania samolotów rz±dowych, to "pilnowanie" Kaczyñskiego przez Sikorskiego, ta chêæ przypisania sobie i tylko sobie (to dotyczy i rz±du i prezydenta) ca³ego sukcesu (jak podpisanie umowy o budowie tarczy antyrakietowej). Na pewno nam to nie pomaga, ale jednak cieszê siê, ¿e panowie, jak chc±, to potrafi± siê dogadaæ.

Prezydent i germanizacja - ¶mieszne. Co do Wa³êsy - ja ju¿ sam nie wiem, co my¶leæ o tym ich konflikcie, przesadza i jeden i drugi. Chocia¿ rola Wa³êsy w "Solidarno¶ci" i obaleniu komunizmu jest niepodwa¿alna, wiêc jednak ka¿dy powinien o tym wiedzieæ i pomimo braku sympatii, powinno siê o Wa³êsie pamiêtaæ i jako¶ go jednak uhonorowaæ (chocia¿by wspomnieniem w przemówieniu)

Ciekawe, co tam dzisiaj na szczycie UE dzisiaj wymy¶l±.
« Last Edit: 2008-09-01, 09:59:26 by Blek »

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1382 on: 2008-09-01, 22:11:47 »
Te¿ siê u¶mia³em, jak us³ysza³em premiera dukaj±cego ledwie po angielsku ("ple¿er") ;] Ju¿ lepiej by³o nie robiæ wiochy i nie udawaæ, ¿e zna siê angielski, tylko skorzystaæ z pomocy t³umacza.
Ja te¿ siê u¶mia³em jak zobaczy³em parskaj±cego ¶miechem osobnika, które ma czasem problemy z wys³awianiem siê w jêzyku ojczystym i który (o zgrozo) stwierdzi³ kiedy¶, ¿e p³ynnie w³ada angielskim (tylko, ¿e póki co nie¼le siê z tym kryje ;]). A co do 'ple¿er' to siê mylisz kolego, bo akurat w przypadku tego wyrazu Tusk mia³ ¶liczne 'schwa' na koñcu :mrgreen:.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1383 on: 2008-09-02, 20:38:30 »
Quote from: Jan Rokita
W stronach sporu politycznego stworzy³y siê grupy wyznawców, Mud¿ahedini polskiej polityki; znam takich ludzi, którzy na s³owo Kaczyñski staj± siê talibami, tu znale¼li siê akurat tacy, którzy jak s³ysz± s³owo liberalizm te¿ staj± siê talibami.
Jest to pewnego rodzaju (moje) motto jako komentarz do tocz±cego siê powy¿ej salonowego sporu. :wink:

Edit: jestem w trakcie zg³êbiania lektury "SB a Lech Wa³êsa. Przyczynek do biografii" S.Cenckiewicza i P.Gontarczyka.
« Last Edit: 2008-09-02, 20:53:37 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1384 on: 2008-09-05, 10:08:08 »
Biorê do ³ap nowe Metro. Maria (jak kto woli Maryja) patronk± Unii 'Nierz±dnicy' Europejskiej. Siê mo¿na po¶miaæ, albo powkurzaæ, jak kto woli.

Niedawno otwarty sklep z 'dopalaczami'. Tak jak my¶la³em, bêdzie prosperowaæ góra 3 miesi±ce, ju¿ siê bior± obroñcy zdrowia, moralno¶ci, Bosa,  Boska i Marki Boska za ustawê, która ma zdelegalizowaæ te substancje. Seks zdelegalizujcie! Bo jest 1. Przyjemny, 2. Przyjemny, 3. Przyjemny, 4. Mo¿na siê jakim¶ chróbskiem zaraziæ, 5. Przyjemny.

Nienawidzê tego kraju.
selfbanned

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1385 on: 2008-09-06, 00:07:09 »
Ale VronaH, oni nie uznaj± seksu, nie pamiêtasz? Tylko po ¶lubie... i tylko w celach prokreacji. Tegoju¿ seksem za bardzo nazwaæ nie mo¿na.

a ¿e hipokryzja siê wylewa ze skurwysynów to inna bajka
« Last Edit: 2008-09-06, 00:08:57 by Kekkai »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1386 on: 2008-09-06, 00:57:43 »
Szkoda, ¿e przy okazji dostaje siê Bogu, ale có¿... ludzie s± ró¿ni i wielu wierz±cych jest ma³o wartych szacunku.
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1387 on: 2008-09-06, 01:05:15 »
Ale VronaH, oni nie uznaj± seksu, nie pamiêtasz? Tylko po ¶lubie... i tylko w celach prokreacji. Tego ju¿ seksem za bardzo nazwaæ nie mo¿na.

Oni czyli kto?!
Z tego, co mi wiadomo, to Ko¶ció³ katolicki uznaje seks w ma³¿eñstwie nie tylko w celach prokreacji... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1388 on: 2008-09-06, 13:34:00 »
zalezy ktorego ksiedza o to zapytasz :]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1389 on: 2008-09-06, 15:18:12 »
zalezy ktorego ksiedza o to zapytasz :]

Co racja to racja.

Czarna chodzi³o mi przede wszystkim o spo³eczno¶æ stoj±c± za artyku³ami podobnymi do zacytowanego przez VronaH (Vronê? mogiê tak?). Dewotki i za¶lepieñcy z tak ciasnymi mó¿d¿kami, ¿e nie do koñca pamiêtaj± ju¿ o g³ównym przykazaniu i nienawidz± wszystkiego co siê rusza. Przy okazji maj±c g³upie pomys³y

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1390 on: 2008-09-07, 01:43:47 »
Czarna chodzi³o mi przede wszystkim o spo³eczno¶æ stoj±c± za artyku³ami podobnymi do zacytowanego przez VronaH (Vronê? mogiê tak?). Dewotki i za¶lepieñcy z tak ciasnymi mó¿d¿kami, ¿e nie do koñca pamiêtaj± ju¿ o g³ównym przykazaniu i nienawidz± wszystkiego co siê rusza. Przy okazji maj±c g³upie pomys³y
Bo ludzie s± g³upi, co ju¿ napisa³am w innym temacie i nic na to nie poradzimy - trzeba to po prostu olaæ ;)
...If I call will you come and will you save me?

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1391 on: 2008-09-07, 13:07:32 »
(Vronê? mogiê tak?)
Mo¿esz ksiê¿niczko ;]

trzeba to po prostu olaæ ;)
To jest imo najlepsze podej¶cie, ale niestety czêsto siê nie da... Kiedy w³a¿± z butami do nieswojego ¿ycia, co im siê czêsto zdarza.


« Last Edit: 2008-09-07, 14:25:23 by Vronah »
selfbanned

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1392 on: 2008-09-16, 23:27:40 »
Gabinet premiera spowodowa³ wstrzymanie emisji reklamy Banku Pocztowego parodiuj±cej wyst±pienia Tuska. Wcze¶niej chyba podobny problem z reklamami ING mia³a kancelaria Prezydenta. "Kasjer dupa", co nie? Let's flame! :D
True Pagan Winter Crew

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1393 on: 2008-09-16, 23:44:30 »
Mamy naoczny przyk³ad prawid³owo¶ci, ¿e im silniej zakorzeniona demokracja i jej tradycje, tym wiêkszy dystans polityków do w³asnego wizerunku w mediach. W takiej Anglii by³ kiedy¶ program satyryczny Spitting Image, podobno niesamowicie ostry, absurdalny i nie szczêdz±cy ¿adnego cz³owieka ichniej sceny politycznej. I co? Naród siê ¶mia³, a politycy robili swoje, bo niby co jeszcze mogli zrobiæ? Wolno¶æ s³owa to wolno¶æ s³owa. My mamy klasê polityczn± wyros³± jeszcze w komunie i zamordyzmie, przyzwyczajon± do bycia ho³ubion± i lizan± po rêkach przez media, w dodatku w znakomitej wiêkszo¶ci pozbawion± samokrytycyzmu czy poczucia humoru na w³asny temat (sk±din±d mierników klasy polityka i w ogóle cz³owieka, moim skromnym zdaniem), wiêc jak kto¶ o¶mieli³ siê zachichotaæ z ich póz i nadêcia, zrobi³a siê afera i uciszanie. Lekko wiocha, powiem :?
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1394 on: 2008-09-17, 00:01:28 »
Eeee byli¶my najzabawniejszym krajem w tym padole, kabarety kwit³y, Smoleñ czy Laskowik nabijali sie z ustroju (a jakie pani bombki robi? XD) i nic im nie by³o. Nie powielaj stereotypów aibrean :)
Tak, by³a cenzura. Tak, g³upia czasem. Tak, nie wolno by³o robiæ smrodu wokó³ jedynego s³usznego rz±du. Ale zastanawia mnie czy sytuacja, w której pó³ kraju ¶mieje siê pok±tnie tudzie¿ publicznie z Kaczek, przy czym wielu z nich w³a¶nie ten rz±d wybra³o a wielu nie g³osowa³o, nie jest równie chora.
Ja powiem tak. W Polsce jak nie ma zamordyzmu to ludzie zaczynaj± postrzegaæ wolno¶æ w bardzo opaczny sposób - ¿e wszystko im wolno. Zdaje siê, ¿e "wszystko mi wolno" jest definicj± anarchii, prawda?

NIE BRONIÊ czasów zamordyzmu, bo wiele rzeczy by³o na zasadzie "you're doing it WRONG," ale ludzie nie bali siê wtedy wychodziæ z domu po zmroku. Co¶ z tego mo¿e i zamordyzmu mo¿e i strachu by siê przyda³o. Oczywi¶cie za chwilê bêdzie lawina "niedoczytawszy a komentujê" radykalizuj±cych, ale mam to w nosie.

 

lofty-success