Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288137 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1845 on: 2010-09-21, 17:19:24 »
z wypowiedzi JKM po czê¶ci wynika co¶ takiego : nie chcieli¶cie wybraæ Kaczyñskiego na prezydenta no to teraz macie lipê bo ch³opak dosta³ ¶wira i dopiero teraz zobaczycie jaki jest z³y.... Dla mnie to jest trochê ma³o logiczne....
Mimo wszystko s±dzê, ¿e jednak lepiej by³oby, gdyby prezydentem zosta³ Kaczyñski. By³by w jakim¶ sensie ob³askawiony i otoczony frakcj± liberaln± zachowywa³by siê równie przyzwoicie jak w trakcie kampanii wyborczej. A tak do g³osu dosz³a frakcja rewolucyjna czyli Kurski, Ziobro i inni. Obawiam siê, ¿e przez najbli¿szy rok na okr±g³o bêdziemy mieli tê medialn± jatkê, bo obecn± postawê Kaczyñskiego wraz z jego najbli¿szym otoczeniem najkrócej okre¶liæ mo¿na jako "po nas choæby potop". A to nie wró¿y niczego dobrego. :? I nie zapominajmy, ¿e Kaczyñski to nie Leper i nie da siê tak ³atwo usun±æ ze sceny politycznej....
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1846 on: 2010-09-21, 17:44:17 »
Ja jak patrzê na Kaczyñskiego to widzê jedno - ten okrêt tonie. Ten facet zawsze wygl±da³ na takiego, co to wstaje co dzieñ z ³ó¿ka z nowym pomys³em jak tu co¶ uknuæ i z zawziêt± min± te zamiary wciela³ w ¿ycie. Teraz obra¿a ludzi na lewo i prawo tak, ¿e nawet Palikotem przestali siê ludzie interesowaæ. Bardzo mocno anga¿uje siê w kwestiê krzy¿a, a wszyscy wiemy, ¿e poza medialnym szumem, to to jest kwestia tej grupki ludzi pod krzy¿em, a nie jakiej¶ istotnej czê¶ci narodu jak to próbuje sugerowaæ PiS. Poza tym ta kwestia zawieszania ludzi w partii - straszy tych co bardziej liberalnych, przez co do g³osu dochodz± takie Ziobry, a to te¿ niczego dobrego nie wró¿y. Mówi siê, ¿e Ziobro ma na Kaczyñskiego jakiego¶ haka i dlatego teraz Jaros³aw bêdzie tañczy³ jak mu Ziobro zagra :P Kaczyñskiemu siê partia roz³azi na boki i rozpaczliwymi ruchami i jakimi¶ deklaracjami lojalno¶ci próbuje j± zebraæ do kupy, ale dla mnie to wygl±da jak ostatnie podrygi zdech³ej ostrygi :P
W ogóle podobno Kaczyñski mia³ powiedzieæ do swoich najbli¿szych wspó³pracowników po wyborach co¶ w stylu "przegra³em wszystko, teraz pozosta³o mi tylko wyja¶nienie sprawy ¶mierci brata", ale nie wiadomo ile w tym prawdy i czy siê jednak nie pozbiera³. Ja w ka¿dym razie odnoszê wra¿enie, ¿e u niego z g³ow± nie wszystko w porz±dku.
I tak nawiasem - czy kto¶ jeszcze tutaj na widok tych marszów z pochodniami mia³ skojarzenie z Ku Klux Klan? XD Ja to ju¿ s³ysza³em z dwóch niezale¿nych ¼róde³ i rzeczywi¶cie, co¶ w tym jest :P

I nie wierzê, ¿e Kaczyñski, gdyby zosta³ prezydentem, zachowywa³by siê lepiej, grzecznie jak w kampanii. On z tej kampanii by³ bardzo niezadowolony i po przegranej posz³y ³by za to odpowiedzialne, a Jaros³aw zacz±³ szaleæ, mieszaæ i wróci³ do swojego starego, agresywnego wizerunku. Ludzie siê nie zmieniaj±, nie tak drastycznie - nie wytrzyma³by piêciu lat grzeczny jak baranek, a tylko by napsu³, gotów siê wszystkim s±siadom do garde³ rzucaæ. W dodatku dalej wetowa³by platformê w sejmie i Tusk móg³by nadal nie robiæ nic zachowuj±c usprawiedliwienie dba³o¶ci o w³asny wizerunek. A tak nie ma wymówki, chocia¿ i tak w±tpiê, ¿e co¶ zrobi, bo te jego zapowiedzi o zakoñczeniu przewodnictwa partii... ma bardzo dobr± opiniê na zachodzie, lubi± go tam, mo¿liwe ¿e ju¿ siê szykuje na jak±¶ ciep³± posadkê w unijnych strukturach.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1847 on: 2010-09-22, 18:07:56 »
(...)
I tak nawiasem - czy kto¶ jeszcze tutaj na widok tych marszów z pochodniami mia³ skojarzenie z Ku Klux Klan? XD Ja to ju¿ s³ysza³em z dwóch niezale¿nych ¼róde³ i rzeczywi¶cie, co¶ w tym jest :P
(..)



Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1848 on: 2010-09-25, 19:49:37 »
Ja widzia³am pochód krzy¿aków. A¿ mi siê flaki przewróci³y.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1849 on: 2010-10-03, 18:17:37 »
to siê zrobi³o ju¿ niebezpieczne . Nadesz³a mo¿liwo¶æ ¶ledzenia naszych krewnych/znajomych za po¶rednictwem telefonu. Ciekawe kiedy bêdzie mo¿na takiego cz³owieka podgl±daæ w k±pieli albo w innych ciekawych sytuacjach.
No way in from the outside, no way out from within.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1850 on: 2010-10-05, 14:39:51 »
to siê zrobi³o ju¿ niebezpieczne . Nadesz³a mo¿liwo¶æ ¶ledzenia naszych krewnych/znajomych za po¶rednictwem telefonu. Ciekawe kiedy bêdzie mo¿na takiego cz³owieka podgl±daæ w k±pieli albo w innych ciekawych sytuacjach.
Ju¿ nied³ugo... ;)

Ciekawe wie¶ci z moich stron: o naliczaniu op³at przez ksiêdza: z jednej strony i z drugiej. Zastanawia mnie, na jakiej podstawie za pogrzeby, czy inne pos³ugi, bierze siê pieni±dze. Co siê mie¶ci w tej kwocie i czy ksiê¿a wystawiaj± rachunki/faktury? A ja uwielbiam faktury, podatki i kursy walut!
ze mn± nie ma ¿artów

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1851 on: 2010-10-05, 15:57:45 »
Ciekawe wie¶ci z moich stron: o naliczaniu op³at przez ksiêdza: z jednej strony i z drugiej. Zastanawia mnie, na jakiej podstawie za pogrzeby, czy inne pos³ugi, bierze siê pieni±dze. Co siê mie¶ci w tej kwocie i czy ksiê¿a wystawiaj± rachunki/faktury? A ja uwielbiam faktury, podatki i kursy walut!

sama pos³uga jest warta grosze za to po drugim artykule widaæ, ¿e ksi±dz ma spory zapa³ inwestycyjny a pieni±dze z nieba siê nie bior± (nawet je¶li sam ksi±dz by z tym dyskutowa³ :P ) wiêc ca³kiem jasne jest, ¿e musi ¶rodki pozyskaæ tam gdzie na pewno cz³owiek zap³aci (pogrzeb, wesele) bo je¶li chce to wszystko sfinansowaæ na ³askê parafian mo¿na liczyæ w ograniczonym zakesie :] nie podoba mi siê taka zabawa ksiê¿y w przedsiêbiorców bo ich 'biznes' nie ma nic wspólnego z zasadami wolnorynkowymi - nie ma ¿adnej konkurencji cenowej czy jakiejkolwiek innej a gdzie jest monopol tam klient traci.. z drugiej jednak strony jak siê chce nale¿eæ do ko¶cielnej wspólnoty to trzeba siê liczyæ z kosztami.. mam tylko wra¿enie, ¿e uczestnictwo w niej nie jest w pe³ni dobrowolne w naszym kraju :]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1852 on: 2010-10-14, 08:33:15 »
to się zrobiło już niebezpieczne . Nadeszła możliwość śledzenia naszych krewnych/znajomych za pośrednictwem telefonu. Ciekawe kiedy będzie można takiego człowieka podglądać w kąpieli albo w innych ciekawych sytuacjach.
Usługa lokalizacji telefonu jest dostępna niemal od początku istnienia sieci komórkowej, ale wcześniej mogły z tego korzystać wyłącznie organy takie jak np. Policja. Aktualnie masz płatną usługę, na którą w dodatku obie strony muszą wyrazić zgodę. FAQ usługi dostarcza dodatkowych informacji. De facto "Dziecko" zawsze może cofnąć zgodę. Poza tym jeśli nie chcesz być śledzony - pozbądź się komórki ;)
« Last Edit: 2010-10-14, 08:36:45 by minder »
True Pagan Winter Crew

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1853 on: 2010-10-15, 12:31:52 »
Nie wiem, czy to dra¿liwe, ale w sumie bardzo interesuj±ce - Noam Chomsky o ¿yciu w matriksie ;)
ze mn± nie ma ¿artów

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1855 on: 2010-11-04, 11:24:20 »
Unia będzie miała 137 ambasad, koszt utrzymania 9 mld euro rocznie
Khem, tak... Bo po pierwsze w dobie kryzysu oszczędzamy. Bo po drugie wcale nie jesteśmy pasożytami-biurokratami. A po trzecie - jakby ktoś jeszcze wątpił w to, że Unia Europejska to państwo, a napis na coca-coli "made in EU" nie rodziłby refleksji.
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1856 on: 2010-11-04, 17:40:43 »
^To siê nazywa "tworzenie miejsc pracy". Na poprzedniej stronie by³a cytowana rozmowa z pani±, która uwa¿a(³a), ¿e pieni±dze bior± siê z powietrza, w miarê jak urzêdnik pracuje. To by wiele wyja¶nia³o, w ka¿dym razie "po pierwsze" i "po drugie".

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1857 on: 2010-11-04, 17:52:54 »
Póki co, to jest jeszcze w miarê weso³o, ale jak to w koñcu wszystko pier... sam nie wiem co my¶leæ... trzecia wojna ¶wiatowa?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #1858 on: 2010-11-04, 18:06:34 »
Przyjd± rozs±dni i zaoraj± ca³y ten bajzel.
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1859 on: 2010-11-04, 21:39:19 »
Póki co, to jest jeszcze w miarę wesoło, ale jak to w końcu wszystko pier... sam nie wiem co myśleć... trzecia wojna światowa?
przyjdzie komunizm i będziemy mieć dwie czapki do wyboru na zimę ;)
^To się nazywa "tworzenie miejsc pracy".
:mrgreen:
« Last Edit: 2010-11-04, 21:42:11 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

 

lofty-success