Author Topic: Dobre, bo polskie!  (Read 84645 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Dobre, bo polskie!
« Reply #75 on: 2006-05-22, 22:39:08 »
Quote from: Nilfheim
Quote from: buckethead
W Warszawie jest taki uliczny (a raczej metrowy) muzyk, pan Witek z Atlantydy

hahaha, by³ na £udstoku! I na pokazie filmu o tym¿e festiwalu pokazywanego w Bielsku. Tyle, ¿e tam gra³ na gitarce pod³±czonej do staaarego radia (Unitra, czy jako¶ tak) co dawa³o niesamowity przester a la Burzum  :twisted:

Dok³adnie takie radio ma za ka¿dym razem jak gra :mrgreen2: niesamowity muzyk. Jedyny w  swoim rodzaju  :mrgreen2:

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Dobre, bo polskie!
« Reply #76 on: 2006-05-22, 22:55:50 »
Quote from: buckethead
Quote from: Nilfheim
Quote from: buckethead
W Warszawie jest taki uliczny (a raczej metrowy) muzyk, pan Witek z Atlantydy

hahaha, by³ na £udstoku! I na pokazie filmu o tym¿e festiwalu pokazywanego w Bielsku. Tyle, ¿e tam gra³ na gitarce pod³±czonej do staaarego radia (Unitra, czy jako¶ tak) co dawa³o niesamowity przester a la Burzum  :twisted:

Dok³adnie takie radio ma za ka¿dym razem jak gra :mrgreen2: niesamowity muzyk. Jedyny w  swoim rodzaju  :mrgreen2:

No. Na pokazie filmu mia³ wiêcej s³uchaczy ni¿ Owsiak :]
selfbanned

Nile

  • Guest
Dobre, bo polskie!
« Reply #77 on: 2006-06-24, 16:17:23 »
Progrram - awangarda z Wroc³awia - chyba nikt jeszcze nie wymieni³? :P

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Dobre, bo polskie!
« Reply #78 on: 2006-06-25, 10:25:49 »
nie :wink:

cashMERE - mistrzowie z Krakowa, ich debiutancki album rozgniata w py³, mieszanka folku, jazzu, rocka, awangardy i te chore wokale, naprawdê rzecz godna polecenia...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #79 on: 2006-08-27, 10:20:10 »
W³a¶nie przed chwil± pozna³em zespó³ Hermh. Na pierwszy rzut ucha brzmi to jak co¶ z okolic Dimmu Borgir - blackmetal ze spor± ilo¶ci± klawiszy zalatuj±cy lekko folkiem.
True Pagan Winter Crew

Sukubus

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #80 on: 2006-08-27, 11:53:46 »
W³a¶nie przed chwil± pozna³em zespó³ Hermh. Na pierwszy rzut ucha brzmi to jak co¶ z okolic Dimmu Borgir - blackmetal ze spor± ilo¶ci± klawiszy zalatuj±cy lekko folkiem.

Panowie mroczniacy ... ziomki z Bia³egostoku ;P

by³em na 3 chyab ich koncertach, potrafi± daæ czadu ;] ale w ich dyskografie siê nie zag³êbia³em

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #81 on: 2006-08-27, 21:26:04 »
Hermh, owszem, godny uwagi, trochê zd±¿y³em ich zakosztowaæ parê miesiêcy temu, a by³o to po koncercie Behemotha, którego ów zespó³ supportowa³, a kiedy to pozna³em równie¿ Virgin Snatch - równie¿ bardzo ciekawy zespó³, który mia³ okazjê graæ te¿ na Hunterfest. A na Hunterfe¶cie us³ysza³em po raz pierwszy Decapitated, o którym kto¶ mi kiedy¶ wspomina³, jednak, g³upi, go nie pos³ucha³em. A muzyka jest rewelacyjna. Gatunek to death metal na wysokim poziomie, obecnie stawiam ich obok Behemotha. Zw³aszcza najnowszy album, Organic Hallusinosis, wrêcz uzale¿nia :D
Ponadto warte polecenia s± krakowskie zespo³y Sothoth, Iblis, Arachos.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #82 on: 2006-08-28, 16:02:31 »
A na Hunterfe¶cie us³ysza³em po raz pierwszy Decapitated, o którym kto¶ mi kiedy¶ wspomina³, jednak, g³upi, go nie pos³ucha³em. A muzyka jest rewelacyjna. Gatunek to death metal na wysokim poziomie, obecnie stawiam ich obok Behemotha. Zw³aszcza najnowszy album, Organic Hallusinosis, wrêcz uzale¿nia :D

Ta p³yta to najbardziej technicznie zakrêcony album w historii death metalu od czasu "... And Then You'll Beg" Cryptopsy. Tyle, ¿e ³atwiej przyswajalny.
[under construction]

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #83 on: 2006-08-28, 19:06:19 »
Kana³ Audytywny - Wroc³aw :) Polecam.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #84 on: 2006-09-02, 13:52:07 »
Dragon's Eye, Leash Eye, Corruption, Miecz Wikinga, Monstrum, Totem, The No-Mads, Ex-Libris...
Hmmm... dla bywalców Progresji zespo³y jak najbardziej znane ^_^
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #85 on: 2006-09-07, 12:29:32 »
Labyrinth.pl to kolejny interesuj±cy polski band prog-metalowy - z ich oficjalnej strony mo¿na pobraæ bardzo dobre dwu-utworowe demo w klimatach Liquid Tension  Experiment.
« Last Edit: 2006-09-07, 12:33:00 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #86 on: 2006-09-19, 10:45:04 »
Via Mistica...  fajny doom/melodic metal :)

Mam ma³y szok, bo to chyba nie jest ma³o znane. A takie niby mia³y siê tu przewijaæ.

A ja powiem Czes³aw Niemen, ¿eby nie by³o, ¿e nie ma, bo to jest praojciec metalu w Polsce.
« Last Edit: 2006-09-19, 10:47:35 by Juzef Le Dragon »

Sukubus

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #87 on: 2006-09-19, 16:02:51 »
No czy ja wiem, jak to pisa³em to a¿ takie znane jeszcze nie by³o ;P

a co do Labirynth to owszem s³ysza³em ;] przypadkiem na ksiêdze riversidów znalaz³em , ca³kiem neidawno link do ich strony ;] przyjemna muzyczka

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #88 on: 2006-09-19, 17:20:47 »
Niech pomysle... pisales o nich rok temu, ja ich tworczosc znam od poczatkow dzialalnosci, czyli gdzies od 1999, glosniej sie o nich zrobilo jak jeszcze zdarzalo mi sie Mental Ch³amera kupowac, to bedzie gdzies ok 2002 (?). Skucha, w 2005 bylo juz znane, bo juz nawet druga plyte wtedy wydali, co i u ruskich i germanskich o niej slyszeli. ;P

Ja z malo znanych polskich zespolow slucham ostatnio PaPa Mobile, ale nie powiem, zeby to dobre bylo; ja tylko tak w ramach przypominania sobie czasow licealnych ;)

Buczyslawa

  • Posts: 272
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • Polskie Forum Alice In Chains
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #89 on: 2006-09-20, 13:59:17 »
Kana³ Audytywny - Wroc³aw :) Polecam.

To mo¿e co¶ nie co¶ dodam, aby zainteresowaæ. :P

Ch³opaki ³±cz± w swojej muzyce hip hop ( olaboga:P ), jazz i trip-jop. Wszystko to ³±czy siê w ciekaw±, psychodeliczn± mieszankê ;]

Do¶æ wa¿nym elementem w ich twórczo¶ci s± teksty. Niektórych z nich, nie da siê zrozumieæ bez przeanalizowania w towarzystwie S³ownika Wyrazów Trudnych :P
Przyk³adowo: tytu³ ostatniej p³yty zowie siê "Neurofotoreceptoreplotyka jako magia bytu"

A Via Mistica niebawem gra w Gdyni - zastanawiam siê czy i¶æ <: )

 

lofty-success