Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288146 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2040 on: 2012-11-02, 12:10:06 »
Ja osobi¶cie uwa¿am ¿e warto dr±¿yæ a¿ do wyja¶nienia. Niewa¿ny ju¿ ten trotyl, ale zamiana cia³... To jest wystarczaj±cy powód w cywilizowanym kraju ¿eby rz±d siê odda³ pod decyzjê parlamentu i powo³ano solidn± komisjê ¶ledcz±. Sam fakt, ¿e tego nie ma zmusza to wyci±gania trupa a¿ go siê do koñca oczy¶ci. Ja sobie nie wyobra¿am zakopaæ tej sprawy i zostawiæ. Bo wszystko w niej ¶mierdzi.
Ja nie mówiê, ¿e nie, ale mnie by odpowiada³a metoda "raz a porz±dnie", a nie tak, jak teraz, na raty. Bo to mêczy, zniechêca, a nawet, jak siê wyja¶ni, to wszyscy odetchn±, ¿e wreszcie koniec, a nie, ¿e wreszcie wiadomo.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2041 on: 2012-11-06, 17:02:22 »
Inna rzecz sprawa katastrofy. Ja osobi¶cie uwa¿am ¿e warto dr±¿yæ a¿ do wyja¶nienia. Niewa¿ny ju¿ ten trotyl, ale zamiana cia³... To jest wystarczaj±cy powód w cywilizowanym kraju ¿eby rz±d siê odda³ pod decyzjê parlamentu i powo³ano solidn± komisjê ¶ledcz±. Sam fakt, ¿e tego nie ma zmusza to wyci±gania trupa a¿ go siê do koñca oczy¶ci. Ja sobie nie wyobra¿am zakopaæ tej sprawy i zostawiæ. Bo wszystko w niej ¶mierdzi.


Serio? Ta zamiana cia³ Ciê tak bulwersuje..? W katastrofie je¶li wierzyæ ¶wiadkom cia³a porozwala³o po ca³ym lesie, chyba ¿adne nie by³o w jednym kawa³ku i mo¿na sobie tylko wyobraziæ jaki tam mess by³.. Za to PiS ju¿ na drugi dzieñ po katastrofie chcia³ chowaæ swoich na Wawelu - my¶lisz, ¿e jak mo¿na to pogodziæ z dok³adn± identyfikacj± zw³ok w op³akanym stanie? Presja na 'sprowadzenie do kraju naszych' by³a ogromna i zapewne w rezultacie takich 'pomy³ek' by³o znacznie wiêcej - mo¿e nawet w ka¿dym grobie jest co¶ co tam byæ nie powinno.. Wyj¶ciem kompromisowym z tego by³aby zbiorowa mogi³a, ale na to przecie¿ nie pójdzie konserwa. Natomiast je¶li z takich powodów mia³by siê podawaæ do dymisji rz±d to nasza demokracja by³aby rzeczywi¶cie zagro¿ona.. W takim kraju jak nasz to by³yby wybory co dwa miesi±ce. Dajmy ju¿ spokój takim nekrofilskim aferom

Ju¿ prêdzej ten nieszczêsny trotyl, pytanie tylko: o czym dyskutowaæ skoro nic nie wiadomo? Jakie ¶wiadectwo wystawia sobie gazeta i partia polityczna (nota bene maj±ca 'prawo' w nazwie co chyba powinno zobowi±zywaæ) formu³uj±c oskar¿enia na bazie niepotwierdzonych informacji? Jedynym wnioskiem tej 'afery trotylowej' póki co jest smutna konkluzja, ¿e w naszym kraju nie ponosi siê odpowiedzialno¶ci za swoje s³owa - teraz PiS chc±c unikn±æ przyznania siê do kompromitacji mruga do spo³eczeñstwa, ¿e "i tak wie swoje".. Co nie znaczy, ¿e nie bêdê czeka³ na wyniki tych badañ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2042 on: 2012-11-07, 16:27:15 »
Z tym trotylem to zagadkowa sprawa i nie chodzi mi w tej chwili o to czy by³ rzeczywi¶cie czy nie. Jeden z najwa¿niejszych polskich dzienników na pierwszej stronie zamieszcza publikacjê, na któr± redaktor naczelny decyduje siê podobno po spotkaniu z Seremetem, Serement po tym kontaktuje siê z Tuskiem... Ca³o¶æ wpisuje siê w pewien ci±g zdarzeñ - zdjêcia cia³a prezydenta, samobójstwo nawigatora Jaka, publikacja trotylowa - co podgrzewa atmosferê. A wszystko w momencie gdy PO traci poparcie. Czy¿by próba sprowadzenia z powrotem Kaczyñskiego na tory katastrofy Tupolewa? A mo¿e faktycznie co¶ w tym trotylu jest... choæ na pierwszy rzut oka grubymi niæmi to szyte. Ale nie takie siê rzeczy ju¿ w historii ¶wiata zdarza³y. A bajania Leppera o Klewkach... Po czasie okaza³o siê, ¿e jednak by³o co¶ na rzeczy, mo¿e niedok³adnie to samo, ale zadziwiaj±cy zbieg nazw i okoliczno¶ci... We wszystkim trzeba zachowaæ umiar i rozs±dek. Ja z ciekawo¶ci i by mieæ pe³niejszy ogl±d, choæ nie zawsze starcza mi czasu, staram siê czytaæ wypowiedzi wszystkich stron, nawet te wydaj±ce siê najbardziej niedorzeczne i oderwane od rzeczywisto¶ci jak choæby Macierewicza... Co¶ tam w ka¿dym razie siê dzieje, s± jakie¶ rozgrywki i obawiam siê, ¿e to bêdzie jeszcze bardzo d³ugo trwa³o, a prawdy, jak w przypadku ¶mierci premiera Sikorskiego, nigdy nie poznamy... Odnoszê wra¿enie, ¿e wszystkim pasuje utrzymanie obecnego status quo.
« Last Edit: 2012-11-07, 16:42:08 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2043 on: 2012-11-07, 16:54:32 »
Odnoszê wra¿enie, ¿e wszystkim pasuje utrzymanie obecnego status quo.

zgadzam siê z tym w stu procentach: to dotyczy i PiSu i rz±dz±cych i nawet strony rosyjskiej. Dlatego w³a¶nie wola³bym aby ta sprawa ju¿ nie poch³ania³a tyle uwagi medialnej, politycznej i spo³ecznej

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2044 on: 2012-11-07, 17:51:44 »
Odnoszê wra¿enie, ¿e wszystkim pasuje utrzymanie obecnego status quo.

zgadzam siê z tym w stu procentach: to dotyczy i PiSu i rz±dz±cych i nawet strony rosyjskiej. Dlatego w³a¶nie wola³bym aby ta sprawa ju¿ nie poch³ania³a tyle uwagi medialnej, politycznej i spo³ecznej

No ona w³a¶nie musi poch³aniaæ, bo inaczej trzeba by siê by³o zaj±æ sprawami bie¿±cymi, a ju¿ od czasów Gierka wiadomo, ¿e propaganda sukcesu zawsze ma swój kres. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2045 on: 2012-11-08, 09:44:15 »
Z tym trotylem to zagadkowa sprawa i nie chodzi mi w tej chwili o to czy by³ rzeczywi¶cie czy nie. Jeden z najwa¿niejszych polskich dzienników na pierwszej stronie zamieszcza publikacjê, na któr± redaktor naczelny decyduje siê podobno po spotkaniu z Seremetem, Serement po tym kontaktuje siê z Tuskiem...

A wiêc by³y jakie¶ machinacje... Bez g³êbszej wiedzy, trudno jednak dociec gdzie le¿y prawda. :? Co¶ tam siê w ka¿dym razie dzieje "pod dywanem"...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2046 on: 2012-11-08, 15:23:00 »
A wiêc by³y jakie¶ machinacje... Bez g³êbszej wiedzy, trudno jednak dociec gdzie le¿y prawda. :? Co¶ tam siê w ka¿dym razie dzieje "pod dywanem"...

pytanie co nazywasz "machinacjami"? To, ¿e rz±d móg³ wcze¶niej wiedzieæ o publikacji? I mia³ zablokowaæ publikacjê w gazecie? To by dopiero stowrzy³o spiskow± atmosferê.. Takie gadanie to odwracanie kota ogonem i kolejna próba odci±gniêcia odpowiedzialno¶ci za publikowanie niepotwierdzonych informacji jako potwierdzone przez Rzepê. To samo siê tyczy Kaczyñskiego. W takiej sprawie trzeba po prostu uderzyæ siê w pier¶ i z honorem przyznaæ do b³êdu, ale to nie jest co¶ w czym nasi politycy s± mocni

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2047 on: 2012-11-08, 16:00:58 »
Je¿eli rzeczywi¶cie redaktor naczelny oraz wydawca i w³a¶ciciel "Rzeczpospolitej" (który nb. potem zwolni³ z pracy autora publikacji oraz redaktora naczelnego) przed publikacj± spotkali siê z prokuratorem generalnym, a potem zdecydowali siê na publikacjê, to w czasie tego spotkania musia³o wydarzyæ siê co¶ co sk³oni³o ich do decyzji o trotylowej publikacji. A je¿eli przeciwnie by³a to jedynie intryga Rzplitej, to w ka¿dym z tych przypadków mamy do czynienia z machinacj±. Tak to rozumiem, chyba ¿e jestem kompletnym durniem i pó³g³ówkiem?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2048 on: 2012-11-08, 21:22:53 »
¯e sobie pozwolê zmieniæ temat: Apple opatentowa³o prostok±t z zaokr±glonymi rogami. Mój pamiêtniczek jest iPadem, mój empecz (Samsung, co jest dla plebsu, rocznik 2007) jest iPadem, moja deska do krojenia jest iPadem. Jestê hipsterê :o

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2050 on: 2012-11-09, 13:57:38 »
Quote from: Tomasz Wróblewski
...
Opisa³ jak wygl±da³o spotkanie z Sremetem: "Mia³em wra¿enie, ¿e Seremet od pocz±tku by³ zdenerwowany - chowa³ twarz w rêkach, poprawia³ okulary. Otwarcie powiedzia³em - mamy informacjê o ¶ladach materia³ów wybuchowych na wraku. Powiedzia³em, ¿e przyszed³em sprawdziæ, czy istnieje taki temat. Zapewni³em, ¿e zdajê sobie sprawê z rangi tej sytuacji, choæ wewnêtrznie by³em przekonany, ¿e to bzdura i za chwilê prokurator wszystkiemu zaprzeczy.

Odpowied¼ by³a jednak inna: Seremet powiedzia³, ¿e maj± informacjê od kilkunastu dni - o wysokoenergetycznych cz±steczkach, które mog± wchodziæ w sk³ad materia³ów wybuchowych. Powiedzia³, ¿e o sprawie poinformowa³ premiera Tuska osobi¶cie. Mówi³, g³o¶no my¶l±c, ¿e mo¿e to pozosta³o¶ci z wojny, ¿e trzeba poczekaæ na próbki ziemi z okolicy wraku i ¿e potrwa to kilka miesiêcy. Ani razu nie zasugerowa³ tego, ¿e te cz±steczki mog± wskazywaæ na inne pochodzenie ni¿ materia³ wybuchowy - perfumy czy namiot. Doda³ jeszcze co¶, co by³o dla mnie istotne; mianowicie, ¿e "wiedzieli¶my, ¿e ta informacja prêdzej czy pó¼niej wycieknie", patrz±c na mnie badawczo, i mówi±c: Wiedzieli¶my ¿e czê¶æ prokuratorów postanowi³a szybko pochwaliæ siê odkryciami. Bo to z prokuratury wysz³o, prawda? - pyta³"...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2051 on: 2012-11-10, 08:22:23 »
Wydaje siê, ¿e sprawa "trotylu" jest ju¿ w³a¶ciwie jasna. Kaczyñski da³ siê podej¶æ, narobi³ jazgotu i PiS traci poparcie. I jeszcze jeden cytat:

Quote from: Janusz Korwin-Mikke
Ciekawe, ¿e nikt nie zada³ pytania: kto dzi¶ do przeprowadzania zamachów u¿ywa trotylu lub (to ju¿ raczej dowcip) nitrogliceryny?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2052 on: 2012-11-19, 11:58:05 »
O wiêkszo¶ci spraw, które dziej± siê za zamkniêtymi drzwiami siê nie dowiemy. No, chyba, ¿e znów bêdzie jaka¶ afera ta¶mowa.
Co do trotylu zapytam czego siê dzi¶ u¿ywa do zamachów? Jako¶ nie jestem w temacie, nie ¶ledzê jakie s± najnowsze trendy.
___________________________________________________

edit:

Bêdê przez nastêpny tydzieñ dra¿liwa. Siedmiodniowy detoks robiê, bêdê siê ¿ywiæ owocami i warzywami, potem miêsem z pomidorami a potem sam Pan jeden wie czym.
« Last Edit: 2013-01-02, 22:52:51 by Kekkai »


Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2054 on: 2013-01-22, 15:16:01 »
Ani ¶miaæ, ani p³akaæ. Trzeba siê cieszyæ. Ja zawsze jestem po stronie zwierzaków i uwa¿am, ¿e prosiak te¿ powinien mieæ co¶ z ¿ycia. Prosiaki niejednokrotnie to m±drzejsze zwierzêta ni¿ niektóre psy i koty :<
No way in from the outside, no way out from within.

 

lofty-success