Author Topic: Dobre, bo polskie!  (Read 84647 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #105 on: 2006-11-12, 09:41:29 »
Je¿eli komu¶ poza Minderem (Minder wiem, ¿e ich lubisz) przypad³ do gustu George Dorn Screams, to informujê, ¿e band wspólnie z 3moonboys wyst±pi w Krakowie (Kawiarnia Naukowa) i Zakopanem (Ampstrong) 16 i 17 listopada br. Dla mnie niestety za daleko. :D
: Listopad 03, 2006, 19:51:47
Dzi¶ w Nocy Muzycznych Pejza¿y ma byæ tylko polska muzyka.
: Listopad 10, 2006, 19:28:27
"Snow Lovers Are Dancing" George Dorn Screams zaczyna zbieraæ entuzjastyczne opinie – pierwsza, na jak± natrafi³em jest na ArtRock.pl – mi³o tak czytaæ o czym¶, ¿e jest wspania³e i porywaj±ce, jak siê od pierwszych us³yszanych d¼wiêków wiedzia³o, ¿e to nietuzinkowa muza. Dla wszystkich, którzy jeszcze ich nie s³yszeli podajê link do ich muzy na myspace.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #106 on: 2006-11-20, 02:03:13 »
Ws³uchujê siê w Potty Umbrella - kolejny ciekawy polski zespó³. Ciê¿ko zdefiniowaæ ich styl. "Alternatywny rock" jest pojêciem zbyt szerokim. Momentami pulsuj±cy, miêkki bas i perkusja przypominaj± Primus, ale naprawdê tylko chwilami. Momentami przypominaj± NoMeansNo, ale to te¿ jakby tylko echo. Zaraz potem wskakuj± w lekko ambientowo-psychadeliczny klimacik, po czym wyskakuj± z niego jak ma³pa z ukropu. Podoba mi siê.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #107 on: 2006-11-20, 05:56:24 »
Jeden kawa³ek Potty Umbrella "Crazy Car" znalaz³em na mp3.wp.pl. Nie wiem jak reszta, ale ten kawa³ek, poza takim zwolnieniem, gdy zanika podstawowy rytm (2:55-3:17), nie bardzo mi podchodzi. Przyznajê bez bicia, ¿e to trochê nie moje klimaty, nie mogê siê wci±gn±æ. :)

Z polskiej alternatywy jednak najbardziej mnie ostatnio oczarowa³ George Dorn Screams. :P
« Last Edit: 2006-11-20, 05:59:30 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #108 on: 2006-11-20, 13:52:54 »
No nieźle, coraz więcej ciekawych polskich zespołów odkrywam. Właśnie wpadły mi w ręce dwa albumy kapeli Robotobibok - grają hmm... jak by to nazwać? Free-jazz? Fusion? Pierwsza płyta piękna, pełna energii, zakręcona, zwariowana, jednocześnie trochę mroczna i niepokojąca. Druga płyta bardziej stonowana, głębiej w stronę elektroniki i mrocznych zakamarków. Na pewno dla wielbicieli łamańców z podwórka drum'n'bass. Na pewno dla miłośników jazzu. Na pewno dla wszystkich głodnych nietuzinkowej muzy.
« Last Edit: 2006-11-20, 14:01:15 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #109 on: 2006-11-22, 17:40:26 »
W³a¶nie przys³uchuje siê nowej muzie Virgin Snatch z "In the Name of Blood". No, no, no, nie¼le.  =D>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #110 on: 2006-11-22, 21:54:41 »
Dlaczego ci wredni listonosze muszą akurat teraz strajkowac, właśnie czekam na tę płytę. :twisted:
--
"ci" w sensie "tamci", a nie "Ci" w sensie "Tobie"
-- Minder
« Last Edit: 2006-11-23, 01:38:31 by minder »
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #111 on: 2006-11-23, 01:36:56 »
Listonosze mo¿e i strajkuj±, ale jak siê przespacerujesz do urzêdu, to chyba dostaniesz adresowane do Ciebie przesy³ki?
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #112 on: 2006-11-23, 06:15:37 »
Spacerek wyjdzie Ci tylko na zdrowie, a w okienku bêdzie mo¿e jaka¶ fajna babeczka... :P :rolleyes: :tonqe: :gwizd: :prayer: :mrgreen2:

Nasz znakomity Esqarial przymierza siê do nagrania nowej p³yty. Nowy kawa³ek "Catching The Falling Knife" w wersji life mo¿na pobraæ z ich oficjalnej strony - trochê s³abo s³ychaæ, wiêc nie oceniam. Jak kto¶ ich jeszcze nie s³ysza³, to kilka kawa³ków dostêpnych jest tu.
« Last Edit: 2006-11-23, 06:22:50 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #113 on: 2006-11-23, 11:11:19 »
Nowy kawa³ek "Catching The Falling Knife"
O ile siê nie mylê jest to kawa³ek z p³yty "Inheritance" wydanej w 2002 roku  :twisted:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #114 on: 2006-11-23, 11:54:58 »
Faktycznie, #6 na p³ycie - no namiesza³em :oops:
Nowa p³yta ma siê nazywaæ "Burned Ground Strategy", a nowy kawa³ek "Experiment Fear" dostêpny jest na myspace.com - info tu.
« Last Edit: 2006-11-23, 12:27:25 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #115 on: 2006-12-01, 21:54:11 »
Zespó³ BELTAINE powsta³ jesieni± 2002 roku. Obecnie tworzy go szóstka m³odych muzyków. Charakterystyczn± cech± ich twórczo¶ci jest niezwyk³a umiejêtno¶æ ³±czenia tradycyjnych irlandzkich, szkockich i bretoñskich melodii ze zdobyczami muzyki wspó³czesnej, st±d w ich muzyce odnale¼æ mo¿na inspiracje jazzem, bluesem, rockiem czy muzyk± etniczn± innych ni¿ celtyckie krajów.
Swój styl zespó³ zawdziêcza tak¿e niezwykle bogatemu instrumentarium, na które sk³adaj± siê charakterystyczne dla muzyki Irlandii, Bretanii i Galicji instrumenty, takie jak: skrzypce, bouzuki, mandolina, whistle, bodhran, akordeon, bombarda czy dudy gaita. Ca³o¶æ dope³niaj± rzadko spotykane instrumenty perkusyjne: cajon, darabuka, djembe oraz instrumenty bliskie muzyce rockowej, czyli gitara basowa oraz gitara elektryczna.


Nikt jeszcze nie wspomina³ o Beltaine. Progresywna, celtycka muzyka, zespó³ sk³ada siê z wyj±tkowo utalentowanych grajków i na ¿ywo ³oji ty³ek. <Tutaj> mo¿na pobraæ utwór pochodz±cy z  koncertu dla Radia Kraków.
« Last Edit: 2006-12-01, 21:57:08 by vertigo »

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #116 on: 2006-12-06, 16:46:50 »
 :shock:
Rany, nie narzekam na bujno¶æ wyobra¼ni, ale wizja poczytania sobie na forum Opeth o zespole muzyki celtyckiej jako¶ mi przez my¶l nigdy nie przesz³a :lol: Beltaine, dla wtajemniczonych Be³ty :P, graj± irlandczyznê, szkotczyznê i bretoñszczyznê z ogniem i¶cie andaluzyjskim, s± poza tym przesympatyczn± ekip±, za¶ konferansjerka Grzesia Chudego jest co najmniej równa Mikaelowej :mrgreen: Dwa lata temu nagrali d³ugograja "Rockhill", kto nie zna, a interesuj± go te klimaty, niech siê koniecznie zapozna. Pozdrawiam :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #117 on: 2006-12-11, 20:35:27 »
W Polsce nagrywa siê naprawdê rewelacyjn± muzê! Nie wiem czy kto¶ ju¿ o tym nie wspomina³, ale krakowski zespó³ New York Crasnals jest dla mnie objawieniem na miarê Stowrówwodnych i George Dorn Screams. Brzmienie nieco przypomina GDS, ale bez dodatkowych tekstur. Bardzo ciekawe zagrywki i ciekawy mêski wokal momentami przypominaj±cy HIM, ale w pozytywnym znaczeniu (je¶li takie w ogóle jest) :P
Pozna³em ich bli¿ej (wcze¶niej tylko nazwa gdzie¶ tam mi siê obi³a) dziêki trójkowemu Programowi Alternatywnemu.

Strony nie podlinkujê, bo mi muli i przez to nie przypad³a mi do gustu :P
Podpinam za to dwa bootlegi z YouTube:
1. Manfred Was a Soccer Player
2. Friday

Mo¿na te¿ pobraæ niektóre ich utwory:
nuta.pl
wp.pl
« Last Edit: 2006-12-11, 20:41:30 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #118 on: 2006-12-12, 10:25:39 »
Mo¿na ich tak¿e pos³uchaæ na myspace.com. "Long Sleeved Marco..." zabrzmia³ mi nawet tak trochê opethowsko. Bardzo fajny. =D&gt;
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dobre, bo polskie!
« Reply #119 on: 2006-12-12, 21:29:46 »
Mo¿na ich tak¿e pos³uchaæ na myspace.com. "Long Sleeved Marco..." zabrzmia³ mi nawet tak trochê opethowsko. Bardzo fajny. =D&gt;
Raczej ISISowato, podobnie zreszt± jak 'Friday' 8)