Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288110 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1830 on: 2010-08-22, 10:19:26 »
Fata viam invenient

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1831 on: 2010-08-22, 15:29:59 »
Ciekawe, ile w tym prawdy? :-k
Wyslano: 2010-08-22, 10:53:40
list otwarty Migalskiego do prezesa PiS
« Last Edit: 2010-08-23, 07:46:41 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1832 on: 2010-08-31, 07:10:34 »
Quote from: Onet
Legalne narkotyki i kara ¶mierci, czyli 21 postulatów na XXI wiek
Przywrócenie kary ¶mierci, znacznie ni¿sze podatki, redukcja liczby pos³ów, prywatyzacja i legalne narkotyki. Na takie postulaty musia³aby przystaæ w³adza, gdyby przysz³o jej zmagaæ siê dzi¶ z masowym protestem spo³eczeñstwa.

Poprosili¶my internautów, by wyobrazili sobie, ¿e stoj± dzi¶ na czele ruchu, który mo¿e wymusiæ na w³adzy korzystne dla siebie rozwi±zania. Jeste¶my pe³ni paradoksów - mamy wci±¿ dosyæ konserwatywne podej¶cie obyczajowe i bardzo liberalne ekonomicznie. Chcemy p³aciæ mniejsze podatki, ograniczyæ rolê Ko¶cio³a w pañstwie i znacznie zredukowaæ wszelkie przywileje socjalne. Nie pojawi³ siê ani jeden postulat równouprawnienia mniejszo¶ci, nie by³o s³owa o in vitro i jedno zdanie o Unii Europejskiej. Za to, jak na ironiê, w 30. rocznicê powstania NSZZ "Solidarno¶æ" pad³a propozycja... likwidacji zwi±zków zawodowych. Oto Wasza lista "21 postulatów na XXI wiek" - z nades³anych propozycji wybrali¶my najciekawsze:

1. Zmniejszyæ liczbê pos³ów (najlepiej o po³owê). Ten postulat pada³ zdecydowanie najczê¶ciej. Nie reforma s³u¿by zdrowia, emerytur, in vitro, aborcja albo upamiêtnienie ofiar katastrofy smoleñskiej. W³adza widocznie tak nas sama sob± zmêczy³a i znudzi³a, ¿e chcemy jej maksymalnego ograniczenia. Nie tylko chcieliby¶my ograniczenia liczby pos³ów, ale tak¿e likwidacji Senatu i wprowadzenia okrêgów jednomandatowych. I choæ rz±dz±ca aktualnie partia mia³a te punkty w swoim programie wyborczym, to trudno siê spodziewaæ, ¿e którakolwiek w³adza zgodzi³aby siê na tak szerok± likwidacjê potencjalnych miejsc pracy dla swoich ludzi.

2. Wprowadziæ karê ¶mierci. Ten postulat pojawia³ siê niemal równie czêsto jak poprzedni. W skomplikowanym ¶wiecie mamy tendencjê do szukania prostych rozwi±zañ i kara ¶mierci jest jednym z przyk³adów takiego w³a¶nie nieskomplikowanego remedium na problem zabójstw. Swoje robi± tu te¿ media, dziêki którym o morderstwach, pedofilii, kradzie¿ach i strzelaninach dowiadujemy siê znacznie czê¶ciej ni¿ 10-20 lat temu. Oprócz kary ¶mierci pad³a tak¿e propozycja wprowadzenia wykorzystywanej dzi¶ w niektórych krajach islamskich ch³osty jako kary za mniejsze przestêpstwa, a tak¿e przymusowe ciê¿kie roboty dla wiê¼niów.

3. Obni¿yæ podatki. Tu te¿ kierujemy siê dosyæ prost± logik±. Mniej pieniêdzy oddawanych pañstwu to w koñcu teoretycznie wiêcej pieniêdzy w naszych kieszeniach. Niektórzy internauci postulowali wprowadzenie podatku liniowego albo sta³ego dla wszystkich - "osobistego". £agodniejsi proponowali na przyk³ad prorodzinne ulgi dla rodziców maj±cych co najmniej dwójkê dzieci.

4. Zlikwidowaæ przywileje socjalne. Ten postulat wyp³ywa niemal¿e automatycznie z poprzedniego. Ciekawe, ¿e w rocznicê powstania zwi±zku, który miêdzy innymi o przywileje socjalne walczy³, wiêkszo¶æ pisz±cych do nas osób chcia³oby ich ograniczenia. Choæ z drugiej strony pojawi³y siê tak¿e propozycje wprowadzenia kredytów preferencyjnych na mieszkania dla m³odych ma³¿eñstw oraz dla absolwentów uczelni, którzy chcieliby rozpocz±æ dzia³alno¶æ gospodarcz±. Niektórzy wymieniali tak¿e potrzebê ustawowego podniesienia p³acy minimalnej i zasi³ku dla bezrobotnych.

5. Zakazaæ zad³u¿ania pañstwa. Rz±d chce czê¶ciowo wyj¶æ na przeciw temu ¿±daniu, choæ mówi jedynie o ustawowym okre¶leniu poziomu, powy¿ej którego zad³u¿yæ siê ju¿ nie bêdzie mo¿na. Ca³kowita likwidacja zad³u¿enia jest raczej niemo¿liwa. Zreszt±, najbardziej zad³u¿one kraje na ¶wiecie to w wiêkszo¶ci te najlepiej rozwiniête.

6. Zreformowaæ system emerytalny. Tu trzeba wyodrêbniæ kilka, czasami wykluczaj±cych siê postulatów. Generalnie, niezbyt podobaj± nam siê Otwarte Fundusze Emerytalne i chcieliby¶my co najmniej zniesienia przymusu odk³adania w nich pieniêdzy na przysz³± emeryturê. Na ZUS te¿ chcieliby¶my p³aciæ mniej, a rolnikom odebraæ wreszcie przywilej korzystania ze znacznie tañszego KRUS. Niespecjalnie interesuje nas natomiast wiek emerytalny kobiet. Tylko kilku internautów nie¶mia³o proponowa³o mo¿liwo¶æ przej¶cia na emeryturê od 55 roku ¿ycia albo pracê do 65 lat.

7. Sprywatyzowaæ s³u¿bê zdrowia. "Prywatyzacja". S³owo-symbol ostatniego 20-lecia. Anio³ i diabe³ polskiej transformacji, nieod³±cznie w parze z jej twórc± Leszkiem Balcerowiczem. Bior±c pod uwagê polityczny los Balcerowicza, niedawny przecie¿ jeszcze sukces wyborczy jego najbardziej zagorza³ego krytyka oraz wci±¿ wysokie poparcie dla sceptycznego wobec prywatyzacji PiS-u, mo¿na wysnuæ wniosek, ¿e albo j± kochamy, albo nienawidzimy. W nades³anych do nas artyku³ach przewa¿a to pierwsze podej¶cie. Mo¿e wiêc strach rz±dz±cych nawet przed u¿ywaniem s³owa "prywatyzacja" w stosunku do s³u¿by zdrowia jest przesadzony?

8. Sprywatyzowaæ szkolnictwo i wszystkie pañstwowe przedsiêbiorstwa. Jak prywatyzowaæ, to na ca³ego. Nie tylko s³u¿bê zdrowia, ale te¿ uczelnie, a mo¿e i edukacjê ni¿szego szczebla. No i wszystkie "rodowe srebra", czyli pañstwowe firmy, tak¿e te "strategiczne". W ³agodniejszej wersji mo¿na ewentualnie niektóre z nich przekazaæ samorz±dom.

9. Zmniejszyæ op³aty za autostrady. Na przyk³ad przez wprowadzenie ca³orocznych winiet nie dro¿szych ni¿ 100 z³otych. Niestety, p³atne autostrady w Polsce nie nale¿± do pañstwa, ale do prywatnych przedsiêbiorstw. Jednorazowa winieta na wszystkie autostrady to chyba utopia. Zapewne zmniejszenie op³at, niestety, te¿. Chyba, ¿e kierowcy zastrajkuj±, a wtedy, jak siê okaza³o 30 lat temu, wszystko jest mo¿liwe.

10. Zalegalizowaæ narkotyki i hazard. Co ciekawe, ten postulat nie wyp³ywa z hipisowskich idea³ów tolerancji i "poszerzania ¶wiadomo¶ci", a raczej z liberalno-konserwatywnego podej¶cia do ¶wiata, które zak³ada, ¿e cz³owiek jest istot± woln± i rozumn± i mo¿e z samym sob± robiæ, co chce dopóty, dopóki nie czyni krzywdy innym. Chcesz siê zaæpaæ na ¶mieræ albo zbankrutowaæ w kasynie? Proszê bardzo, co nas to obchodzi - zdaj± siê t³umaczyæ pomys³odawcy.

11. Wprowadziæ powszechne wybory prokuratora generalnego i w³adz mediów publicznych. W obliczu trwaj±cych od dwudziestu lat politycznych targów wokó³ TVP i Polskiego Radia, taka propozycja naprawdê by³aby warta rozpatrzenia. W przypadku prokuratora generalnego sprawa wydaje siê przes±dzona. Od tego roku niezale¿na od w³adzy Krajowa Rada S±downictwa wskazuje dwóch kandydatów, a ostatecznego wyboru dokonuje prezydent.

12. Wprowadziæ obowi±zek oszczêdzania. Takie rozwi±zanie funkcjonuje - jak napisa³ jeden z internautów - np. w Singapurze, gdzie kilkana¶cie procent miesiêcznych dochodów nale¿y przeznaczyæ na oszczêdno¶ci lub w³asn± edukacjê albo rozwój w³asnego biznesu. - Najbogatsze spo³eczno¶ci to nie te, które widaæ, ¿e maj±, nie te, które op³ywaj± w mercedesy i porszaki, ale te, które przez wieki uczy³y siê oszczêdzania i gospodarowania - uzasadnia³ internauta o pseudonimie naunachte. Interesuj±ca, choæ niepopularna propozycja.

13. Wycofaæ polskich ¿o³nierzy z misji zagranicznych. Powinni interweniowaæ tylko w obronie w³asnego kraju. Ale przecie¿ w³a¶nie obron± naszego kraju by³y uzasadniane interwencje w Iraku (tam ju¿ naszych ¿o³nierzy nie ma) czy Afganistanie.

14. Zlikwidowaæ ko¶cieln± komisjê maj±tkow±, religiê w szko³ach i zagwarantowaæ ¶wiecki charakter pañstwa. W kraju, w którym wiarê katolick± deklaruje oko³o 90 procent mieszkañców, a prawie po³owa regularnie chodzi do ko¶cio³a, to zaskakuj±cy postulat. Ale widaæ prowadzone od kilkunastu lat bez ¿adnej kontroli dzia³ania komisji maj±tkowej (zajmuj±cej siê zwrotem ko¶cielnego mienia zagrabionego przez komunistów), a tak¿e ¶cis³e powi±zanie instytucji w³adzy z ko¶cielnymi hierarchami mog± denerwowaæ tak¿e samych wierz±cych.

15. Wprowadziæ obowi±zkowe badania psychologiczne dla ludzi, którzy chc± startowaæ w wyborach. Dla rz±dz±cych bardzo ryzykowne, bo mog³oby siê okazaæ, ¿e nie wszyscy mog± siê ubiegaæ o reelekcjê. Potrzebne by³oby bardzo d³ugie vacatio legis. Co najmniej 20 lat.

16. Znacznie zwiêkszyæ nak³ady na ekologiczne technologie. Ten postulat pojawi³ siê tylko raz, ale jego autor bardzo przekonuj±co zapewnia³, ¿e na tym polu bardzo dobre osi±gniêcia maj± polscy naukowcy, wiêc ich wsparcie pomog³yby nie tylko ¶rodowisku, ale tak¿e naszej gospodarce.

17. Zapewniæ miejsce w przedszkolu dla ka¿dego dziecka i wiêksze "becikowe". To postulat, który idzie w kontrze do liberalnych postulatów obni¿enia podatków. Bo z czego¶ trzeba by te przedszkola i becikowe sfinansowaæ. Becikowe w wysoko¶ci 1000 z³otych faktycznie nie jest niczym wiêcej ni¿ niewielkim zastrzykiem gotówki, który mo¿e wystarczyæ na zakup wózka i ewentualnie fotelika samochodowego, a i to tylko, je¶li bierzemy pod uwagê nie najwy¿sz± pó³kê tych produktów. Ale ju¿ miejsce w przedszkolu i ¿³obku, je¶li nie dla wszystkich, to przynajmniej dla zdecydowanej wiêkszo¶ci dzieci, stanowi systemowe rozwi±zanie, które mo¿e realnie wp³yn±æ na wzrost ilo¶ci urodzeñ. A je¶li chodzi o uczêszczanie dzieci do ¿³obków, to mamy jeden z najgorszych wyników w Europie. Jest co poprawiaæ.

18. Wprowadziæ kary finansowe za b³êdne decyzje urzêdników. To tak naprawdê echo pierwszego postulatu. Razem z pomys³em radykalnego zmniejszenia liczby urzêdników (niektórzy proponowali zostawiæ jedynie 10 procent obecnego stanu) wpisuje siê w bardzo g³êboko zakorzenion± w naszej historii nieufno¶æ do w³adzy.

19. Pozostawiæ w miastach istniej±ce tam ogródki dzia³kowe. Ten postulat tylko na pozór wydaje siê byæ absurdalny. W ca³ej Polsce z ogródków dzia³kowych korzysta nawet milion rodzin. Zajmuj± od 2,5 nawet do 4,5 procent powierzchni wielkich polskich miast i nierzadko s± po³o¿one w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Niejeden deweloper pewnie ju¿ w my¶lach stawia³ na tych dzia³kach apartamentowce i galerie handlowe. Zrzeszeni w Polskim Zwi±zku Dzia³kowców jednak trzymaj± siê mocno i nie wydaje siê, ¿eby zagro¿ony by³ sam byt 5 tysiêcy kompleksów dzia³kowych. Co innego monopol na zarz±dzanie tymi kompleksami. Choæ w³a¶cicielami gruntów pod ogródkami s± gminy, to PZD ma je w wieczystym u¿ytkowaniu i rocznie ¶ci±ga od dzia³kowiczów 44 miliony z³otych. W zesz³ym roku PiS i PO planowa³y zmianê przepisów tak, aby dzia³kowicze mogli wykupiæ swoje grunty i uniezale¿niæ siê od PZD.

20. Wprowadziæ c³a zaporowe na niektóre chiñskie towary. Autorowi pomys³u chodzi o te rzeczy, które z powodzeniem produkujemy w UE, ale tutaj jest to dro¿sze ni¿ w Chinach. Powstrzymanie zalewu "chiñszczyzny" mia³oby, owszem, podnie¶æ ceny niektórych produktów, ale jednocze¶nie pozytywnie wp³yn±æ na wzrost gospodarczy i zmniejszyæ bezrobocie. To jedyny postulat wykraczaj±cy poza terytorium Polski i nawi±zuj±cy do naszego cz³onkostwa w UE.

21. Zlikwidowaæ zwi±zki zawodowe, bo "hamuj± gospodarkê". Ostatni postulat w kontek¶cie przypadaj±cej w³a¶nie 30. rocznicy powstania NSZZ "Solidarno¶æ" brzmi smutno. Ale od dawna wiadomo, ¿e rewolucja po¿era swoje dzieci.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1833 on: 2010-09-09, 10:11:46 »
Zawy¿anie cen podczas katastrofy jest dobre? Chyba siê tu nadaje, bo dla niektórych mo¿e byæ do¶æ kontrowersyjne ;)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1834 on: 2010-09-09, 11:24:02 »
Zawy¿anie cen podczas katastrofy jest dobre? Chyba siê tu nadaje, bo dla niektórych mo¿e byæ do¶æ kontrowersyjne ;)

w przypadku pana z generatorami nie ma w±tpliwo¶ci, ¿e nie zrobi³ nic z³ego - ju¿ sam transport i ryzyko w zwi±zku z tym poniesione (przeniesienie ca³ej rodziny, du¿a inwestycja, etc.) musia³o zaowocowaæ podwy¿szeniem cen i tu czarów nie ma a jest to lepsze rozwi±zanie ni¿ brak generatorów. Inna sprawa, ¿e sprawnie zorganizowane pañstwo zdo³a³oby sprawê rozwi±zaæ tak, ¿e nie by³oby w±tpliwo¶ci moralnych :] za to niesprawna pomoc pañstwa mog³aby doprowadziæ do tego co sta³o siê w okolicach Bogatyni, gdzie garstka ludzi zakumulowa³a pomoc rz±dow± i sprzedawa³a j± po zawy¿onych cenach :]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1835 on: 2010-09-09, 19:47:42 »
Dzisiaj wiele i ciep³o mówi siê o El¿biecie Jakubiak, a czy kto¶ jeszcze pamiêta tê wypowied¼?:
Quote from: Dziennik
- [EJ] U nas uwa¿a siê, ¿e biznes tworzy pañstwo, a urzêdnicy pañstwowi je niszcz±, a to oni przygotowuj± wielk± infrastrukturê dla ¿ycia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, by³by pan bez numeru dowodu, zameldowania…
- Gdyby nie biznes, pani by³aby bez pensji.
- To nieprawda! Wypracowujê j± jako urzêdnik pañstwowy, wydaj±c panu za¶wiadczenie, by móg³ pan prowadziæ dzia³alno¶æ gospodarcz±, przygotowuj±c dzia³kê do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracowaæ.
:lol: :mrgreen: :lol:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1836 on: 2010-09-09, 23:03:25 »
Dzisiaj wiele i ciep³o mówi siê o El¿biecie Jakubiak, a czy kto¶ jeszcze pamiêta tê wypowied¼?:
Quote from: Dziennik
- [EJ] U nas uwa¿a siê, ¿e biznes tworzy pañstwo, a urzêdnicy pañstwowi je niszcz±, a to oni przygotowuj± wielk± infrastrukturê dla ¿ycia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, by³by pan bez numeru dowodu, zameldowania…
- Gdyby nie biznes, pani by³aby bez pensji.
- To nieprawda! Wypracowujê j± jako urzêdnik pañstwowy, wydaj±c panu za¶wiadczenie, by móg³ pan prowadziæ dzia³alno¶æ gospodarcz±, przygotowuj±c dzia³kê do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracowaæ.
:lol: :mrgreen: :lol:


ta wypowied¼ ¶wietnie ilustruje przekonianie wielkiej czê¶ci spo³eczeñstwa, ¿e pañstwo pieni±dze bierze znik±d :]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1837 on: 2010-09-21, 10:03:23 »
Quote from: Janusz Korwin-Mikke
Jak ten czas szybko leci! Jeszcze niedawno by³y wybory prezydenckie. Znalaz³em siê w nich na IV miejscu, przed JE Waldemarem Pawlakiem i innymi. W drugiej turze, podobnie zreszt± jak w pierwszej, nie g³osowa³em - ale pytany: "Jak g³osowaæ?" odpar³em: "Je¶li kto¶ koniecznie chce i¶æ g³osowaæ, a nie wie na kogo - to radzê na Jaros³awa Kaczyñskiego". Co uzasadni³em w dwóch punktach (1) ¿e nie jest dobrze, w obecnej sytuacji miêdzynarodowej, by Prezydent nale¿a³ do tej samej partii, co premier - konkretnie: do partii pro-niemieckiej; i (2) bo je¶li Jaros³aw Kaczyñski zostanie Prezydentem, to zajmie siê polityk± zagraniczn± (co zreszt± robi bardzo dobrze), wojskiem, policj±, s³u¿bami specjalnymi - a nie np. gospodark±. Je¶li natomiast Jaros³aw Kaczyñski przegra wybory, to roze¼lony na ca³y ¶wiat, tak da nam popaliæ, ¿e siê nie pozbieramy. Niestety: Jaros³aw Kaczyñski wybory przegra³ - i sta³o siê dok³adnie to, czego siê obawia³em: zaczyna bez opamiêtania niszczyæ wszystko naoko³o. Musicie przy tym Pañstwo zdawaæ sobie sprawê, ¿e Jaros³aw Kaczyñski to polityk wysokiej klasy. Znaj±cy dobrze historiê, znaj±cy siê na mechanizmach politycznych, znakomity manipulator i wrêcz genialny taktyk. To wystarcza do zdobycia w³adzy. Ze strategi± u Niego jest znacznie gorzej: po zdobyciu w³adzy taktyk nie ma pojêcia, co robiæ dalej, bo nie ma ¿adnej strategii, ¿adnych zasad. Przed tym problemem stan±³ Jaros³aw Kaczyñski trzy lata temu - gdy dysponowa³ praktycznie pe³ni± w³adzy... i nie wiedzia³, co z ni± robiæ. Urz±dzi³ niepotrzebne wybory, celowo chyba je przegra³ - i z ulg± móg³ wróciæ do ulubionego zajêcia: taktycznego podgryzania przeciwników. Dzi¶ ma do dyspozycji ze 300.000 wiernych zwolenników, którzy gotowi s± ruszyæ na Warszawê z krzy¿ami w rêkach. Z 10-metrowym krzy¿em zmontowanym przez Górali. Przypominam, ¿e Józefowi Garibaldiemu do zdobycia w³adzy w pogr±¿onych w chaosie W³oszech wystarczy³o 1000 Czerwonych Koszul... I je¶li Jaros³aw Kaczyñski zdobêdzie teraz w³adzê, to bêdziecie Pañstwo gorzko - naprawdê: gorzko - ¿a³owaæ, ¿e nie wybrali¶cie tego ¶wietnego polityka na Prezydenta - a skierowali¶cie Jego zdolno¶ci na niszczenie. Media bêd±ce w wiêkszo¶ci w ³apkach bezpieki robi³y z braci Kaczyñskich niemal po¶miewisko Europy. Tymczasem np. p. Aniela Merkel, Kanclerzyna RFN, przyjê³a Jaros³awa Kaczyñskiego (jako premiera) i rozmawia³a z Nim ponad trzy godziny - co jest rzecz± niespotykan±. A z JE Bronis³awem Komorowskim rozmawia³aby kwadrans - bo to cz³owiek mi³y, uk³adny... ale o czym z Nim d³ugo rozmawiaæ? Przetrzymali¶my rz±dy ¶p. Lecha Kaczyñskiego - z pewno¶ci± przetrzymaliby¶my rz±dy Jaros³awa. Jest to polityk o trzy klasy lepszy od brata. Powiedzmy jasno: Lecha Kaczyñskiego nie lubi³em, nie szanowa³em, nie znosi³em Jego pogl±dów - a w ogóle uwa¿a³em Go nie tyle za "z³ego" polityka, co za ZERO. Gdyby nie nieustanne instrukcje Jaros³awa - Lech Kaczyñski nie potrafi³by nic. Bronis³aw Komorowski jest od Niego znacznie lepszy. Ale nie od Jaros³awa. Zauwa¿cie Pañstwo: IIEE Bronis³aw Komorowski i Donald Tusk s± na ogó³ chwaleni: w Berlinie, w Moskwie... Otó¿ dobrym prezydentem Polski mo¿e byæ tylko kto¶, kogo politycy s±siednich pañstw najchêtniej utopiliby w ³y¿ce wody. Je¶li kogo¶ tam chwal± - to jest to cz³owiek, który bêdzie bardziej dba³, by dostaæ zaproszenie na obiadek w Pary¿u ni¿ o interes Polski. Radzi³em g³osowaæ na Jaros³awa Kaczyñskiego. Po klêsce radzi³em Mu, by na miesi±c wyjecha³ i och³on±³. Có¿: teraz, niestety, tego wybitnego polityka trzeba bêdzie zniszczyæ. Sta³ siê niebezpieczny. Naprawdê.
Zgadzam siê ca³kowicie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1838 on: 2010-09-21, 10:40:58 »
A ja siê nie zgadzam..... Zastanawiaj±ce jest to ¿e JKM radzi aby wybieraæ Jaros³awa Kaczyñskiego dlatego ¿eby unikn±æ sytuacji takiej jaka jest teraz..... to trochê ma³o logiczne i a¿ nie chce mi siê wierzyæ ¿e on to mówi³ na serio..... Wybieraæ kogo¶ na prezydenta poniewa¿ jest on chory psychicznie i w sytuacji kiedy nie dostanie w³adzy jego choroba siê mo¿e nasiliæ??? Dziwne....
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1839 on: 2010-09-21, 10:54:16 »
A ja siê nie zgadzam..... Zastanawiaj±ce jest to ¿e JKM radzi aby wybieraæ Jaros³awa Kaczyñskiego dlatego ¿eby unikn±æ sytuacji takiej jaka jest teraz..... to trochê ma³o logiczne i a¿ nie chce mi siê wierzyæ ¿e on to mówi³ na serio..... Wybieraæ kogo¶ na prezydenta poniewa¿ jest on chory psychicznie i w sytuacji kiedy nie dostanie w³adzy jego choroba siê mo¿e nasiliæ??? Dziwne....
Osobi¶cie nie posun±³bym siê do postawienia komukolwiek diagnozy o chorobie psychicznej, ale to tak na marginesie. A generalnie zgadzam siê, bo przez to, ¿e Jaros³aw przegra³ wybory, w PiSie na tor boczny zostali odsuniêci rozs±dni politycy, m.in. Kluzik-Rostkowska, Poncyliusz i inni. PO nawo³ywa³o by g³osowaæ na Bronka, bo dziêki temu bêdzie spokój. Ja tego spokoju nie dostrzegam. A Komorowski sobie chyba z obecn± sytuacj± nie do koñca radzi, ale czas poka¿e jakim de facto bêdzie prezydentem...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1840 on: 2010-09-21, 11:10:00 »
jako osoba która nie jest zwolennikiem Jaros³awa Kaczyñskiego powiem tak: to dobrze o nim ¶wiadczy jako o cz³owieku, ¿e po takiej tragedii mu "obi³o" (w sensie zachowuje siê w sposób irracjonalny, nie sugerowa³bym ¿adnych urojeñ czy paranoi)
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1841 on: 2010-09-21, 12:16:28 »
te¿ nie mogê siê zgodziæ, ale to ju¿ tradycyjnie ;) posiadanie prezydenta i premiera z jednej opcji ma w Polsce z³e konotacje ze wzglêdu na czasy komunizmu, ale komuna ju¿ upad³a a przesadny pluralizm na scenie politycznej nikomu siê za bardzo nie przys³u¿y³. Je¶li wybiera siê jak±¶ ekipê rz±dz±c± to po to aby co¶ zrobi³a a nie t³umaczy³a siê, ¿e 'prezydent blokuje'. Zobaczymy jak to platformersom wyjdzie, póki co nie garn± sie do roboty, ale wymówka im znika i jest to podstawa do rozliczenia przy okazji kolejnych wyborów.

Inna sprawa, ¿e gadanie, ¿e prezydent kraju powinien byæ nielubiany przez pañstwa o¶cienne jest po pierwsze g³êbokim anachronizmem osadzonym w realiach ¶redniowiecznych gdzie pañstwa na okr±g³o wojowa³y a po drugie nieprawid³owe merytorycznie. Polski prezydent w polityce zagranicznej to rola reprezentacyjna a nie decyzyjna. Je¶li ju¿ id±c t± anachroniczn± logik± JKM kogo¶ mia³yby pañstwa o¶cienne chcieæ 'utopiæ w ³y¿ce wody' to co najwy¿ej premiera.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1842 on: 2010-09-21, 14:15:26 »
Jacku , ja nie mia³em na my¶li tego ¿e uwa¿am Jaros³awa Kaczyñskiego za osobê chor± psychicznie , chodzi³o mi tylko o to ¿e z wypowiedzi JKM po czê¶ci wynika co¶ takiego : nie chcieli¶cie wybraæ Kaczyñskiego na prezydenta no to teraz macie lipê bo ch³opak dosta³ ¶wira i dopiero teraz zobaczycie jaki jest z³y.... Dla mnie to jest trochê ma³o logiczne.... Czyli ja mam g³osowaæ na kogo¶ poniewa¿ je¿eli tego nie zrobiê to ta osoba poka¿e swoje pazurki , albo jaki¶ defekt psychiczny albo co¶ innego?? Przepraszam ale w jakim ja kraju ¿yjê.... Ma³o mnie interesujê jak Kaczyñski bêdzie siê zachowywa³ po przegranych wyborach.... ale argumenty tego typu ¿e g³osuj na niego bo je¿eli on przegra to bêdzie z nim zle , jako¶ do mnie nie przemawiaj±...... I to tutaj nie chodzi teraz czy jest to Kaczyñski Komorowski itp.... Ja o gustach politycznych nie chcê dyskutowaæ...... Mogê wys³uchaæ je¿eli kto¶ mi mówi ¿e je¿eli nie zag³osujê na Kaczyñskiego to np. bêdzie mniej dróg , mieszkañ a gospodarka upadnie PONIEWA¯ to to i tamto.... Ale to co tutaj powiedzia³ JKM to po pierwsze jest mowa trawa a po drugie..... a po drugie ju¿ pisa³em wcze¶niej  :)
Wyslano: 2010-09-21, 14:14:21
Quote
Inna sprawa, ¿e gadanie, ¿e prezydent kraju powinien byæ nielubiany przez pañstwa o¶cienne jest po pierwsze g³êbokim anachronizmem osadzonym w realiach ¶redniowiecznych gdzie pañstwa na okr±g³o wojowa³y a po drugie nieprawid³owe merytorycznie. Polski prezydent w polityce zagranicznej to rola reprezentacyjna a nie decyzyjna. Je¶li ju¿ id±c t± anachroniczn± logik± JKM kogo¶ mia³yby pañstwa o¶cienne chcieæ 'utopiæ w ³y¿ce wody' to co najwy¿ej premiera.



+1
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1843 on: 2010-09-21, 14:49:20 »
Inna sprawa, ¿e gadanie, ¿e prezydent kraju powinien byæ nielubiany przez pañstwa o¶cienne jest po pierwsze g³êbokim anachronizmem osadzonym w realiach ¶redniowiecznych gdzie pañstwa na okr±g³o wojowa³y a po drugie nieprawid³owe merytorycznie. Polski prezydent w polityce zagranicznej to rola reprezentacyjna a nie decyzyjna. Je¶li ju¿ id±c t± anachroniczn± logik± JKM kogo¶ mia³yby pañstwa o¶cienne chcieæ 'utopiæ w ³y¿ce wody' to co najwy¿ej premiera.

Mylisz siê Tomaszu, gdy¿ ¶rednia wieku polityków sprawuj±cych najwy¿sze urzêdy to zwykle s± okolice 50-stki. Nawet je¶li ¶wiat siê zmieni³ to ich polityka i punkt widzenia bêdzie taki w jakim zdobyli swoje polityczne i ¿yciowe do¶wiadczenia. Dla naszych polityków puntem widzenia jest PRL i post-PRL czyli uk³ad zimnowojenny i jego rozmontowywanie. St±d to co dla nas, zwyk³ych m³odych ludzi nie ma znaczenia, to miêdzy nimi wci±¿ siê rozgrywa. I dopóki to pokolenie jest u w³adzy (jakie¶ 10-15 lat jeszcze) polityka bêdzie mia³a taki "¶redniowieczny" dla nas charakter. Potem bêd± rz±dziæ ludzie naszej optyki, a nasze dzieci bêd± siê zastanawiaæ o co im do cholery chodzi. ;)
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1844 on: 2010-09-21, 15:17:45 »
ale ja nie mówiê, ¿e ca³a polityka ma ¶redniowieczny charakter tylko ta opinia JKM ;)

ja wrêcz - o dziwo - widzê du¿o dobrego dziej±cego siê w kwestiach polityki zagranicznej w naszym kraju, ale ¿e nie wszystkim '¶redniowiecznie my¶l±cym 50-ciolatkom' siê to podoba to insza inszo¶æ. To, ¿e ka¿de pokolenie ma jakie¶ spaczenie nie ulega w±tpliwo¶ci, ale sêk w tym ¿eby umieæ nad±¿aæ za ¶wiatem i siê w nim odnajdywaæ a nie stawaæ okoniem do rzeczywisto¶ci