Author Topic: P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie  (Read 18912 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Mihas

  • Posts: 85
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • last.fm
P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #15 on: 2006-06-24, 00:04:37 »
#-o Pocz±tki to w zasadzie pamiêtam w postaci TSA, Perfectu i Roxette (by³em taaaki ma³y wtedy :D a poza tym brat trzyma³ te winyle vel kasety na górnej pó³ce wiecznie niedostêpnej) i ju¿ wtedy d¼wiêk gitar mocno siê wkrêci³ w mój mózg. Jako nastolatek dosta³em "postrza³" w postaci "Mastera" takiego dosyæ zananego zespo³u :lol:  "Vulgar Display of Power" i ostatecznie "Burn my eyes" bêd±cy dla mnie wtedy kwintesencj± metalowgo czadu . To by³o dopiero prze¿ycie egzystencjonalne... Pó¼niej "Irreligious", który zabarwi³ m± duszê na czarno, a dziêki qmplowi doszed³ do tego VADER ze swoim "Black to the Blind". I ta niezapomniana impreza, gdy lecia³y d¼wiêki z "Orchid" w tle (dziêki Mirqs). Istny PRZE-£OM :!: A pó¼niej by³a ju¿ ca³a reszta w ró¿nych black, prog, death klimatach na czele z "Nemesis Divina" takiego fajnego zepo³u z Norwegii... :twisted:

Æma

  • Posts: 16
  • Karma: +0/-0
P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #16 on: 2006-07-15, 00:33:46 »
Michale Jackson (nie pamiêtam, ale chyba zacze³o siê od filmu "Moonwalker" i jakiej¶ sk³adanki) - lat ok. 7; przesz³am od Fasolek na "ciê¿sze" brzmienia  :mrgreen2: (chocia¿ Fasolki lubiê do dzi¶  :P )

Elektryczne gitary "Wielka rado¶æ" - lat ok. 12 ...zacze³am s³uchaæ czego¶ ambitniejszego ni¿ jakie¶ dicho typu bravo (chocia¿ zawsze- tzn. odk±d pamiêtam- lubi³am mjuzik lat '60. '70, '80...ale jednak)

Rammstein "Mutter" - lat ok. 15; moja fascynacja "ciê¿kim" graniem (i moja mi³o¶æ po dzi¶ dzieñ :mrgreen2: ), a tak¿e zmiana uczuæ co do j. niemieckiego

Moonspell "Sin Pecado" - lat ok. 17; pocz±tek zainteresowañ mrocznymi klimatami  :twisted:

Bli¿ej nieokre¶lona sk³adanka ¶redniowiecznej i renesansowej muzyki tañców z tych¿e epok - lat 20; pocz±tek wielkiej szajby na punkcie tañca historycznego  :twisted: (¶redniowiecze/renesans + odrobina baroku)

Juzef Le Dragon

  • Guest
P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #17 on: 2006-07-25, 10:10:43 »
Travis - "The Invisible band" - mój album wszechczasów.
Genesis - "Calling All Stations" - zamkniêcie ery s³uchania muzyki niezbyt godnej przytoczenia.
In Extremo - "Suender ohne Zuegel" - przy¶piewki w moim ulubionym jêzyku (nie licz±c ojczystego)
Orphaned Land - "Mabool: The Story Of The Three Sons Of Seven" - co¶, czego moje uszy szuka³y przez 5 lat i znalaz³y.

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #18 on: 2006-07-29, 23:04:56 »
Metallica - S&M      ...no i tu sie zaczê³o
Opeth - Still Life     ...tak naprawdê to tu siê zaczê³o
My Dying Bride - The Dreadful Hours   ...by³o i smutno
Ulver - Perdition City    ...hmm zaczê³o siê komplikowaæ i dziêki temu albumowi oczy mi siê otworzy³y i stwierdzi³em, ¿e muzyka nie koñczy siê na Opeth  :wink:
King Crimson - The Court of the Crimson King   ...kolejny niesamowity album, dziêki któremu odkry³em, ¿e warto zanurzyæ siê w muzykê z minionych lat
Led Zeppelin - IV     ...j/w

Mo¿e mam nieco "oklepane" albumy  :roll: .ale wierzcie mi naprawdê wiele rzeczy dziêki nim siê zmieni³o w moim ¿yciu... Bóg jeden wie, co by siê bez nich dzia³o ?

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #19 on: 2006-07-30, 23:18:51 »
Queen The Greatest Hits II - pocz±tek z rockiem. albumy Metalliki = pocz±tki z metalem (najlepszy na pocz±tek). Hvis Lyset Tar Oss Burzum i albumy Bathory - pocz±tki z trochê innego rodzaju metalem
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
P³yty które 'powali³y Was na kolana'
« Reply #20 on: 2007-01-22, 13:09:37 »
Czyli takie które s± dla Was piêkne, które sprawiaj± ¿e jeste¶cie w lepszych humorach i chce Wam siê ¿yc... Mnie na kolana powali³a ca³a dyskografia Coldplay, Snow Patrol, Athlete, Archive, George Dorn Screams i p³yty typu: "Gitary zanurzone we mgle".
A Was jakie p³yty powali³y na kolana?

Unas: Po³±czy³em w±tki. Najpierw patrzymy czy takiego ju¿ nie ma, ok?
« Last Edit: 2007-01-22, 17:14:12 by Unas »

Weep

  • Posts: 89
  • Karma: +0/-0
  • Radioactive Toy
Odp: P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #21 on: 2007-01-22, 23:55:02 »
Zdecydowanie projekt Stevena Stapletona - Nurse With Wound i moje ulubione p³yty: A Sucked Orange i Rock'n Roll Station. Po wys³uchaniu ww odkry³am, czego poszukiwa³am w muzyce. Niestety, NWW nie jest popularna na ¶wiecie a co dopiero w Polsce. Moim marzeniem jest skompletowaæ pe³n± dyskografiê (albumy oryginalne, naturli¶ ;) ), có¿, szczena mi opad³a, jak zobaczy³am ceny w sklepach internetowych. Czekam dnia, kiedy przestanê odk³adaæ kabonê na rzeczy priorytetowe i bêdê mog³a beztrosko wywalaæ pieni±dze na muzykê :)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #22 on: 2007-01-23, 21:16:52 »
Nurse With Wound no wiadomo klasa, ale z wilkiej awangardowej brytyjskiej trójcy (Nurse With Wound, Coil, Current 93) najbardziej odpowiada mi Coil ;)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #23 on: 2007-01-23, 21:31:13 »
   Zdecydowanie Nirvana :D. Chyba Nevermind, ale g³owy nie dam... :) Pocz±tek s³uchania rocka (grunge'u, je¶li kto¶ siê przyczepi :P).
 Potem Bathory - Hammerheart. Wtedy te¿ zafascynowa³ mnie epic i viking metal. Ogólnie mówi±c, muzyka ambitniejsza.
 Krótka przerwa na black metal.
 Teraz tak od roku - Opeth :D. Poza tym Katatonia, Behemoth, Amon Amarth, Nile, Iced Earth, Pain of Salvation... Staram siê nie szufladkowaæ :P.

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #24 on: 2007-01-28, 02:15:55 »
perdition city ulvera. dla mnei to plyta absolutna. piekna. magiczna. cudowna w kazdym dzwieku. doszlam do wniosku niedawno, ze to chyba plyta mojego zycia. nie wiem w sumei za bardzo dlaczego. ale wywoluje we mnei tak silne emocje, jak malo ktora, jaka slyszalam.
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #25 on: 2007-01-28, 12:50:32 »
perdition city ulvera. dla mnei to plyta absolutna. piekna. magiczna. cudowna w kazdym dzwieku. doszlam do wniosku niedawno, ze to chyba plyta mojego zycia. nie wiem w sumei za bardzo dlaczego. ale wywoluje we mnei tak silne emocje, jak malo ktora, jaka slyszalam.

¦wiête s³owa, to jest wybitna p³yta... szczególnie to czuje kiedy idê noc± przez pusty Kraków, tylko bursztynowe ¶wiat³o ulicznych latarni, cisza, szumi wiatr i nagle gdzie¶ w g³owie pojawiaj± siê d¼wiêki z 'Perdition City' niezwyk³e prze¿ycie.

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #26 on: 2007-01-29, 10:03:40 »
Jeszcze w podstawówce: The Offspring - "Americana", Guano Apes - "Proud Like A God" i Fatboy Slim - "You've Come A Long Way, Baby", potem w liceum: Korn - "Untouchables", a ostatnio King Crimson - "ConstrucKtion of Light". Te p³yty mo¿e nie zmienia³y mojego ¿ycia, ale by³y prze³omowe dla mojego muzycznego gustu  :P
bring our minds together, press them tight

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #27 on: 2007-02-04, 01:42:28 »
Metallica - ReLoad - pocz±tek podró¿y
Tristania - Widow's Weeds - zaczê³o byæ firankowo
Opeth - Still Life - wprowadzenie koty w stan przej¶ciowo-zombiakalny z napadami manii, zupe³ny brak kontaktu z rzeczywisto¶ci± <ja nie pamiêtam jak ja semestr zaliczy³am Oo>, przez to pozna³am Was, bo nikt mnie nie rozumia³... Nie uda³o siê zaraziæ ¿adnego osobnika :(
I nigdy nie pomy¶la³abym, ¿e zacznê czciæ Marchew :D I w³a¶ciwie ¿e prze¿yjê jeszcze raz okres bycia nastolatk± w wieku ponad 20 lat :D
Ulver - Perdition City (Grzesiu czy ja Ci ju¿ mówi³am, ¿e ciê zacznê wyznawaæ?) zaczê³±m dopuszczaæ do siebie elektronikê. JA (po krzywdzie jak± mi Theatre of Tragedy zrobi³o nic dziwnego, ze mia³am opory).

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #28 on: 2007-02-04, 09:30:42 »
No to otwieraj± siê dla Ciebie nowe niezbadane obszary muzyczne  :)
Jaki¶ czas temu zmieni³a mnie Loreena McKennit. A teraz Chopin..

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: P³yty, które zmieni³y Twoje ¿ycie
« Reply #29 on: 2007-02-04, 20:55:54 »
 Chopin - Preludium e-moll, W.A. Mozart - Requiem :mrgreen:.

 

lofty-success