Author Topic: Lao Che  (Read 5746 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Lao Che
« Reply #15 on: 2010-03-12, 00:17:27 »
proszê mi tu nie wyrywaæ z kontekstu zdañ :P
poza tym, po koncercie siê wci±gnêlam jeszcze bardziej....noi jest du¿o p³yt, które trzeba przes³uchaæ du¿o razy, ¿eby doszukaæ siê w nich tego sensu i g³êbi ;)
no ja nie wierze, ¿e w ka¿dym przypadku ka¿da p³yta od razu do was trafia... :?

np. ja za 1wszym razem siê przerazi³am s³uchaj±c Guse³ (zw³aszcza jednego kawa³ka)...nic nie mog³am z tego zrozumieæ...a teraz? heh... :mrgreen:
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Lao Che
« Reply #16 on: 2010-03-12, 09:41:17 »
proszê mi tu nie wyrywaæ z kontekstu zdañ :P
Nie wyrwa³am. Proszê zaznajomiæ siê ze znaczeniem s³owa "kontekst" :P

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Lao Che
« Reply #17 on: 2010-03-12, 11:05:43 »
to s³owo jest mi jak najbardziej znane..."ale ja z w³asnej woli s³ucham ju¿ 6 raz pod rz±d", a koment do tego "omijaj±c wstêp, a zostawiaj±c go³y sens"...wyrwanie z kontekstu polega w³a¶nie na ominiêciu czego¶ i umieszczeniu jednego konkretnego zdania, albo s³owa....poza tym sens ca³ej wypowiedzi wcale nie by³ taki...i to nieprawda, ¿e jak czego¶ siê d³u¿ej s³ucha, to siê coraz bardziej podoba...w pewnych przypadkach jest zupe³nie odwrotnie bym nawet powiedzia³a...
nie ¿ebym siê czepia³a :P
ostatnio tylko pokojowo jestem nastawiona, wiêc proszê tego nie traktowaæ jako jakiej¶ napa¶ci na czyj±¶ osobê :P

tak btw. czy nie lepiej by³oby zmieniæ nazwê w±tku na Lao Che? bo rozmawiamy tu nie tylko o p³ycie Gospel...taka ma³a sugestia tylko ;)
« Last Edit: 2010-03-12, 11:10:22 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Lao Che
« Reply #18 on: 2010-03-12, 11:12:06 »
ale tu chodzi³o o go³y sens MOJEJ wypowiedzi - i Kas go uchwyci³a :) i niestety mo¿e nie chcemy tego przyznawaæ, ale to naprawdê dzia³a.. inaczej nasze rodzime gwiazdy w±tpliwej konstelacji pokroju Kombi-natorów, pedoFeela czy dilDody (no u niej to jeszcze w±tek tanich sensacji jednak dochodzi..) nie mia³yby szans na zaistnienie..

z drugiej jednak strony mi Still Life te¿ nie podszed³ po pierwszym przes³uchaniu wiêc ¿yczê Ci, ¿eby to by³ ten kejs ;)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Lao Che
« Reply #19 on: 2010-03-12, 12:01:57 »
tak btw. czy nie lepiej by³oby zmieniæ nazwê w±tku na Lao Che? bo rozmawiamy tu nie tylko o p³ycie Gospel...taka ma³a sugestia tylko ;)
Dobrze, i nawet przeniosê.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Lao Che
« Reply #20 on: 2010-03-12, 12:28:56 »
ale tu chodzi³o o go³y sens MOJEJ wypowiedzi - i Kas go uchwyci³a :) i niestety mo¿e nie chcemy tego przyznawaæ, ale to naprawdê dzia³a.. inaczej nasze rodzime gwiazdy w±tpliwej konstelacji pokroju Kombi-natorów, pedoFeela czy dilDody (no u niej to jeszcze w±tek tanich sensacji jednak dochodzi..) nie mia³yby szans na zaistnienie..

z drugiej jednak strony mi Still Life te¿ nie podszed³ po pierwszym przes³uchaniu wiêc ¿yczê Ci, ¿eby to by³ ten kejs ;)

nawet jakby kto¶ mi puszcza³ co dzieñ Kombi, Dodê czy Feela w ¿yciu bym tego nie polubi³a :? my¶lê, ¿e ludzie s³uchaj± tego nie dlatego, ¿e puszczaj± to ci±gle w radio (choæ tacy te¿ s±), ale wiêkszo¶æ mo¿e ma po prostu zr±bany gust :P albo nie ma ich kto u¶wiadomiæ...albo nie odczuwa potrzeby obcowania z wy¿sz± sztuk±, albo jak±¶ bardziej inteligentn± muzyk±, ni¿ t± pokroju Dody :?

wracaj±c do Lao Che...mam ma³e pytanko...w zwi±zku z tym, ¿e istnieje szansa na wywiad z nimi, zastanawiam siê, o co mo¿naby ich zapytaæ...co¶ niebanalnego, oryginalnego (nie cierpiê banalnych wywiadów), ale te¿ bez przesady ;)
tak siê zastanawiam, czy jest co¶ o co Wy chcieliby¶cie ich zapytaæ...je¶li mogê prosiæ o kilka sugestii bêdê wdziêczna...mam parê pomys³ów, ale narazie jeszcze nie do koñca dopracowanych...a czas nagli :?

po przes³uchaniu p³ytki, ju¿ za 1wszym razem spodoba³ mi siê kawa³ek tytu³owy Pr±d Sta³y/Pr±d Zmienny, a wielokrotne przes³uchanie tylko mnie w tym utwierdzi³o...kawa³ki Czas i Krzywousty te¿ s± ¶wietne :D


~k.: albo pierwszym albo 1.

edit: ale ja ci±gle spotykam siê z tak± form±, wiêc nie rozumiem, czemu moja jest z³a :roll:
« Last Edit: 2010-03-12, 13:11:26 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Lao Che
« Reply #21 on: 2010-03-12, 15:34:46 »
nawet jakby kto¶ mi puszcza³ co dzieñ Kombi, Dodê czy Feela w ¿yciu bym tego nie polubi³a :? my¶lê, ¿e ludzie s³uchaj± tego nie dlatego, ¿e puszczaj± to ci±gle w radio (choæ tacy te¿ s±), ale wiêkszo¶æ mo¿e ma po prostu zr±bany gust :P albo nie ma ich kto u¶wiadomiæ...albo nie odczuwa potrzeby obcowania z wy¿sz± sztuk±, albo jak±¶ bardziej inteligentn± muzyk±, ni¿ t± pokroju Dody :?
Ale¿ to jest udowodnione! Efekt czystej ekspozycji. A najlepszym tego przyk³adem jest nasz temat o piosenkach-prze¶ladowcach, co chodz± po g³owie i nie mog± wyj¶æ... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Lao Che
« Reply #22 on: 2010-03-12, 16:16:21 »
to, ¿e co¶ chodzi ci po g³owie nie znaczy od razu, ¿e to lubisz...je¶li mnie prze¶ladowa³o "Sexy bitch" to znaczy od razu, ¿e to lubiê? nie!wspó³lokatorka mnie tym katowa³a...i tyle...
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Lao Che
« Reply #23 on: 2010-03-12, 16:30:22 »
Niektórzy po prostu s± za mroczni, ¿eby siê przyznaæ, ze s³uchaj± czego¶ niemrocznego. A mnie to wisi, to na mój widok ludzie siê prze¿egnywali, wiêc osi±gnê³am najwy¿szy poziom mroczno¶ci i teraz ju¿ nic mi nie zaszkodzi, nawet s³uchanie Candy Girl :>

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Lao Che
« Reply #24 on: 2010-03-12, 19:08:37 »
Niektórzy po prostu s± za mroczni, ¿eby siê przyznaæ, ze s³uchaj± czego¶ niemrocznego. A mnie to wisi, to na mój widok ludzie siê prze¿egnywali, wiêc osi±gnê³am najwy¿szy poziom mroczno¶ci i teraz ju¿ nic mi nie zaszkodzi, nawet s³uchanie Candy Girl :>

a co to?co¶ mi sie kojarzy, ale nie do koñca;/
ja nie s³ucham samych mhrocznych kawa³ków i te¿ s± pewne, które wcale mroczne nie s±...ale co jak co, nie s³ucha³am ich dlatego, ¿e czêsto je w radio puszczali, tylko znalaz³am w nich co¶ fajnego ;)
np.kawa³ek Tiga "You gonna want me" :mrgreen:
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Lao Che
« Reply #25 on: 2010-03-12, 20:34:55 »
A wracaj±c do tematu. Jak siê odnosicie do nowego albumu jako ca³o¶ci?

Lao Che znów nie pozwala siê zaszufladkowaæ. Nowy album wieje niez³± - jak na nich - awangard±. Rytmy do¶æ ¿wawe, zagrywki miejscami agresorskie, teksty po dotarciu do trzeciego dna zaczynaj± nabieraæ sensu ;) Na razie trawiê, ale nie przewidujê powa¿nego zaparcia.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lao Che
« Reply #26 on: 2010-03-27, 16:42:47 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Lao Che
« Reply #27 on: 2010-07-03, 01:52:36 »
Jutro graj± w "trójce".
s³ucham! :twisted:
Wyslano: 2010-03-28, 00:45:23
ma kto¶ mo¿e zeskanowane teksty (zdjêcia) z dwóch ostatnich p³yt zespo³u, bo pilnie potrzebuje? :?
a przyznam, ¿e niestety obecnie niezbyt mnie staæ, ¿eby kupiæ naraz wszystkie p³yty :?
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lao Che
« Reply #28 on: 2012-02-08, 13:03:19 »
Kto¶ ju¿ siê mo¿e zaopatrzy³ w tê ekskluzywn± edycjê?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Lao Che
« Reply #29 on: 2012-02-08, 13:13:26 »
Kto¶ ju¿ siê mo¿e zaopatrzy³ w tê ekskluzywn± edycjê?

Ciekaw jestem jak to brzmi, bo całość została zremasterowana. Wersji cd nie nabędę bo mam pierwszy tłok razem z MCD "Czerniaków". Ale Winyla, mam nadzieję, posłucham już jutro lub pojutrze w zależności od tego jak się szybko poczta nasza kochana uwinie :)