Author Topic: Co najlepsze na start?  (Read 57012 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #75 on: 2009-02-08, 21:49:38 »
Mogliby¶cie mi poleciæ jak±¶ fajn± rosyjsk± muzykê (z rosyjskim wokalem!), mo¿e byæ jaki¶ lekki rock (¿aden metal!), co¶ lekkiego, jaki¶ zno¶ny pop, jaka¶ fajnie ¶piewaj±ca w ojczystym jêzyku Rosjanka...

I za jakim¶ fajnym jazzem (nie za trudnym, bo nie znam siê na takiej muzyce zbyt dobrze) siê rozgl±dam.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #76 on: 2009-02-08, 22:50:50 »
KINO! :D
Viy, Krynitza (ale to ju¿ bardziej folk), Mandry
 
« Last Edit: 2009-02-08, 23:34:15 by Milad »
No way in from the outside, no way out from within.

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #77 on: 2009-02-08, 23:16:04 »
Szukam jakiej¶ fajnej muzyki japoñskiej (po japoñsku w sensie :> ), co¶ ambitnego proszê w klimatach rockowych i ciê¿szych.
Przes³uchiwa³am soundtracki do anime ostatnio i mnie wziê³o :]
Fata viam invenient

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #78 on: 2009-02-08, 23:20:43 »
Mogliby¶cie mi poleciæ jak±¶ fajn± rosyjsk± muzykê (z rosyjskim wokalem!), mo¿e byæ jaki¶ lekki rock (¿aden metal!), co¶ lekkiego, jaki¶ zno¶ny pop, jaka¶ fajnie ¶piewaj±ca w ojczystym jêzyku Rosjanka...
Obczaj na la¶cie tê pani±, za darmo mo¿na pos³uchaæ. Poza tym fajna jest Zемфира, i dwie piosenki grupy  Лунофобия - te¿ za free na la¶cie (a te piosenki to Она i Мужчина, znaczy wiêcej jest fajnych, ale te s± wybitne). O, jeszcze jest neofolkowy Moon Far Away (myspace).
A jak zaczniesz s³uchaæ, to w rekomendacjach powiniene¶ znale¼æ wiêcej ;)

Dobra, to by³o pisane pod k±tem tego, co mi siê podoba... ale sprawd¼ ;)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #79 on: 2009-02-08, 23:37:42 »
Szukam jakiej¶ fajnej muzyki japoñskiej (po japoñsku w sensie :> ), co¶ ambitnego proszê w klimatach rockowych i ciê¿szych.
Przes³uchiwa³am soundtracki do anime ostatnio i mnie wziê³o :]
Co¶ ambitnego to napewno Boris :), polecam w szczególno¶ci p³ytê Rainbow i Flood, muzyka ciê¿ka, zarówno brzmieniowo jak i ciê¿ko wchodzi, ale jak ju¿ wejdzie to daje po g³owie!
Jednym z moich ulubionych japoñskich zespo³ów jest te¿ Ghost, ale to muzyka bardziej folkowo/eksperymentalno/rockowa
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #80 on: 2009-02-09, 00:04:33 »
Szukam jakiej¶ fajnej muzyki japoñskiej (po japoñsku w sensie :> ), co¶ ambitnego proszê w klimatach rockowych i ciê¿szych.
Przes³uchiwa³am soundtracki do anime ostatnio i mnie wziê³o :]
Co¶ ambitnego to napewno Boris :), polecam w szczególno¶ci p³ytê Rainbow i Flood, muzyka ciê¿ka, zarówno brzmieniowo jak i ciê¿ko wchodzi, ale jak ju¿ wejdzie to daje po g³owie!
Jednym z moich ulubionych japoñskich zespo³ów jest te¿ Ghost, ale to muzyka bardziej folkowo/eksperymentalno/rockowa
Minder Gonin-Ish poleca³ (tutaj).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #81 on: 2009-02-09, 00:06:24 »
Minder Gonin-Ish poleca³ (tutaj).
jap, obczai³am ju¿, fajni s± ^^
Fata viam invenient

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #82 on: 2009-02-09, 18:35:59 »
I za jakim¶ fajnym jazzem (nie za trudnym, bo nie znam siê na takiej muzyce zbyt dobrze) siê rozgl±dam.
W takim razie mo¿esz zacz±æ od jazz-rocka/fusion jazzu, czyli od Mahavishnu Orchestra. The Inner Mounting Flame, Birds of Fire i The Lost Trident Sessions, to IMO ich najlepsze p³yty.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #83 on: 2009-02-09, 18:40:51 »
Esbjorn Svensson Trio!
No way in from the outside, no way out from within.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #84 on: 2009-02-13, 15:25:25 »
I za jakim¶ fajnym jazzem (nie za trudnym, bo nie znam siê na takiej muzyce zbyt dobrze) siê rozgl±dam.

z klasyki:
John Coltrane - A Love Supreme
Miles Davis - Kind of Blue
Charlie Parker - Ultimate Charlie Parker

z nowych jazowych brzmieñ:
Skalpel (najlepiej debiutancki album), Wibutee (jak dla mnie jedna z najlepszych wspó³cze¶nie graj±cych nu-jazzowych grup), Nils Petter Molvaer (po³±czenie jazzu, ambientu i elektroniki), Bohren und Der Club of Gore (mroczny dark ambient/jazz -> ambientowe podk³ady plus dêciaki)

Szukam jakiej¶ fajnej muzyki japoñskiej (po japoñsku w sensie :> ), co¶ ambitnego proszê w klimatach rockowych i ciê¿szych.
Przes³uchiwa³am soundtracki do anime ostatnio i mnie wziê³o :]

Acid Mothers Temple przede wszystkim polecam pojechany, rozimprowizowany psychodeliczny rock. A mo¿e byæ co¶ z japoñskiej elektroniki? ;)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #85 on: 2009-02-14, 09:27:32 »
I za jakim¶ fajnym jazzem (nie za trudnym, bo nie znam siê na takiej muzyce zbyt dobrze) siê rozgl±dam.

z klasyki:
John Coltrane - A Love Supreme
Miles Davis - Kind of Blue
Charlie Parker - Ultimate Charlie Parker
Do tego koniecznie Charles Mingus! Np. p³yta Mingus Ah Um albo Mingus Mingus Mingus Mingus Mingus ;) Z powy¿szych to chyba Kind Of Blue najlepiej "wchodzi", nawet przez wielu uwa¿ana jest za p³ytê, od której mo¿na zacz±æ przygodê z jazzem i przekonaæ siê do tego gatunku.
No i bardzo zachêcam do Molvaera, ostatnio sobie sprawi³am orygina³ "Solid Ether", ju¿ druga jego p³yta na mojej pó³ce, a to o czym¶ ¶wiadczy ;) Ale jego opus magnum to oczywi¶cie Khmer, magiczny album  :serducho:
« Last Edit: 2009-02-14, 09:29:47 by djdioda »

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #86 on: 2009-02-14, 11:55:04 »
A mo¿e byæ co¶ z japoñskiej elektroniki? ;)
nieeeee :D

Borisa przes³ucha³am i nawet p³yta Rainbow mi przypad³a do gustu :)
Ale ci±gle jeszcze szukam!
Fata viam invenient

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #87 on: 2009-02-26, 00:01:11 »
Mam takie ma³e pytanko odno¶nie Dead Can Dance. Na której p³ycie jest najwiêcej hiciorów i która jest najbardziej urozmaicona? Nasz³a mnie ochota na bli¿sze zapoznanie siê z ich twórczo¶ci±, a póki co znam tylko Within the Realm of a Dying Sun + kilka kawa³ków z innych albumów.

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #88 on: 2009-02-26, 08:59:18 »
Dead Can Dance:
Withith the Realm of a Dying Sun - cudowny album z niepowtarzalnym klimatem, je¶li zaskoczy³ to:
Splean and Ideal - prawdopodobnie najlepszy album DCD, powiedzmy, ¿e w klimacie WtRoaDS.
Nastêpnie nale¿y szybko spróbowaæ Spiritchaser - dla mnie najbardziej urozmaicony album (klimaty "afrykañskie").
Jak ju¿ bêdziesz to zna³ na pamiêæ to gor±co polecam koncertówkê: "Towards the Within"

Albumy w moim odczuciu s³absze i ma³o wnosz±ce: "The Serpent's Egg" i "Into the Labirytnth" (poza pierwszym kawa³kiem - Yulunga).

Albumy ¶redniawe - "Aion".

Ulubiony kawa³ek (utwory ze Splean and Ideal i Spiritchaser nie uczestnisz± w zawodach) - The Carnival Is Over (polecam razem z teledyskiem).

Spleen, akurat za ten tytu³ dam sobie rêkê czy inn± tam koñczynê uciachaæ ;).   /aibrean

zaiste Spleen :) sprawdzi³em na p³ycie na pó³eczce :) / ja
« Last Edit: 2009-02-26, 20:06:51 by Enter_the_Chicken »

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Co najlepsze na start?
« Reply #89 on: 2009-02-26, 19:33:36 »
A to zale¿y, co lubisz, vertigo :). Na Aionie s± bardziej 'dawni' i 'historyczni' (takie Saltarello to moim skromnym zdaniem majstersztyk) ale w miarê pogodni, na Spleenie eteryczni, na Spiritchaserze (mojej prywatnej ¶wiêto¶ci) etniczni, akustyczni i transowi, ¿e bardziej siê nie da chyba, a z kolei na pierwszym, tytu³owym albumiszczu bardziej transowo-elektroniczno-1980s. Osobi¶cie najbardziej poleci³abym na start Serpent's Egg, bo jest stosunkowo najbardziej przekrojowy (i trans, i smêcenie, i eteryczno¶æ i ciep³o, i dawno¶æ, i w ogóle wszystko), a je¶li nie s³ysza³e¶ jeszcze genialnego The Host of Seraphim, to masz szansê naprawiæ ten b³±d ;). Zreszt±, niewa¿ne tak naprawdê od której p³yty zaczniesz, DCD nie nagrali chyba ani jednego s³abego albumu tak naprawdê. Powodzenia w odkrywaniu! :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

 

lofty-success