Author Topic: Growling  (Read 17101 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Growling
« Reply #15 on: 2007-02-04, 21:36:21 »
Poczekaj, a¿ temperatura spadnie poni¿ej zera, wyjd¼ na dwór i ¶piewaj a¿ do zdechu (dwa piwa przedtem - opcjonalnie). Nastêpnego dnia masz growla, ¿e proszê siadaæ (sprawdzone) :mrgreen:
i przebóg, nie tykaj jajka po wiedeñsku! przecie¿ ono "wyg³adza" gardzio³ko zamiast je schropowaciæ :roll: pozdrawiam i ¿yczê owocnych usi³owañ  :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Growling
« Reply #16 on: 2007-02-07, 14:22:12 »
ja siê mêczê z wydobywaniem z siebie piekielnych d¼wiêków, bo jak wiadomo kobiecie nie ³atwo przychodzi ryczeæ jak smok albo cu¶ innego diabelnego, a tym czasem okazuje siê mieæ ogromnego kaca ( czyli przepity g³os) albo po prostu drzeæ siê na wszystkich  ca³y dzieñ i wieczorem chrypka gwarantowana:)
a tak swoj± droga to ja ¶piewa³am w chórze sopranem przez kilka lat a pó¼niej altem...i jak tu drzeæ ryja jak prawdziwy ch³op...??
 :?

Not the simple thing

  • Guest
Odp: Growling
« Reply #17 on: 2007-03-09, 09:27:24 »
a po co udawaæch³opa? :) drzyj ryja jak kobieta, polecam zespó³ OteP, wokal kobiecy, bez zdzierania strun.
aha i jeszcze co¶ -  æwicz tak d³ugo, a¿ zauwa¿ysz, ¿e nie boli - wtedy oka¿e siê, ¿e u¿ywasz przepony. jak co¶ to mogê kilka fajnych æwiczonek na oddychanie przeponowe opisaæ.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Growling
« Reply #18 on: 2007-03-09, 10:28:15 »
To podrzuc na forum. Wszystkim siê przyda, ch³opom te¿. :)
[under construction]

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Growling
« Reply #19 on: 2007-03-09, 11:44:01 »
To ja mo¿e zapodam podstawowe æwiczenie sprawdzaj±ce czy umiesz oddychaæ przepon±: k³adziesz siê na plecach, na brzuch k³adziesz ze 2-3 do¶æ du¿e (znaczy ciê¿kie) ksi±¿ki i oddychasz tak, ¿eby ksi±¿ki unosi³y siê i opada³y. ;] W ogóle w ¶piewaniu (nie tylko growlingu) praca przepon± to podstawa, a ¿e kiedy¶ w amatorskim chórze ¶piewa³am... ;)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Growling
« Reply #20 on: 2007-03-09, 18:05:01 »
 Nie wiem jak to jest dok³adnie, ale ¶piewanie na oparciu przepony nie polega jedynie na powodowaniu drgania powietrza wychodz±cego z przepony, ale te¿ otwarciu gard³a.  Cz³owiek naturalnie wykonuje te dwie czynno¶ci przy wo³aniu (nie krzyczeniu), jednak nie z nastawieniem, ¿e ma byc g³o¶no, ale daleko. Otwarcie gard³a "samo siê robi" przy ziewaniu. Zreszt± to i tak nie jest tak hop-siup, na studiach wokalnych ca³y czas siê do tego d±¿y, a nawet po latach to jest dla niektórych trudne.
 S³ysza³em te¿ o przypadkach, kiedy osoba ¶piewaj±ca na scenie wmawaia³a sobie, ¿e ¶piewa ostatniemu rzêdowi.
 Có¿, potêga pod¶wiadomo¶ci... :roll:

Not the simple thing

  • Guest
Odp: Growling
« Reply #21 on: 2007-03-14, 12:38:58 »
wszystko jest dobre, my na zajêciach udajemy... psy, ma³py, trzeba siê prze³amaæ i wydawaæ max. kretyñskie d¼wiêki. :) poza tym kiedy sprawdzasz czy oddychasz przez przeponê k³adziesz rêce na ¿ebra (tam gdzie w±troba) i przy ¿o³±dku, i kiedy Ci siê rusza to dobrze - oddychasz przez przeponê. postaram siê za³atwiæ na przysz³y tydzieñ æwiczenia dla studentów z wydzia³u wokalnego.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Growling
« Reply #22 on: 2007-03-21, 23:40:29 »
Moja kuzynka jest ¶piewaczk± operow±. Przy najbli¿szym spotkaniu zmolestujê j±, ¿eby poda³a jakie¶ æwiczenia na przeponê :)
True Pagan Winter Crew

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Growling
« Reply #23 on: 2007-03-22, 20:48:46 »
Nie wiem jak to jest dok³adnie, ale ¶piewanie na oparciu przepony nie polega jedynie na powodowaniu drgania powietrza wychodz±cego z przepony, ale te¿ otwarciu gard³a. 
Przepona jest wa¿na przede wszystkim ze wzglêdu na odpowiednio g³êboki oddech i rozlu¼nienie cia³a. A z otwarciem gard³a mam zajebisty problem. Podczas stresu albo jak siê cz³owiek bardzo stara gard³o siê zaciska i w ¿yciu nie wy¶piewa siê odpowiednio tego, co chce siê wy¶piewaæ.

Not the simple thing

  • Guest
Odp: Growling
« Reply #24 on: 2007-03-23, 12:52:05 »
racja. a ja siê pochwalê - wczoraj grali¶my na Dnach Otwartych w moim LO (jak bêdzie jakie¶ avi albo co¶ w ten deseñ - dam znaæ ;-))) i oto cytat ze strony szko³y: "„15000 wolt” mo¿na by³o te¿ us³yszeæ w sali gimnastycznej w wykonaniu zespo³u, którego cz³onkami s± nasi uczniowie- wbrew wra¿eniom, to wokalistka, a nie wokalista."  8) 8) 8)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Growling
« Reply #25 on: 2007-03-23, 12:55:07 »
 Nie wierzê :P.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Growling
« Reply #26 on: 2007-03-23, 13:33:53 »
Potwierdzam, dokladnie to jest tam napisane (kto chce linka? :>). Not the simple thing=D> (btw: pochwal sie zdjeciami :P)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Growling
« Reply #27 on: 2007-03-23, 13:42:56 »
 Wracaj±c do tematu g³ównego, odkry³em po kombinacjach nowy sposób (dla mnie nowy ;)).
 To, co ¶miem nazywac u siebie growlem, wychodzi od odchrz±kiwania :P. Ale nie suchego "yhm yhm", ale dodania do tego "mruczenia". Potem otworzê tylko usta, zwiêksze wylot powietrza, i co¶ jest takiego :mrgreen:. Kuzyn mówi³ mi, ¿e s³ychac, ¿e to idzie w dobrym kierunku (jeszcze zupe³nie "siê nie zmutowa³em" ;)) , na razie tylko mam ten trochê jesczze dzieciêcy g³os... :twisted:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Growling
« Reply #28 on: 2007-03-23, 20:23:15 »
Podziwiam, podziwiam. A o linka poproszê.  :D

Ja bym du¿o zrobi³ dla dobrego cwiczenia growlu. Mam taki niski, nieco Dolanowy g³osik jak siê próbujê z rykiem, tylko b³yskawicznie zdzieram gard³o.

Ale nie chwal±c siê jak sobie puszczam te swoje wizgi z koncertu Necrowombata to a¿ mnie ciary przechodz±. ;)
[under construction]

Not the simple thing

  • Guest
Odp: Growling
« Reply #29 on: 2007-04-12, 14:10:38 »
hmm... trudno mi podaæ dok³adnie jak siê growluje... na pocz±tku te¿ zdziera³am gard³o, ale którego¶ razu mi wysz³o bez zdzierania i tak zosta³o. Æwicz, dopóki Ci nie wyjdzie ;-) hm... dobre jest to z mruczeniem... jutro mam próbê i nagram nasz kawa³ek jeden (przewa¿nie growl, trochê jêków etc. ale jako¶æ bêdzie ¶rednia, ¿eby nie powiedzieæ kijowa :-/) i dam linka, gdzie bêdzie.

 

lofty-success