Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288145 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1395 on: 2008-09-17, 00:22:17 »
Eeee byli¶my najzabawniejszym krajem w tym padole, kabarety kwit³y

Znaczy byli¶my najweselszym barakiem w bloku socjalistycznym, ¿e tak zacytujê czytane gdzie¶ zgrabne okre¶lenie ;) Jasne, ¿e trochê upraszczam i robiê czarno-bia³o¶æ z szaro¶ci, ale generalnie nie potrafiê przywo³aæ z pamiêci ¿adnego polityka z pierwszych stron gazet, który podobne ¿arty ze swoich ¶miesznostek skwitowa³by "No, tu mnie macie, panowie :)" czy czym¶ w ten deseñ. Nie, od razu obraza majestatu g³owy pañstwa/rz±du i wielka afera :? Nie popieram bynajmniej anarchii i róbta co chceta, nie popieram te¿ szkalowania i znies³awiania - ale przecie¿ wspomniana reklama ING nie podpada pod ¿adn± z tych kategorii, prawda? Do polityków apelowa³abym jedynie o odrobinê zdrowego dystansu do siebie i swojego wizerunku, nic wiêcej.
Zgadzam siê, ¿e nadmiar wolno¶ci jest równie szkodliwy, co jej brak, ale jednak wszelkim formom zamordyzmu mówiê nie. Skoñczenie z nadmiernym permisywizmem, egzekwowanie jasno skonstruowanego prawa - zdaniem idealistki-nierealistki têdy droga.
« Last Edit: 2008-09-17, 00:24:29 by aibrean »
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1396 on: 2008-09-17, 00:53:42 »
Niestety egzekwowanie tego prawa w Polsce kuleje. Jakkolwiek ¶mieszna by nie by³a reklama ING, to jednak jaki¶ dziwny niesmak po sobie pozostawia - przynajmniej u mnie. W³±cza mi siê tryb idealistyczny i zaczynam my¶leæ czy aby rz±d nie powinien byæ ogranem, który wywo³uje w¶ród ludzi jaki¶ respekt. Znaczy tak, haha, wiem, ¿e tam nie brakuje buraków i w tym w³a¶nie jest problem. Te g³upie przepychani "jak wy nam tak, to my wam tak" sprawiaj± ¿e zarówno do  rz±du jak i do mediów mam coraz mniejszy szacunek. Dla mnie reklama ING do ma³o przyzwoitych ludzkich instynktów jest skierowana. Wbiæ szpilê, wy¶miaæ, sparodiowaæ...

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1397 on: 2008-09-17, 10:14:40 »
Popieram i dodam, ¿e mnie nawet ta reklama ING niezbyt ¶mieszy, ale coraz wiêcej reklam odwo³uje siê do tych ni¿szych instynktów, ¿eby lepiej podzia³aæ na odbiorcê. Zaszokowaæ, sparodiowaæ, wydrwiæ. Przypominaj± mi siê dwie niemieckie reklamy, w których chodzi³o o to, ¿eby ¶miaæ siê z Polaków (jedna z Media Markt chyba, jak Polacy ukradli spodnie sprzedawcy, który oprowadza³ ich po sklepie, a druga przed meczem na mistrzostwach europy, jak niemieccy kibice zatrzymali siê furgonetk±, ¿eby za³atwiæ potrzeby, a gdy siê odwrócili ju¿ jej nie by³o, bo ukrad³ j± Polak) Teraz dochodzi reklama ING wy¶miewaj±ca prezydenta i Banku Pocztowego wy¶miewaj±ca premiera (tej nie widzia³em).

Wiem, kto z polityków ma jakie¶ tam poczucie humoru na swój temat (tylko nie wiem, czy mo¿na j± zaliczyæ jako polityka) - ¿ona prezydenta. Wiem, ¿e by³o kilka podobnych sytuacji, ale przypomina mi siê jedna - jak w Szymon Majewski Show ¶miali siê z niej, ¿e na pok³ad samolotu wchodzi³a z ma³± reklamówk± i ¿e pewnie ma w niej kanapki na drogê. Co zrobi³a prezydentowa? Wys³a³a do programu kanapki w reklamówce i napisa³a jaki¶ tam li¶cik. I to mi siê podoba.

Zacz±³em bojkotowaæ TVN-owskie "Fakty". Teraz ogl±dam "Wydarzenia" na Polsacie. :)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1398 on: 2008-09-27, 20:42:55 »
polsat-an to zlo :P

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1399 on: 2008-10-07, 18:25:47 »
niech ¿yje ³ódzka policja :?
I jeszcze jeden ciekawy przyk³ad dzia³ania polskiej policji. Pozostaje mieæ nadziejê, ¿e to jedynie skrajne wyj±tki.
True Pagan Winter Crew

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1400 on: 2008-10-07, 19:35:09 »
To nie s± skrajne przypadki. To jest STANDARD. Mój dobry kolega siedzia³ w areszcie, tylko i wy³±cznie za to, ¿e przebywa³ OBOK go¶cia, który posiada³ wódkê w miejscu publicznym. Do tego by³ wtedy niepe³noletni. Inny z kolei by³ autentycznie BITY po rêkach pa³ami, w ramach "przes³uchania". Innego mojego kolegê, na moich oczach zwin±³ radiowóz dos³ownie z ulicy, PRZEZ POMY£KÊ. Godzina oko³o 21:00, pod ¿abk± na ¶rodku ulicy dwóch 'sportowców' t³uk³o trzeciego 'sportowca', w tym momencie podjecha³ radiowóz, dwóch napastników uciek³o, a "policjanci" wbiegli do sklepu i zwinêli stamt±d mojego kolegê. Jasne! Jak kogo¶ pobijesz to uciekasz do pobliskiej ¯abki! Tak!
Sam mia³em nieprzyjemno¶æ zg³aszaæ na komisariacie kradzie¿* i rozmowa z funkcjonariuszem to by³a jaka¶ parodia!! Z miejsca by³em traktowany jako przestêpca! Potem, na moj± uwagê, ¿e policjanci podczas kontroli sprawdzaj± IMEI telefonu "wklepuj±c" odpowiedni kod na klawiaturze, co jest mocno nieskuteczne, bo taki IMEI mo¿na bez problemu zmieniæ (a nie sprawdzaj± np. czy naklejka pod bateri± nie jest zerwana, lub czy numery siê zgadzaj±) - stwierdzi³, ¿e siê nie znam i numeru IMEI zmieniæ nie mo¿na (a mo¿na).. A wiem jak wygl±daj± takie kontrole telefonów, bo kiedy¶ biegn±c w stolicy na przystanek autobusowy razem z moimi znajomymi zostali¶my zatrzymani przez patrol. Dlaczego? Bo mieli¶my pud³a :-D A pomagali¶my wtedy w przeprowadzce kole¿ance. Policjantów nawet nie zastanowi³y napisy na kartonach "KSI¡¯KI", "NACZYNIA" itp., tylko kazali otwieraæ i pokazywaæ co tam mamy. Jasne, to normalne, ¿e w bia³y dzieñ okradli¶my mieszkanie i ³upy wsadzili¶my do opisanych kartonów. No i przy okazji te nieszczêsne i bezsensowne sprawdzanie, a raczej spisywanie numeru IMEI. Ca³a kontrola zajê³a naprawdê MASÊ czasu, nawet nie liczy³em ile autobusów nam zwia³o. Innym razem zostali¶my spisani tylko i wy³±cznie za siedzenie pod Plusem, ¿adnego ha³asowania, NIC, po prostu siedzieli¶my. Masa straconego czasu i worek bezczelnych uwagi czy aluzji panów 'STRÓ¯ÓW PRAWA'. Z w³asnego do¶wiadczenia móg³bym przytoczyæ jeszcze trzy, cztery przyk³ady, ale nie ró¿ni± siê one od tych które ju¿ napisa³em. Przykro mi, ale nie mam zamiaru 'nie uogólniaæ'. Policjanci to idioci. Do tego w przewa¿aj±cej wiêkszo¶ci s± przestêpcami, ³ami±cymi bezczelnie prawo.

Podstawowa rzecz - znaæ swoje prawa, nie baæ siê policjantów i podawaæ do s±du.


* -  w bia³y dzieñ 10:00 zwinêli mi komórkê z mieszkania, by³em wtedy w sklepie po chleb. To by jedyny raz, kiedy nie mia³em telefonu ze sob±.
« Last Edit: 2008-10-07, 19:38:11 by HexOmega »
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1401 on: 2008-10-07, 22:20:17 »
Mojego kolegê zabrali do aresztu, bo nie chcia³ zap³aciæ bezpodstawnie wlepionego absurdalnie wysokiego mandatu. Trzymali go 2 doby, a w tym czasie rodzina i znajomi zd±¿yli obdzwoniæ wszystkie szpitale i zg³osiæ zaginiêcie, bo panowie policjanci nie dali nawet ch³opakowi wykonaæ w trakcie tych 2 dni jednego g³upiego telefonu. Ma³o tego, jego dziewczyna by³a o niego pytaæ na komisariacie, w którym go trzymali, a tamtejsi policjanci nic nie wiedzieli. Szopka po prostu  :lol:

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1402 on: 2008-10-07, 22:45:29 »
nie to zeby cos tego, ale wszystkie mandaty sa bezpostawnie wlepione i absurdalnie wysokie :P

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1403 on: 2008-10-07, 23:28:54 »
nie to zeby cos tego, ale wszystkie mandaty sa bezpostawnie wlepione i absurdalnie wysokie :P
Nieprawda.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1404 on: 2008-10-08, 10:16:03 »
Policjanci to idioci.
Policjanci dziel± siê na idiotów i skurwysynów (z przewag± tych pierwszych). Nie chce mi siê tutaj przytaczaæ moich z nimi do¶wiadczeñ (pewnie siê jakie¶ w xiêdze za¿aleñ znajd±) bo wystarczaj±co siê wkurzy³em powy¿szym linkiem. CHWDP!
selfbanned

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1405 on: 2008-10-08, 17:21:01 »
Oczywi¶cie wiecie, ¿e mam rodzinê w policji? :>
True Pagan Winter Crew

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1406 on: 2008-10-08, 17:21:42 »
nie to zeby cos tego, ale wszystkie mandaty sa bezpostawnie wlepione i absurdalnie wysokie :P
Nieprawda.

nie wiem czy moj przekaz byl jasny - nie znajdziesz nikogo kto by przyznal ze jego mandat byl podstawny i odpowiednio wysoki :] ze mna na czele zreszta bo ostatnio wlepili mi bezpodstawnie absurdalnie wysoki mandat za przejechanie samochodem przez petle autobusowa  :?

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1407 on: 2008-10-13, 03:28:21 »
E tam, ja dosta³em ostatnio mandat i s³usznie, a nie mówiê ,¿e za wysoki bo tylko 100z³ :p
Bite your tongue, ignore the splinter.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1408 on: 2008-10-21, 08:27:28 »
Quote from: Rafa³ Ziemkiewicz
W³adza siê ¿re, a tymczasem... Jestem g³êboko przekonany, ¿e oddam trafnie uczucia wszystkich nas, wyborców, obywateli i czytelników, je¶li powiem krótko: rzygaæ siê chce.
Co takiego by³o wa¿nego na szczycie w Brukseli, ¿e prezydent koniecznie chcia³ tam pojechaæ? Co takiego niezwyk³ego siê tam dzia³o, ¿e premier upar³ siê mu w tym przeszkodziæ, za ka¿d± cenê, z kompletnym o¶mieszeniem naszego pañstwa w³±cznie? Je¶li dobrze liczê, delegacje maj±ce w sk³adzie i prezydenta, i premiera przyjecha³y tam z piêciu krajów, i w ¿adnym nie uznano tego za katastrofê.
Merytorycznie szczyt nie wniós³ nic specjalnego, bo te¿ i nie po to s± takie szczyty - wszystko co wa¿ne jest ju¿ z grubsza uzgodnione, sensem zjazdu s± wspólne zdjêcia, uroczyste kolacje i "szejkhendowanie".
Okrzyczany "sukces" jakim jest zgodna decyzja unijnej wierchuszki, ¿e "pakiet klimatyczny" przyjêty zostanie jednog³o¶nie, to pic, bo tak naprawdê ta decyzja zapad³a ju¿ wcze¶niej (nawiasem, czy to nie ci sami mêdrkowie, którzy tak piej± z zachwytu, niedawno twierdzili, ¿e gro¿enie Unii wetem to dno, skandal i kretynizm?!).
Mianowanie Lecha Wa³êsy "mêdrcem", na co upar³ siê Tusk, poza tym, ¿e Polska siê w ten sposób po raz kolejny o¶miesza, te¿ ¿adnym sukcesem nie jest, bo przyjêto zasadê, ¿e z góry ka¿dy kraj mianuje na swego mêdrca kogo chce, choæby i konia.
Platforma od wielu miesiêcy zamiast robiæ cokolwiek po¿ytecznego skupia siê na poni¿aniu i o¶mieszaniu Lecha Kaczyñskiego; co parê dni który¶ z liderów puszcza w obieg jakie¶ szyderstwo lub chamsk± insynuacjê, pomniejsi urzêdnicy, przecie¿ nie bez wiedzy swych prze³o¿onych, mno¿± drobne szykany, w rodzaju odmawiania mu wgl±du w pañstwowe dokumenty czy informacji o bie¿±cych pracach, wszystko po to, by nieustannie Kaczyñskiego prowokowaæ - a nu¿ znowu puszcz± mu nerwy i siê nad±sa, ka¿e przepraszaæ, wyci±gaæ dziadka z Wehrmachtu...
Kaczyñski za¶ przyj±³ tê grê, ale ostatnio zm±drza³ i nie ulega ju¿ podpuchom, przeciwnie, z u¶miechem na ustach doprowadzi³ do tego, ¿e to jego przeciwnikom pu¶ci³y nerwy, tudzie¿, jak to uj±³ pewien poeta, zwieracze przyzwoito¶ci.
Bez w±tpienia to PO, z Klichem i jego choruj±cym na zawo³anie pilotem, b³agaj±cym na kolanach Sikorskim, Arabskim wij±cym siê, ¿e to on ale w³a¶ciwie nie on kaza³ zabraæ Kaczyñskiemu samolot i samym zagryzaj±cym ze z³o¶ci wargi Tuskiem zrobi³a z siebie gorszych wa³ów. Ale i triumf prezydenta nie jest wiele wart.
Skutki tego wszystkie najlepiej oddaje ostatni sonda¿ Gfk Polonia: prezydent leciutko wyprzedza premiera, ale i tak akceptuje go tylko 23 procent spo³eczeñstwa. A to znaczy, ¿e ponad trzy czwarte Polaków gdyby mog³o co¶ przekazaæ swym przywódcom, to najpewniej by³oby to gromkie: "wypier... obaj!" Pracowicie na to zas³u¿yli.
Przy tym wszystkim brukselska ¿enada i tak nie jest najwiêksz± z serii katastrof Tuska, podobnie, jak nie jest ni± przeczo³ganie przez FIFA ani reforma zdrowia, gdzie za uparte popieranie niekompetentnej minister przyjdzie w koñcu premierowi zap³aciæ s³ony rachunek. Najwiêksza wtopa Tuska to upieranie siê na z³o¶æ Kaczorom, ¿e nie ma ¿adnego kryzysu.
Po prostu nie wyobra¿am sobie lepszego sposobu na doprowadzenie ludzi do w¶ciek³o¶ci, ni¿ taka powtórka propagandy sukcesu i g³upkowate wmawianie ludziom w oczy, ¿e jest ¶wietnie. Mo¿e i nie wszyscy akurat sp³acaj± kredyty, nie wszyscy potracili oszczêdno¶ci w Funduszach Inwestycyjnych i na gie³dzie, ale je¶li w jednym dzienniku telewizyjnym parada rz±dowych mêdrków zapewnia, ¿e system jest stabilny i oszczêdno¶ciom nic nie grozi, by na jednym oddechu zapowiedzieæ wzmocnienie gwarancji dla oszczêdno¶ci, to nawet debil zauwa¿y, ¿e co¶ tu siê kupy nie trzyma - nie bójcie siê, nie ma ¿adnych problemów, a rz±d ju¿ pracuje nad ich rozwi±zaniem.
A tymczasem? Tymczasem, kiedy my tu bez reszty zaprz±tniêci jeste¶my duperelami, Komisja Europejska wyszykowa³a co¶ naprawdê niesamowitego: projekt "antykryzysowej" dyrektywy o bankach i firmach ubezpieczeniowych, zgodnie z którym wszystkie lokalne oddzia³y banków i towarzystw ubezpieczeniowych poddane zostaj± bezpo¶redniemu nadzorowi centrali - je¶li le¿y ona w którym¶ z krajów UE.
To jest najwiêkszy szwindel od czasów Ja³ty. Polska wyprzeda³a swoje banki - zreszt± z tych samych przyczyn, dla których pijak wyprzedaje rodowe srebra i meble - prywatnym bankom zachodnim, krzepi±c siê przekonaniem, ¿e, po pierwsze, prywatne jest lepsze od pañstwowego, po drugie, ¿e nie jest wa¿ne, sk±d pochodzi kapita³, bo banki te s± polskimi spó³kami-córkami firm zachodnich i podlegaj± polskiemu nadzorowi.
Tylko ¿e na fali kryzysu spó³ki-matki chyl± siê ku bankructwu i ju¿ zapowiada siê, ¿e bêd± nacjonalizowane przez swoje rz±dy: francuski, niemiecki, w³oski i tak dalej. A jednocze¶nie Komisja szykujê wspomnian± wy¿ej dyrektywê.
Grozi nam wiêc, ¿e bêdziemy mieli system bankowy oparty na bankach pañstwowych, tylko nale¿±cych do pañstw obcych, i poddanych ¶cis³ej kontroli obcych rz±dów. Przechodniu, popatrz, tu le¿y Polska - wydymaj j± i ty, bo dlaczego nie, ka¿dy mo¿e.
Co robi w obliczu takiego szwindlu polski rz±d? Nic oczywi¶cie, bo jest zajêty podstawianiem nóg prezydentowi i pilnowaniem, aby nie dotar³y do niego szczegó³y prowadzonej przezeñ jedynie s³usznej europejskiej polityki. Co robi± media? "Rzeczpospolita" napisa³a na zielonych stronach, parê innych gazet czy portali umie¶ci³o zwiêz³± informacjê w serwisach ekonomicznych, ale nikt nie bije na alarm, wszyscy s± zajêci m³óck±, kto kogo podsiad³.
A ja siê czujê jak w samolocie - wysi±¶æ nie mo¿na, rzygaæ siê chce coraz bardziej, i nie wiem, czy to md³o¶ci, czy strach.

Wyslano: 2008-10-17, 14:45:00
Ciekawe jak naprawdê zgin±³ ks. Jerzy Popie³uszko? :-k
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1409 on: 2008-11-06, 17:07:03 »
Manowce ju¿ tu prawie nie zagl±da, ale opublikowa³a ostatnio ciekawy wpis na swoim blogu:
PiS nie p³aci rachunków
True Pagan Winter Crew