Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288103 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1605 on: 2009-05-21, 19:43:10 »
W³a¶ciwie wszyscy ju¿ o tym wiedz±, ale warto poczytaæ o dzia³aniach bezpieki podejmowanych wobec Ks. Jerzego Popie³uszki (tutaj).
W temacie Popie³uszki to powiem, pewnie zraniê czyje¶ uczucia, przykro mi, ale moim zdaniem duchowni nie powinni siê mieszaæ do polityki.
Czyta³em niegdy¶ zbiorek jego kazañ i ¿adne z nich w najmniejszym stopniu nie by³o polityczne. Nawo³ywa³ w nich jedynie do obrony godno¶ci cz³owieka. Ale dla anty-chrze¶cijan to samo pojawienie siê duchownego w orbicie osoby ¶wieckiej bêdzie ju¿ polityk±, a prawda jest taka, ¿e nigdzie siê nie da unikn±æ ¿ycia. :wink:
Nazwijcie mnie esbekiem, ale w wyra¼ny sposób prowokowa³.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1606 on: 2009-05-21, 21:59:02 »
W³a¶ciwie wszyscy ju¿ o tym wiedz±, ale warto poczytaæ o dzia³aniach bezpieki podejmowanych wobec Ks. Jerzego Popie³uszki (tutaj).
W temacie Popie³uszki to powiem, pewnie zraniê czyje¶ uczucia, przykro mi, ale moim zdaniem duchowni nie powinni siê mieszaæ do polityki.
Czyta³em niegdy¶ zbiorek jego kazañ i ¿adne z nich w najmniejszym stopniu nie by³o polityczne. Nawo³ywa³ w nich jedynie do obrony godno¶ci cz³owieka. Ale dla anty-chrze¶cijan to samo pojawienie siê duchownego w orbicie osoby ¶wieckiej bêdzie ju¿ polityk±, a prawda jest taka, ¿e nigdzie siê nie da unikn±æ ¿ycia. :wink:
Nazwijcie mnie esbekiem, ale w wyra¼ny sposób prowokowa³.

Prowokowanie a mieszanie siê do czego¶ to dwie ró¿ne rzeczy  :> :P

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1607 on: 2009-06-02, 16:18:16 »
Kastrowanie z twórczego my¶lenia i tajne komplety w przedszkolach, czyli jak MEN równa polsk± o¶wiatê do "europejskich standardów". Zdrowo siê podenerwowa³am - szykuje nam siê prawdziwie fabryczna produkcja iniedouczków :x.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1608 on: 2009-06-02, 17:37:40 »
Jest jeszcze gorzej. Dzi¶ mama ze mn± rozmawia³a o angielskim. Maj± listê podrêczników, które s± dopuszczalne na lekcjach. Podrêczników dla debili. Kiedy¶ prowadzi³a kursy dla klas 1-4 i tam nauczy³a ich wiêcej ni¿ przewiduj± podrêczniki dla GIMNAZJUM. Lista zawiera same ¶mieci. Mam je na pó³ce, wiêc wiem co mówiê. Je¿eli w podrêczniku jest wiêcej obrazków ni¿ tekstu, to co¶ nie bangla, prawda?
A i jeszcze jedno - nie wolno u¿ywaæ podrêczników z wy¿szych poziomów, bo to wbrew prawu.

Dla porównania mam teraz w szkole 11 i 12 latki, które wiedz± wiêcej ni¿ jest wymagane dla gimnazjum. Robi± teraz materia³ licealny, czyli tryby warunkowe, mowê zale¿n± i inne tego typu.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1609 on: 2009-06-02, 18:41:37 »
Z angielskim to ja akurat wiem po sobie. W podstawówce siê za wiele nie nauczy³em, bo nauczycielka nie potrafi³a niczego nauczyæ. W gimnazjum to nadrobi³em i w sumie ca³y mój angielski pochodzi w³a¶nie stamt±d - to by³y trzy lata bardzo dobrej nauki angielskiego, zreszt± z moim du¿ym zaanga¿owaniem i nadprogramowymi przyja¼niami z jêzykiem. Poszed³em do liceum i zacz±³em od podrêcznika na poziomie, który mia³em w klasie drugiej gimnazjum [podrêcznik inny, ale co za ró¿nica]. W gimnazjum taki podrêcznik zaj±³ naszej klasie rok. W liceum pó³tora roku przy takiej samej ilo¶ci godzin w tygodniu. Od pocz±tku liceum mam jedno wra¿enie - ¿e nic siê nie nauczy³em w szkole, ¿e wrêcz siê cofam. I gdyby nie przydatno¶æ jêzyka, zw³aszcza w sieci, to pewnie w gimnazjum by³bym m±drzejszy ni¿ teraz. Straszne.


W szkole cz³owiek uczy siê ogromu niepotrzebnych rzeczy. Nie zmienia to faktu, ¿e uczy siê te¿ wielu niezbêdnych i potrzebnych. Ale w ramach pomocy uczniom najlepiej okroiæ program i wyrzuciæ z niego i jedno i drugie. Co ludzie bêd± robili w szkole za parê lat to ja nie wiem, ale z pewno¶ci± bêd± traciæ jeszcze wiêcej czasu, ni¿ obecnie...

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1610 on: 2009-06-02, 21:09:31 »
W szkole cz³owiek uczy siê ogromu niepotrzebnych rzeczy. Nie zmienia to faktu, ¿e uczy siê te¿ wielu niezbêdnych i potrzebnych.
Wiesz, ja ostatnio dosz³am do wniosku, ¿e to wszystko jest potrzebne (a przynajmniej przydatne), ale przekazywane czêsto w nieprzystêpny, niezachêcaj±cy i niepraktyczny sposób, znaczy: przedstawiane tak, ¿e uznajesz za niefajne i niepotrzebne, a nieciekawe na pewno.

A fabryka niedouczków ju¿ jaki¶ czas temu zaczê³a dzia³aæ. Jak moja siostra, tegoroczna maturzystka, by³a w pierwszej klasie podstawówki, to ja z przera¿eniem ogl±da³am jej podrêcznik do muzyki. W gimnazjum na plastykê i muzykê mia³a 1 godzinê tygodniowo (1 semestr plastyki, 1 muzyki), w liceum ju¿ nic z tych rzeczy (wiedzê o kulturze, czy jak to siê nazywa). Zaczê³o siê od takich w³a¶nie, niby banalnych i nie znacz±cych przedmiotów (które, by³o nie by³o, maj± ogromny wp³yw na wyobra¼niê i wra¿liwo¶æ), a koñczy siê sytuacj± opisan± w artykule. I my za to p³acimy...
Dla porównania mam teraz w szkole 11 i 12 latki, które wiedz± wiêcej ni¿ jest wymagane dla gimnazjum. Robi± teraz materia³ licealny, czyli tryby warunkowe, mowê zale¿n± i inne tego typu.
¯ywy dowód na to, ¿e progi ju¿ s± obni¿one - tryby warunkowe to swego czasu by³y w podstawówce (jak jeszcze 8 klas by³o).

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1611 on: 2009-06-03, 01:02:19 »

Dla porównania mam teraz w szkole 11 i 12 latki, które wiedz± wiêcej ni¿ jest wymagane dla gimnazjum. Robi± teraz materia³ licealny, czyli tryby warunkowe, mowê zale¿n± i inne tego typu.
¯ywy dowód na to, ¿e progi ju¿ s± obni¿one - tryby warunkowe to swego czasu by³y w podstawówce (jak jeszcze 8 klas by³o).

Tryby warunkowe siê robi³o pod koniec, a oni s± w 6 klasie podstawówki. Jakby przeliczyæ na nowy system, to tryby by³y w gimnazjum. Poprzedni system by³ o tyle dobry, ¿e by³ ci±g³y i nie zaczyna³o siê 2 razy od pocz±tku. Teraz mam wra¿enie traci siê czas na zbêdne przegrupowanie. Ju¿ nie mówi±c o tym, ¿e gimnazjali¶ci czuj± siê strasznie dojrzali sprawiaj±c przy tym problemy wychowawcze.

A tak BTW po kiego grzmota przyjmuje siê u³omy do liceum a potem siê ich ci±gnie i równa do nich poziomem? Ja pytam wszem i wobec po co? Jak nie chc± siê uczyæ to niech poginaj± do zawodówki ¶wieczniki klepaæ, a nie miêdzy intelektualistów swe ty³ki wciskaj±. Nienawidzê smutnego pipczenia na temat prze³adowania materia³em w szkole.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1612 on: 2009-06-03, 08:11:33 »

Dla porównania mam teraz w szkole 11 i 12 latki, które wiedz± wiêcej ni¿ jest wymagane dla gimnazjum. Robi± teraz materia³ licealny, czyli tryby warunkowe, mowê zale¿n± i inne tego typu.
¯ywy dowód na to, ¿e progi ju¿ s± obni¿one - tryby warunkowe to swego czasu by³y w podstawówce (jak jeszcze 8 klas by³o).

Tryby warunkowe siê robi³o pod koniec, a oni s± w 6 klasie podstawówki. Jakby przeliczyæ na nowy system, to tryby by³y w gimnazjum.
To z ciekawo¶ci zapytam: co siê teraz robi w gimnazjum?

(Niebawem siê oka¿e, ¿e na francuskim mia³am wysoki poziom i potwornie szybkie tempo... a nauka tego jêzyka w liceum, hmmm... pozostawia³a wiele do ¿yczenia)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1613 on: 2009-06-03, 18:55:43 »
Poziom A1-A2? W liceum B1-B2, na C wchodzi tylko 1 dopuszczony, ale jeszcze niezatwierdzony podrêcznik. Z Polskiego na nasze w gimnazjum robi siê podstawy od odmiany czasownika be.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1614 on: 2009-06-18, 16:24:54 »
Ministerstwo idzie na wojnê z internautami. (¦miaæ siê? p³akaæ? Umrzeæ, wyjechaæ, nie zareagowaæ?)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1615 on: 2009-06-18, 17:53:47 »
No cóż, najwyżej kupimy domenę zagraniczną i przeniesiemy hosting z powrotem na Rootnode ;)

EDIT:
traceroute twierdzi, że jesteśmy hostowani w Niemczech, więc nie ma strachu. Nas te przepisy nie dotkną :P
« Last Edit: 2009-06-18, 17:58:25 by minder »
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1616 on: 2009-06-18, 20:11:04 »
Ale mi chodzi o ogóln± ideê :P Proponujê nominowaæ do absurdu roku :>

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1617 on: 2009-06-18, 23:07:57 »
Ale mi chodzi o ogóln± ideê :P Proponujê nominowaæ do absurdu roku :>
W±tek zmieñ. W ogóle dlaczego tutaj to wrzuci³a¶? Kto¶ jest za? ;p
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1618 on: 2009-06-18, 23:57:34 »
Tak tutaj wrzuci³am, bo... tak jako¶... racja, wszelkie projekty ustaw i gotowe zatwierdzone to pasuj± gdzie indziej.
A generalnie na tym forum to i tak wszystko mog³oby i¶æ do jednego, popularnego topiku :P

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success