Poll

jaki jest Twoj ulubiony album opeth...?

Orchid
5 (3.4%)
Morningrise
39 (26.5%)
My Arms, Your Hearse
10 (6.8%)
Still Life
25 (17%)
Blackwater Park
34 (23.1%)
Deliverance
13 (8.8%)
Damnation
5 (3.4%)
Ghost Reveries
11 (7.5%)
Watershed
5 (3.4%)
Heritage
0 (0%)

Total Members Voted: 100

Author Topic: Ulubiony album  (Read 108348 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: ulubiony album
« Reply #195 on: 2008-12-23, 10:25:23 »
A tak poza tym to wasza nagonka na ostatni album robi siê ju¿ irytuj±ca...
Tu siê zgodzê z Callahanem, a wyraz tego da³em na d³ugo przed uakzaniem siê "Watershed": szajs, szajs, szajs pamiêtacie jeszcze. Mo¿e by tak ju¿ czas skoñczyæ ze z³o¶liwymi docinkami. Wystarczy przecie¿ napisaæ: uwielbiam lub nie podoba mi siê (nie cierpiê, nie znoszê) bez zbêdnego ranienia uczuæ oponentów. Co Wy na to? Tak w przededniu Wigilii Bo¿ego Narodzenia... :santa:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: ulubiony album
« Reply #196 on: 2008-12-23, 10:25:56 »
A ja wam powiem, ¿e po wspania³ym powitaniu ch³opak siê ju¿ ani razu nie odezwa³. Wiêc jednak nadal jeste¶cie hermetycznie zamkniêt± grup±. O cholera, chyba 'jeste¶my'... :shock:
Patrz±c na jego profil, on nawet nie przeczyta³ tych odpowiedzi. Chyba ¿e w stanie niezalogowanym.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: ulubiony album
« Reply #197 on: 2008-12-23, 16:51:29 »
Przeczytal czy nie,to nie takie istotne,bo przeciez nikt nie powinien sie obrazac tylko dlatego ze inni nie podzielaja jego entuzjazmu co do Watershed.Wiec to raczej nie dlatego koles nie pisze wiecej(choc moze jeszcze zacznie?).
A tak wogole to Watershed to swietna plyta i mam gdzies co sadza inni bo jestem zaslepionym wyznawca Opeth i ta plyta jak kazda inna jest dla mnie genialna  :P :wyszczerz:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: ulubiony album
« Reply #198 on: 2008-12-23, 16:53:34 »
No to jest nas dwóch. :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: ulubiony album
« Reply #199 on: 2008-12-23, 17:13:05 »
To cale szczê¶cie,zawsze to ra¼niej :) Ale mysle (mam nadzieje) ze jest nas wiêcej

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: ulubiony album
« Reply #200 on: 2008-12-23, 21:38:42 »
Trzech. No ja uwa¿am, ¿e geniusz Opetha zacz±³ siê na Morningrise i dot±d siê nie skoñczy³. Orchid pomijam milczeniem ;)

Snufkin

  • Guest
Odp: ulubiony album
« Reply #201 on: 2008-12-23, 21:47:24 »
Trzech. No ja uwa¿am, ¿e geniusz Opetha zacz±³ siê na Morningrise i dot±d siê nie skoñczy³. Orchid pomijam milczeniem ;)
Czterech :D:D

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: ulubiony album
« Reply #202 on: 2008-12-23, 22:11:40 »
No ja uwa¿am, ¿e geniusz Opetha zacz±³ siê na Morningrise i dot±d siê nie skoñczy³. Orchid pomijam milczeniem ;)
Opeth zacz±³ siê na Orchid, a skoñczy³ na Blackwater Park. Ka¿dy prawdziwy fan to wie :P
A tak na powa¿nie: Orchid zjada Watershed.
« Last Edit: 2008-12-23, 22:13:23 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: ulubiony album
« Reply #203 on: 2008-12-23, 22:21:15 »
A tak na powa¿nie: Orchid zjada Watershed.
Nie porównywa³bym,dwie ró¿ne bajki.Dwie wybitne bajki moim zdaniem.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: ulubiony album
« Reply #204 on: 2008-12-26, 21:37:13 »
Opeth siê skoñczy³ na Deliverance (album bliski absolutowi na równi ze Still Life).
True Pagan Winter Crew

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: ulubiony album
« Reply #205 on: 2008-12-26, 22:35:28 »
A ja konsekwentnie uwa¿am ze Opeth poki co to muzycznie nie skonczyl sie tylko trwa w najlepsze i mam nadzieje bedzie trwaæ nadal :twisted: (strasznie ze mnie zakuty ³eb :P )
« Last Edit: 2008-12-26, 22:37:01 by masster »

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: ulubiony album
« Reply #206 on: 2008-12-27, 00:23:18 »
No dobra, przegiê³am - zdarza mi siê, za co przepraszam, ju¿ przestajê wylewaæ gorzkie ¿ale za to, ¿e najnowszy album mi siê nie podoba. Po prostu nie zawsze jest tak jakby Prosiaczek chcia³ i trzeba sobie to do g³owy wbiæ.

A co do straszenia forumowiczów - co to za forumowicz, który w³asnego zdania nie potrafi obroniæ? Je¿eli mu siê Watershed podoba, niech siê rozwinie :) ¯e tu koñcówka mu siê podoba, tu nawi±zanie, tu smaczek, tu gitara, tu rytm. Ja napisa³am dlaczego mi siê nie podoba i broniê swojego zdania. Mo¿e do znudzenia, ale co to za dyskusja, w której wszyscy siê zgadzaj±? Forum by umar³o jakby wszyscy mieli takie samo zdanie.

Luksor: nie mówiê szajs, szajs, szajs..., ale te¿ nie ukrywam rozczarowania i trochê mnie denerwuje podej¶cie "najlepszy album Opeth," przez co gryzê.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: ulubiony album
« Reply #207 on: 2008-12-27, 00:38:19 »
Najlepszy album Opeth! :twisted: ;)

A serio rzecz bior±c to zawsze ujmuje mnie tu jak bardzo panowie starali siê wrzuciæ do siebie co¶ nowego. Nie zawsze siê uda³o. Elementy post-rocka w "Hex Omega" mnie chwytaj± za to gejowy hard rock w "Burden" na zawsze stanie siê dla mnie ich najgorszym utworem.

Gorszym ni¿ "Hours of Wealth", który nie mia³ sensu za to mia³ piêkny pocz±tek.
Gorszym ni¿ "Weakness", które by³o kiepskim eksperymentem.
Gorszym ni¿ "Karma" bo ta mia³a ciekawy aran¿ w jednym momencie.

"Burden" jest straszny... :(
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: ulubiony album
« Reply #208 on: 2008-12-27, 01:38:53 »
Najlepszy album Opeth! :twisted: ;)

Giñ! :< XD  :mrgreen:

A tak serio - nie mam nic do przedstawionych przez Ciebie kawa³ków. Karmê lubiê, choæ miejscami d³u¿yzna, (ale DOBRA d³u¿yzna) Weakness, mimo, ¿e nie genialne, to ma swój klimat i w zimie w lesie na stoku s³uchalo siê tego wybornie, Hours kiedy¶ nawet nuci³am... nawet Burden wytrzymam - koñcówka mi siê podoba, a pamiêtam ¿e kto¶ - chyba vertigo stwierdzil, ¿e nuda i d³u¿yzna XD Dla mnie gayness abounds w innych miejscach - pocz±tek The Lotus Eater wrêcz wrzeszczy za ciasnymi zielonymi geterkami (a propos tego testu na obrazowo¶æ muzyki XD). A potem szarpane wej¶cie ze s³abym riffem.
W jednym siê zgadzam - ch³opaki próbowali.

Tak, wiem, teraz niektórzy znów siê rzuc± ¿e takie psioczenie  jest irytuj±ce.  Skoro nie rozumiecie, to powiem wprost - radykalizujê w³a¶nie dlatego, ¿e nie znalaz³am nic dla siebie na Watershed. Nic. Ani jeden utwór mi siê nie podoba. Czujê siê oszukana, bo to w koñcu i MÓJ ulubiony zespó³ GODDAMNIT!

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: ulubiony album
« Reply #209 on: 2008-12-27, 10:18:19 »
radykalizujê w³a¶nie dlatego, ¿e nie znalaz³am nic dla siebie na Watershed. Nic. Ani jeden utwór mi siê nie podoba. Czujê siê oszukana, bo to w koñcu i MÓJ ulubiony zespó³ GODDAMNIT!
Nie no, mi siê Heir Apparent podoba i druga po³owa Hessian Peel (w sumie pierwsza po³owa te¿ jest ok, tylko ten jeden motyw jest a¿ zbyt melodyjny, a wokal zbyt weso³y). Z kolei w Hex Omega podoba mi siê tak naprawdê tylko solówka. O reszcie nie chce mi siê pisaæ.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.