Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288136 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1620 on: 2009-06-25, 21:38:12 »
"Katolicy" z K³odzka ¿±daj± odwo³ania koncertu Kultu.
Na razie tu pasuje (albo do humoru), ale je¶li zabroni± to do absurdów.
Twe 200 osób to 0,71% ludno¶ci K³odzka, czyli skoñczonych debili (pod tym wzglêdem nie ma znowu tak du¿o), choæ nie wiemy ilu siê z tym zgadza, a nie podpisa³o. Mam nadziejê, ¿e nieca³y procent nie odwo³a koncertu...
selfbanned

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1621 on: 2009-06-25, 21:46:53 »
"Katolicy" z K³odzka ¿±daj± odwo³ania koncertu Kultu.
Na razie tu pasuje (albo do humoru), ale je¶li zabroni± to do absurdów.
Twe 200 osób to 0,71% ludno¶ci K³odzka, czyli skoñczonych debili (pod tym wzglêdem nie ma znowu tak du¿o), choæ nie wiemy ilu siê z tym zgadza, a nie podpisa³o. Mam nadziejê, ¿e nieca³y procent nie odwo³a koncertu...

 <tu gêsta wi±zanka> czy tych ludzi ju¿ totalnie po<kolejna wi±zanka>.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1622 on: 2009-06-26, 00:42:16 »
Nudzi im siê. A ja Wam mówiê, ¿e kto ma Szatana w sercu, ten we wszystkim go zobaczy :P

¦wiat jest popierdolony. Takie przemy¶lenie w zwi±zku ze wszystkim :roll:

z

  • Guest
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1623 on: 2009-06-27, 13:18:09 »
Te¿ bym podpisa³ ;]

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1624 on: 2009-06-30, 21:03:45 »
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1625 on: 2009-06-30, 23:49:22 »
Tak samo absurdalny jest obowi±zek je¿d¿enia w kasku na motocyklu. Powinno byæ tylko zastrze¿enie, ¿e w razie wypadku osoba bez zapiêtych pasów czy te¿ bez kasku jest obci±¿ana pe³nymi kosztami wszelkiej opieki powypadkowej. Pewnie od razu powsta³by rynek ubezpieczeñ i w ten sposób mo¿na by nakrêciæ koniunkturê ;)
True Pagan Winter Crew

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1626 on: 2009-07-04, 07:22:06 »
Co do kasku to zupe³nie inna sprawa, moim zdaniem obowi±zek jest w pe³ni uzasadniony, i nie biorê tego z powietrza, tylko je¿d¿ê sam. Zastrze¿enie jest na papierosach i nikt go nie czyta, a pó¼niej leczy siê rakowców za publiczne pieni±dze. Chocia¿ leczenie za publiczne pieni±dze to kolejny dra¿liwy temat.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1627 on: 2009-07-05, 18:36:30 »
Skoro jest uzasadniony, to wytlumacz mi prosze.
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1628 on: 2009-07-06, 11:50:05 »
Skoro jest uzasadniony, to wytlumacz mi prosze.
No przecie¿ napisa³, ¿e potem siê ratuje i leczy takich za publiczne pieni±dze, bo nie uznali za stosowne kasku za³o¿yæ :P

Poza tym ostatnio g³o¶no w pewnych krêgach by³o o obowi±zkowym kasku dla narciarzy. Tutaj ju¿ sprawa jest trochê bardziej dyskusyjna, ale moim zdaniem powinni wprowadziæ obowi±zkowe kaski dla dzieci. Pañstwo powinno chroniæ dzieci, one nie s± winne g³upoty swoich rodziców :P

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1629 on: 2009-07-06, 19:14:34 »
Skoro jest uzasadniony, to wytlumacz mi prosze.

Pogadamy, jak zaliczysz kilka sytuacji podbramkowych. Nie chcê tu siê idiotycznie lansowaæ, ale za m³odu ludzie maj± ró¿ne g³upie pomys³y. Poza tym motór nie jest tak bezpieczny jak pan samochodzik i g³upot± jest niepotrzebnie ryzykowaæ. Tak, fajnie jest wiatr we w³osach poczuæ, ³ykn±æ trochê owadów, ale bez przesady. Trzeba pamiêtaæ o tym, ¿e nie jest siê królem szosy, pojawiaj± siê tam ró¿ne osobniki, z ró¿ym nastawieniem do ¿ycia innych osób, z nienawi¶ci± do motórzystów, wiêc jednak dla siebie samego, warto szanowaæ swoj± cenn± g³owê i za³o¿yæ maskê robokopa.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1630 on: 2009-07-06, 21:14:03 »
Skoro jest uzasadniony, to wytlumacz mi prosze.

Pogadamy, jak zaliczysz kilka sytuacji podbramkowych. Nie chcê tu siê idiotycznie lansowaæ, ale za m³odu ludzie maj± ró¿ne g³upie pomys³y. Poza tym motór nie jest tak bezpieczny jak pan samochodzik i g³upot± jest niepotrzebnie ryzykowaæ. Tak, fajnie jest wiatr we w³osach poczuæ, ³ykn±æ trochê owadów, ale bez przesady. Trzeba pamiêtaæ o tym, ¿e nie jest siê królem szosy, pojawiaj± siê tam ró¿ne osobniki, z ró¿ym nastawieniem do ¿ycia innych osób, z nienawi¶ci± do motórzystów, wiêc jednak dla siebie samego, warto szanowaæ swoj± cenn± g³owê i za³o¿yæ maskê robokopa.
To wszystko prawda, ale co do tego ma obowi±zek prawny jazdy w kasku? Jad±c bez kasku szkodzisz tylko-i-wy³±cznie sobie, nie widzisz tej ró¿nicy? Pomijam leczenie, poniewa¿ po pierwsze: nikt nie zabrania u¿ywania no¿y, a jednak jak kto¶ siê nim potnie, to leczenie mu siê nale¿y,
po drugie:
Powinno byæ tylko zastrze¿enie, ¿e w razie wypadku osoba bez zapiêtych pasów czy te¿ bez kasku jest obci±¿ana pe³nymi kosztami wszelkiej opieki powypadkowej.

Czy naprawdê potrzebujesz odpowiedniego paragrafu po to, ¿eby nie poci±æ siê no¿em kuchennym?

Zak³adam, ¿e nie jeste¶ dzieckiem, poniewa¿ to co na ten temat napisa³a djdioda oczywi¶cie ma sens.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

deartio

  • Guest
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1631 on: 2009-07-26, 23:59:14 »
Zabijesz siê - nie p³acisz podatków, wiêc pañstwo na tobie traci :D

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1632 on: 2009-08-01, 19:11:37 »
Od dzisiaj nie wolno pić (a także sprzedawać, rozdawać, posiadać) piwa i innych napojów alkoholowych (oraz środków odurzających, etc.) podczas imprez masowych (pow. 1000 uczestników).

Oczywiście nasz kochany, znany z kombinowania, naród spokojnie sobie z tym zakazem poradzi. Na przystanku Woodstok zorganizowano ponoć wioskę piwną poza terenem imprezy, czyli zupełnie legalnie będzie można się tam upić do nieprzytomności, a potem iść popluskać się w błocie. Po co więc taki idiotyczny przepis?

Nie wiem dlaczego Polska jest wylęgarnią durnowatych przepisów. Ich twórcy chyba uwielbiają wykonywać proceder p.t. "pieprzenie kotka za pomocą młotka". Jak to jest, że w wszystkich krajach UE (no ok, Niemczech, Czechach, Słowacji, Francji, UK, Austrii i Hiszpanii, bo w innych nie byłem) napoje procentowe leżą normalnie na półkach, a u nast tylko piwo jest uwolnione, a reszta siedzi w specjalnych zagrodach z dodatkową kasą? Dlaczego w w/w krajach (z tego, co zaobserwowałem) można sobie zupełnie legalnie wypić piwo czy dwa leżąc na kocyku w parku czy na plaży? U nas trzeba przelewać do butelki po innym napoju.

Jestem w upierdliwym nastroju, więc poruszę jeszcze jedną kwestię. Kilka dni temu widziałem w TVP Info wzmiankę o tym, jak to wredne ludzie z jakiejś wiochy chcą likwidacji toru quadowego, bo im przeszkadza i zwierzyna leśna się płoszy (ew. mogą zgodzić się na ekrany dźwiękochłonne). Przecież nasi wspaniali zawodnicy, którzy odnoszą światowe sukcey muszą mieć gdzie trenować! (tak to przedstawiła telewizja) Co z tego, że tor jest nielegalnie wybudowany na terenie Natura 2000? Urzędnicy nie mają bladego pojęcia jakie przepisy zabraniałyby stworzenia takiego toru, więc funkcjonuje on sobie w najlepsze. Cytując znajomego: "Dlaczego w Polsce jest taki problem z egzekwowaniem prawa?! Jest na obszerze Natura 2000, to ma zlikwidować i jeszcze karę zapłacić!" Proste! A ci się zastanawiają... Ręce mi opadają.

Z bardziej pozytywnych rzeczy, ale też upierdliwie: Napisałem jakiś czas temu do Urzędu Miasta z pytaniem dlaczego obrzydliwe wielkie bilbordy zasłaniają fasady pięknych kamienic w śródmieściu. Dodać trzeba, że nie zasłaniają one rusztowań, o nie. Po prostu bezczelnie wiszą na elewacji. Wszystko zgodnie z prawem, bo właściciel złożył wcześniej wniosek, a UM formalnie nie mógł odmówić. Odpisali mi (!), że podzielają moją troskę o stan estetyczny miasta i że w tej chwili są przygotowywane przepisy, które ukrócą tego typu działalność. Czuję się częściowo ustasyfakcjonowany. Szkoda tylko, że ten sam UM zapomniał, kto rzucił pomysł zbudowania pomnika postaci ze Studia Filmów Rysunkowych (koło mostu na Białce będzie stał - lub już stoi, bo jak ostatnio sprawdzałem, to prace były na ukończeniu - pomnik Reksia z fontanną i w ogóle), ale chyba im wybaczę. Żal mi tylko tych straconych punktów lansu ;)
« Last Edit: 2009-08-01, 19:18:19 by minder »
True Pagan Winter Crew

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1633 on: 2009-08-01, 19:32:27 »
Jak to jest, ¿e w wszystkich krajach UE (no ok, Niemczech, Czechach, S³owacji, Francji, UK, Austrii i Hiszpanii, bo w innych nie by³em) napoje procentowe le¿± normalnie na pó³kach, a u nast tylko piwo jest uwolnione, a reszta siedzi w specjalnych zagrodach z dodatkow± kas±? Dlaczego w w/w krajach (z tego, co zaobserwowa³em) mo¿na sobie zupe³nie legalnie wypiæ piwo czy dwa le¿±c na kocyku w parku czy na pla¿y? U nas trzeba przelewaæ do butelki po innym napoju.
Zacznijmy od tego, ¿e nie wypijesz sobie ¿adnego piwa czy innego napoju, alkoholowego, czy bezalkoholowego, le¿±c na kocyku w parku, bo [powiem dosadnie] musisz mieæ do tego jeszcze zami³owanie do wycierania kocyka w psich gównach. To taka smutna refleksja mi siê nasunê³a.
¯e ju¿ o ludziach, którzy wielkie bydlaki trzymaj± w 40metrowych mieszkaniach na siódmym piêtrze nie wspominam, bo to jeszcze zupe³nie inna historia.
Polska to nie jest kraj jak wszystkie inne.

[A tak sobie jeszcze przypomnia³em o psie dwie posesje od mojego domu, który wy³ sobie przez kilka dni dniami i nocami, bo w³a¶ciciele pojechali sobie gdzie¶ i go tak zostawili. Nie siedzê z lornetk± i nie obserwujê, wiêc nie wiem, czy kto¶ tam przychodzi³ tego psa nakarmiæ, ale i tak to jest trochê nie teges...]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1634 on: 2009-08-02, 11:20:05 »
No przecie¿! Jak mog³em zapomnieæ o psich gównach!? ("Dlaczego pani mi tu sra tym psem pod oknem?!") W innych krajach jako¶ zwykle s± powyznaczane miejsca, gdzie mo¿na pieska wyprowadziæ. Niestety nie jest tak, ¿e tylko u nas le¿± kupska na chodnikach. Widzia³em takie artefakty tak¿e we Francji i Hiszpanii. Ale tak swoj± drog± ciekaw± rzecz zaobserwowa³em na prakingach przy autostradach. Pieski wyprowadzane s± tam przy p³ocie, co jest bardzo rozs±dne, bo tam raczej rzadko chce siê przesiadywaæ czy w ogóle chodziæ ;) Mo¿na by zacz±æ lansowaæ ten zwyczaj u nas.

Je¶li psa zostawili w ogrodzie, to raczej kto¶ siê nim zajmuje. Chyba ¿e zwyczajowo wywie¼li go do lasu, a skubany wróci³. A s± przecie¿ hotele dla zwierz±t...
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success