Author Topic: Podsumowanie roku 2012  (Read 11619 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #15 on: 2013-01-03, 22:49:39 »
Zedytowa³em wcze¶niejszy post, bo gdzie¶ umknê³o mi Swans, aczkolwiek zachwycony nie jestem.

A tutaj napiszê jeszcze, ¿e zd±¿y³em, dziêki kinowym projekcjom, zapoznaæ siê z dwoma koncertami:

Led Zeppelin - Celebration Day - koncert ¶wietny, ale DVD bym nie kupi³, bo zwyczajnie nie widzê potrzeby ogl±dania go ponownie. Panowie dali ciekawe show i pokazali klasê jak na swój wiek, ale zdecydowanie wolê pos³uchaæ ich starych nagrañ. Niemniej wspaniale, ¿e to wydawnictwo siê ukaza³o i z pewno¶ci± warto jest ten koncert obejrzeæ.
Queen - Hungarian Rhapsody: Queen Live In Budapest '86 - jestem wobec Queen bezkrytyczny, wiêc moja opinia nie jest zbyt miarodajna, ale bawi³em siê ¶wietnie, koncert przelecia³ mi b³yskawicznie i niesamowicie siê cieszê, ¿e uda³o mi siê go zobaczyæ w kinie. Namiastka Queen na ¿ywo, czego nigdy nie bêdzie nam ju¿ dane do¶wiadczyæ w realu.


Za¶ je¶li chodzi o koncerty, w których bra³em udzia³ na ¿ywo, to te¿ nie ma tego wiele:
Anathema + Amplifier @ Studio, Kraków - bawi³em siê dobrze, poszed³em g³ównie ze wzglêdu na support (bo sam± Anathemê widzia³em ju¿ raz 2 lata wcze¶niej), ostatecznie zupe³nie nie ¿a³ujê i stwierdzam, ¿e fajnie jest pój¶æ na koncert podejmuj±c decyzjê co do tego chwilê przed jego rozpoczêciem i kupuj±c bilet pod klubem.
Muse + Everything Everything @ Atlas Arena, £ód¼ - kiepski support, ale g³ówne danie znakomite. Niesamowite widowisko, muzyczny perfekcjonizm i kapitalna setlista - ka¿demu ¿yczê takich prze¿yæ. Wydarzenie roku, zdecydowanie.
Archive @ Teatr £a¼nia Nowa, Kraków - trzeci raz widzê ich na ¿ywo i z perspektywy czasu muszê powiedzieæ, ¿e chyba najmniej ten koncert prze¿y³em. Nie by³ z³y, ale setlista odrobinê pozostawia³a do ¿yczenia, a nowa p³yta nie porwa³a mnie tak jak starsze. Jednak widaæ, ¿e kolektyw bardzo siê w ci±gu ostatnich lat rozwin±³, na scenie s± jeszcze bardziej zgrani, a koncertowe wersje utworów s± naprawdê dobrze przemy¶lane i zmiany w nich dokonane robi± wra¿enie. Ogólnie wiêc jestem zadowolony.
« Last Edit: 2013-01-03, 22:51:24 by Callahan »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #16 on: 2013-01-03, 22:53:54 »
¯e te¿ macie czas na koncerty chodziæ... :P Ja w ca³ym roku chyba na trzech by³am :roll:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #17 on: 2013-01-03, 22:59:16 »
¯e te¿ macie czas na koncerty chodziæ... :P Ja w ca³ym roku chyba na trzech by³am :roll:

To¿ przecie¿ te¿ na trzech by³em i to tyle. Z czego tylko na jeden pojecha³em do innego miasta.
Do kina nie chodzisz? Ja zrezygnowa³em z pój¶cia na jaki¶ film, na którym mi zale¿a³o (tak mi zale¿a³o, ¿e ju¿ nie pamiêtam co to by³o), ¿eby pój¶æ na koncert. Warto by³o :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #18 on: 2013-01-03, 23:20:05 »
Do kina nie chodzisz? Ja zrezygnowa³em z pój¶cia na jaki¶ film, na którym mi zale¿a³o (tak mi zale¿a³o, ¿e ju¿ nie pamiêtam co to by³o), ¿eby pój¶æ na koncert. Warto by³o :P
Ja to chodzê tylko do pracy i na uczelniê, czasem te¿ do biedry, jak mi pustka zaczyna hulaæ w lodówce. :P Serio, strasznie smutnym cz³owiekiem zim± jestem. Nie, no, chodzê, ale ¿eby pój¶æ na jaki¶ wiêkszy koncert, to z 4-6 seansów bym musia³a rezygnowaæ, a nie z jednego. Gdzie Ty takie drogie kino masz? :P (No chyba, ¿e to by³ koncert za 20 z³, to ok ;P)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #19 on: 2013-01-03, 23:56:25 »
Zedytowa³em mój poprzedni post uzupe³niaj±c o album Alcest "Les Voyages De L'Âme". Pocz±tkowo s³ucha³em jakich¶ jego zajawek, a potem zwyczajnie mi umkn±³, a to piêkna pejza¿ysta p³yta (dziêki Unas). :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #20 on: 2013-01-04, 00:33:35 »
Do kina nie chodzisz? Ja zrezygnowa³em z pój¶cia na jaki¶ film, na którym mi zale¿a³o (tak mi zale¿a³o, ¿e ju¿ nie pamiêtam co to by³o), ¿eby pój¶æ na koncert. Warto by³o :P
Ja to chodzê tylko do pracy i na uczelniê, czasem te¿ do biedry, jak mi pustka zaczyna hulaæ w lodówce. :P Serio, strasznie smutnym cz³owiekiem zim± jestem. Nie, no, chodzê, ale ¿eby pój¶æ na jaki¶ wiêkszy koncert, to z 4-6 seansów bym musia³a rezygnowaæ, a nie z jednego. Gdzie Ty takie drogie kino masz? :P (No chyba, ¿e to by³ koncert za 20 z³, to ok ;P)

Ja mówiê, ¿e na trzech koncertach by³em (jak zarobi³em, to mia³em za co i¶æ, prosta sprawa), a dwa pozosta³e to w kinie, po 20z³ w³a¶nie chyba.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #21 on: 2013-01-04, 08:08:11 »
Do kina nie chodzisz? Ja zrezygnowa³em z pój¶cia na jaki¶ film, na którym mi zale¿a³o (tak mi zale¿a³o, ¿e ju¿ nie pamiêtam co to by³o), ¿eby pój¶æ na koncert. Warto by³o :P
Ja to chodzê tylko do pracy i na uczelniê, czasem te¿ do biedry, jak mi pustka zaczyna hulaæ w lodówce. :P Serio, strasznie smutnym cz³owiekiem zim± jestem. Nie, no, chodzê, ale ¿eby pój¶æ na jaki¶ wiêkszy koncert, to z 4-6 seansów bym musia³a rezygnowaæ, a nie z jednego. Gdzie Ty takie drogie kino masz? :P (No chyba, ¿e to by³ koncert za 20 z³, to ok ;P)

Ja mówiê, ¿e na trzech koncertach by³em (jak zarobi³em, to mia³em za co i¶æ, prosta sprawa), a dwa pozosta³e to w kinie, po 20z³ w³a¶nie chyba.
Ue, u mnie ³±cznie z tymi po 20z³ to 3. Wygra³am w kategorii "nic mi siê nie podoba/nigdzie nie idê" :P ;) Albo faktycznie nic ciekawego nie by³o :roll:

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #22 on: 2013-01-04, 10:13:11 »
¯e te¿ macie czas na koncerty chodziæ... :P Ja w ca³ym roku chyba na trzech by³am :roll:

to nie kwestia czasu tylko kasy tak z regu³y :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #23 on: 2013-01-04, 16:30:58 »
¯e te¿ macie czas na koncerty chodziæ... :P Ja w ca³ym roku chyba na trzech by³am :roll:

to nie kwestia czasu tylko kasy tak z regu³y :P
Jak g³osi staro¿ytne przys³owie: "czas to pieni±dz", wiêc na jedno wychodzi chyba ;)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #24 on: 2013-01-04, 16:34:34 »
¯e te¿ macie czas na koncerty chodziæ... :P Ja w ca³ym roku chyba na trzech by³am :roll:

to nie kwestia czasu tylko kasy tak z regu³y :P
Jak g³osi staro¿ytne przys³owie: "czas to pieni±dz", wiêc na jedno wychodzi chyba ;)


touche :)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #25 on: 2013-01-04, 17:52:41 »
 Jestem nieco zdziwiony, ¿e Koloss jest taki chwalony przez Was. Nie dlatego, ¿e to kiepski album, tylko ja ca³y czas przy s³uchaniu nie mog³em, albo i nadal nie mogê siê zdecydowaæ, czy to klasa sama w sobie czy zjadanie w³asnego ogona i spodziewa³em siê, ¿e podobne opinie znajdê i tutaj :-k Ale doszed³em te¿ do wniosku, ¿e po prostu repetycja nie jest najlepsz± technik± kompozytorsk±, co wybitnie udowadniaj± Behind the Sun, Marrow i Demiurge, które siê temu przeciwstawiaj± i s± moim zdaniem najlepszymi utworami z tej p³yty i nale¿± do fajniejszych meszugów w ogóle. Jedynym wyj±tkiem jest Break Those Bones Whose Sinews Gave It Motion, który mimo powtarzalno¶ci broni siê bardzo dobrze, ale reszta jest dla mnie zbyt ma³o wyrazista albo nudnawa. Ale tak czy inaczej to nadal solidny poziom.

SonicPL1997

  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #26 on: 2013-01-06, 16:12:38 »
Anaal Nathrakh - Vanitas  :twisted: Niez³e kopniêcie w piosenkach  :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #27 on: 2013-01-10, 07:37:11 »
S³uchacze i czytelnicy Ma³ego Leksykonu Wielkich Zespo³ów "Weather Systems" Anathemy wybrali albumem roku. Kolejne miejsca: tu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Podsumowanie roku 2012
« Reply #28 on: 2013-01-10, 11:58:10 »
Kurna, jeszcze zanim ten plebiscyt oglosili, to wiedzialem, ze to sie tak skonczy ;) Sluchacze MLWZ maja chyba jakas slabosc do Anathemy, bo z poprzednia plyta tez tak bylo.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind